Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Rijeka

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Rijeka

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli życie nocne to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Rijeka oczami Kornela

Kornel - FlixBlogger Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.
Kraków
36 lat
City explorer

Rijeka - informacje turystyczne

Rijeka – miasto portowe

Położona nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego – Rijeka, to stosunkowo niewielkie miasto (choć trzecie co do wielkości w Chorwacji), jednak o niemałym dla tego kraju znaczeniu. Jest to nie tylko ważny ośrodek przemysłowy, ale również największy port handlowy, tranzytowy i rybacki w Chorwacji. Lata swojej świetności Rijeka przeżywała w czasach średniowiecznych, kiedy ze względu na swoje położenie odgrywała rolę ważnego ośrodka handlowego. Na przestrzeni wieków miasto było podmiotem licznych sporów pomiędzy poszczególnymi państwami, jednak po II wojnie światowej stało się częścią Jugosławii, by po jej rozpadzie zostać ostatecznie miastem chorwackim. Czy turyści mają tu czego szukać? Zdecydowanie tak! Rijeka to nie tylko punkt wypadowy do nadmorskich kurortów, wyspy Krk czy Parku Narodowego Risnjak, ale również bardzo ciekawe miejsce samo w sobie. W końcu to Europejska Stolica Kultury 2020 roku! Jeśli jednak masz możliwość być tam wcześniej, na pewno się nie zawiedziesz. Rijeka to miejsce specyficzne, gwarne, przepełnione klimatem miasta portowo-handlowego. Położony u podnóża masywu górskiego Risnjak ośrodek miejski może nie posiada zbyt wielu zabytków, ale z całą pewnością zachwyca pięknymi widokami.

 

Spacer wzdłuż Korzo

Jednym z najważniejszych miejsc w Rijece jest główny deptak miejski – Korzo, znajdujący się w pobliżu portu. Niegdyś można tam było znaleźć mury obronne miasta, a dziś jest to jego reprezentacyjna ulica. Promenada Korzo jest pełna życia, gwarna, nieco zatłoczona. Znajdziemy tu zarówno sklepy, jak i różnego rodzaju knajpki, gdzie można przysiąść na chwilę odpoczynku i posilić się świeżymi rybami. Historyczne centrum Rijeki nie ogranicza się jednak „tylko” do Korzo. Spacerując po deptaku, napotkasz również na średniowieczną Wieżę Zegarową, która była niegdyś elementem murów obronnych Rijeki. Na przestrzeni wieków była ona wielokrotnie odnawiana, a jej kluczowa przebudowa miała miejsce w XVII wieku. Miłośnicy historii mogą dostrzec popiersia władców austriackich z czasów, gdy Rijeka wchodziła w skład Austro-Węgier. Przechodząc pod wieżą zegarową, dojdziesz do niewielkiego rynku, z którego jedną z uliczek dojdziesz do Starej Vraty (starej bramy) – najstarszego zabytku w mieście.  Jakkolwiek każdy zna krzywą wieżę w Pizie, nie każdy wie o krzywej wieży w Rijece. Jest to dzwonnica Kościoła Wniebowstąpienia NMP i podobnie jak wieża zegarowa, znajduje się przy głównym deptaku. Ze względu na swoje niemal półmetrowe odchylenie od pionu stanowi jedną z atrakcji miasta, choć nie jest aż tak imponująca, jak słynna krzywa wieża w Pizie.
 

Co warto zobaczyć?

Rijeka to nie tylko stare miasto, Korzo, wieża zegarowa i okoliczne, gwarne knajpki. To również malownicze wzgórze Trsat, na którego szczyt dojdziesz stromymi schodami, mijając przydrożne kapliczki. Lekka zadyszka na ostatnich stopniach zostanie bardzo szybko wynagrodzona, ponieważ za chwilę Twoim oczom ukaże się zamek Trsat (nosi tę samą nazwę co wzgórze) oraz wspaniały widok na miasto i Morze Adriatyckie. Wspomniany XIII-wieczny zamek stanowił niegdyś twierdzę obronną, następnie w XIX wieku został odrestaurowany, by dziś pełnić funkcję nie tylko turystycznej atrakcji, ale również galerii sztuki oraz restauracji. Na wzgórzu znajduje się również najstarsze w Chorwacji sanktuarium maryjne, w którym zobaczysz słynny, XIV-wieczny obraz. Zanim oddasz się relaksowi w znajdującym się na wzniesieniu urokliwym parku, zajrzyj jeszcze do pobliskiego Klasztoru Franciszkanów, stanowiącego obiekt licznych pielgrzymek. Kolejne ciekawe miejsca w Rijece to XVII-wieczna Katedra św. Wita – patrona miasta, w której podziwiać można m.in. średniowieczny krucyfiks oraz Muzeum Żeglarstwa i Historii Chorwackiego Wybrzeża, które znajduje się we wnętrzach Pałacu Gubernatora.

 

Port przede wszystkim

Rijeka przede wszystkim kojarzy się z położonym w centrum miasta, nieopodal dworca kolejowego i autobusowego portem. Nic dziwnego, to największy w Chorwacji morski port handlowy, rybacki i tranzytowy, co miało ogromne znaczenia dla rozwoju miasta jako ważnego ośrodka przemysłowego kraju. Dla turystów wycieczka tam może okazać się nie lada gratką – z bliskiej odległości można obserwować rozładunki kontenerów i poczuć handlową atmosferę miejsca, które tętniło życiem już w czasach średniowiecznych. Oprócz portu handlowego znajduje się tutaj również port wycieczkowy. Długie na niemal dwa kilometry Molo Longo stanowi nie tylko intrygujące miejsce na spacer, ale pełni również rolę pasażerskiego terminalu. Z portu promowego możemy natomiast wybrać się na wycieczkę na jedną z okolicznych wysp. Dzięki sprawnie zorganizowanej komunikacji promowej bez problemu dostaniemy się do Splitu, Dubrownika lub Zadaru. Kierunki te często obierane są przez miłośników bajecznych, chorwackich plaż, których niestety w Rijece nie doświadczymy. Cóż… nie można mieć wszystkiego!
 
Odkrywaj Rijekę z FlixBusem

Okolice miasta

Będąc w Rijece przez kilka dni, koniecznie skorzystaj z uroku jej wyjątkowych okolic! Zaledwie dziesięć kilometrów od miasta, na zboczu gór Uczka, znajduje się turystyczne miasteczko Opatija. To świetne miejsce do wypoczynku nad wodą, zarówno leniwego opalania się i kąpieli w Adriatyku, jak i aktywnego uprawiania sportów wodnych. Miasteczko oferuje również kompleksową infrastrukturę nastawioną na ruch turystyczny – restauracje, dyskoteki, kasyna. To również dobre miejsce na to, by spróbować lokalnego przysmaku kuchni bałkańskiej, czyli cevapcici – podawanych na różne sposoby, grillowanych mięsnych paluchów. A jeśli będzie nam dane odwiedzić Opatiję w maju, będziemy mieli okazję podziwiać odbywające się tutaj corocznie Regaty Międzynarodowe. W okolicach Rijeki coś dla siebie znajdą również miłośnicy odpoczynku na łonie natury i kontaktu z przyrodą. Niecałe 20 km od miasta znajduje się Risnjak – park narodowy o powierzchni ok. 30 km2, będący zalesionym pasmem górskim. Co ciekawe, różnica wysokości na terenie parku wynosi aż kilometr, a najwyższym punktem jest szczyt Wielki Risnjak, mierzący 1528 metrów. Możemy spotkać tu liczne gatunki roślin i zwierząt, w tym mierzące ponad 40 metrów jodły giganty.

 

Rijeka - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Rijeka

Bilet autobusowy od 12,99 zł
Liczba połączeń z Rijeka 118
Liczba przystanków autobusowych w Rijeka 1
Kraj Chorwacja
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.