Bus Amsterdam - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Amsterdam

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Amsterdam - znajdziesz tu 6 przystanków autobusowych. Jest to Amsterdam Central Station (De Ruijterkade), Amsterdam Bijlmer Arena, Amsterdam Sloterdijk, Amsterdam Amstel, Amsterdam Central Station (train), Amsterdam Central Station (Bus stop H), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Amsterdam - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Amsterdam! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Amsterdam kosztują średnio 14,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Amsterdam z FlixBusem może kosztować nawet 11,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Amsterdam jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Amsterdam podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Amsterdam można zarezerwować już od 11,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Amsterdam - informacje turystyczne

Amsterdam - informacje ogólne

Amsterdam to miasto wielu atrakcji – jest kolorowe, różnorodne, po prostu ciekawe! Największe miasto Holandii nie przypomina jednak innych europejskich stolic. Po części dlatego, że większość oficjalnych instytucji mieści się w pobliskiej Hadze. W Amsterdamie jest dużo spokojniej, swobodniej, luźniej. Położone nad rzeką Amstel miasto ma swój specyficzny urok, dzięki któremu staje się coraz częstszym celem wycieczek. Spacerując po mieście, co chwilę napotyka się na ślady historycznej, średniowiecznej zabudowy, liczne kanały (jest ich w Amsterdamie aż 160!), mosty oraz rowerzystów, którzy w dużym stopniu stali się już elementem krajobrazu miasta. Co ciekawe, mostów w Amsterdamie jest więcej niż w Wenecji, a rowerów – więcej niż… mieszkańców! Miasto jest bardzo różnorodne i multikulturowe – mieszkają tu przedstawiciele ok. 180 narodowości. To również miejsce bardzo mocno naznaczone historią. Poza średniowiecznymi zabytkami znajduje się tutaj słynny port, niegdyś jeden z najważniejszych na świecie, co znacząco wpłynęło na pozycję tego miasta. Amsterdam to również miasto sztuki przez duże S. Pochodzą stąd wybitni, podziwiani na całym świecie malarze, których dzieła można podziwiać w lokalnych muzeach. Wreszcie – to miasto rozrywki i zabawy, o czym świadczy tętniące życiem w nocy centrum stolicy.

Amsterdam - zabytki

Amsterdam jest miastem, w którym zdecydowanie jest co zwiedzać. Spacery bez celu same w sobie będą z pewnością w tym miejscu urokliwe, jednak warto mieć świadomość otaczających nas zabytków. Najważniejsze z nich znajdują się bardzo blisko siebie. W pierwszej kolejności odwiedź plac Dam, przy którym znajduje się XVII-wieczny Pałac Królewski. Niegdyś stanowił siedzibę miejskiego ratusza, dziś jest otwartą dla turystów przestrzenią, w której dochodzi do bliskiego spotkania z historią Holandii. Tuż za Pałacem Królewskim można podziwiać neogotycki budynek stanowiący kiedyś siedzibę poczty, a obecnie centrum handlowe Magna Plaza. Nieopodal znajduje się kolejne ważne miejsce – XV-wieczny, gotycki kościół Nieuwe Kerk (Nowy Kościół), w którym odbywały się przez wieki znamienite uroczystości, takie jak koronacje i śluby rodziny królewskiej. Obecnie mają tutaj miejsce płatne wystawy, a sam kościół stał się przede wszystkim celem turystycznych wycieczek. Pisząc o architekturze Amsterdamu, należy wspomnieć o wyjątkowo wąskich domach znajdujących się przy samym kanale. Były to, decyzją rady miejskiej, najbardziej opodatkowane tereny, w związku z czym bogaci mieszkańcy miasta budowali szerokie zaledwie na kilka metrów, ale bardzo wysokie domy. Jeśli chcesz zobaczyć budynek o szerokości niemal takiej jak jego własne drzwi, wybierz się pod adres Singel 7. Uważaj, aby go nie przeoczyć!

Amsterdam - kultura i historia

Amsterdam zachwyca swoją bogatą ofertą kulturalną, obejmującą wystawy, teatry oraz festiwale, jednak to właśnie muzea stanowią jedną z największych (jeśli nie największą) atrakcji tego miasta. Jest ich tu ponad 50! Nawet jeśli nie przepadasz za spędzaniem wolnego czasu w ten sposób, odwiedzając stolicę Holandii na dłużej niż 1-2 dni, nie możesz zrezygnować z wizyty w jednym ze słynnych na cały świat muzeów. Znajduje się tutaj bowiem fantastyczne Muzeum Rijksmuseum, gdzie podziwiać można m.in. „Straż nocną” Rembrandta, a przed budynkiem – zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle znanego napisu „I Amsterdam”. Kolejnym ważnym miejscem jest Muzeum Van Gogha, gdzie poza słynnymi „Słonecznikami” znajduje się ok. 200 prac tego wybitnego holenderskiego malarza. To jednak nie koniec artystycznych wycieczek po Amsterdamie. Muzeum Stedelijk, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej, to kolejna fantastyczna atrakcja – znajdują się tu dzieła m.in. Moneta, Picassa, Chagalla i wielu innych uznanych artystów. Bardzo ciekawym miejscem jest również Dom Anny Frank, gdzie żydowska dziewczyna przez 2 lata ukrywała się, spisując swoje przemyślenia. Aby zaoszczędzić na biletach wstępu do muzeów (i nie tylko) opłaca się nabyć jedną z dwóch kart: Amsterdam Card lub Holand Pass – wybór jednej z nich zależy od osobistych preferencji co do zwiedzania miasta. Zapewniają one bezpłatny wstęp do muzeów i innych atrakcji, darmowe przejazdy komunikacją zbiorową oraz liczne zniżki.

Amsterdam - życie nocne

Amsterdam to miasto, które za dnia żyje swoim naturalnym rytmem, jednak nocą zdecydowanie przyspiesza – miłośnicy barów, klubów i dyskotek z pewnością nie będą zawiedzeni. A już szczególnie wybierając się do stolicy Holandii w październiku, gdzie od 1995 roku odbywa się tutaj coroczny Amsterdam Dance Event, czyli wielki europejski festiwal muzyki elektronicznej. O jego znaczeniu niech świadczy fakt, że w ciągu 5 dni występuje tu ponad 2000 artystów na ok. 450 wydarzeniach! Pisząc o Amsterdamie, należy wspomnieć, iż w związku z tym, że marihuana jest w Holandii legalna, przyjeżdżają tu chętnie miłośnicy tej używki z całej Europy, aby zaznać relaksu w jednym z licznych coffee-shopów np. w dzielnicy De Wallen. Odbywa się tu nawet festiwal Cannabis Cup, gdzie wybierana jest najlepsza odmiana marihuany. Trzeba również wspomnieć o Dzielnicy Czerwonych Świateł, czyli Red Light District – miejscu słynącym z domów publicznych. Co prawda nie jest to punkt obowiązkowy spaceru po mieście, jednak ma swój osobliwy, specyficzny urok. Wracając z wycieczki do Amsterdamu, często słyszy się wypowiedziane przyciszonym tonem pytanie o obecność w tej okolicy. Jeśli ostatecznie zdecydujesz się na spacer czerwoną aleją, pamiętaj, że pod żadnym pozorem nie wolno tam robić zdjęć.

Amsterdam - ciekawe informacje

Oprócz średniowiecznych zabytków i wspaniałych muzeów Amsterdam skrywa w sobie jeszcze wiele atrakcji. Bardzo duże wrażenie robią na przyjezdnych licznie rozsiane kanały, wokół których toczy się życie mieszkańców. Jest ich tak dużo, że będąc tu zaledwie przez kilka dni ciężko się połapać w ich topografii. Podczas pobytu w stolicy Holandii koniecznie wybierz się na oferowany przez liczne firmy godzinny rejs po kanałach, aby poznać to miasto z zupełnie innej perspektywy. Absolutnie urzekającym miejscem jest w Amsterdamie pływający rynek kwiatowy Bloemenmarkt¸ sięgający swoją tradycją połowy XIX wieku. Wzdłuż kanału Singel zlokalizowane są kwiaciarnie, a w okolicy liczne sklepiki z pamiątkami. Obecnie miejsce to ma dużo bardziej komercyjny charakter, jednak mimo to z całą pewnością warto je odwiedzić. Po całym dniu zwiedzania lub jak kto woli – po nocnych szaleństwach, poleca się odpocząć i zaczerpnąć oddechu w ogromnym parku Vondelpark, stanowiącym „zielone płuca” miasta. Park znajduje się w pobliżu słynnej dzielnicy muzealnej i poza pięknymi okolicznościami przyrody i błogim spokojem, oferuje również urokliwy ogród różany, trasy rowerowe oraz kawiarnie.

Amsterdam - okolice

Podczas wycieczki do Amsterdamu będziesz miał możliwość zrelaksować się w wielu parkach i ogrodach. Jednym z najpiękniejszych jest Park Gaarsperplas na południu miasta. W tej okolicy możesz rozciągnąć nogi po podróży autobusem i przetestować swoje windsurfingowe umiejętności. To miejsce idealne na przejażdżkę rowerem lub spływ kajakiem, który możesz wypożyczyć na skraju kempingu "Gaasperping".

Autobusy jadące do miasta Amsterdam

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Amsterdam

Amsterdam - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Amsterdam. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Amsterdam Bilety do miasta Amsterdam zaczynają się od zaledwie 11,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Amsterdam - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Amsterdam z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 189 połączeniom z miastem Amsterdam możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Amsterdam czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Amsterdam w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Amsterdam - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności