You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Amsterdam

Autobus z i do: Amsterdam od 19 zł

Dalsze opcje

Co warto zobaczyć w: Amsterdam?

Allgemeine Infos über Amsterdam

Ogólne informacje o: Amsterdam

Choć Amsterdam jest jedną z mniejszych metropolii w Europie, zdecydowanie jest wart odwiedzin! Stolica Holandii to miejsce znane głównie ze względu na intensywne życie nocne, jednak ma też sporo do zaoferowania dla miłośników kultury i architektury lub zakupowego szaleństwa. Amsterdam jest idealnym miejscem na wycieczkę autobusową ze względu na idealne połączenie międzynarodowej i wielokulturowej atmosfery oraz przyjaznego turystom miasta, w którym z pewnością nie będziesz się nudzić. Jeśli to Ci nie wystarcza, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że w Amsterdamie znajduje się największa kolekcja dzieł Van Gogha na świecie, a miasto co roku odwiedza około cztery miliony turystów! Ponadto zachwycająca architektura budynków nad kanałami, tzw. "krzywe kamienice" oraz wiele pubów, klubów i muzeów sprawiają, że powodów, żeby wybrać się autobusem do Amsterdamu jest nieograniczona ilość! Przekonaj się sam i sprawdź naszą ofertę połączeń autobusowych!

Sehenswürdigkeiten in Amsterdam

Zabytki w: Amsterdam

Podczas wycieczki autobusowej do Amsterdamu, na Twojej liście miejsc, które warto odwiedzić z pewnością powinien się znaleźć Dom Anny Frank. Wizyta w muzeum z pewnością będzie niezwykle wzruszającym przeżyciem, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko sam dom, ale też tajne pokoje, gdzie ukrywała się rodzina Frank ze znajomymi, a które wspomniane zostały w pamiętniku. Dla pasażerów FlixBus, którzy są fanami techniki, badań i technologii, Centrum Naukowe NEMO z pewnością będzie trafnym wyborem. Imponująca architektura budynku, nietypowe wzornictwo, duży taras na dachu umożliwia zarówno dzieciom, jak i dorosłym interaktywne obcowanie zi nauką. Kolejnym słynnym miejscem jest najstarszy budynek w mieście Oude Kerk, zbudowany w XIII wieku i będący kompletnym przeciwieństwem do nowoczesnego NEMO. Znajduje się on w dzielnicy znanej jako “Red Light District“ i jest dobrym przykładem zobrazowania jak różnorodny jest Amsterdam, co zauważysz jak tylko Twój autokar dotrze na przystanek autobusowy. Kontynuuj zwiedzanie Amsterdamu w romantycznej dzielnicy Jordaan podziwiając wąskie uliczki i kamienice napajając się atmosferą ciszy oraz spokoju. Koniecznie wybierz się do Pałacu KrólewskiegoPlacu Dam oraz Westerkerk Oudekerk wieże najważniejszych i najstarszych kościołów w Amsterdamie, z których możesz podziwiać panoramę miasta.

Amsterdam - gdzie znajduje się przystanek autobusowy?

Przystanek autobusowy Amsterdam Sloterdijk Dworzec kolejowy

<p>Radarweg (Orlyplein)<br />
, 1043 DT Amsterdam<br />
, Holandia</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Amsterdam Sloterdijk Dworzec kolejowy

Radarweg (Orlyplein)
1043 DT Amsterdam
Holandia

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Amsterdam

Szukasz więcej informacji o: Amsterdam?

Kultur und Geschichte in Amsterdam

Amsterdam: Kultura i historia

Po ustanowieniu jako wioska rybacka w XII wieku, Amsterdam szybko stał się ważnym centrum handlu, a obecnie jednym z najważniejszych pod względem kultury i turystyki miast w Europie. Jest to stosunkowo młode i małe miasto, które lata swojej świetności przeżywało w XVII i XVIII wieku, kiedy dzięki swojemu położeniu mogło prowadzić wzmożony handel z zamorskimi koloniami. Stolica Holandii to nie tylko centrum handlu, ale też sztuki i nauki. Znajduje się tu wiele ciekawych muzeów, bardzo dobry Uniwersytet Amsterdamski i Wolny Uniwersytet Amsterdam. Podczas wycieczki autobusowej do Amsterdamu z pewnością powinineneś odwiedzić Rijksmuseum, gdzie znajdują się najważniejsze i najbardziej popularne dzieła sztuki autorstwa Rembradta. Kolejnym ważnym miejscem dla miłośników sztuki i nie tylko, jak tylko Twój autobus dotrze na przystanek jest Muzeum Van Gogha, z kolekcją 200 obrazów oraz 550 rysunków! Jeśli masz jeszcze trochę czasu spróbuj wybrać się do Amsterdam Museum, Stedelijk Museum lub Muzeum Żeglugi. Jeśli wolisz coś bardziej alternatywnego, przejdź się do Muzeum Filmu oraz Fotografii i Heineken Experience - idealne dla miłośników piwa. Z pewnością, podczas wycieczki autobusem do Amsterdamu nie będziesz się nudzić!

Nachtleben in Amsterdam

Życie nocne w: Amsterdam

Stolica Holandii słynie z intensywnego życia nocnego i z pewnością wiele turystów decyduje się na podróż autobusem do Amsterdam właśnie ze względu na międzynarodową sławę czekających tutaj rozrywek. Jest to niezwykle imprezowe miasto pełne klubów, koncertów, klimatycznych pubów i barów. Jednym z najlepszych miejsc, żeby posłuchać muzyki na żywo jest “Paradiso”, nazywany świątynią pop Amsterdamu. To tutaj możesz tańczyć do muzyki ulubionych DJ ów, którzy często wpadają, żeby pograć na żywo. “Paradiso” jest unikatowym miejscem ze względu na architekturę, ponieważ znajduje się w budynku z XIX wieku służącym jako kościół. Jeśli zamiast klubów wolisz atmosferę pubów, zwłaszcza po całym dniu zwiedzania i zakupów, wybierz się do “in het Aepjen”, który jest jednym z pubów oferującym imponującą kolekcję piw. Innymi ciekawymi miejscami, do których możesz się wybrać po intensywnym zwiedzaniu Amsterdamu mogą być the Café Sound GardenHanneke’s Boom – przystępne ceny i piękne widoki!