Bezpieczeństwo

Bezpiecznie i niezawodnie do celu autobusem FlixBus

Autobus to najbezpieczniejszy środek transportu na drogach. Zgodnie z niemieckim urzędem statystycznym w odniesieniu do ruchu dalekobieżnego najbezpieczniej podróżować autobusem. Z FlixBus dotrzesz zawsze bezproblemowo do celu, ponieważ bezpieczeństwo jest u nas na pierwszym miejscu: nasz zielony autobus spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, a nasi kierowcy zostali przeszkoleni według najnowszych metod. Przekonaj się do tego środka transportu podczas Twojej podróży jednym z autobusów FlixBus. Zajrzyj do zakładki Mapa, która stanowi przegląd naszych połączeń autobusowych w całej Europie.

Na pokładzie naszych autobusów i podczas szkoleń naszych kierowców stawiamy na najnowocześniejsze systemy

Wykorzystywanie najnowszych technologii w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w autobusach to we FlixBusie standard. Nasze autobusy są wyposażone w najnowocześniejsze elektroniczne systemy wspierania kierowcy, które gwarantują dodatkowe bezpieczeństwo. ESP, system awaryjnego hamowania, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, system adaptacyjnej regulacji prędkości, czujnik światła, światła obrysowe i wiele więcej to we FlixBusie oczywistość, która znacznie zwiększa bezpieczeństwo Twojej podróży autobusem. Także TÜV, czyli koncern zajmujący się kontrolowaniem jakości i bezpieczeństwa, potwierdza wysokie standardy naszych autobusów. W regularnych odstępach czasowych Twój FlixBus jest dodatkowo kontrolowany pod kątem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Kierowcy FlixBusa dowiozą Cię bezpiecznie do celu – w dzień i w nocy

Z naszymi kierowcami dotrzesz bezpiecznie do celu. Wszyscy kierowcy FlixBusa są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani z zakresu bezpieczeństwa na wszelkie sytuacje w ruchu drogowym. Dzięki jasno ustalonym przerwom w kierowaniu i na odpoczynek zapewniamy, że Twój kierowca zawsze będzie skoncentrowany podczas jazdy. Przy pomocy systemu śledzenia GPS możemy w każdej chwili sprawdzić czas pracy i odpoczynku kierowców oraz gdzie znajdują się nasze autobusy. Przejazdy nocne są obsługiwane we FlixBusie przez dwóch kierowców, którzy regularnie się zmieniają. Poza tym kierowcy linii nocnych zostali dodatkowo przeszkoleni w obsłudze tych połączeń. Nawet jeśli czasami Twoja podróż trwa z tego powodu dłużej, bezpieczeństwo ma tu najwyższy priorytet.

Zatem zapnij pasy i ruszamy!

Także Ty możesz się przyczynić do bezpiecznej jazdy. W autobusie panuje obowiązek zapinania pasów. Zatem zapnij pas we FlixBusie i wybierz się w bezpieczną podróż. Dla bezpieczeństwa małych pasażerów, obok zapinania pasów w autobusie, obowiązuje przewożenie w dopasowanym do wieku foteliku dziecięcym. Pamiętaj więc, że nie tylko Ty, ale  i Twoje dziecko (w odpowiednim foteliku) musicie być zawsze bezpiecznie przypięci podczas jazdy autobusem.

Przekonaj się sam o bezpieczeństwie w autobusie i zarezerwuj jeszcze dziś bilet na przejazd FlixBusa. Z nami jesteś bezpieczny w podróży.