Bus Siena - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Siena

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Siena - znajdziesz tu 5 przystanków autobusowych. Jest to Siena Viale Toselli, Siena (Stellino), Siena (Stazione FS), Siena (piazza Gramsci), Siena (viale Toselli), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Siena - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Siena! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Siena kosztują średnio 24,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Siena z FlixBusem może kosztować nawet 11,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Siena jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Siena podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Siena można zarezerwować już od 11,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Siena - informacje turystyczne

Siena - informacje ogólne

Otoczona gajami oliwnymi i winnicami Chianti, Siena jest jednym z najpiękniejszych miast w Toskanii. Położone na trzech wzgórzach miasto łączy się krętymi alejkami i stromymi schodami, wraz z Piazza del Campo w jego sercu. Duomo i St. Maria della Scala służą jako dodatkowe atrakcje kulturalne. Siena znana jest również z dorocznych wyścigów konnych "Palio", które odbywają się 2 lipca i 16 sierpnia. Jest ona także domem dla jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie, który zapewnia tętniący życiem klimat włoskiej atmosfery przez cały rok akademicki. Oprócz tętniącego życia na ulicach i placach miasta, Siena oferuje wiele wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, kino, teatr i szeroki zakres innych turystycznych możliwości.

Siena - zabytki

Siena jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast we Włoszech, z setkami tysięcy turystów napływających co roku do miasta. Jego piękne, historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Piazza del Campo jest głównym placem historycznego centrum i jest w dużej mierze uważany za jeden z najpiękniejszych średniowiecznych placów w całej Europie. Jego kształt, który przypomina dużą muszlę jest unikalny wizualnie i architektonicznie. Wyścigi konne Palio odbywają się dwa razy w roku właśnie wokół Piazza del Campo.

Kolejną atrakcją Sieny jest słynna wieża Torre del Mangia. Budynek o wysokości 87 metrów, oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na miasto. Wspinaczka może być jednak nieco męcząca. Wejście na wieżę liczy ponad 400 nieco stromych i wąskich stopni, ale widok, który czeka na ciebie na szczycie wieży, jest naprawdę spektakularny i warty "wysiłku", przez który przechodzisz aby wejść na szczyt.

Udaj się następnie na plac Piazza del Duomo. Jest to cenny przystanek, który z pewnością zabierze dużo czasu z twojego dnia. Znajdziesz tutaj jedne z najwspanialszych zabytków Sieny. Szczególnie polecamy odwiedzić katedrę, kryptę oraz bibliotekę Piccolomini. Pierwsza z atrakcji, Katedra Santa Maria Assunta to jeden z najwybitniejszych przykładów romańsko-gotyckiego kościoła we Włoszech. Imponujące od szerokiego zastosowania białego marmuru, Duomo fascynuje nawet z zewnątrz. Nie rozczarujesz się również wchodząc do środka. Wnętrze, podobnie jak na zewnątrz, zdobi marmur biały i ciemnozielony (prawie czarny). Jego wybór ma zamiar odzwierciedlać kolory Sieny. Kolejna atrakcja to Biblioteka Piccolomini, poświęcona papieżowi Piusowi II, która uderza bogactwem fresków malowanych przez Pinturicchio na początku XVI wieku. Wewnątrz biblioteki, na jej ścianach można podziwiać naprawdę niezwykłe freski, które obrazują sceny z życia papieża Piusa II. Ostatnia z atrakcji na Duomo to krypta znajdująca się pod wcześniej wspomnianą katedrą. Znajdziesz tutaj wiele niezwykłych fresków z XIII wieku przedstawiających sceny ze Starego i Nowego Testamentu.

Siena - kultura i historia

Legenda głosi, że Siena została założona przez Senio i Ascanio, synów Remusa, ze słynnego duetu Romulus i Remus, którzy założyli Rzym. Posągi wilka karmiącego bliźnięta widoczne są w całej Sienie. Historia jednak mówi, że to Rzymianie utworzyli placówkę wojskową zwaną Sieną, która w następnych latach przekształciła się w ruchliwie mały punkt handlowy.

W VI wieku do Sieny przybyli Longobardowie. W późniejszym okresie również Frankowie mieli wpływ na rządzenie miastem. Najważniejszym momentem w rozwoju miasta była jednak konstrukcja Via Francigena, czyli drogi łączącej Rzym z Francją, używanej przez pielgrzymów i podróżników. Znacznie zwiększyło to znaczenie Sieny. W tym okresie, a szczególnie między IX a XI wiekiem Kościół był aktywnie zaangażowany w rządzenie miastem, po czym ludność sieneńska domagała się prawa do rządzenia i administrowania.

Siła gospodarcza i militarna ogromnie wzrosły, co nieuchronnie rozpoczęło okres sporu między Sieną i Florencją, ponieważ oba miasta próbowały powiększyć swoje terytorium. Między tymi dwoma miastami między XIII i XV wiekiem odbywało się wiele bitew. Niektóre z nich wygrała Siena, ale ostatecznie Florencja miała przewagę i Siena została włączona do terytorium Florencji.

Pomimo zewnętrznych sporów z sąsiadami i wewnętrznych sporów o rząd, w latach 1150-1300 odkryto wielkich artystów, a miasto zdobiły piękne zabytki, takie jak Duomo, Palazzo Pubblico i Torre del Mangia. The Council of Nine, oportunistyczne ciało zarządzające w połowie XIII wieku, było przyczyną wielu ulepszeń, które można zobaczyć do dziś. Jednak dewastująca plaga, która uderzyła Sienę w 1348 roku, zabiła ponad 3/5 populacji. Po tej katastrofie miasto powoli powracało do zdrowia.

Siena - życie nocne

Mimo że Siena może wydawać się spokojnym miastem, wciąż można znaleźć tutaj wiele barów i pubów gdzie możesz wybrać się na piwo lub kieliszek wina. Dużo czasu spędza się tutaj spacerując od kawiarni do kawiarni i zbierając się z przyjaciółmi na Piazza del Campo. Posłuchasz tu muzyki na żywo i obejrzysz występy indywidualnych artystów. Kup lody w jednej w lokalnych lodziarni i wybierz się na spacer z widokiem na oświetlone po zmroku miasto. Miejscowi korzystają z tradycji wieczornego spaceru zwanego "passeggiata", przez Banchi di Sopra, podziwiając nowe wystawy i zmierzając ku spotkaniom towarzyskim z przyjaciółmi i sąsiadami.

Siena - ciekawe informacje

Tradycyjna kuchnia, specjały prawdziwego włoskiego jedzenia i wyjątkowo dobre wina należą do kultury i historii Sieny oraz jej terytorium. Proste receptury, dobre i świeże składniki to tajemnice doskonałości kulinarnej. Toskania i jej klimat doskonale nadają się do uprawy winorośli, więc niektóre z najlepszych win na świecie pochodzą właśnie z tego obszaru. W prowincji Siena znajduje się 5 z 7 win DOCG z całej Toskanii (wina najwyższej jakości o kontrolowanym i gwarantowanym pochodzeniu): słynny Brunello di Montalcino, Vernaccia di San Gimignano, Vino Nobile di Montepulciano, Chianti i Chianti Classico. Każda winiarnia produkuje także oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, polewaną do sałatek i tostów z chleba (słynna na całym świecie bruschetta). Specjalnością Sieny są słodkie ricciarelli i panforte, których receptury sięgają średniowiecza. Łatwo znajdziesz je w lokalnych sklepikach. Coś, czego nie można przegapić, to pecorino, ser owczy, typowy dla tego regionu.

Siena - okolice

Niewiele obszarów geograficznych na świecie może poszczycić się różnorodnością otaczającą Sienę. Na północy znajduje się bogaty krajobraz Chianti, utkany na wzgórzach z winorośli i drzew oliwnych. W okolicy znajdziesz także piękne miasta, takie jak San Gimignano i Monteriggioni ze starymi murami, krętymi uliczkami i niesamowitymi widokami. Znajdująca się na południe od Sieny dolina Arbia prowadzi do położonego na wzgórzu miasta Montalcino, w którym produkowane jest słynne wino Brunello. W kierunku zachodnim kieruj się do zniewalających miast wybrzeża, takich jak Castiglione della Pescaia, oraz rezerwatów przyrody, takich jak obszar o nazwie Maremma. Dzięki tak naturalnej urodzie, z łatwym dostępem samochodem lub komunikacją miejską, Siena jest dobrym miejscem na pobyt w Toskanii. Obszar Chianti, pomiędzy Florencją a Sieną, jest jednym z najpiękniejszych wiejskich regionów we Włoszech i słynnym miejscem produkcji wina.


Siena oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Siena

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Siena

Siena - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Siena, których ceny zaczynają się już od 11,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Siena - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Siena. W mieścieSiena znajduje się5 przystanków i można do nich dotrzeć z 83 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Siena jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Siena. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Siena, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności