Budapeszt - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Budapeszt

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Budapeszt - informacje turystyczne

Budapeszt - informacje ogólne

Stolica Węgier, Budapeszt zapewnia odwiedzającym turystom niezapomniane wrażenia i zachwyca ilością zabytków oraz atrakcji. To nie tylko stolica kultury, ale też polityki, przemysłu, handlu oraz główny węzeł transportowy kraju. To tutaj będziesz miał okazję przejechać się najstarszą linią metra w kontynentalnej Europie, zobaczyć zabytki zarówno z czasów starożytności, średniowiecza, czasów okupacji przez Turcję i panowania Habsburgów. Położone nad Dunajem miasto umożliwia zarówno romantyczne spacery i rejsy statkiem, kąpiel w termach czy też udane zakupy i imprezę w jednym z ruin pubów. Zachodnia część miasta, która nazywa się Buda to górzysty i zalesiony teren, idealny na spokojne przedpołudnie, jak tylko Twój autobus dojedzie na dworzec. Po drugiej Stronie Dunaju znajduje się Peszt, do którego dostaniesz się jednym z siedmiu reprezentatywnych mostów i gdzie skorzystasz z uroków wielkomiejskiego życia. Do Budapesztu dojedziesz autobusem z wielu miast w Europie, np. Monachium, Wiednia, Pragi czy Berlina. Sprawdź naszą ofertę połączeń i rezerwuj swój bilet już teraz.

Budapeszt - zabytki

Będąc w centrum Budapesztu łatwo poczuć się przytłoczonym w pozytywnym sensie pod względem ilości zabytków i atrakcji. Koniecznie odwiedź dzielnicę zamkową Buda, gdzie znajduje się Kościół Macieja, Baszta Rybacka i Zamek Królewski, prawdziwe perełki dla fanów architektury i nie tylko! Kontynuuj swój spacer pod drugiej stronie miasta, czyli Peszt, gdzie nie da się przeoczyć zabytków takich, jak Parlament, Plac Bohaterów, Park Miejski oraz Zamek Vajdahunyad, Aleja Andrassy i Bazylika Św. Stefana. Z pewnością po podróży autobusem i takim spacerze zgłodniejesz i nic dziwnego, ale nie martw się, Węgry słynną z pysznej kuchni, więc dobrze trafiłeś! Wycieczka autobusowa do Budapesztu nie powinna zostać uznana, jeśli nie spróbowałeś zupy gulaszowej, langosza, leczo, piwa i palinki! Miejscami, które możemy polecić są "Pub For Sale", "Oktagon Bistro", "Karavan", "Hungarikum Bisztro" czy też restauracja "Carmel", Nie zapomnij wybrać się do Hali Targowej, gdzie zaopatrzysz się w aromatyczne przyprawy i wino. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę autobusową do Budapesztu latem, doświadczysz słynnego w całej Europie festiwalu Sziget! Z pewnością w Budapeszcie nie będziesz się nudzić!

Budapeszt - kultura i historia

Budapeszt jest obecnie kosmopolitycznym miastem, znanym celem podróży dla turystów z całego świata, co okupione zostało wieloma latami trudnej, zawiłej historii. Stolica Węgier założona została w czasach starożytnych, kiedy to Celtowie osiedlili się przy Wzgórzu Gellerta, natomiast pierwsi Węgrzy osiedlili się na początku X w., wtedy też Buda stała się jedną z głównych osad, późniejszych okresach siedzibą węgierskich władców. Okres rozkwitu miasta przypadł w okresie panowanie Zygmunta Luksemburskiego, który założył pierwszy uniwersytet oraz Macieja Korwina, który przyczynił się do powstania pierwszej drukarni. Niestety po czasach świetności, Buda i okolice przez 150 lat okupowane były przez Turcję. Choć ucisk Turków odbił się znacząco na mieszkańcach, liczne łaźnie i meczety są chętnie odwiedzane i podziwiane po dziś dzień. Dzisiejszy Budapeszt powstał z połączenia w 1873 roku trzech mniejszych miast, czyli Pest, Buda i Óbuda. Budynki z okresu romantyzmu ucierpiały podczas wojen i rewolucji, na szczęście zostały pomyślnie odbudowane. W Budapeszcie znajduje się również największa Synagoga w Europie i trzecia o do wielkości na świecie będąca symbolem licznej społeczności żydowskiej zamieszkującej miasto. Jeśli jesteś fanem sztuki i historii, wybierz się do Węgierskiego Muzeum Narodowego, Muzeum Sztuk Pięknych czy też Domu Terroru (Terror Háza) lub okazałej Węgierskiej Opery Narodowej.

Budapeszt - życie nocne

Budapeszt jest wyjątkowy pod wieloma względami, jednak tętniące energią życie nocne jest zdecydowanie jedną z cech charakterystycznych tego miasta! Ruin puby w Budapeszcie są znanymi na całym świecie starymi budynkami z charakterystycznym wnętrzem: obdrapane meble, krzesła nie do pary, kolorowymi światłami i dobrym piwem. Miejscami, gdzie powinieneś się wybrać, zanim Twój autobus odjedzie są 6 i 7 dzielnica pełne pubów, klubów, barów z muzyką na żywo, winiarni i browarów. Polecamy sprawdzić "Fogasház", "Gozsdu Udvar" lub "Beeróság"! Jeśli po wycieczce po barach zapragniesz świeżego powietrza przejdź się na Most Małgorzaty lub Most Wolności, skąd będziesz miał olśniewający widok na Budę z Zamkiem Królewskim, Parlament i Most Łańcuchowy. Po czymś takim z pewnością zapragniesz wybrać się na wycieczkę autobusową do Budapesztu jeszcze raz!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności