Bus Padwa - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Padwa

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Padwa! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Padwa z FlixBusem może kosztować nawet 26,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Padwa jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Padwa - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Padwa - znajdziesz tu num_bus_stops przystanki autobusowe . Jest to Padua (Via della regione Veneto), Padwa, Padwa, dworzec autobusowy (Viale della Pace), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Padwa można zarezerwować już od 26,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Padwa podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Padwa - informacje turystyczne

Padwa - informacje ogólne

Padova, czyli po polsku Padwa jest miastem pełnym kontrastów wizualnych. Miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie – najbardziej znane dzięki swojej architekturze. Od początku było to jedno z najbogatszych miast we Włoszech, wyróżniające się bogatą kulturą. Padwa jest dużym miastem, bowiem liczy ponad 210 000 mieszkańców. Znajduje się w regionie Veneto w północnych Włoszech. Jest to również dom uniwersytetu, jednego z najbardziej znanych uczelni we Włoszech. Dzięki licznie przyjeżdżającym tutaj studentom, miasto ma studencką atmosferę.

Padwa - zabytki

Największą atrakcją turystyczną Padwy jest Kaplica Scrovegnich (Cappella degli Scrovegni), z jej bezcennymi freskami autorstwa Giotta. Pomimo wielu innych interesujących miejsc w mieście, jest to jedyne miejsce w Padwie, które przejęła turystyka. Bazylika św. Antoniego z Padwy (znana po prostu jako Il Santo) znajduje się również na niektórych szlakach turystycznych lub pielgrzymkowych. Po reszcie miasta częściej spacerują studenci i elegancko ubrani biznesmeni niż turyści.

W Padwie znajduje się jednak o wiele więcej atrakcji turystycznych. Centrum miasta jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania, z wieloma zabytkowymi ulicami. Padwa zawsze należała do zamożnych miast. Jej wspaniała architektura datowana jest na różne epoki. Miłośnicy sztuki znajdą tutaj masę do podziwiania w kościołach i galerii sztuki. A po tym, jak obejrzeliście już piękne parki i ogrody w Padwie oraz spacerowaliście po przyjemnych arkadowych uliczkach, w okolicy jest jeszcze wiele do zrobienia: wille do zwiedzania, wycieczki statkiem i termy.

Zapalony podróżnik potrzebuje więcej niż jeden dzień w Padwie. Wiele atrakcji miasta ma ograniczone godziny otwarcia wraz z irytująco długimi – typowymi we Włoszech - przerwami na lunch. Oznacza to, że będziesz musiał dokładnie zaplanować swój harmonogram, aby dopasować wszystko do siebie. Jeśli wizyta w Padwie do Ciebie przemawia, zalecamy zatrzymać się kilka dni i dać sobie czas, żeby odwiedzić lokalne wille i być może wybrać się na wycieczkę statkiem. Jeśli jednak chcesz tylko zobaczyć najważniejsze miejsca, miasto można również poznać podczas krótkiej wizyty.

Padwa - kultura i historia

Według legendy Padwa została założona około 1184 p.n.e. przez Trojan Antenor i dlatego jest uważana za jedno z najstarszych miast we Włoszech. Region wokół Padwy bardzo szybko rozwinął się w ważny ośrodek Wenecjan. W roku 302 p.n.e. armia Padwan także pokonała spartańskiego króla Cleonymusa. W bitwie z Celtami Padwa spisała się bardzo dobrze, dopóki nie została włączona do Cesarstwa Rzymskiego w 215 r. p.n.e. i uzyskała status miasta. Miasto szybko przekształciło się w jedno z najważniejszych i najbogatszych ośrodków handlowych Rzymu i stanowiła dom dla wielu znanych osobistości. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego Padwa została po raz pierwszy zniszczona przez Hunów, Attilę, a później przez Longobardów. Z jednym z najstarszych uniwersytetów we Włoszech, Padwa była zawsze centrum intelektualnym i artystycznym, które przyniosło miastu wiele skarbów sztuki. W 1866 Padwa ostatecznie stała się częścią Królestwa Włoch, podobnie jak reszta Wenecji Euganejskiej. Dzisiaj Padwa jest najważniejszym centrum gospodarczym Wenecji Euganejskiej.

Padwa - życie nocne

Sezon na kulturalne wydarzenia w Padwie trwa zwykle od października do kwietnia w różnych miejscach w mieście. Historyczne Teatro Verdi przy Via dei Livello 32 jest najbardziej imponującą lokalizacją. Programy są dostępne w biurze turystycznym. Poszukaj plakatów reklamujących występy światowej klasy Solisti Veneti, którzy są padowczykami, ale spędzają większość roku podróżując za granicę.

Jako miasto uniwersyteckie, Padwa ma dużą, bardzo widoczną populację studencką. Możesz wmieszać się w tłum studentów w jednej z popularnych kawiarni przy Via Cavour lub w osteriach, winiarniach i piwnych barach umiejscowionych w średniowiecznych, bocznych ulicach otaczających Palazzo della Ragione, Piazza delle Erbe i Piazza della Frutta. Latem nocne życie w bardziej stonowanych warunkach można znaleźć głównie w okolicach Prato della Valle.

Padwa - ciekawe informacje

Padwa jest również miastem nauki. Znajduje się tutaj siedziba najstarszego teatru anatomicznego w Europie oraz najstarszego uniwersyteckiego ogrodu botanicznego. Ogród jest przepięknym i interesującym miejscem które posiada także stuletnie drzewa. Jeśli podoba Ci się nauka botaniczna, to miejsce na pewno przypadnie Ci do gustu. Znajdziesz tutaj ogromną różnorodność roślin i drzew - ponad 6000 typów - głównie na zewnątrz. Każdy z nich ma swoje właściwości terapeutyczne. Nie przegap tak zwanego drzewa Goethego - najstarszego w ogrodzie drzewa, posadzonego w 1585 roku. Znajduje się tutaj również biblioteka bogata w dawne księgi o tematyce roślin i ziół.

Będąc w Padwie, nie przegap również obserwatorium astronomicznego z ekspozycją starożytnych teleskopów. Astronomowie tacy jak Galileo Galilei i polski Mikołaj Kopernik studiowali i wykładali na Uniwersytecie w Padwie jeszcze przed budową obserwatorium astronomicznego w latach 1767-1777, którego konstrukcja została zlecona przez sam Uniwersytet.

Padwa - okolice

Padwa to doskonały kierunek, jeśli chcesz zwiedzić również inne okoliczne miasta bądź miasteczka. Wenecja znajduje się w odległości 20-40 minut jazdy pociągiem, w zależności od tego, jaki typ transportu wybierasz, jest to łatwa jednodniowa wycieczka. Więcej na temat Wenecji znajdziesz tutaj: https://www.flixbus.pl/autobusy/wenecja Treviso jest kolejnym przyjemnym miejscem w regionie Veneto, podobnie jak Vicenza, która znajduje się w odległości krótkiej podróży pociągiem lub autobusem.

Wsie znajdujące się bliżej Padwy mają również wiele do zaoferowania. Jest to doskonały pomysł na wypad z miasta bez długiego podróżowania. W okolicy znajdują się malownicze wsie i wille - biuro informacji turystycznej może dostarczyć Ci więcej informacji na ich temat oraz rozkłady jazdy autobusów. Drogim, ale wygodnym sposobem odwiedzenia niektórych willi wzdłuż Brenty jest zorganizowana wycieczka statkiem. W okolicy Padwy, kilka kilometrów dalej, znajduje się również SPA - Abano Terme. Oferuje ono odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu miasta.

Autobusy jadące do miasta Padwa

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Padwa

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Padwa, ponieważ 126 przejazdów kosztuje 26,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Ponadto w mieście Padwa znajdują się 3 przystanki autobusowe FlixBusa, dzięki czemu jest to idealny sposób na dotarcie do centrum miasta. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Padwa jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Padwa!

Padwa - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Padwa można dostać się z 126 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Padwa znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Padwa online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności