Bus Gliwice - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Gliwice

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Gliwice można zarezerwować już od 17,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Gliwice podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Gliwice jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Gliwice! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Gliwice z FlixBusem może kosztować nawet 17,98 zł!
Gliwice - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Gliwice - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Gliwice - informacje turystyczne

Gliwice - informacje ogólne

Położone na Górnym Śląsku, nad rzeką Kłodnicą – Gliwice, to jedno z dwudziestu największych miast Polski, zarówno pod względem powierzchni, jak również liczby mieszkańców. Niewiele osób wie, że Gliwice są portem śródlądowym, co zapoczątkowała w XVIII w. budowa kanału do transportu wydobywanego węgla. Obecnie, nowy kanał gliwicki wraz z portem pełni w coraz większym stopniu funkcję turystyczną ofertując komercyjne rejsy. Z Gliwic można dopłynąć m.in. do Szczecina, Berlina oraz Amsterdamu. Samo miasto, wbrew swojemu przemysłowemu charakteru, ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Na szczególną uwagę zwraca przede wszystkim zabytkowa Starówka z odnowionymi, średniowiecznymi kamienicami, liczne zabytki architektury sakralnej, mury obronne, ulica Zwycięstwa skrywająca wiele skarbów architektury oraz słynne nie tylko w regionie atrakcje, takie jak Palmiarnia czy maszt radiostacji. Gliwice to również bardzo zielone miasto, o czym świadczy liczba i powierzchnia znajdujących się tu skwerów i parków. Ze względu na swoje ciekawe zakątki Gliwice stanowią bardzo dobre miejsce na weekendowy wypad lub dłuższy pobyt.

Gliwice - zabytki

Opowieść o gliwickich zabytkach należy zacząć od Rynku, wokół którego skupione są XIX i XX-wieczne elementy zabudowy, powstałe w miejsce średniowiecznych kamienic i w dużym stopniu oddające ich charakter. Centralną część rynku zajmuje XV-wieczny Ratusz, w którym niegdyś znajdowała się m.in. sala sądowa, a obecnie odbywają się posiedzenia Rady Miasta oraz uroczystości zaślubin. Obok Ratusza znajduje się tu słynna fontanna z Neptunem, z kolei pod numerem 25 kamienica, w której niegdyś mieszkał Oscar Troplowitz – twórca m.in. kremu Nivea czy pasty do zębów w tubce. Nieopodal podziwiać można piękną rezydencję jednego z niegdysiejszych potentatów przemysłowych – Willa Caro. Obecnie, w jej oryginalnych wnętrzach znajduje się oddział Muzeum w Gliwicach (etnografia oraz sztuka i rzemiosło artystyczne), a dom otoczony jest urokliwym ogrodem i zrekonstruowanym kamienno-metalowym ogrodzeniem. Obok wejścia do willi podziwiać można rzeźbę „lwa czuwającego” autorstwa Theodora E. Kalidego. Kilka minut spacerem od rynku znajduje się kolejny ważny, gliwicki zabytek: gotycko-renesansowy Zamek Piastowski z połowy XIV wieku. Niegdyś stanowił siedzibę więzienia, z kolei obecnie znajduje się w jego wnętrzach Muzeum w Gliwicach, gdzie podziwiać można eksponaty archeologiczne. Miłośników historii z pewnością zainteresują fragmenty murów obronnych przy ul. Dolnych Wałów, natomiast osoby zainteresowane zabytkami sakralnymi powinny odwiedzić kościół św. Bartłomieja oraz kościół Wszystkich Świętych.

Gliwice - kultura i historia

Gliwice kojarzą się głównie z przemysłem, w związku z czym nie podejrzewa się tego miasta o obecność licznych i atrakcyjnych obszarów zielonych. Nic bardziej mylnego! Znajduje się tu wiele bardzo interesujących parków i skwerów, gdzie mieszkańcy mogą zaznać odpoczynku na łonie natury po trudach codziennych obowiązków. Największym miejskim parkiem jest Park Chrobrego, który poza wszechobecną, kojącą zmysły roślinnością ofertuje atrakcje w postaci placu zabaw, linarium, boiska do gry w bule oraz siłowni plenerowej. Nieopodal dworca głównego znajduje się z kolei powstały w połowie XIX wieku Park Chopina, który skrywa Palmiarnię Miejską – punkt obowiązkowy wycieczek po Gliwicach! Podziwiać można w niej ponad 6 tys. roślin (tropikalne, przyprawowe, kaktusy, palmy, cytrusy) oraz liczne gatunki ryb (m.in. z wód Amazonii czy południowo-wschodniej Azji) oraz egzotyczne zwierzęta (żółwie, piranie, gekony, papugi, kanarki). Jednym z ważnych punktów Parku Chopina jest również pomnik Fryderyka Chopina oraz pomnik „Gliwiczanom – ofiarom wojen i totalitaryzmów”. Warto w kontekście miejskiej zieleni wspomnieć również o mniejszym, ale bardzo urokliwym, odremontowanym w 2013 roku parku Szwajcaria Gliwicka, w którym poza alejkami i placem zabaw znajduje się również tor rowerowy.

Gliwice - życie nocne

Jednym z charakterystycznych punktów Gliwic, a jednocześnie jedną z największych atrakcji, jest lokalna „wieża Eiffla” czyli powstała w 1935 roku gliwicka Radiostacja, znajdująca się przy ul. Tarnogórskiej 129. Mierząca aż 111 metrów, zbudowana z nieimpregnowanych, modrzewiowych belek oraz 16 tys. mosiężnych śrub - wieża antenowa Radiostacji to najwyższa drewniana konstrukcja na świecie! Jest to unikalny w skali europejskiej zabytek techniki, który obecnie stanowi również siedzibę czwartego oddziału Muzeum w Gliwicach. Ciekawostką jest, że w 1939 r. Radiostacja posłużyła do tzw. prowokacji gliwickiej, czyli celowo zaaranżowanego ataku niemieckich oddziałów specjalnych na własną, niemiecką placówkę, co miało posłużyć za element propagandy w ramach przygotowań do agresji na Polskę. Po wojnie nadawano z Radiostacji program Radia Katowice, a następnie zagłuszano Radio Wolna Europa. Dziś, obiekt ten pełni zarówno swoje funkcje użytkowe, ale również stanowi jedną z największych atrakcji miasta i element krajobrazu Gliwic. Po zmroku Radiostacja jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności, gdyż jest wtedy oświetlana za pomocą potężnych reflektorów. Punkt obowiązkowy wycieczki po Gliwicach!

Gliwice - ciekawe informacje

Gliwice to miasto, w którym poza najważniejszymi, opisywanymi w przewodnikach obiektami, znajduje się wiele ciekawych (dla miłośników różnych rodzajów atrakcji) miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest klimatyczny, mocno zaniedbany, powstały w 1815 roku stary cmentarz żydowski, który znajduje się nieopodal dworca. Nie jest on niestety dostępny do zwiedzania dla turystów w związku z czym pozostaje jedynie podziwianie go zza bramy. Miłośnicy turystyki industrialnej z pewnością zainteresowani będą (poza Radiostacją) Oddziałem Odlewnictwa Artystycznego oraz Muzeum Techniki Sanitarnej, nieopodal którego płynie rzeka Kłodnica. Ci, którzy lubią obcować z kulturą i sztuką, powinni z kolei wybrać się do Gliwickiego Teatru Muzycznego, który stanowi kontynuację nieistniejących już gliwickich placówek kulturalnych – Operetki Śląskiej i Teatru Muzycznego. Repertuar zawiera zarówno współczesne musicale, jak również klasyczne operetki. Miłośnicy aktywnych form spędzania wolnego czasu powinni z kolei zainteresować się takimi miejscami jak Piaskowa Dolina (kompleks wielofunkcyjnych boisk), centrum wspinaczkowe Fabryka Mocy czy licznymi ścieżkami rowerowymi (w obrębie miasta znajduje się aż 60 km takich ścieżek!).

Autobusy jadące do miasta Gliwice

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Gliwice

Gliwice - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Gliwice. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Gliwice Bilety do miasta Gliwice zaczynają się od zaledwie 17,98 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Gliwice - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Gliwice z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 70 połączeniom z miastem Gliwice możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Gliwice czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Gliwice w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Gliwice - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności