Autobus z i do: Bruksela od 19 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 400 celów podróży w 27 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu
Bilet autobusowy z 19 zł
Liczba połączeń z Bruksela 120
Liczba przystanków autobusowych w Bruksela 3
Kraj Belgia

Tourist information on Bruksela

Podróżuj do Brukseli FlixBusem!

Ogólne informacje o Brukseli

Bruksela jest jednym z najbardziej wpływowych miast Europy, będących domem dla wielu różnych, bardzo ważnych instytucji, takich jak NATO, UE i EUROCONTROL. Z populacją ponad 178 000, to miasto naprawdę ma wiele do zaoferowania! Wybierając swój autobus do Brukseli, powinieneś wiedzieć, że warto odwiedzić to miasto przede wszystkim względu na czekające tutaj na Ciebie kulinarne doświadczenia, a w szczególności praliny słynnych Maitre Chocolatiers lub belgijskie frytki. Ale to nie wszystko. Znajdziesz tutaj wiele modnych sklepów z biżuterią, mnóstwo świetnych barów, do których możesz udać się wieczorową porą i wiele więcej. Wszystko to będziesz mieć okazję zobaczyć i doświadczyć jak tylko twój autobus przyjedzie do Brukseli.  

Zwiedzaj Brukselę z FlixBusem!

Zwiedzanie Brukseli

Brukselę podzielić można na dwie dzielnice. Brukselę Dolną i Brukselę Górną. Dolna część to między innymi średniowieczny rynek z ratuszem. Miejsce to nazywane jest Grand Place i uważane jest za jeden z najpiękniejszych rynków w Europie. Wąskie uliczki prowadzące na rynek tworzą niesamowity klimat. Bruksela Górna to część, w której znajduje się większość miejskich zamków, pałaców, parków, luksusowych hoteli i placówek dyplomatycznych.

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś ani nie widziałeś "Manneken Pis", możesz być nieco zdziwiony, gdy pierwszy raz napotkasz je na swojej drodze. Są to jednak jedne z najsłynniejszych i najbardziej popularnych elementów miasta i stanowią punkt orientacyjny w Brukseli.

Podczas podróży autobusem do Brukseli należy również odwiedzić Atomium, czyli jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta. Jest to model kryształu żelaza, który został powiększony 165 miliardów razy i zbudowany z okazji Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 roku.

Jeśli masz jeszcze trochę czasu przed odjazdem twojego autobusu, warto zajrzeć do Parlamentu Europejskiego. Przez cały tydzień możesz go zwiedzić w określonych godzinach. Dowiesz się tutaj wiele ciekawostek z historii integracji europejskiej i tego jak Unia wpływa na życie codzienne każdego z nas.

Dowiedz się więcej o historii Brukseli z Flixbusem!

Historia i kultura Brukseli

Według legendy, Bruksela została wybudowana w VI wieku, ale pierwsza wzmianka o Brukseli była już w 977 roku. Bruksela została po raz pierwszy uznana za miasto w 1229 roku i stała się jedną z najmłodszych stolic w Europie. W 1531 roku, Bruksela została oficjalnie ogłoszona jako stolica Burgundii. W następnych stuleciach Bruksela była pod władzą wielu różnych państw. W 1958 r. Odbyło się w Brukseli Expo, które doprowadziło do wzniesienia Atomium, które dziś stoi na pamiątkę tego wydarzenia.

Eksploruj Brukselę autobusami FlixBus!

Życie nocne w Brukseli

Jeśli jesteś nocną sową lub imprezowiczem, pojechanie autobusem do Brukseli jest zdecydowanie właściwą decyzją. Belgia ma ponad 500 różnych rodzajów piwa. W Brukseli znajduje się wiele małych browarów i pubów, co oznacza, że doświadczanie belgijskiej kultury picia piwa nie powinno stanowić problemu. W poszukiwaniu takich miejsc udaj się na La Grand-Place i w okoliczne uliczki. Ponadto w mieście znajduje się wiele różnych muzycznych klubów, które dopasują się do każdego gustu. Jednym z najbardziej znanych klubów jest Fuse, czyli jeden z największych klubów nocnych w Brukseli, przyciągający wielu najbardziej znanych DJ-ów na świecie.

Ciekawostki o Brukseli I FlixBus

Ciekawostki o Brukseli

Komiksy stanowią ważną część kultury i sztuki Brukseli. Na swojej drodze poprzez Brukselę, będziesz mieć okazję zobaczyć wiele znanych postaci namalowanych na murach miejscowych kamienic. Historia komiksów w Brukseli związana jest z twórcą Tin Tina Herge. W mieście znajdziesz wiele sklepów, księgarni i antykwariatów wyłącznie z komiksami.

Bruksela jest również znana z pysznych wyrobów cukierniczych, zwłaszcza tych czekoladowych. Podczas spaceru ulicami miasta zauważysz wiele cukierni i sklepów sprzedających czekoladowe praliny i czekolady w tabliczkach oraz te płynne do picia.

Na ulicach Brukseli znajdziesz również mnóstwo food trucków z pysznym jedzeniem. Dostaniesz tutaj m.in. słynne frytki belgijskie, burgery czy owoce morza.

Zwiedzaj okolice Brukseli z FlixBusem!

Bruksela i okolice miasta

Bruksela oferuje swoim mieszkańcom i turystom wiele zielonych terenów, które są idealną oazą spokoju dla osób zmęczonych życiem w dużym, tłocznym mieście. Letnie popołudnie w Brukseli warto spędzić w ogrodach Parc de Laeken. Jest to idealne miejsce do długich spacerów, pikników czy gier na świeżym powietrzu, podobnie jak Parc Josaphat, który uważany jest za jeden z najprzyjemniejszych parków w Brukseli. Odbywają się tutaj również letnie koncerty i imprezy plenerowe. Kolejnym miejscem tego typu są królewskie szklarnie w Laeken, położone w parku królewskiego zamku Laeken. Kompleks budynków, stworzony na prośbę króla Leopolda II stanowi szklarnie chroniące ważne zbiory rozmaitych gatunków roślin i kwiatów.

Bruksela - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieBruksela jest więcej przystanków, tzn. 3.