Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Luksemburg

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Luksemburg

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli architektura to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Luksemburg oczami Oliwii

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
27 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Luksemburg - informacje turystyczne

Everything you need to know about Luxembourg

Luksemburg - informacje ogólne

Chociaż mały kraj - obejmuje niecałe 1650 kilometrów kwadratowych z populacją nieco ponad 500 000 mieszkańców - Luksemburg (lub w całości, Wielkie Księstwo Luksemburga) jest bardzo różnorodny. Wiele głównych atrakcji kraju znajduje się w tętniącym życiem sercu Luksemburga, którego stara dzielnica została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Małe miasteczeka otaczające Luksemburg są również urocze i warte odwiedzenia. Stare fortece i piękne zamki uzupełniają scenerię, czyniąc to państewko popularnym miejscem turystycznym. Luksemburg często odwiedzany jest w połączeniu z sąsiednimi krajami - Belgia i Holandią.

Odkryj najciekawsze zabytki Luksemburga

Luksemburg - zabytki

Zwiedzanie Luksemburga należy zacząć od  zabytkowego centrum, które jest niesamowitym miejscem do wędrówek. Ciesz się spektakularnymi widokami na stare miasto z kamiennymi mostami na rzece i dawną twierdzą starego miasta Luksemburga. Swoje następne kroki skieruj ku Palais Grand-Ducal. Jako pierwotna rezydencja Wielkiego Księcia i rodziny królewskiej, Palais Grand-Ducal w Luksemburgu jest spektakularnym dziełem architektonicznym, zbudowanym w XVI wieku podczas renesansu flamandzkiego. Wystrój wnętrza pałacu wydaje się być wyjątkowym połączeniem różnych stylów. Gra między romantycznym i średniowieczno-gotyckim stylem, a industrialnymi projektami świetlnymi stworzona została przez niemieckiego projektanta przemysłowego - Ingo Maurera.

Jeżeli zainteresowany jesteś historią Luksemburga, wstąp do Muzeum Historii Miasta Luksemburga, które mieści się w grupie czterech odnowionych budynków z XVII wieku. Muzeum odzwierciedla nie tylko historię Luksemburga jako miasta i narodu, ale także różnorodność architektoniczną i rozwój miasta i jego mieszkańców od X wieku. Poza różnorodnymi interaktywnymi programami kulturalnymi i wydarzeniami, kolekcja w Muzeum Historycznym obejmuje fotografie, pocztówki, ceramikę, modele topograficzne, a także przedmioty wykorzystywane w życiu codziennym.

Dla tych, którzy lubią podziwiać zabytkowe kościoły i bazyliki, polecamy Katedrę Notre Dame. Katedra została zbudowana w XVII wieku przez jezuitów. Oparta na barokach północna brama katedry wydaje się być najbardziej pamiętną częścią tego imponującego budynku. Ozdobiony witrażami z XIX i XX wieku, nowoczesnymi rzeźbami i małym posągiem Madonny i Jezusa kościól na prawdę  robi wrażenie. Groby rodziny królewskiej znajdują się w krypcie, zabezpieczonej przez dwa lwy zaprojektowane przez Auguste'a Trémont.

Poznaj kulturę i historię Luksemburga

Luksemburg - kultura i historia

W okresie rządów rzymskich Luksemburg był początkowo integralną częścią prowincji Belgica Prima. Później został włączony do królestwa Austrazji, które było częścią Francji, a wkrótce potem cesarstwa Karola Wielkiego. Hrabia Conrad, założyciel domu luksemburskiego, wszedł w jego posiadanie w 1060 r. Od XIV do XV wieku dom luksemburski podarowany został Świętemu Imperium Rzymskiemu. W kolejnych stuleciach Luksemburg był na przemian przejmowany przez Hiszpanię i Austrię. Wraz z końcem wojen napoleońskich w 1815 roku Kongres Wiedeński uznał Luksemburg za wielkie księstwo i mianował Wilhelma I z Holandii na jego władcę. W 1830 r. wybuchła rewolucja prowadzona przez belgijskie prowincje, a rok później Belgia stała się królestwem autonomicznym, a Luksemburg pozostał tylko jego częścią. Do 1839 r. zachodnie terytorium Luksemburga zostało przekazane Belgii, a reszta powstała jako niepodległe państwo. W sierpniu 1914 r. wojska niemieckie przejęły Wielkie Księstwo i zajęły kraj aż do końca I wojny światowej. W 1920 r. Luksemburg stał się częścią Ligi Narodów. W czasie II wojny światowej Niemcy znowu najechali na Luksemburg. W 1942 r. Niemcy ogłosiły Luksemburg jako członka III Rzeszy. Dwa lata później sojusznicze siły zbrojne kraju wyzwoliły Luksemburg i przywrócono kontrolę cywilną. W 1945 r. Luksemburg stał się oficjalnym członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Spróbuj życia nocnego w Luksemburgu

Luksemburg - życie nocne

Luksemburg za dnia oferuje turystom mnóstwo atrakcji, ale warto również poznać miasto po zmroku. Nocni imprezowicze szukający zabawy przy dobrej muzyce i międzynarodowej atmosferze z pewnością nie będą zawiedzeni. Najbardziej szalone wieczory odbywają się w środę, piątek i sobotę. Latem restauracyjne i barowe tarasy są zatłoczone. Wąskie uliczki wokół Place d'Armes i starego miasta pełne są barów i restauracji. Kwatera główna życia nocnego Luksemburga z mnóstwem angielskich i irlandzkich pubów znajduje się w Grund i Clausen. Tak zwany obszar Rives de Clausen zbudowany na terenie przemysłowym dawnych browarów Mousel i Clausen zamienił się w najmodniejsze miejsce. Obszar stacji kolejowej to ruchliwa dzielnica znana głównie z barów, kabaretów i restauracji goszczących międzynarodową klientelę. 

Poznaj ciekawe miejsca w Luksemburgu z FlixBusem

Luksemburg - ciekawe informacje

Restauracja z najdłuższą na świecie listą win znajduje się właśnie w Luksemburgu. Jeśli odwiedzasz Chiggeri, możesz wybierać spośród ponad 2200 różnych trunków!

Tuż pod miastem Luksemburg znajduje się 17 kilometrów tuneli wyciętych z litej skały. Sieć kazamat Bock i Pétrusse została zbudowana w ramach obrony miasta. Najstarsze odcinki zostały zbudowane w 1644 r., powiększone 40 lat później, a następnie ponownie w XVIII wieku. Niektóre części mają głębokość nawet 40 metrów. Były używane jako schrony przeciwlotnicze podczas dwóch wojen światowych i mogły chronić nawet 35 000 osób. Tunele zostały uznane jako światowe dziedzictwo UNESCO, które teraz są otwarte dla odwiedzających.

Luksemburg jest również drugim najbogatszym krajem na świecie - uszeregowanym według PKB (produkt krajowy brutto) per capita. Co więcej, kraj ten posiada najwyższe minimalne wynagrodzenie w krajach Unii Europejskiej – płacąc pracownikom co najmniej 1,923 EUR miesięcznie.

Luksemburg - okolice

W mieście Vianden znajduje się zamek Château de Vianden, który jest jednym z najpiękniejszych obiektów w Luksemburgu. Zamek ten, zbudowany został między XI a XIV wiekiem i jest jedną z największych feudalnych rezydencji okresu gotyckiego w Europie. Głównymi częściami zamku była kaplica oraz duże i małe pałace zbudowane między końcem XII a pierwszą połową XIII wieku. Odrestaurowany w 1977 roku jest uważany za pomnik o znaczeniu europejskim.

Atrakcją wartą uwagi jest również Passerelle Viaduc. Zabytkowy most zdecydowanie oferuje odwiedzającym panoramiczne widoki na miasto Luksemburg. Budowany w latach 1859-1861 przez brytyjską firmę Waring Brothers, Passerelle Viaduc połączył centrum miasta z nowym dworcem kolejowym. Jest wart odwiedzenia, nawet jeśli tylko dla fantastycznych zdjęć.

Luksemburg - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Luksemburg

Bilet autobusowy od 12,99 zł
Liczba połączeń z Luksemburg 117
Liczba przystanków autobusowych w Luksemburg 1
Kraj Luksemburg
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.