§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Amsterdam od 9 zł

Amsterdam

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach

Sprawdź nasze połączenia

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Amsterdam - informacje turystyczne

Pojedź z FlixBusem do Amsterdamu

Ogólne informacje o Amsterdamie

Choć Amsterdam jest jedną z mniejszych stolic Europy, zdecydowanie jest wart odwiedzin! To miejsce znane głównie ze względu na intensywne życie nocne, jednak ma też sporo do zaoferowania dla miłośników kultury i architektury lub zakupowego szaleństwa. Jeśli to Ci nie wystarcza, to może ucieszy Cię informacja, że w Amsterdamie znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł Van Gogha. Ponadto zachwycająca architektura budynków nad kanałami, tzw. krzywe kamienice oraz wiele pubów, klubów i muzeów sprawiają, że powodów, żeby wybrać się autobusem do Amsterdamu, jest nieskończenie wiele! Przekonaj się sam i sprawdź naszą ofertę połączeń autobusowych!
Take your bus to Amsterdam and visit the NEMO science museum

Zabytki w Amsterdamie

Podczas wycieczki autobusowej do Amsterdamu na Twojej liście miejsc, które warto odwiedzić, z pewnością powinien się znaleźć Dom Anny Frank. Wizyta w muzeum będzie niezwykle wzruszającym przeżyciem. Zwiedzający mogą zobaczyć tam nie tylko sam dom, ale też tajne pokoje, gdzie ukrywała się rodzina Franków ze znajomymi, i które wspomniane zostały w pamiętniku. Dla pasażerów FlixBusa, którzy są fanami techniki, badań i technologii, Centrum Naukowe NEMO z pewnością będzie trafnym wyborem. Imponująca architektura budynku, nietypowe wzornictwo, duży taras na dachu umożliwiają zarówno dzieciom, jak i dorosłym interaktywne obcowanie z nauką. Kolejnym słynnym miejscem jest najstarszy budynek w mieście, Oude Kerk, zbudowany w XIII wieku i będący kompletnym przeciwieństwem nowoczesnego NEMO. Znajduje się on w dzielnicy znanej jako Red Light District i jest dobrym przykładem, jak różnorodny jest Amsterdam, co zauważysz, gdy tylko Twój autokar dotrze na przystanek. Kontynuuj zwiedzanie Amsterdamu w romantycznej dzielnicy Jordaan, podziwiając wąskie uliczki i kamienice i napajając się cisza i spokojem. Koniecznie wybierz się do Pałacu Królewskiego i Placu Dam oraz Westerkerk i Oudekerk — wież najważniejszych i najstarszych kościołów w Amsterdamie, z których możesz podziwiać panoramę miasta.
Experience the rich culture and history Amsterdam has to offer

Historia Amsterdamu oraz kultura miasta

Po ustanowieniu jako wioska rybacka w XII wieku Amsterdam szybko stał się ważnym centrum handlu, a obecnie jest jednym z najważniejszych pod względem kultury i turystyki miast w Europie. Jest to stosunkowo młode i małe miasto, które lata swojej świetności przeżywało w XVII i XVIII wieku, kiedy dzięki swojemu położeniu mogło prowadzić wzmożony handel z zamorskimi koloniami. Stolica Holandii to nie tylko centrum handlu, ale też kultury, sztuki i nauki. Znajduje się tu wiele ciekawych muzeów, bardzo dobry Uniwersytet Amsterdamski i Wolny Uniwersytet Amsterdam. Podczas wycieczki autobusowej do Amsterdamu z pewnością powinieneś odwiedzić Rijksmuseum, gdzie znajdują się najważniejsze i najbardziej popularne dzieła sztuki autorstwa Rembrandta. Kolejnym ważnym miejscem dla miłośników sztuki jest Muzeum Van Gogha z kolekcją 200 obrazów oraz 550 rysunków! Jeśli masz jeszcze trochę czasu, spróbuj wybrać się do Amsterdam Museum, Stedelijk Museum lub Muzeum Żeglugi. Jeśli wolisz coś bardziej alternatywnego, przejdź się do Muzeum Filmu i Fotografii lub Heineken Experience — idealnej atrakcji dla miłośników piwa. Z pewnością, podczas wycieczki do Amsterdamu nie będziesz się nudzić!
Travel to Amsterdam with FlixBus and enjoy the nightlife!

Życie nocne w Amsterdamie

Stolica Holandii słynie z intensywnego życia nocnego i z pewnością wielu turystów decyduje się na podróż autobusem do Amsterdamu właśnie ze względu na międzynarodową sławę czekających tutaj rozrywek. Jest to niezwykle imprezowe miasto pełne klubów, koncertów, klimatycznych pubów i barów. Jednym z najlepszych miejsc, żeby posłuchać muzyki na żywo, jest Paradiso, nazywany amsterdamską świątynią pop-u. To tutaj możesz tańczyć do muzyki ulubionych DJ-ów, którzy często wpadają, żeby pograć na żywo. Paradiso jest unikatowym miejscem ze względu na architekturę, ponieważ znajduje się w budynku z XIX wieku służącym jako kościół. Jeśli zamiast klubów wolisz atmosferę pubów, wybierz się do In het Aepjen, który jest jedną z knajp oferującą imponujący wybór piw. Innymi ciekawymi miejscami, do których możesz się wybrać po intensywnym zwiedzaniu Amsterdamu, mogą być the Café Sound Garden i Hanneke’s Boom, które gwarantują przystępne ceny i piękne widoki!
Sprawdź, co ciekawego kryje w sobie Amsterdam podróżując autobusami Flixbus!

Ciekawe informacje o Amsterdanie

Mówi się, że w Amsterdamie znajduje się więcej rowerów niż mieszkańców. Po podróży autobusem możesz więc wypożyczyć rower i przyłączyć się do amsterdamczyków. Alternatywnie, możesz zwiedzić miasto podczas wycieczki wodnej. Typowe dla Amsterdamu liczne szlaki wodne, znane również jako kanały, prowadzą do wielu z głównych atrakcji. Jeszcze inną opcją jest relaksujący spacer wzdłuż kanałów.
Podróżuj do Amsterdamu i okolic z Flixbusem!

Amsterdam i okolice

Podczas wycieczki do Amsterdamu będziesz miał możliwość zrelaksować się w wielu parkach i ogrodach. Jednym z najpiękniejszych jest Park Gaarsperplas na południu miasta. W tej okolicy możesz rozciągnąć nogi po podróży autobusem i przetestować swoje windsurfingowe umiejętności. To miejsce idealne na przejażdżkę rowerem lub spływ kajakiem, który możesz wypożyczyć na skraju kempingu "Gaasperping".

Amsterdam - Twoje przystanki autobusowe

Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieAmsterdam jest więcej przystanków, tzn. 3.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Amsterdam

Bilet autobusowy od 9 zł
Liczba połączeń z Amsterdam 191
Liczba przystanków autobusowych w Amsterdam 3
Kraj Holandia