Bus Płock - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Płock

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Płock można zarezerwować już od 16,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Płock podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Płock jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Płock! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Płock z FlixBusem może kosztować nawet 16,99 zł!
Płock - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Płock - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Płock - informacje turystyczne

Płock - informacje ogólne

Płock to miasto nad Wisłą, położone w centralnej Polsce, w województwie mazowieckim. W latach 1975-1998 było stolicą województwa płockiego. Według danych GUS z 30 czerwca 2016 roku Płock zamieszkiwało 121 295 osób. Jego pełna nazwa ceremonialna, zgodnie z preambułą Statutu Miejskiego, to Stołeczne Książęce Miasto Płock. Nazwa ta do tej pory jest używana w dokumentach ceremonialnych, jak również w zachowaniu starej tradycji. Płock jest obecnie stolicą powiatu na zachód od województwa mazowieckiego. W latach 1079 - 1138 był pierwszą historyczną stolicą Polski. Ponadto, jest kulturalnym, naukowym, administracyjnym i komunikacyjnym centrum zachodniego i północnego województwa mazowieckiego.

Płock - zabytki

Płock to nie tylko fenomenalna lokalizacja, doceniana od stuleci przez mistrzów malarstwa i fotografii, lecz również jego magia i szczególny urok. Warto przyjechać tutaj z całą rodziną, bo dzieci także znajdą tu mnóstwo atrakcji. Największym z nich jest zoo, w którym żyje ponad 3,5 tysiąca zwierząt. W sezonie letnim możemy dostać się do zoo Tumską Ciuchcią (pociąg parowy). Kalendarz pełen letnich imprez to jeszcze jeden powód, by odwiedzić Płock. W letni wieczór plaża, amfiteatr i Stary Rynek wypełnione są muzyką i turystami. Młodzież przyciąga również Audioriver — największy festiwal muzyki elektronicznej w Polsce. Całe rodziny biorą udział w Dniach Historii Płockiej, Jarmarku Tumskim i Pikniku Lotniczym. Stała grupa słuchaczy przychodzi na Letni Festiwal Muzyczny i jego otwarcie Rock Night of the Orchestra oraz Rynek Sztuki, łącząc spektakle uliczne z jazzem i kinem „na wolnym powietrzu”.

Płock - kultura i historia

Pierwsi żydowscy osadnicy przybyli do miasta w XIV wieku, odpowiadając na rozszerzenie praw przez polskich królów. Zbudowali oni społeczność i stanowili znaczną część populacji w XIX wieku. Żydzi przyczynili się do rozwoju handlu i rzemiosła oraz pomogli w procesie uprzemysłowienia. W 1939 roku stanowili oni 26% ludności miasta. Po inwazji na Polskę w 1939 roku Niemieccy naziści utworzyli w Płocku getto żydowskie. Wielu Żydów zostało deportowanych na inne tereny, a do końca wojny miasto zamieszkiwało tylko 300 żydowskich mieszkańców.

Płock - życie nocne

Kulturę Płocką podziwiać można w paru najważniejszych muzeach w mieście. Wspaniałe historyczne kolekcje, skarby katedralne, malarstwo wybitnych artystów, pamiątki po Świętej Faustynie Kowalskiej to tylko niektóre z bezcennych dzieł sztuki i kultury, które można zobaczyć w płockich muzeach. Aby poznać bliżej historię i kulturę miasta zajrzyj do Muzeum Diecezjalnego oraz Muzeum Mazowieckiego. Są to dwie najważniejsze instytucje. Więcej o samych muzeach, zlokalizowanych w nich wystawach i zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem znajdziesz na ich stronie internetowej.

Wchodząc do miasta od strony Wisły nie można oderwać oczu od malowniczego Wzgórza Tumskiego, zamku i pradawnej katedry ze strzelistymi wieżami. Przypominają one wspaniałą historię miasta, które na przełomie XI i XII wieku było stolicą Polski. Gdy trzy wieki później Władysław Jagiełło powracał jako zwycięzca z Grunwaldu, jego szwagier, książę Ziemowit, wyprawił mu wspaniałą ucztę na zamku w Płocku. Płock jest domem dla wielu tajemnic z przeszłości i licznych atrakcji dla odkrywców i poszukiwaczy przygód. Ważnym punktem podczas zwiedzania Płocka jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Choć została ona wielokrotnie przebudowywana, to do dziś zachowała swoje pierwotne romańskie elementy architektury. W Kaplicy Królewskiej znajduje się sarkofag dwóch władców Polski — Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. W przedsionku — replika słynnych brązowych romańskich Drzwi Płockich wykonanych dla Płockiej Katedry ok. 1154 roku w Magdeburgu. Warto również zwrócić uwagę na bogate malowidła ścienne Władysława Drapiewskiego. W celu dalszego poszukiwania atrakcji turystycznych zajrzyj na Plac Narutowicza. Jest to dawny Rynek Kanoniczny wypełniony historycznymi budynkami miasta. Wśród nich jest m.in. Dom pod Trąbami, z przełomu XIV i XV wieku — dawny kanonik i seminarium z herbem Horn na szczycie. Dziś w budynku znajdują się organizacje i stowarzyszenia katolickie, a w piwnicy znajdziesz restaurację.

Płock - ciekawe informacje

Głównym przemysłem w Płocku jest rafinacja ropy naftowej, która powstała w 1960 roku. Znajduje się tu największa w kraju rafineria i spółka matka firmy PKN Orlen. Przemysł obsługiwany jest przez duży rurociąg prowadzący z Rosji do Niemiec. Powiązanymi działaniami przemysłowymi związanymi z rafinerią są serwis i budowa. Fabryka Levi Strauss & Co. zlokalizowana jest w Płocku i zapewnia związane z produkcją miejsca pracy.

Płock - okolice

W Płocku dominuje polska kuchnia z kwaśną zupą, barszczem czerwonym, pierogami i schabem z kapustą. Można też spróbować innych potraw — kuchni śródziemnomorskiej, azjatyckiej czy żydowskiej. „Karczma pod Strzechą” słynie z wyboru pierogów: od tych typowych z mięsem, kapustą i grzybami, po pierogi z soczewicą, szpinakiem lub makiem i czereśniami. Podaje się tutaj również mazowieckie specjały, czyli barszcz z białego chrzanu. W „Art Deco” także zjemy dania kuchni polskiej. Restauracja znana jest z pysznej kaczki w sosie pomarańczowo-miodowym lub golonki wieprzowej. Miłośnicy kuchni żydowskiej muszą odwiedzić „Estera". Tutaj w menu znajdziesz między innymi kreplah, kugel ziemniaczany i mefarkę. Miłośników piwa zapraszamy do „Browaru Tumskiego”, w którym serwowane jest świeżo warzone, niepasteryzowane i niefiltrowane piwo w historycznych 350-letnich piwnicach. Restauracje w hotelach „Tumski” i „Starzyński” kuszą nie tylko smaczną kuchnią, ale także niezrównanymi widokami na Wisłę u stóp Wzgórza Tumskiego, skąd można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca. Urzekający widok rozciąga się również od płockiego molo, jedynej takiej konstrukcji na rzece w Polsce. Molo zakończone jest szklaną kawiarnią, zbudowaną na planie koła, otwartą w sezonie i oferującą m.in. lody. Wieczorami w Płocku ożywają kluby i puby, z których większość znajduje się przy ulicy Grodzkiej i Narutowicza. W pubie „Rock'69” lub „Estera” można posłuchać muzyki na żywo. Podczas wspaniałych wydarzeń muzycznych takich jak Audioriver, Summer Fall Festival czy Polish Hip Hop Festival można posłuchać muzyki na żywo w wyjątkowej scenerii na plaży w pobliżu Wisły.


Płock oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Płock

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Płock

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Płock, ponieważ 32 przejazdów kosztuje 16,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Płock jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Płock!

Płock - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Płock można dostać się z 32 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Płock znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Płock online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności