§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Rzym od 19 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są
w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach.

Nasza siatka połączeń
Dzięki naszemu dynamicznemu cennikowi im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj bilety nawet 70% taniej!

Oszczędzaj do 70%

Dzięki dynamicznym cenom im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj nawet 70% taniej!

Nasze ceny
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli architektura to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Rzym - informacje turystyczne

Ogólne informacje o Rzymie

Rzym, stolica Włoch, jest jedynym w swoim rodzaju miastem wyróżniającym się zachwycającą architekturą i ogromną liczbą placów, muzeów, fontann i pomników. Legenda głosi, że założycielem wiecznego miasta — jak nazywany jest Rzym — był Romulus. Dziedzictwo historyczne i kulturowe miasta należy do wyjątkowych, co odczujesz, gdy tylko Twój autobus dotrze na dworzec. Podczas spaceru przez wąskie uliczki poczujesz się, jakbyś przeniósł się w czasie do starożytnego Rzymu. W różnych zakątkach Wiecznego Miasta natkniesz się na pozostałości po Imperium Rzymskim, a także dzieła takich artystów, jak Michał Anioł, Rafael Santi czy Giovanni Bernini, dzięki którym miasto wygląda jak dzieło sztuki. Podczas wycieczki autobusowej do Rzymu, nie zapomnij o wizycie w Watykanie, tzw. państwie w mieście, gdzie znajdują się Bazylika Św. Piotra z Kaplicą Sykstyńską i Muzeami Watykańskimi. Będąc w Watykanie, koniecznie wejdź na kopułę Bazyliki i spędź tam kilka chwil, podziwiając panoramę miasta.

Zwiedzanie w Rzymie

Rzym to miasto, w którym z pewnością nie zabraknie miejsc do zwiedzania! Od momentu dotarcia na przystanek autobusowy po odjazd możesz być pewien, że nie będziesz się nudzić! Miejscami, które powinieneś zobaczyć w Rzymie, są zdecydowanie Koloseum i Forum Romanum oraz Panteon. Nie zapomnij pomyśleć życzenia przy Fontannie di Trevi oraz rzucić monetą przez ramię do wody – tylko wtedy, marzenie się spełni! Kontynuuj swoją wycieczkę po stolicy Włoch na Piazza Navona będącym jednym z najpiękniejszych miejsc w Rzymie i zrób sobie przerwę na kawę na słynnych Schodach Hiszpańskich. Po całodniowym zwiedzaniu udaj się do dzielnicy Trastevere, która zachwyci Cię wąskimi, klimatycznymi uliczkami z najlepszymi barami i restauracjami. Jeśli Twój autobus odjeżdża dopiero następnego dnia, spędź ten czas w Watykanie! Ciekawym miejscem jest również Giardino degli Aranci (Park Rocca Savella) na Awentynie. Oprócz ogrodów i wspaniałej panoramy Wiecznego Miasta, na szczycie tego wzgórza znajduje się budynek pałacu, zamknięty dla zwiedzających, ale przez dziurkę w drzwiach bramy można popatrzeć na Bazylikę Św. Piotra! Zachwycający widok, o którym z pewnością dalej będziesz myśleć w autobusie powrotnym z Rzymu!

Rzym: kultura i historia

Według legendy, Rzym został założony w 753 roku p.n.e. przez Romulusa i Remusa, bliźniaków wychowanych przez wilczycę. W czasach Imperium Rzymskiego miasto nazywane było stolicą świata ze względu na swój wielki wpływ na politykę, sztukę, kulturę i naukę. Miasto zbudowane na Siedmiu Wzgórzach jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie i nic dziwnego! Na każdym kroku znajdziesz zabytki pochodzące z różnych okresów świetności Rzymu, czy to z czasów starożytnych, czy renesansu. Zarezerwuj sobie parę dni na wycieczkę autobusową do Rzymu, bo jest tutaj co robić! Watykan wraz z Bazyliką Św. Piotra to miejsce, gdzie organizowane są najważniejszych wydarzenia katolickie oraz gdzie mieści się siedziba głowy Kościoła rzymskokatolickiego. Rzym jest idealnym celem podróży dla fanów sztuki i historii, którzy powinni odwiedzić Galerię Doria-Pamphilj, Muzea Kapitolińskie, Zamek Św. Anioła, czy Galerię Borghese, gdzie słynna rodzina Borghese gromadziła przez lata dzieła sztuki.

Życie nocne w Rzymie

Jeśli Rzym spodobał Ci się w ciągu dnia, w nocy zachwyci Cię jeszcze bardziej. W różnych zakątkach centrum miasta znajdziesz miejsca, gdzie warto się zatrzymać, gdy po całym dniu zwiedzania zacznie Ci doskwierać głód. W dzielnicy Trastevere znajdziesz restauracje i bary, w których będziesz miał szansę odkrycia nie tylko historii miasta, ale przede wszystkim wspaniałej włoskiej kuchni i wina! Jedną z najbardziej ruchliwych dzielnic jest Campo dei Fiori, gdzie w ciągu dnia znajduje się targ, natomiast wieczorami plac wypełnia się zarówno mieszkańcami miasta, jak i turystami, którzy przesiadują w okolicznych barach na słynnym włoskim aperitivo. Inną dzielnicą wartą odwiedzenia wieczorami jest San Lorenzo, gdzie znajduje się uniwersytet. Nic dziwnego zatem, że pełno tam klubów wypełnionych młodymi ludzi. 
 

Rzym - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Rzym znajduje się kilka przystanków tj.. 3.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Rzym

Bilet autobusowy od 19 zł
Liczba połączeń z Rzym 237
Liczba przystanków autobusowych w Rzym 3
Kraj Włochy