§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Amsterdam od 19 zł

Amsterdam

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 700 celów podróży w 27 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Amsterdam

Bilet autobusowy od 19 zł
Liczba połączeń z Amsterdam 173
Liczba przystanków autobusowych w Amsterdam 3
Kraj Holandia

Amsterdam - informacje turystyczne

Ogólne informacje o Amsterdamie

Choć Amsterdam jest jedną z mniejszych metropolii w Europie, zdecydowanie jest wart odwiedzin! Stolica Holandii to miejsce znane głównie ze względu na intensywne życie nocne, jednak ma też sporo do zaoferowania dla miłośników kultury i architektury lub zakupowego szaleństwa. Amsterdam jest idealnym miejscem na wycieczkę autobusową ze względu na idealne połączenie międzynarodowej i wielokulturowej atmosfery oraz przyjaznego turystom miasta, w którym z pewnością nie będziesz się nudzić. Jeśli to Ci nie wystarcza, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że w Amsterdamie znajduje się największa kolekcja dzieł Van Gogha na świecie, a miasto co roku odwiedza około cztery miliony turystów! Ponadto zachwycająca architektura budynków nad kanałami, tzw. "krzywe kamienice" oraz wiele pubów, klubów i muzeów sprawiają, że powodów, żeby wybrać się autobusem do Amsterdamu jest nieograniczona ilość! Przekonaj się sam i sprawdź naszą ofertę połączeń autobusowych!
Take your bus to Amsterdam and visit the NEMO science museum

Zabytki w Amsterdamie

Podczas wycieczki autobusowej do Amsterdamu, na Twojej liście miejsc, które warto odwiedzić z pewnością powinien się znaleźć Dom Anny Frank. Wizyta w muzeum z pewnością będzie niezwykle wzruszającym przeżyciem, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko sam dom, ale też tajne pokoje, gdzie ukrywała się rodzina Frank ze znajomymi, a które wspomniane zostały w pamiętniku. Dla pasażerów FlixBus, którzy są fanami techniki, badań i technologii, Centrum Naukowe NEMO z pewnością będzie trafnym wyborem. Imponująca architektura budynku, nietypowe wzornictwo, duży taras na dachu umożliwia zarówno dzieciom, jak i dorosłym interaktywne obcowanie z nauką. Kolejnym słynnym miejscem jest najstarszy budynek w mieście Oude Kerk, zbudowany w XIII wieku i będący kompletnym przeciwieństwem do nowoczesnego NEMO. Znajduje się on w dzielnicy znanej jako “Red Light District“ i jest dobrym przykładem zobrazowania jak różnorodny jest Amsterdam, co zauważysz jak tylko Twój autokar dotrze na przystanek autobusowy. Kontynuuj zwiedzanie Amsterdamu w romantycznej dzielnicy Jordaan podziwiając wąskie uliczki i kamienice napajając się atmosferą ciszy oraz spokoju. Koniecznie wybierz się do Pałacu Królewskiego Placu Dam oraz Westerkerk Oudekerk wieże najważniejszych i najstarszych kościołów w Amsterdamie, z których możesz podziwiać panoramę miasta.

Experience the rich culture and history Amsterdam has to offer

Historia Amsterdamu oraz kultura miasta

Po ustanowieniu jako wioska rybacka w XII wieku, Amsterdam szybko stał się ważnym centrum handlu, a obecnie jednym z najważniejszych pod względem kultury i turystyki miast w Europie. Jest to stosunkowo młode i małe miasto, które lata swojej świetności przeżywało w XVII i XVIII wieku, kiedy dzięki swojemu położeniu mogło prowadzić wzmożony handel z zamorskimi koloniami. Stolica Holandii to nie tylko centrum handlu, ale też kultury, sztuki i nauki. Znajduje się tu wiele ciekawych muzeów, bardzo dobry Uniwersytet Amsterdamski i Wolny Uniwersytet Amsterdam. Podczas wycieczki autobusowej do Amsterdamu z pewnością powinineneś odwiedzić Rijksmuseum, gdzie znajdują się najważniejsze i najbardziej popularne dzieła sztuki autorstwa Rembradta. Kolejnym ważnym miejscem dla miłośników sztuki i nie tylko, jak tylko Twój autobus dotrze na przystanek jest Muzeum Van Gogha, z kolekcją 200 obrazów oraz 550 rysunków! Jeśli masz jeszcze trochę czasu spróbuj wybrać się do Amsterdam Museum, Stedelijk Museum lub Muzeum Żeglugi. Jeśli wolisz coś bardziej alternatywnego, przejdź się do Muzeum Filmu oraz Fotografii i Heineken Experience - idealne dla miłośników piwa. Z pewnością, podczas wycieczki autobusem do Amsterdamu nie będziesz się nudzić!

Travel to Amsterdam with FlixBus and enjoy the nightlife!

Życie nocne w Amsterdamie

Stolica Holandii słynie z intensywnego życia nocnego i z pewnością wiele turystów decyduje się na podróż autobusem do Amsterdam właśnie ze względu na międzynarodową sławę czekających tutaj rozrywek. Jest to niezwykle imprezowe miasto pełne klubów, koncertów, klimatycznych pubów i barów. Jednym z najlepszych miejsc, żeby posłuchać muzyki na żywo jest “Paradiso”, nazywany świątynią pop Amsterdamu. To tutaj możesz tańczyć do muzyki ulubionych DJ ów, którzy często wpadają, żeby pograć na żywo. “Paradiso” jest unikatowym miejscem ze względu na architekturę, ponieważ znajduje się w budynku z XIX wieku służącym jako kościół. Jeśli zamiast klubów wolisz atmosferę pubów, zwłaszcza po całym dniu zwiedzania i zakupów, wybierz się do “in het Aepjen”, który jest jednym z pubów oferującym imponującą kolekcję piw. Innymi ciekawymi miejscami, do których możesz się wybrać po intensywnym zwiedzaniu Amsterdamu mogą być the Café Sound Garden i Hanneke’s Boom – przystępne ceny i piękne widoki!
Sprawdź, co ciekawego kryje w sobie Amsterdam podróżując autobusami Flixbus!

Ciekawe informacje o Amsterdanie

Istnieje pogłoska, że w Amsterdamie znajduje się więcej rowerów niż mieszkańców. Po podróży autobusem, wskazane jest więc, aby wypożyczyć rower w jednej z wielu wypożyczalni i przyłączyć się do mieszkańców. Alternatywnie, można zwiedzić miasto podczas wycieczki wodnej. Typowe dla Amsterdamu, liczne szlaki wodne, znane również jako kanały, prowadzą cię do wielu z głównych atrakcji. Można też wybrać się też na relaksujący na spacer wzdłuż kanałów tuż po wycieczce autobusowej, dla rozprostowania nóg i możliwości uzyskania pierwszych wrażeń o mieście.  

Podróżuj do Amsterdamu i okolic z Flixbusem!

Amsterdam i okolice

Wybór podróży autobusem do Amsterdamu gwarantuje, że będziesz miał możliwość zrelaksować się w wielu parkach i ogrodach tego miasta. Jednym z najpiękniejszych parków jest Park Gaarsperplas na południu miasta. W tej okolicy rezerwatu możesz rozciągać nogi po tym jak podróżowałeś autobusem do Amsterdamu lub przetestuj swoją zdolność windsurfingu w obszarze sportów wodnych. Ten park jest idealnym miejscem na przejażdżkę rowerem lub kajakiem, które znajdują się na skraju kempingu "Gaasperping".

Amsterdam - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieAmsterdam jest więcej przystanków, tzn. 3.