Bruksela - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Bruksela

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Bruksela - informacje turystyczne

Bruksela - informacje ogólne

Bruksela jest jednym z najbardziej wpływowych miast Europy, będących domem dla wielu ważnych instytucji, takich jak NATO, UE i EUROCONTROL. Chociaż niduże, to miasto naprawdę ma wiele do zaoferowania! Wybierając swój autobus do Brukseli, powinieneś wiedzieć, że warto odwiedzić to miasto przede wszystkim ze względu na czekające tutaj na Ciebie kulinarne doświadczenia (w szczególności praliny słynnych Maitre Chocolatiers lub belgijskie frytki). Ale to nie wszystko. Znajdziesz tutaj wiele modnych sklepów z biżuterią, mnóstwo świetnych barów, do których możesz udać się wieczorową porą i wiele więcej.

Bruksela - zabytki

Brukselę podzielić można na dwie części. Brukselę Dolną i Brukselę Górną. Dolna część to między innymi średniowieczny rynek z ratuszem. Miejsce to nazywane jest Grand Place i uważane jest za jeden z najpiękniejszych rynków w Europie. Wąskie uliczki prowadzące na rynek tworzą niesamowity klimat. Bruksela Górna to część, w której znajduje się większość miejskich zamków, pałaców, parków, luksusowych hoteli i placówek dyplomatycznych.

Podczas podróży do Brukseli należy również odwiedzić Atomium, czyli jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta. Jest to model kryształu żelaza, który został powiększony 165 miliardów razy i zbudowany z okazji Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 roku.

Jeśli masz jeszcze trochę czasu przed odjazdem twojego autobusu, warto zajrzeć do Parlamentu Europejskiego. Przez cały tydzień możesz go zwiedzić w określonych godzinach. Dowiesz się tutaj wiele ciekawostek o historii integracji europejskiej i tego jak Unia wpływa na życie codzienne każdego z nas.

Bruksela - kultura i historia

Według legendy, Bruksela została wybudowana w VI wieku, ale pierwsza wzmianka o Brukseli była już w 977 roku. Bruksela została po raz pierwszy uznana za miasto w 1229 roku i stała się jedną z najmłodszych stolic w Europie. W 1531 roku Bruksela została oficjalnie ogłoszona jako stolica Burgundii. W następnych stuleciach Bruksela była pod władzą wielu różnych państw. W 1958 r. odbyło się w Brukseli Expo, na które wybudowano Atomium.

Bruksela - życie nocne

Jeśli jesteś nocną sową lub imprezowiczem, wycieczka do Brukseli jest zdecydowanie właściwa decyzją. Belgia ma ponad 500 różnych rodzajów piwa. W Brukseli znajduje się wiele małych browarów i pubów, co oznacza, że doświadczanie belgijskiej kultury picia piwa nie powinno stanowić problemu. W poszukiwaniu takich miejsc udaj się na La Grand-Place i w okoliczne uliczki. Ponadto w mieście znajduje się wiele różnych muzycznych klubów, które dopasują się do każdego gustu. Jednym z najbardziej znanych klubów jest Fuse, czyli jeden z największych klubów nocnych w Brukseli, przyciągający najbardziej znanych DJ-ów na świecie.

Bruksela - ciekawe informacje

Komiksy stanowią ważną część kultury i sztuki Brukseli. Na swojej drodze przez Brukselę będziesz mieć okazję zobaczyć wiele znanych postaci namalowanych na murach miejscowych kamienic. Historia komiksów w Brukseli związana jest z twórcą Tin Tina - Herge. W mieście znajdziesz wiele sklepów, księgarni i antykwariatów wyłącznie z komiksami.

Bruksela jest również znana z pysznych wyrobów cukierniczych, zwłaszcza tych czekoladowych. Podczas spaceru ulicami miasta zauważysz wiele cukierni i sklepów sprzedających czekoladowe praliny i czekolady w tabliczkach oraz te płynne do picia.

Na ulicach Brukseli znajdziesz również mnóstwo food trucków z pysznym jedzeniem. Dostaniesz tutaj m.in. słynne frytki belgijskie, gofry, burgery czy owoce morza.

Bruksela - okolice

Bruksela oferuje swoim mieszkańcom i turystom wiele zielonych terenów, które stanowią oazą spokoju dla osób zmęczonych życiem w dużym, tłocznym mieście. Letnie popołudnie w Brukseli warto spędzić w ogrodach Parc de Laeken. Jest to idealne miejsce do długich spacerów, pikników czy gier na świeżym powietrzu, podobnie jak Parc Josaphat, który uważany jest za jeden z najprzyjemniejszych parków w Brukseli. Odbywają się tutaj również letnie koncerty i imprezy plenerowe. Kolejnym miejscem tego typu są królewskie szklarnie w Laeken położone w parku królewskiego zamku Laeken.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności