Bus Brno - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Brno

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Brno - znajdziesz tu 5 przystanków autobusowych. Jest to Brno (bus station Hotel Grand), Brno,,Ústřední hřbitov, Brno (bus station Zvonařka), Brno (IKEA OMV petrol station), Brno (Centrul comercial Olimpia), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Brno - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Brno! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Brno kosztują średnio 24,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Brno z FlixBusem może kosztować nawet 14,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Brno jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Brno podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Brno można zarezerwować już od 14,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Brno - informacje turystyczne

Brno - informacje ogólne

Brno jest po Pradze drugim co do wielkości miastem w Republice Czeskiej oraz centrum administracyjnym regionu Południowo-Morawskiego, w którym tworzy odrębną jednostkę. Leżące u zbiegu rzek Svitava i Svratka miasto ma długą i bogatą historię sięgającą czasów prehistorycznych. Podczas gdy na obrzeżach miasta dominują architektoniczne przykłady okresu komunizmu, w jego głębszych częściach odnajdziesz wspaniałe zabytki i atrakcje.

Brno jest siedzibą Sądu Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Najwyższego Sądu Administracyjnego i Najwyższej Prokuratury. Miasto jest także znaczącym centrum administracyjnym ze względu na fakt, że jest również siedzibą wielu organów państwowych, w tym Rzecznika Praw Obywatelskich i Urzędu Ochrony Konkurencji. Brno jest także ważnym ośrodkiem szkolnictwa wyższego. Posiada aż 33 wydziały należące do 13 wyższych uczelni, które zrzeszają około 89 000 studentów.

Brno - zabytki

Na zwiedzanie Brna musisz poświęcić przynajmniej dwa dni. Jest to przepiękne miasto charakteryzujące się niesamowitymi historycznymi atrakcjami. Warto zajrzeć do chociażby tych najważniejszych, aby poznać nieco ciekawą historię miasta. Numerem jeden na mapie Brna jest majestatyczna Katedra św. Piotra i Pawła. Jest to jeden z tych zabytków, których nie przeoczysz ze względu na jego centralne położenie. Wzniesiona na wzgórzu Petrov w sercu miasta, uznawana jest za narodowy zabytek kultury i pozostaje jedną z najważniejszych atrakcji ze względu na wspaniałą architekturę. Najważniejsze jest jej wspaniałe barokowe wnętrze, a także dwumetrowe wieże o wysokości 84 metrów dodane na początku XX wieku (główna część budynku pochodzi z połowy XVIII wieku). Jeśli się postarasz dotrzeć do katedry o godzinie 11, Twoja wizyta zbiegnie się z biciem dzwonów w południe. Ten zbyt wczesny sygnał związany jest z legendą, która głosi, że takie rozwiązanie miało na celu zmyłkę atakujących Szwedów tak, aby zakończyli swoje oblężenie. Po katedrze św. Piotra i Pawła inną najważniejszą atrakcją historyczno-religijną Brna jest XIV-wieczny kościół św. Jakuba. Obecnie jest to narodowy zabytek kulturowy ze względu na piękną architekturę i historyczne artefakty. Kościół posiada również stary gotycki krucyfiks, płaskorzeźby z początku XVI wieku, szereg ciekawych nagrobków i barokowe organy.


W odległości zaledwie 20 minut spacerem od centrum miasta znajduje się kolejna atrakcja, czyli obiekt uznany za zabytek nowoczesnej architektury UNESCO. Zbudowana przez architekta Ludwiga Mies van der Rohe, Villa Tugendhat jest uważana za jeden z najbardziej niezwykłych przykładów nowoczesnej architektury z początku XX wieku. Została ona zbudowana w eleganckiej dzielnicy mieszkalnej w 1930 roku dla Fritza Tugendhata, od którego pochodzi nazwa budynku. Wykorzystując jedne z najnowocześniejszych technologii i koncepcji z tego okresu, willa to pierwsze arcydzieło nowoczesnej architektury budowanej na czeskiej ziemi.

Kolejna atrakcja to Galeria Morawska w Brnie, która powszechnie uważana jest za jedną z najważniejszych galerii sztuki w Republice Czeskiej. Galeria została założona w 1961 roku i znajduje się wśród wielu najważniejszych historycznych budynków w mieście, w tym Pałacu Pražák, Muzeum Sztuk Dekoracyjnych i Pałacu Gubernatora. W muzeum znajduje się eklektyczna mieszanka sztuk wizualnych, w tym obrazów, rysunków i rzeźb. Inne atrakcje to pokaz fotografii i sztuki użytkowej, a także projektowanie graficzne. Co więcej, od 1963 roku w muzeum odbywa się międzynarodowy konkurs grafiki.

Brno - kultura i historia

W Brnie organizowane jest wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Każdego roku miasto przeznacza około 30 milionów euro na rozwój kultury. Istnieje tutaj wiele muzeów, teatrów i innych instytucji dostarczających mieszkańcom dostęp do wyrafinowanej rozrywki. Mnóstwo studentów jest zaangażowanych w życie miasta. Dzięki nim organizowanych jest wiele festiwali oraz spotkań przeznaczonych dla młodych ludzi. W latach 90-tych XX wieku miasto przeszło wielkie odrodzenie kulturowe. Odnowione zostały fasady budynków, w których teraz mają miejsce pokazy i wystawy. Brno Exhibition Centre jest jednym z największych centrów wystawienniczych w Europie. Kompleks został otwarty w 1928 roku i zapoczątkował tradycję organizacji dużych wystaw i targów w Brnie.

Największym festiwalem odbywającym się w Brnie jest coroczny festiwal fajerwerków Ignis Brunensis (po łacinie „Płomień z Brna”) organizowany co roku w czerwcu. Jest on częścią festiwalu „Brno - miasto w centrum Europy”. Ignis Brunensis to największy tego typu pokaz w Europie Środkowej. Co roku przyciąga on setki tysięcy gości. Kolejnym ważny wydarzeniem w Brnie jest Międzynarodowy festiwal filmowy Cinema Mundi. W ramach wydarzenia organizowany jest pokaz około 60 filmów ubiegających się o nominację do Oscara w kategorii „Najlepszy film obcojęzyczny”. The Theater World Brno to kolejny międzynarodowy festiwal odbywający się corocznie. Wydarzenie obejmuje około stu przedstawień zespołów krajowych i zagranicznych w licznych brneńskich teatrach. Odbywa się tu wiele innych festiwali, na przykład Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Brnie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Spilberk i Letni Festiwal Szekspirowski. Co ciekawe, co roku, we wrześniu miasto gości również festiwal wina („Slavnosti vína”), aby uczcić żniwa w okolicznych winnicach.

Mimo miejskiego charakteru niektóre dzielnice Brna nadal zachowują tradycyjny morawski folklor. Organizowane są tutaj festiwale folklorystyczne z tradycyjnymi morawskimi strojami, winami, muzyką ludową i tańcami. Uczestnictwo w takim wydarzeniu to idealny sposób na to, aby bliżej poznać kulturę Brna. W przeciwieństwie do mniejszych gmin, w Brnie tradycyjne festiwale folklorystyczne odbywają się lokalnie, w dzielnicach miast: Židenice, Líšeň lub Ivanovice. Miasto ma również swój unikalny dialekt zwany Hantec, który powstał właśnie tutaj.

Brno - ciekawe informacje

Z miastem Brno łączy się również kilka legend. Jedną z najbardziej znanych jest Legenda o Smoku z Brna. Mówi się, że dawniej istniało straszne stworzenie terroryzujące mieszkańców. Ludzie nigdy wcześniej nie widzieli takiej bestii, więc nazwali ją smokiem. Mieszkańcy drżeli ze strachu przed potworem, dopóki dzielny człowiek nie zdecydował się go zabić. Bohater nakłonił bestię do zjedzenia futrzanej torby wypełnionej wapnem. W rzeczywistości smok był... krokodylem. Figurka tego zwierzęcia wisi teraz przy wejściu do Ratusza Staromiejskiego. Motywy krokodyle są powszechne w Brnie. „Krokodyl” to również lokalna nadziewana bagietka, a przez czeskie radio usłyszeć można miejską rozgłośnię znaną jako Radio Krokodýl.


Brno oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Brno

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Brno

Brno - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Brno. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Brno Bilety do miasta Brno zaczynają się od zaledwie 14,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Brno - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Brno z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 193 połączeniom z miastem Brno możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Brno czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Brno w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Brno - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności