Rzym - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Rzym

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Rzym - informacje turystyczne

Rzym - informacje ogólne

Rzym, stolica Włoch, jest jedynym w swoim rodzaju miastem wyróżniającym się zachwycającą architekturą i ogromną liczbą placów, muzeów, fontann i pomników. Legenda głosi, że założycielem wiecznego miasta — jak nazywany jest Rzym — był Romulus. Dziedzictwo historyczne i kulturowe miasta należy do wyjątkowych, co odczujesz, gdy tylko Twój autobus dotrze na dworzec. Podczas spaceru przez wąskie uliczki poczujesz się, jakbyś przeniósł się w czasie do starożytnego Rzymu. W różnych zakątkach Wiecznego Miasta natkniesz się na pozostałości po Imperium Rzymskim, a także dzieła takich artystów, jak Michał Anioł, Rafael Santi czy Giovanni Bernini, dzięki którym miasto wygląda jak dzieło sztuki. Podczas wycieczki autobusowej do Rzymu, nie zapomnij o wizycie w Watykanie, tzw. państwie w mieście, gdzie znajdują się Bazylika Św. Piotra z Kaplicą Sykstyńską i Muzeami Watykańskimi. Będąc w Watykanie, koniecznie wejdź na kopułę Bazyliki i spędź tam kilka chwil, podziwiając panoramę miasta.

Rzym - zabytki

Rzym to miasto, w którym z pewnością nie zabraknie miejsc do zwiedzania! Od momentu dotarcia na przystanek autobusowy po odjazd możesz być pewien, że nie będziesz się nudzić! Miejscami, które powinieneś zobaczyć w Rzymie, są zdecydowanie Koloseum i Forum Romanum oraz Panteon. Nie zapomnij pomyśleć życzenia przy Fontannie di Trevi oraz rzucić monetą przez ramię do wody – tylko wtedy, marzenie się spełni! Kontynuuj swoją wycieczkę po stolicy Włoch na Piazza Navona będącym jednym z najpiękniejszych miejsc w Rzymie i zrób sobie przerwę na kawę na słynnych Schodach Hiszpańskich. Po całodniowym zwiedzaniu udaj się do dzielnicy Trastevere, która zachwyci Cię wąskimi, klimatycznymi uliczkami z najlepszymi barami i restauracjami. Jeśli Twój autobus odjeżdża dopiero następnego dnia, spędź ten czas w Watykanie! Ciekawym miejscem jest również Giardino degli Aranci (Park Rocca Savella) na Awentynie. Oprócz ogrodów i wspaniałej panoramy Wiecznego Miasta, na szczycie tego wzgórza znajduje się budynek pałacu, zamknięty dla zwiedzających, ale przez dziurkę w drzwiach bramy można popatrzeć na Bazylikę Św. Piotra! Zachwycający widok, o którym z pewnością dalej będziesz myśleć w autobusie powrotnym z Rzymu!

Rzym - kultura i historia

Według legendy, Rzym został założony w 753 roku p.n.e. przez Romulusa i Remusa, bliźniaków wychowanych przez wilczycę. W czasach Imperium Rzymskiego miasto nazywane było stolicą świata ze względu na swój wielki wpływ na politykę, sztukę, kulturę i naukę. Miasto zbudowane na Siedmiu Wzgórzach jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie i nic dziwnego! Na każdym kroku znajdziesz zabytki pochodzące z różnych okresów świetności Rzymu, czy to z czasów starożytnych, czy renesansu. Zarezerwuj sobie parę dni na wycieczkę autobusową do Rzymu, bo jest tutaj co robić! Watykan wraz z Bazyliką Św. Piotra to miejsce, gdzie organizowane są najważniejszych wydarzenia katolickie oraz gdzie mieści się siedziba głowy Kościoła rzymskokatolickiego. Rzym jest idealnym celem podróży dla fanów sztuki i historii, którzy powinni odwiedzić Galerię Doria-Pamphilj, Muzea Kapitolińskie, Zamek Św. Anioła, czy Galerię Borghese, gdzie słynna rodzina Borghese gromadziła przez lata dzieła sztuki.

Rzym - życie nocne

Jeśli Rzym spodobał Ci się w ciągu dnia, w nocy zachwyci Cię jeszcze bardziej. W różnych zakątkach centrum miasta znajdziesz miejsca, gdzie warto się zatrzymać, gdy po całym dniu zwiedzania zacznie Ci doskwierać głód. W dzielnicy Trastevere znajdziesz restauracje i bary, w których będziesz miał szansę odkrycia nie tylko historii miasta, ale przede wszystkim wspaniałej włoskiej kuchni i wina! Jedną z najbardziej ruchliwych dzielnic jest Campo dei Fiori, gdzie w ciągu dnia znajduje się targ, natomiast wieczorami plac wypełnia się zarówno mieszkańcami miasta, jak i turystami, którzy przesiadują w okolicznych barach na słynnym włoskim aperitivo. Inną dzielnicą wartą odwiedzenia wieczorami jest San Lorenzo, gdzie znajduje się uniwersytet. Nic dziwnego zatem, że pełno tam klubów wypełnionych młodymi ludzi.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności