Monachium - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Monachium

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Monachium - informacje turystyczne

Monachium - informacje ogólne

Masz ochotę na wycieczkę do stolicy Bawarii i zastanawiasz się, jak spędzić swój czas w Monachium? Możesz mieć pewność, że bawarska metropolia Cię nie zawiedzie pod względem zarówno zwiedzania, jak i imprez oraz atrakcji. W końcu to miejsce, gdzie co roku odbywa się słynny Oktoberfest! Czy to wieczór w słynnym Hofbräuhaus (popularny browar), spacer przez Plac Mariacki z zachwycającym ratuszem pośrodku czy wizyta w Kościele Św. Piotra, centrum miasta oferuje wiele miejsc wartych odkrycia podczas Twojej wycieczki autobusowej do Monachium! Twój autobus dociera do dworca Monachium ZOB, skąd z łatwością komunikacja miejską w kilka minut dotrzeć do samego centrum! Doskwiera Ci głód po długiej podróży? Spróbuj specjałów kuchni bawarskiej – białej kiełbasy (Weiβwurst) i precli! Monachium to również nie lada gratka dla fanów wycieczek po sklepach. Sprawdź nasze wskazówki, gdzie najlepiej wybrać się na zakupy w Monachium!

Monachium - zabytki

Rozpocznij zwiedzanie Monachium od spaceru na Karlsplatz (Stachus) i kontynuuj ulicą Sendlinger Str. w stronę Placu Mariackiego, gdzie znajdują się Nowy i Stary Ratusz. Codziennie w zależności od sezonu dwa lub trzy razy dziennie można obejrzeć na zegarze Nowego Ratusza marionetki przedstawiające historyczne wydarzenia Monachium. Frauenkirche, czyli Kościół NMP to górująca nad miastem budowla z charakterystycznymi dwoma wieżami. Kontynuuj swój spacer w stronę Viktualienmarkt, czyli targu, gdzie znajdziesz zarówno tradycyjne jak i egzotyczne produkty oraz posilisz się w ogródku piwnym daniami bawarskiej kuchni. Warto przejść się z Placu Mariackiego w stronę Residenz i Odeonplatz, a następnie do słynnego Ogrodu Angielskiego - olbrzymiego parku (większego niż Central Parkw Nowym Jorku!), miejsca wypoczynku i spotkań turystów i mieszkańców. Nie możesz powiedzieć, że zwiedziłeś Monachium, jeśli nie było Cię w Nymphenburg – pałacu z przylegającym ogrodem będącym dawną letnią rezydencją rodu Wittelsbach oraz Centrum Olimpijskim Olympiapark – miejscu igrzysk olimpijskich w 1972 roku.

Monachium - kultura i historia

Monachium istnieje od około XII w., a jego czasy świetności przypadają na XIX wiek, kiedy to zbudowano tu m.in. Teatr Narodowy czy Odeonsplatz. Wiele kościołów w centrum miasta pochodzi z okresu renesansu i są po dziś dzień bardzo dobrze zachowane. Wpływy renesansu widać w architekturze okolicznych budynków, co z pewnością zauważysz podczas spaceru. Po dziś dzień Monachium jest miastem, gdzie znajdują się niektóre z najbardziej prestiżowych i popularnych kolekcji sztuki. Stara i Nowa Pinakoteka to muzea sztuki, które zachwycą każdego! Innymi ciekawymi miejscami są Bawarskie Muzeum Narodowe i Zbiory Egipskie. Fani teatru, opery, baletu, którzy zdecydują się na podróż autobusem do Monachium, będą się czuć tutaj jak w raju! Haus der Kunst, Münchner Kammerspiele, Residenz München, Münchener Volkstheater to tylko niektóre z miejsc, które możesz odwiedzić miłośnik sztuki. Jeśli wolisz mniej wytworne rozrywki, wybierz się do Ogrodu Botanicznego, ZOO i Muzeum Piwa i Oktoberfest lub Muzeum BMW. Monachium to również ważny ośrodek akademicki i siedziba słynnego Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana i Uniwersytetu Technicznego. Dzielnica, w której znajdują się budynki uczelni pełne są kawiarni i pubów, gdzie możesz zatrzymać się na krótką przerwę w odkrywaniu miasta! Monachium, podobnie jak wiele metropolii w Europie, zachwyca pięknym starym miastem.

Monachium - życie nocne

Kiedy słyszysz "Monachium", pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy to Oktoberfest, powszechnie znany w Niemczech jako Wiesn”. I nic dziwnego! Na festiwal piwa przyjeżdżają co roku miliony turystów z całego świata i bawią się całymi dniami w wielkich namiotach na Theresienwiese! Jednak Monachium to nie tylko Oktoberfest, w trakcie całego roku organizowane są imprezy powiązane z piwem, m.in. Starkbierfest w marcu czy Frühlingsfest w kwietniu. Jednak to nie wszystko! Monachium jest odpowiednim celem podróży również dla wielbicieli pubów, barów, restauracji i klubów. Co Ty na to, żeby po przyjeździe Twojego autobusu wybrać się do Stammbar, gdzie możesz wypić własnoręcznie nalane piwo lub Couch Club z 130 rodzajami ginu. Lubisz klimat latino? W takim razie koniecznie odwiedź Sausalitos i Do Brasil. Marzy Ci się prawdziwa klubowa zabawa? Słynne P1 będzie idealną opcją! Nie zapominaj o porządnym posiłku przez zabawą i spróbuj smakołyków kuchni bawarskiej w Hofbräuhaus lub Löwenbräukeller.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności