Bus Rijeka - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Rijeka

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Rijeka! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Rijeka kosztują średnio 26,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Rijeka z FlixBusem może kosztować nawet 21,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Rijeka jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Rijeka - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Rijeka - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Rijeka można zarezerwować już od 21,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Rijeka podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Rijeka - informacje turystyczne

Rijeka - informacje ogólne

Położona nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego – Rijeka, to stosunkowo niewielkie miasto (choć trzecie co do wielkości w Chorwacji), jednak o niemałym dla tego kraju znaczeniu. Jest to nie tylko ważny ośrodek przemysłowy, ale również największy port handlowy, tranzytowy i rybacki w Chorwacji. Lata swojej świetności Rijeka przeżywała w czasach średniowiecznych, kiedy ze względu na swoje położenie odgrywała rolę ważnego ośrodka handlowego. Na przestrzeni wieków miasto było podmiotem licznych sporów pomiędzy poszczególnymi państwami, jednak po II wojnie światowej stało się częścią Jugosławii, by po jej rozpadzie zostać ostatecznie miastem chorwackim. Czy turyści mają tu czego szukać? Zdecydowanie tak! Rijeka to nie tylko punkt wypadowy do nadmorskich kurortów, wyspy Krk czy Parku Narodowego Risnjak, ale również bardzo ciekawe miejsce samo w sobie. W końcu to Europejska Stolica Kultury 2020 roku! Jeśli jednak masz możliwość być tam wcześniej, na pewno się nie zawiedziesz. Rijeka to miejsce specyficzne, gwarne, przepełnione klimatem miasta portowo-handlowego. Położony u podnóża masywu górskiego Risnjak ośrodek miejski może nie posiada zbyt wielu zabytków, ale z całą pewnością zachwyca pięknymi widokami.

Rijeka - zabytki

Jednym z najważniejszych miejsc w Rijece jest główny deptak miejski – Korzo, znajdujący się w pobliżu portu. Niegdyś można tam było znaleźć mury obronne miasta, a dziś jest to jego reprezentacyjna ulica. Promenada Korzo jest pełna życia, gwarna, nieco zatłoczona. Znajdziemy tu zarówno sklepy, jak i różnego rodzaju knajpki, gdzie można przysiąść na chwilę odpoczynku i posilić się świeżymi rybami. Historyczne centrum Rijeki nie ogranicza się jednak „tylko” do Korzo. Spacerując po deptaku, napotkasz również na średniowieczną Wieżę Zegarową, która była niegdyś elementem murów obronnych Rijeki. Na przestrzeni wieków była ona wielokrotnie odnawiana, a jej kluczowa przebudowa miała miejsce w XVII wieku. Miłośnicy historii mogą dostrzec popiersia władców austriackich z czasów, gdy Rijeka wchodziła w skład Austro-Węgier. Przechodząc pod wieżą zegarową, dojdziesz do niewielkiego rynku, z którego jedną z uliczek dojdziesz do Starej Vraty (starej bramy) – najstarszego zabytku w mieście. Jakkolwiek każdy zna krzywą wieżę w Pizie, nie każdy wie o krzywej wieży w Rijece. Jest to dzwonnica Kościoła Wniebowstąpienia NMP i podobnie jak wieża zegarowa, znajduje się przy głównym deptaku. Ze względu na swoje niemal półmetrowe odchylenie od pionu stanowi jedną z atrakcji miasta, choć nie jest aż tak imponująca, jak słynna krzywa wieża w Pizie.

Rijeka - kultura i historia

Rijeka to nie tylko stare miasto, Korzo, wieża zegarowa i okoliczne, gwarne knajpki. To również malownicze wzgórze Trsat, na którego szczyt dojdziesz stromymi schodami, mijając przydrożne kapliczki. Lekka zadyszka na ostatnich stopniach zostanie bardzo szybko wynagrodzona, ponieważ za chwilę Twoim oczom ukaże się zamek Trsat (nosi tę samą nazwę co wzgórze) oraz wspaniały widok na miasto i Morze Adriatyckie. Wspomniany XIII-wieczny zamek stanowił niegdyś twierdzę obronną, następnie w XIX wieku został odrestaurowany, by dziś pełnić funkcję nie tylko turystycznej atrakcji, ale również galerii sztuki oraz restauracji. Na wzgórzu znajduje się również najstarsze w Chorwacji sanktuarium maryjne, w którym zobaczysz słynny, XIV-wieczny obraz. Zanim oddasz się relaksowi w znajdującym się na wzniesieniu urokliwym parku, zajrzyj jeszcze do pobliskiego Klasztoru Franciszkanów, stanowiącego obiekt licznych pielgrzymek. Kolejne ciekawe miejsca w Rijece to XVII-wieczna Katedra św. Wita – patrona miasta, w której podziwiać można m.in. średniowieczny krucyfiks oraz Muzeum Żeglarstwa i Historii Chorwackiego Wybrzeża, które znajduje się we wnętrzach Pałacu Gubernatora.

Rijeka - życie nocne

Rijeka przede wszystkim kojarzy się z położonym w centrum miasta, nieopodal dworca kolejowego i autobusowego portem. Nic dziwnego, to największy w Chorwacji morski port handlowy, rybacki i tranzytowy, co miało ogromne znaczenia dla rozwoju miasta jako ważnego ośrodka przemysłowego kraju. Dla turystów wycieczka tam może okazać się nie lada gratką – z bliskiej odległości można obserwować rozładunki kontenerów i poczuć handlową atmosferę miejsca, które tętniło życiem już w czasach średniowiecznych. Oprócz portu handlowego znajduje się tutaj również port wycieczkowy. Długie na niemal dwa kilometry Molo Longo stanowi nie tylko intrygujące miejsce na spacer, ale pełni również rolę pasażerskiego terminalu. Z portu promowego możemy natomiast wybrać się na wycieczkę na jedną z okolicznych wysp. Dzięki sprawnie zorganizowanej komunikacji promowej bez problemu dostaniemy się do Splitu, Dubrownika lub Zadaru. Kierunki te często obierane są przez miłośników bajecznych, chorwackich plaż, których niestety w Rijece nie doświadczymy. Cóż… nie można mieć wszystkiego!

Rijeka - ciekawe informacje

Będąc w Rijece przez kilka dni, koniecznie skorzystaj z uroku jej wyjątkowych okolic! Zaledwie dziesięć kilometrów od miasta, na zboczu gór Uczka, znajduje się turystyczne miasteczko Opatija. To świetne miejsce do wypoczynku nad wodą, zarówno leniwego opalania się i kąpieli w Adriatyku, jak i aktywnego uprawiania sportów wodnych. Miasteczko oferuje również kompleksową infrastrukturę nastawioną na ruch turystyczny – restauracje, dyskoteki, kasyna. To również dobre miejsce na to, by spróbować lokalnego przysmaku kuchni bałkańskiej, czyli cevapcici – podawanych na różne sposoby, grillowanych mięsnych paluchów. A jeśli będzie nam dane odwiedzić Opatiję w maju, będziemy mieli okazję podziwiać odbywające się tutaj corocznie Regaty Międzynarodowe. W okolicach Rijeki coś dla siebie znajdą również miłośnicy odpoczynku na łonie natury i kontaktu z przyrodą. Niecałe 20 km od miasta znajduje się Risnjak – park narodowy o powierzchni ok. 30 km2, będący zalesionym pasmem górskim. Co ciekawe, różnica wysokości na terenie parku wynosi aż kilometr, a najwyższym punktem jest szczyt Wielki Risnjak, mierzący 1528 metrów. Możemy spotkać tu liczne gatunki roślin i zwierząt, w tym mierzące ponad 40 metrów jodły giganty.


Rijeka oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Rijeka

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Rijeka

Rijeka - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Rijeka, których ceny zaczynają się już od 21,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Rijeka - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Rijeka. W mieście Rijeka znajduje się przystanek 1 i można do niego dotrzeć z 95 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Rijeka jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Rijeka. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Rijeka, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności