Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Płock

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Płock

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli festiwale to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Płock oczami Oliwii

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
27 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Płock - informacje turystyczne

Pojedź do Płocka z FlixBusem

Płock - informacje ogólne

Płock to miasto nad Wisłą, położone w centralnej Polsce, w województwie mazowieckim. W latach 1975-1998 było stolicą województwa płockiego. Według danych GUS z 30 czerwca 2016 roku Płock zamieszkiwało 121 295 osób. Jego pełna nazwa ceremonialna, zgodnie z preambułą Statutu Miejskiego, to Stołeczne Książęce Miasto Płock. Nazwa ta do tej pory jest używana w dokumentach ceremonialnych, jak również w zachowaniu starej tradycji. Płock jest obecnie stolicą powiatu na zachód od województwa mazowieckiego. W latach 1079 - 1138 był pierwszą historyczną stolicą Polski. Ponadto, jest kulturalnym, naukowym, administracyjnym i komunikacyjnym centrum zachodniego i północnego województwa mazowieckiego.
 
Poznaj najważniejsze zabytki Płocka

Płock - zabytki

Płock to nie tylko fenomenalna lokalizacja, doceniana od stuleci przez mistrzów malarstwa i fotografii, lecz również jego magia i szczególny urok. Warto przyjechać tutaj z całą rodziną, bo dzieci także znajdą tu mnóstwo atrakcji. Największym z nich jest zoo, w którym żyje ponad 3,5 tysiąca zwierząt. W sezonie letnim możemy dostać się do zoo Tumską Ciuchcią (pociąg parowy). Kalendarz pełen letnich imprez to jeszcze jeden powód, by odwiedzić Płock. W letni wieczór plaża, amfiteatr i Stary Rynek wypełnione są muzyką i turystami. Młodzież przyciąga również Audioriver — największy festiwal muzyki elektronicznej w Polsce. Całe rodziny biorą udział w Dniach Historii Płockiej, Jarmarku Tumskim i Pikniku Lotniczym. Stała grupa słuchaczy przychodzi na Letni Festiwal Muzyczny i jego otwarcie Rock Night of the Orchestra oraz Rynek Sztuki, łącząc spektakle uliczne z jazzem i kinem „na wolnym powietrzu”.
 
Poznaj kulturę i historię Płocka

Płock - historia

Pierwsi żydowscy osadnicy przybyli do miasta w XIV wieku, odpowiadając na rozszerzenie praw przez polskich królów. Zbudowali oni społeczność i stanowili znaczną część populacji w XIX wieku. Żydzi przyczynili się do rozwoju handlu i rzemiosła oraz pomogli w procesie uprzemysłowienia. W 1939 roku stanowili oni 26% ludności miasta. Po inwazji na Polskę w 1939 roku Niemieccy naziści utworzyli w Płocku getto żydowskie. Wielu Żydów zostało deportowanych na inne tereny, a do końca wojny miasto zamieszkiwało tylko 300 żydowskich mieszkańców.
 
Poznaj życie nocne w Płocku

Płock - kultura

Kulturę Płocką podziwiać można w paru najważniejszych muzeach w mieście. Wspaniałe historyczne kolekcje, skarby katedralne, malarstwo wybitnych artystów, pamiątki po Świętej Faustynie Kowalskiej to tylko niektóre z bezcennych dzieł sztuki i kultury, które można zobaczyć w płockich muzeach. Aby poznać bliżej historię i kulturę miasta zajrzyj do Muzeum Diecezjalnego oraz Muzeum Mazowieckiego. Są to dwie najważniejsze instytucje. Więcej o samych muzeach, zlokalizowanych w nich wystawach i zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem znajdziesz na ich stronie internetowej.

Wchodząc do miasta od strony Wisły nie można oderwać oczu od malowniczego Wzgórza Tumskiego, zamku i pradawnej katedry ze strzelistymi wieżami. Przypominają one wspaniałą historię miasta, które na przełomie XI i XII wieku było stolicą Polski. Gdy trzy wieki później Władysław Jagiełło powracał jako zwycięzca z Grunwaldu, jego szwagier, książę Ziemowit, wyprawił mu wspaniałą ucztę na zamku w Płocku. Płock jest domem dla wielu tajemnic z przeszłości i licznych atrakcji dla odkrywców i poszukiwaczy przygód. Ważnym punktem podczas zwiedzania Płocka jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Choć została ona wielokrotnie przebudowywana, to do dziś zachowała swoje pierwotne romańskie elementy architektury. W Kaplicy Królewskiej znajduje się sarkofag dwóch władców Polski — Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. W przedsionku — replika słynnych brązowych romańskich Drzwi Płockich wykonanych dla Płockiej Katedry ok. 1154 roku w Magdeburgu. Warto również zwrócić uwagę na bogate malowidła ścienne Władysława Drapiewskiego. W celu dalszego poszukiwania atrakcji turystycznych zajrzyj na Plac Narutowicza. Jest to dawny Rynek Kanoniczny wypełniony historycznymi budynkami miasta. Wśród nich jest m.in. Dom pod Trąbami, z przełomu XIV i XV wieku — dawny kanonik i seminarium z herbem Horn na szczycie. Dziś w budynku znajdują się organizacje i stowarzyszenia katolickie, a w piwnicy znajdziesz restaurację.
 
Poznaj ciekawe miejsca w Płocku

Płock - ciekawe informacje

Głównym przemysłem w Płocku jest rafinacja ropy naftowej, która powstała w 1960 roku. Znajduje się tu największa w kraju rafineria i spółka matka firmy PKN Orlen. Przemysł obsługiwany jest przez duży rurociąg prowadzący z Rosji do Niemiec. Powiązanymi działaniami przemysłowymi związanymi z rafinerią są serwis i budowa. Fabryka Levi Strauss & Co. zlokalizowana jest w Płocku i zapewnia związane z produkcją miejsca pracy.
 
Poznaj okolice Płocka z FlixBusem

Płock - gastronomia

W Płocku dominuje polska kuchnia z kwaśną zupą, barszczem czerwonym, pierogami i schabem z kapustą. Można też spróbować innych potraw — kuchni śródziemnomorskiej, azjatyckiej czy żydowskiej. „Karczma pod Strzechą” słynie z wyboru pierogów: od tych typowych z mięsem, kapustą i grzybami, po pierogi z soczewicą, szpinakiem lub makiem i czereśniami. Podaje się tutaj również mazowieckie specjały, czyli barszcz z białego chrzanu. W „Art Deco” także zjemy dania kuchni polskiej. Restauracja znana jest z pysznej kaczki w sosie pomarańczowo-miodowym lub golonki wieprzowej. Miłośnicy kuchni żydowskiej muszą odwiedzić „Estera". Tutaj w menu znajdziesz między innymi kreplah, kugel ziemniaczany i mefarkę. Miłośników piwa zapraszamy do „Browaru Tumskiego”, w którym serwowane jest świeżo warzone, niepasteryzowane i niefiltrowane piwo w historycznych 350-letnich piwnicach. Restauracje w hotelach „Tumski” i „Starzyński” kuszą nie tylko smaczną kuchnią, ale także niezrównanymi widokami na Wisłę u stóp Wzgórza Tumskiego, skąd można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca. Urzekający widok rozciąga się również od płockiego molo, jedynej takiej konstrukcji na rzece w Polsce. Molo zakończone jest szklaną kawiarnią, zbudowaną na planie koła, otwartą w sezonie i oferującą m.in. lody. Wieczorami w Płocku ożywają kluby i puby, z których większość znajduje się przy ulicy Grodzkiej i Narutowicza. W pubie „Rock'69” lub „Estera” można posłuchać muzyki na żywo. Podczas wspaniałych wydarzeń muzycznych takich jak Audioriver, Summer Fall Festival czy Polish Hip Hop Festival można posłuchać muzyki na żywo w wyjątkowej scenerii na plaży w pobliżu Wisły.
 

Płock - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Płock

Bilet autobusowy od 9,99 zł
Liczba połączeń z Płock 35
Liczba przystanków autobusowych w Płock 1
Kraj Polska
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.