You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Budapeszt

Autobus z i do: Budapeszt od 29 zł

Dalsze opcje

Możesz kupić bilet online lub w jednym z naszych punktów sprzedaży.

Budapeszt jest znany jako idealne miejsce na romantyczny weekend. Sprawdź naszą stronę z pomysłami na wakacje

Co warto zobaczyć w: Budapeszt?

Ogólne informacje o: Budapeszt

Stolica Węgier, Budapeszt zapewnia odwiedzającym turystom niezapomniane wrażenia i zachwyca ilością zabytków oraz atrakcji. To nie tylko stolica kultury, ale też polityki, przemysłu, handlu oraz główny węzeł transportowy kraju. To tutaj będziesz miał okazję przejechać się najstarszą linią metra w kontynentalnej Europie, zobaczyć zabytki zarówno z czasów starożytności, średniowiecza, czasów okupacji przez Turcję i panowania Habsburgów. Położone nad Dunajem miasto umożliwia zarówno romantyczne spacery i rejsy statkiem, kąpiel w termach czy też udane zakupy i imprezę w jednym z ruin pubów. Zachodnia część miasta, która nazywa się Buda to górzysty i zalesiony teren, idealny na spokojne przedpołudnie, jak tylko Twój autobus dojedzie na dworzec. Po drugiej Stronie Dunaju znajduje się Peszt, do którego dostaniesz się jednym z siedmiu reprezentatywnych mostów i gdzie skorzystasz z uroków wielkomiejskiego życia. Do Budapesztu dojedziesz autobusem z wielu miast w Europie, np. Monachium, Wiednia, Pragi czy Berlina. Sprawdź naszą ofertę połączeń i rezerwuj swój bilet już teraz. 

Zabytki w: Budapeszt

Będąc w centrum Budapesztu łatwo poczuć się przytłoczonym, oczywiście w pozytywnym sensie, pod względem ilości zabytków i atrakcji. Koniecznie odwiedź dzielnicę zamkową Buda, gdzie znajduje się Kościół Macieja, Baszta RybackaZamek Królewski, prawdziwe perełki dla fanów architektury i nie tylko! Kontynuuj swój spacer pod drugiej stronie miasta, czyli Peszt, gdzie nie da się przeoczyć zabytków takich, jak Parlament, Plac Bohaterów, Park Miejski oraz Zamek Vajdahunyad, Aleja AndrassyBazylika Św. Stefana. Z pewnością po podróży autobusem i takim spacerze zgłodniejesz i nic dziwnego, ale nie martw się, Węgry słynną z pysznej kuchni, więc dobrze trafiłeś! Wycieczka autobusowa do Budapesztu nie powinna zostać uznana, jeśli nie spróbowałeś zupy gulaszowej, langosza, leczo, piwa i palinki! Miejscami, które możemy polecić są "Pub For Sale", "Oktagon Bistro", "Karavan", "Hungarikum Bisztro" i restauracja "Carmel", Nie zapomnij wybrać się do Hali Targowej, gdzie zaopatrzysz się w aromatyczne przyprawy i wino. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę autobusową do Budapesztu latem, doświadczysz słynnego w całej Europie festiwalu Sziget! Z pewnością w Budapeszcie nie będziesz się nudzić!

Budapeszt - gdzie znajduje się przystanek autobusowy?

Przystanek autobusowy Budapeszt

<p>Üllői út 131<br />
, 1091 Budapest<br />
, Węgry</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Budapeszt

Üllői út 131
1091 Budapest
Węgry

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Budapeszt

Szukasz więcej informacji o: Budapeszt?

Budapeszt: Kultura i historia

Budapeszt jest obecnie kosmopolitycznym miastem, znanym celem podróży dla turystów z całego świata, co okupione zostało wieloma latami trudnej, zawiłej historii. Stolica Węgier założona została w czasach starożytnych, kiedy to Celtowie osiedlili się przy Wzgórzu Gellerta, natomiast pierwsi Węgrzy osiedlili się na początku X w., wtedy też Buda stała się jedną z głównych osad, późniejszych okresach siedzibą węgierskich władców. Okres rozkwitu miasta przypadł w okresie panowanie Zygmunta Luksemburskiego, który założył pierwszy uniwersytet oraz Macieja Korwina, który przyczynił się do powstania pierwszej drukarni. Niestety po czasach świetności, Buda i okolice przez 150 lat okupowane były przez Turcję. Choć ucisk Turków odbił się znacząco na mieszkańcach, liczne łaźnie i meczety są chętnie odwiedzane i podziwiane po dziś dzień. Dzisiejszy Budapeszt powstał z połączenia w 1873 roku trzech mniejszych miast, czyli Pest, Buda Óbuda. Budynki z okresu romantyzmu ucierpiały podczas wojen i rewolucji, na szczęście zostały pomyślnie odbudowane. W Budapeszcie znajduje się również największa Synagoga w Europie i trzecia o do wielkości na świecie będąca symbolem licznej społeczności żydowskiej zamieszkującej miasto. Jeśli jesteś fanem sztuki i historii, wybierz się do Węgierskiego Muzeum Narodowego, Muzeum Sztuk Pięknych czy też Domu Terroru (Terror Háza) lub okazałej Węgierskiej Opery Narodowej

Życie nocne w: Budapeszt

Budapeszt jest wyjątkowy pod wieloma względami, jednak tętniące energią życie nocne jest zdecydowanie jedną z cech charakterystycznych tego miasta! Ruin puby w Budapeszcie są znanymi na całym świecie starymi budynkami z charakterystycznym wnętrzem: obdrapane meble, krzesła nie do pary, kolorowymi światłami i dobrym piwem. Miejscami, gdzie powinieneś się wybrać, zanim Twój autobus odjedzie są 6 i 7 dzielnica pełne pubów, klubów, barów z muzyką na żywo, winiarni i browarów. Polecamy sprawdzić "Fogasház", "Gozsdu Udvar" lub "Beeróság"! Jeśli po wycieczce po barach zapragniesz świeżego powietrza przejdź się na Most Małgorzaty lub Most Wolności, skąd będziesz miał olśniewający widok na Budę z Zamkiem Królewskim, Parlament Most Łańcuchowy. Po czymś takim z pewnością zapragniesz wybrać się na wycieczkę autobusową do Budapesztu jeszcze raz!