You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Rzym

Autobus z i do: Rzym od 29 zł

Dalsze opcje

Co warto zobaczyć w: Rzym?

Allgemeine Infos über Rom

Ogólne informacje o: Rzym

Rzym, stolica Włoch, jest jedynym w swoim rodzaju miastem wyróżniającym się zachwycającym architekturą, ilością placów, muzeów, fontann i pomników. Legenda głosi, że założycielem wiecznego miasta, jak nazywany jest Rzym był Romulus, który był też jego pierwszym władcą. Dziedzictwo historyczne i kulturowe miasta należy do wyjątkowych, co natychmiastowo odczujesz, jak tylko Twój autobus dotrze do Rzymu. Podczas spaceru przez wąskie uliczki poczujesz się, jakbyś przeniósł się w czasie do starożytnego Rzymu. W różnych zakątkach Wiecznego Miasta natkniesz się na pozostałości po Imperium Rzymskim, a także dzieła takich artystów, jak Michał Anioł, Rafael Santi czy Giovanni Bernini, dzięki którym miasto wygląda jak dzieło sztuki. Podczas wycieczki autobusowej do Rzymu, nie zapomnij o wizycie w Watykanie, tzw. "Państwa w mieście", gdzie znajdują się Bazylika Św. PiotraKaplicą SykstyńskąMuzeami Watykańskimi. Będąc w Watykanie koniecznie zdecyduj się wspiąć się na kopułę Bazyliki i dać się zachwycić panoramie miasta. 

Sehenswürdigkeiten in Rom

Zabytki w: Rzym

Rzym to miasto, w którym z pewnością nie zabraknie miejsc do zwiedzania! Od momentu dotarcia na przystanek autobusowy po odjazd Twojego autobusu, możesz być pewien, że nie będziesz się nudzić! Miejscami, które powinieneś zobaczyć w Rzymie są zdecydowanie Koloseum Forum Romanum oraz Panteon Koloseum. Nie zapomnij pomyśleć życzenia przy Fontannie di Trevi oraz rzucić monetą przez ramię do wody – tylko wtedy, marzenie się spełni! Kontynuuj swoją wycieczkę po stolicy Włoch na Piazza Navona będącym jednym z najpiękniejszych miejsc w Rzymie oraz nie zapomnij o przerwie na kawę na słynnych Schodach Hiszpańskich. Po całodniowym zwiedzaniu, udaj się do dzielnicy Trastevere, która zachwyci Cię wąskimi, klimatycznymi uliczkami z najlepszymi barami i restauracjami. Jeśli Twój autobus odjeżdża dopiero następnego dnia, spędź ten czas w Watykanie, a z pewnością nie pożałujesz! Ciekawym miejscem jest również Giardino degli Aranci (Park Rocca Savella) na Awentynie, gdzie oprócz ogrodów i wspaniałej panoramy Wiecznego Miasta, na szczycie wzgórza znajduje się budynek pałacu, zamknięty dla zwiedzających, ale przez dziurkę w drzwiach bramy można zobaczyć na Bazylikę Św. Piotra! Zachwycający widok, o którym z pewnością dalej będziesz myśleć nawet, gdy już będziesz w autobusie powrotnym z Rzymu!

Rzym - gdzie znajduje się przystanek autobusowy?

Przystanek autobusowy Rzym Tiburtina (dworzec autobusowy)

<p>Largo Guido Mazzoni<br />
, 00162 Roma<br />
, Włochy</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Rzym Tiburtina (dworzec autobusowy)

Largo Guido Mazzoni
00162 Roma
Włochy

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Rzym

Szukasz więcej informacji o: Rzym?

Kultur & Geschichte

Rzym: Kultura i historia

Według legendy, Rzym został założony w 753 roku p.n.e. przez Romulusa i Remusa, bliźniaków znanych z mitologii rzymskiej wychowanych przez wilczycę. W czasach Imperium Rzymskiego, miasto nazywane było stolicą świata ze względu na swój wielki wpływ na politykę, sztukę, kulturę i naukę. Miasto zbudowane na Siedmiu Wzgórzach jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie i nic dziwnego! Na każdym kroku znajdziesz zabytki pochodzące z różnych okresów świetności Rzymu, czy to czasy starożytne czy renesans. Zarezerwuj sobie parę dni na wycieczkę autobusową do Rzymu, bo jest tutaj co robić! Watykan wraz z Bazyliką Św. Piotra to miejsce organizacji najważniejszych wydarzeń katolickich oraz siedziba papieża kościoła rzymsko-katolickiego, gdzie dzieła sztuki i historia Kościoła Katolickiego przeplatają się ze sobą. Rzym jest idealnym celem podróży dla fanów sztuki i historii, którzy powinni odwiedzić Galerię Doria-Pamphilj, Muzea Kapitolińskie, Zamek Św. Anioła, czy Galerię Borghese, gdzie słynna rodzina Borghese gromadziła przez lata dzieła sztuki. 

Nachtleben in Rom

Życie nocne w: Rzym

Jeśli Rzym spodobał Ci się podczas zwiedzania w ciągu dnia, w nocy zachwycisz się jeszcze bardziej. Znajdzie się tutaj coś na każdy gust! W różnych zakątkach centrum miasta znajdziesz miejsca, gdzie warto się zatrzymać. Po całym dniu zwiedzania z pewnością będzie doskwierał Ci głód. W dzielnicy Trastevere i nie tylko znajdziesz restauracje oraz bary, w których będziesz miał szansę odkrycia nie tylko historii miasta, ale przede wszystkim wspaniałej włoskiej kuchni i wina! Jedną z najbardziej ruchliwych dzielnic jest Campo dei Fiori, gdzie w ciągu dnia znajduje się targ, natomiast wieczorami plac wypełnia się zarówno mieszkańcami miasta, jak i turystami, którzy przesiadują w okolicznych barach na słynnym włoskim "aperitivo". Inną dzielnicą wartą odwiedzenia wieczorami jest San Lorenzo, gdzie znajduje się uniwersytet, dlatego też znajdziesz tam kluby i tłumy młodych ludzi. Jeśli zdecydujesz się zostać w Rzymie chwilkę dłużej, nie martw się! Nasze autobusy kursują całą noc!