Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Wenecja

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Wenecja

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli jeziora i rzeki to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Wenecja - informacje turystyczne

Wenecja to jedno z najpiękniejszych miast świata

Ogólne informacje o Wenecji

Wenecja to miasto, które uważane jest za prawdziwy cud i jedno z najpiękniejszych miast świata. Nie ma możliwości jej opisania, w taki sposób, by oddać charakter tego jedynego w swoim rodzaju miasta. Wenecja to miasto kanałów – transport tutaj odbywa się tylko i wyłącznie drogą wodną i pieszo. Wokół miasta znajduje się Laguna Wenecka, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wenecja leży na północnym krańcu Morza Adriatyckiego i nazywana jest „Królową Adriatyku”.

To miasto piękne o każdej porze roku. Nie ważne czy przyjedziesz tutaj podczas upalnych dni i wybierzesz się na przejażdżkę słynną gondolą, czy odwiedzisz Wenecję zimą, podczas karnawału. To miasto urzeka ponad dwadzieścia milionów turystów rocznie!

Miasto to ma jednak poważne kłopoty: ze względu na stale rosnący poziom morza, miasto zaczęło tonąć. Morze Adriatyckie wielokrotnie zalewało wyspę, a eksperci przewidują, że do końca XXI wieku Wenecja zniknie pod wodą.

Jest tyle atrakcji, które musisz zobaczyć w Wenecji

Zabytki w Wenecji

Zwiedzanie wyspy należy zacząć od placu św. Marka (Piazza San Marco). Jest to jeden z najważniejszych punktów Wenecji. Znajdujący się tu budynek Bazyliki św. Marka (Basilica di San Marco) jest jednym z arcydzieł architektury bizantyjskiej, który był w stałej konstrukcji między wiekiem XI i XIII. Na placu św. Marka znajdziesz również Campanile di San Marco czyli dzwonnicę. Warto się tutaj wstąpić, chociaż dla wielu kolejka do wejścia jest przerażająca. Jednakże widok na panoramę Wenecji z dzwonnicy jest doskonałą rekompensatą za długie oczekiwanie. Co więcej, w 1902 roku oryginalna wieża dzwonnicy zawaliła się, co ją doszczętnie zniszczyło. W 1912 roku ukończono jednak jej rekonstrukcje.

Kolejnym dobrze znanym zabytkiem Wenecji jest Pałac Dożów (Palazzo Ducale). Gotycki budynek stanowił dom dla władców i rządów Wenecji. Znajduje się on na Piazetta, gdzie można także znaleźć bibliotekę renesansową - Libreria.

Podczas zwiedzania Wenecji możesz wsiąść w gondolę lub tramwaj wodny vaporetto i przepłynąć się wąskimi kanałami miasta m.in. najbardziej znanym z nich - Canal Grande. Jest to główna trasa komunikacyjna miasta, z której po obu stronach możesz podziwiać weneckie kościoły i pałace.

Wenecja to jedno z najważniejeszych destynacji turystycznych

Kultura i historia Wenecji

Pierwsze grupy osiedliły się w okolicach dzisiejszej Wenecji w VI wieku. Wenecja była państwem-miastem, gdzie głową państwa był doża Wenecji. Miejscowi zaczęli rozbudowywać miejscowość poprzez łączenie mniejszych wysp, dzięki czemu utworzyli centrum Wenecji na wyspie Rialto. W kolejnych latach miasto stale się rozwijało i odgrywało ważną rolę w handlu. Rosnące znaczenie gospodarcze miasta wzmocniło więzi między społecznościami lokalnymi, co doprowadziło do powstania Republiki Weneckiej. W 1797 roku miasto zostało zdobyte przez Napoleona, a po pokoju zawartym w Campo Formio Wenecja została przyłączona do Austrii. Finalnie miasto zostało ponownie przyłączone do Królestwa Włoch w 1866 roku i dzisiaj jest domem dla 300 tysięcy mieszkańców i jednym z najważniejszych celów turystycznych.
Życie nocne w Wenecji

Życie nocne w Wenecji

Wenecja po zachodzie słońca ukazuje swoje zupełnie inne oblicze. Wcześniej wspomniany już rejs gondolą jest jeszcze bardziej romantyczny wieczorem i w nocy. Miasto pełne jest restauracji, barów i tawern, więc co może być lepszego podczas letniego wieczoru niż kieliszek wina na tarasie jednego z tych miejsc i prawdziwa włoska pizza? Mieszkańcy twierdzą, że jednym z najlepszych miejsc jest restauracja Bacareto de Lele. Zjesz tam pyszną kolację i wypijesz drinka za rozsądną cenę. Restaurację znajdziesz tuż przy parku publicznym Giardini Papadopoli. Jeśli lubisz połączenie wieczornego drinka z muzyką na żywo, udaj się do Venice Jazz Club. Przestrzeń lokalu jest stosunkowo niewielka, więc najlepiej jak zarezerwujesz stolik przed wyborem tego miejsca. Warto zajrzeć również do Cafe Noir, które jest lubiane nie tylko przez turystów, ale przede wszystkim przez mieszkańców. Bar ten oferuje wiele rodzajów koktajli i drinków, a otoczenie, w którym się znajduje, jest wyjątkowo urokliwe ze względu na piękne kamienice. Smaczne drinki i pyszne potrawy znajdziesz również w Osteria da Codroma, Il Ridotto i Al Cavo. W Wenecji znajduje się bez liku restauracji z bardzo dobrym jedzeniem. Barem rodem z lat 30tych jest bar Harry’ego, który często odwiedzają celebryci. Kto wie, może właśnie to Ty będziesz miał to szczęście spotkać jedną ze swoich ulubionych gwiazd?
Ciekawostki o Wenecji

Ciekawe informacje o Wenecji

Jedną z najsłynniejszych tradycji Wenecji jest zdecydowanie Carnevale di Venezia, czyli wenecki karnawał oranizowany raz do roku, aby pożegnać się z zimą. Podczas tego wydarzenia zaangażowane jest całe miasto. W dni trwania karnawału do Wenecji przyjeżdżają turyści, aktorzy i artyści z całego świata. Biorą w nim udział mieszkańcy miasta, grupy taneczne i teatralne, a prywatni przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na słynne maski i przebrania, które są najbardziej charakterystycznym elementem zabawy. Typowe weneckie maski możesz znaleźć na każdym rogu wąskich uliczek w Wenecji. Możesz kupić je w różnych rozmiarach i zabrać jako pamiątkę do domu.

Wenecja i jej okolice

Wenecja i okolice

Wyspa Murano to cel wycieczek wielu turystów odwiedzających Wenecję ze względu na mieszczące się tutaj hutnictwo szkła, które jest główną atrakcją wyspy. Na wyspę dostaniesz się łatwo za pomocą jednego z tramwajów wodnych. Gdy już dotrzesz na miejsce, możesz zobaczyć, jak wygląda produkcja szklanych wyrobów, odwiedzić muzeum lub po prostu zakupić unikatowe pamiątki.

Wenecja - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Wenecja znajduje się kilka przystanków tj.. 3.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Wenecja

Bilet autobusowy od 14,99 zł
Liczba połączeń z Wenecja 257
Liczba przystanków autobusowych w Wenecja 3
Kraj Włochy
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.