Bus Lublana - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Lublana

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Lublana! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Lublana z FlixBusem może kosztować nawet 59,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Lublana jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Lublana - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Lublana - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Lublana można zarezerwować już od 59,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Lublana podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Lublana - informacje turystyczne

Lublana - informacje ogólne

Jeśli jeszcze nie byłeś w Lublanie, lepiej wymyśl dobrą wymówkę. Znajdujące się w centrum Słowenii miasto to nowoczesna cel podróży z architekturą przypominającą włoski styl. Lublana zawdzięcza część swojej urody katastrofie trzęsienia ziemi w 1895 r. które zniszczyło całe osiedla. Tragedia ta dała swobodę tworzenia wizjonerom takim jak Jože Plečnik, którzy z gruzu zbudowali secesyjne dzieła.

Można powiedzieć, że Lublana jest bardzo modna i zielona: w 2016 roku została mianowana Zieloną Stolicą Europy. Centrum miasta jest teraz w większości wolne od samochodów, transport publiczny jest niskoemisyjny i istnieje nowa sieć rowerowa. Znajdująca się tutaj strefa kulturalna Metelkova jest miejscem dla hipsterów muzyki na żywo. Znajdziesz tutaj także w kluby nocne, bary i publiczne przestrzenie artystyczne.

Co więcej, będąc prawdziwie romantycznym miastem pełnym pięknych widoków i inspirujących opowieści, Lublana jest idealnym miejscem na spędzenie romantycznego urlopu we dwójkę.

Lublana - zabytki

Zamek w Lublanie jest główną atrakcją dla odwiedzających miasto, ale wszystko to, co leży wokół Starego Miasta - liczne muzea i galerie miasta - jest warte odkrycia. Niezwykłe połączenie architektury Jože Plečnika i historycznej atmosfery Starego Miasta oraz urbanistyczne planowanie harmonizuje ze sobą, tworząc małe i doskonale ukształtowane miasto.

Najpopularniejszy Zamek w Lublanie, wznoszący się na 375-metrowym wzgórzu na wschód od Starego Miasta, jest architektonicznym miszmaszem, ale w większości pochodzi z początku XVI wieku, kiedy to został w dużej mierze odbudowany po niszczycielskim trzęsieniu ziemi. Możesz swobodnie odwiedzić zamek i przejść się po jego terenie, ale wejście do Strażnicy czy kaplicy św. Jerzego jest płatne. Warto jednak tam zajrzeć, aby zobaczyć Wystawę Historii Słowenii, odwiedzić nowy Teatr Lalek i wybrać się na wycieczkę Time Machine.

Centralnym elementem wspaniałej estetyki architektonicznej Lublany jest ten cudowny plac Prešeren. Publiczna przestrzeń o dyskretnej elegancji, która służy nie tylko jako łącznik między dzielnicą Centrum a Starym Miastem, ale także jako ulubione miejsce spotkań mieszkańców. Plac Prešeren to miejsce, w którym miejscowi oraz turyści spotykają się, aby świętować. Jeśli w Lublanie planowane jest jakieś wydarzenie, to jest duża szansa, że odbędzie się właśnie tutaj.

Szczytowe miejsce placu zajmuje pomnik Prešerena (1905 r.). Autorstwa Maksa Fabianiego i Ivana Zajca, wzniesiony na cześć największego słoweńskiego poety, Francuza Prešerena (1800-49). Na cokole znajdują się motywy z jego wierszy.

Kolejną atrakcję Lublany jest Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka. Ta biblioteka jest arcydziełem Jože Plečnika ukończonym w 1941 roku. Aby docenić jego dzieło, wejdź przez główne drzwi (uwaga na klamki konika) na Turjaška, a znajdziesz się w ciemnościach czarnego marmuru. Gdy wejdziesz po schodach, wstąpisz do kolumnady wypełnionej światłem — zgodnie z planem architekta jest to światło wiedzy.

Lublana - kultura i historia

Pozycja geograficzna Lublany zdecydowanie wpłynęła na początki miasta i jej kolorowej przeszłości. Pierwsza wzmianka o Lublanie pochodzi ze źródeł pisanych z 1144 r., a jej historyczny rozwój rozpoczął się w XIII wieku, kiedy stała się stolicą Prowincji Kraińskiej. W 1335 przeszła pod panowanie Habsburgów. Od końca średniowiecza miasto stopniowo przejmowało rolę słoweńskiej stolicy kultury. Słoweński protestantyzm, jako najpotężniejszy ruch społeczny w XVI wieku, miał na to wielki wpływ. Lublana była wtedy miejscem narodzin świadomości narodowej.

Miasto to odegrało ważną rolę w czasach napoleońskich, nawet będąc stolicą całej iliryjskiej prowincji w latach 1809-1813. Budowa kolejki wiedeńsko-triesteńskiej łączącej Lublanę ze światem była decydująca dla dalszego rozwoju i organizacji miasta. Lublanę dwukrotnie nawiedzały trzęsienia ziemi: pierwsze w 1511 r. i drugie w 1895 r., kiedy to prawie całe miasto zostało zniszczone w katastrofie naturalnej. Rekonstrukcja dała Lublanie nowy, współczesny wizerunek, który można podziwiać do dzisiaj.

Lublana - życie nocne

Szukasz rozrywki i.... rozrywki? Lublana to miejsce, w którym z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz tańczyć w klubach grających różne style muzyczne oraz zawierać nowe znajomości lub po prostu usiąść i oglądać jak inni imprezują. Podczas wieczornego wyjścia możesz z łatwością spacerować od pubów do klubów i dobrze się bawić. Lublana lubi imprezować ciężko i do późna. Latem kawiarnie, bary i restauracje otwierają się bardzo wcześnie, ponieważ mieszkańcy i odwiedzający po prostu zapominają wrócić do domu. Wszystkie place miasta głośne są także do późnych godzin nocnych, a główny plac — PrešernovPrešernov Trg — często- często jest nadal zatłoczony nawet o 03:00. Jest on jednym z punktów skupiających życie nocne w Lublanie, w pobliżu znajdują się najlepsze bary, kluby i kawiarnie w mieście.

Lublana - ciekawe informacje

Central Market można nazwać spiżarnią Lublany. Jeśli planujesz zakupy, a zwłaszcza spożywcze, to wybierz się tam zarówno po zapasy, jak i po prostu poznanie sztuki kulinarnej Słoweńców. W tym celu udaj się najpierw na rozległy rynek na wolnym powietrzu (Tržnica na Prostem) po drugiej stronie Potrójnego Mostu na południowy wschód od Prešernov trg na Vodnikov trg. Tutaj znajdziesz codzienny rynek rolny (z wyjątkiem niedzieli). Na sąsiednim placu — Pogačarjev trg — zawsze znajdują się stragany sprzedające dosłownie wszystko: od smażonych grzybów leśnych po miód i domowe sery.

Idąc na południe od placu w stronę Starego Miasta, znajdziesz słynny Potrójny Most. Pierwotnie nazywał się Špital (Szpital), kiedy zbudowano go jako jednolite przęsło w 1842 roku, nikt nie podejrzewał, że między 1929 a 1932 rokiem architekt Jože Plečnik doda dwa boczne mosty dla pieszych. Dobudowując trzy kamienne balustrady oraz lampy, wymusił zmianę nazwy mostu. Schody na każdym z bocznych mostów prowadzą na tarasy wzdłuż rzeki Lublanica. Warto przejść się tutaj na romantyczny spacer po zmroku.

Lublana - okolice

Lublana to również idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jeśli odwiedzasz Lublanę zimą, na pewno zainteresuje Cię fakt, że zaledwie pół godziny drogi od Lublany, w pobliżu lotniska znajduje się jeden z najlepszych w kraju terenów narciarskich: Krvavec. Jeśli więc kochasz zimowe szaleństwo na nartach czy desce, ale lubisz również zwiedzać, to Lublana jest doskonałym kierunkiem podróży.

Jeśli kochasz spacerować, znajdujący się w Lublanie Tivoli Park to największy park w mieście, rozciągający się aż do centrum. Został zaprojektowany w 1813 roku przez francuskiego inżyniera Jean Blancharda i stworzony przez połączenie parków, które otoczyły Podturn i Cekin Mansions. Park obejmuje obszar około pięciu kilometrów kwadratowych, przecina go trzy wielkie, pokryte kasztanowcami alejki spacerowe i krajobrazowe z ozdobnymi rabatami kwiatowymi, interesującymi drzewami i licznymi rzeźbami i fontannami. Teren parku wtapia się w zbocza wzgórza Rožnik, do którego łączy go kilka ścieżek spacerowych i trasa z kilkoma stanowiskami ćwiczeń na całej długości.

Autobusy jadące do miasta Lublana

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Lublana

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Lublana, ponieważ 173 przejazdów kosztuje 59,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Lublana jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Lublana!

Lublana - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Lublana można dostać się z 173 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Lublana znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Lublana online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności