Bus Wenecja - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Wenecja

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Wenecja - informacje turystyczne

Wenecja - informacje ogólne

Wenecja to miasto, które uważane jest za prawdziwy cud i jedno z najpiękniejszych miast świata. Nie ma możliwości jej opisania, w taki sposób, by oddać charakter tego jedynego w swoim rodzaju miasta. Wenecja to miasto kanałów – transport tutaj odbywa się tylko i wyłącznie drogą wodną i pieszo. Wokół miasta znajduje się Laguna Wenecka, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wenecja leży na północnym krańcu Morza Adriatyckiego i nazywana jest „Królową Adriatyku”.

To miasto piękne o każdej porze roku. Nie ważne czy przyjedziesz tutaj podczas upalnych dni i wybierzesz się na przejażdżkę słynną gondolą, czy odwiedzisz Wenecję zimą, podczas karnawału. To miasto urzeka ponad dwadzieścia milionów turystów rocznie!

Miasto to ma jednak poważne kłopoty: ze względu na stale rosnący poziom morza, miasto zaczęło tonąć. Morze Adriatyckie wielokrotnie zalewało wyspę, a eksperci przewidują, że do końca XXI wieku Wenecja zniknie pod wodą.

Wenecja - zabytki

Zwiedzanie wyspy należy zacząć od placu św. Marka (Piazza San Marco). Jest to jeden z najważniejszych punktów Wenecji. Znajdujący się tu budynek Bazyliki św. Marka (Basilica di San Marco) jest jednym z arcydzieł architektury bizantyjskiej, który był w stałej konstrukcji między wiekiem XI i XIII. Na placu św. Marka znajdziesz również Campanile di San Marco czyli dzwonnicę. Warto się tutaj wstąpić, chociaż dla wielu kolejka do wejścia jest przerażająca. Jednakże widok na panoramę Wenecji z dzwonnicy jest doskonałą rekompensatą za długie oczekiwanie. Co więcej, w 1902 roku oryginalna wieża dzwonnicy zawaliła się, co ją doszczętnie zniszczyło. W 1912 roku ukończono jednak jej rekonstrukcje.

Kolejnym dobrze znanym zabytkiem Wenecji jest Pałac Dożów (Palazzo Ducale). Gotycki budynek stanowił dom dla władców i rządów Wenecji. Znajduje się on na Piazetta, gdzie można także znaleźć bibliotekę renesansową - Libreria.

Podczas zwiedzania Wenecji możesz wsiąść w gondolę lub tramwaj wodny vaporetto i przepłynąć się wąskimi kanałami miasta m.in. najbardziej znanym z nich - Canal Grande. Jest to główna trasa komunikacyjna miasta, z której po obu stronach możesz podziwiać weneckie kościoły i pałace.

Wenecja - kultura i historia

Pierwsze grupy osiedliły się w okolicach dzisiejszej Wenecji w VI wieku. Wenecja była państwem-miastem, gdzie głową państwa był doża Wenecji. Miejscowi zaczęli rozbudowywać miejscowość poprzez łączenie mniejszych wysp, dzięki czemu utworzyli centrum Wenecji na wyspie Rialto. W kolejnych latach miasto stale się rozwijało i odgrywało ważną rolę w handlu. Rosnące znaczenie gospodarcze miasta wzmocniło więzi między społecznościami lokalnymi, co doprowadziło do powstania Republiki Weneckiej. W 1797 roku miasto zostało zdobyte przez Napoleona, a po pokoju zawartym w Campo Formio Wenecja została przyłączona do Austrii. Finalnie miasto zostało ponownie przyłączone do Królestwa Włoch w 1866 roku i dzisiaj jest domem dla 300 tysięcy mieszkańców i jednym z najważniejszych celów turystycznych.

Wenecja - życie nocne

Wenecja po zachodzie słońca ukazuje swoje zupełnie inne oblicze. Wcześniej wspomniany już rejs gondolą jest jeszcze bardziej romantyczny wieczorem i w nocy. Miasto pełne jest restauracji, barów i tawern, więc co może być lepszego podczas letniego wieczoru niż kieliszek wina na tarasie jednego z tych miejsc i prawdziwa włoska pizza? Mieszkańcy twierdzą, że jednym z najlepszych miejsc jest restauracja Bacareto de Lele. Zjesz tam pyszną kolację i wypijesz drinka za rozsądną cenę. Restaurację znajdziesz tuż przy parku publicznym Giardini Papadopoli. Jeśli lubisz połączenie wieczornego drinka z muzyką na żywo, udaj się do Venice Jazz Club. Przestrzeń lokalu jest stosunkowo niewielka, więc najlepiej jak zarezerwujesz stolik przed wyborem tego miejsca. Warto zajrzeć również do Cafe Noir, które jest lubiane nie tylko przez turystów, ale przede wszystkim przez mieszkańców. Bar ten oferuje wiele rodzajów koktajli i drinków, a otoczenie, w którym się znajduje, jest wyjątkowo urokliwe ze względu na piękne kamienice. Smaczne drinki i pyszne potrawy znajdziesz również w Osteria da Codroma, Il Ridotto i Al Cavo. W Wenecji znajduje się bez liku restauracji z bardzo dobrym jedzeniem. Barem rodem z lat 30tych jest bar Harry’ego, który często odwiedzają celebryci. Kto wie, może właśnie to Ty będziesz miał to szczęście spotkać jedną ze swoich ulubionych gwiazd?

Wenecja - ciekawe informacje

Jedną z najsłynniejszych tradycji Wenecji jest zdecydowanie Carnevale di Venezia, czyli wenecki karnawał oranizowany raz do roku, aby pożegnać się z zimą. Podczas tego wydarzenia zaangażowane jest całe miasto. W dni trwania karnawału do Wenecji przyjeżdżają turyści, aktorzy i artyści z całego świata. Biorą w nim udział mieszkańcy miasta, grupy taneczne i teatralne, a prywatni przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na słynne maski i przebrania, które są najbardziej charakterystycznym elementem zabawy. Typowe weneckie maski możesz znaleźć na każdym rogu wąskich uliczek w Wenecji. Możesz kupić je w różnych rozmiarach i zabrać jako pamiątkę do domu.

Wenecja - okolice

Wyspa Murano to cel wycieczek wielu turystów odwiedzających Wenecję ze względu na mieszczące się tutaj hutnictwo szkła, które jest główną atrakcją wyspy. Na wyspę dostaniesz się łatwo za pomocą jednego z tramwajów wodnych. Gdy już dotrzesz na miejsce, możesz zobaczyć, jak wygląda produkcja szklanych wyrobów, odwiedzić muzeum lub po prostu zakupić unikatowe pamiątki.

Autobusy jadące do miasta Wenecja

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Wenecja

Wenecja - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Wenecja, których ceny zaczynają się już od 7,98 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Wenecja - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Wenecja. W mieścieWenecja znajduje się6 przystanków i można do nich dotrzeć z 161 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Wenecja jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Wenecja. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Wenecja, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności