Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Przepraszamy, nie znaleziono żadnego miasta

Zdaje się, że nie oferujemy przejazdów zgodnych z Twoim wyszukiwaniem. Zmień wyszukiwanie lub sprawdź naszą ofertę ponownie w przyszłości.

Autobusem do Szwecji

W Szwecji komfortowo czują się nie tylko łosie. FlixBus wygodnie i tanio zawiezie Cię do ojczyzny Pippi Pończoszanki oraz Kallego Blomquista.

W przyjemne letnie dni Szwecja kusi wyjątkowymi lasami, jeziorami i archipelagami o unikatowym charakterze i zachęca do uprawiania pieszej turystyki oraz nocowania na kempingach. Idylliczna atmosfera pozwoli Ci się odprężyć i odpocząć. W większych miastach, takich jak Sztokholm, Malmö i Göteborg, entuzjaści wydarzeń kulturowych i zakupów odkryją wiele nowych definicji rozrywki.

4 powody, aby spędzić wakacje w Szwecji

1. Muzeum Vasa w Sztokholmie

Odwiedź muzeum Vasa w Sztokholmie

Co można zobaczyć w Muzeum Vasa?

Centralnym punktem wystawy jest bez wątpienia zatopiony w 1628 roku okręt wojenny Vasa, od którego pochodzi nazwa muzeum. Poza wieloma interesującymi informacjami na temat statku Vasa, w sali wystawowej znajdziesz kolejne cztery okręty, w tym lodołamacz.

Kiedy otwarte jest muzeum?

Najczęściej odwiedzane muzeum w Skandynawii otwarte jest przez cały rok (z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Nowego Roku). Od czerwca do sierpnia do muzeum Vasa można wybrać się w godzinach od 8:30 do 18:00, a od wrześnie do maja od 10:00 do 17:00.

Jak dotrzeć do muzeum?

Muzeum znajduje się na wyspie Djurgården i dzieli przystanek autobusowy z Muzeum Nordyckim (linia 7). Można też dojechać do niego lokalnym autobusem linii 67. Od stacji metra Karlaplan można dojść tam pieszo, przechodząc przez most Djurgårdsbron. Spacer zajmie około 10 minut.

2. Archipelag Göteborg

Zobacz archipelag na wybrzeżu Gotheborg

Czym są archipelagi?

To typowe dla Skandynawii skupiska małych wysp skalistych powstałe w epoce lodowcowej, które dominują w krajobrazie wybrzeża Göteborg. Istnieją dwie główne grupy wysp podzielonych na północny i południowy archipelag, gdzie można się kąpać, wędrować i odkrywać naturę. Na wyspy południowe nie można dojechać samochodem, a jedynie promem.

Jak dostać się na archipelag północny?

Na wyspy archipelagu północnego, takie jak Hönö i Björkö można dostać się zarówno autobusem, jak i promem. Promy odpływają z Lilla Varholmen i można dojechać tam autobusem nr 24 lub ekspresem Röd.

Jak dostać się na archipelag południowy?

Linie tramwajowe 9 i 11 zatrzymują się w Saltholmen. Stamtąd można popłynąć na wyspy promem np. na Brännö, Vrångö lub Asperö. W sezonie prom na wyspy płynie też bezpośrednio z centrum miasta Göteborg. Najlepiej jest doinformować się już na miejscu i skorzystać z okazji, gdy ta się pojawi.

3. Park etnograficzny — skansen w Sztokholmie

Odwiedź park etnograficzny w Sztokholmie

Co można tu zobaczyć?

W najstarszym parku etnograficznym świata, otworzonym w roku 1891, można zobaczyć jak wyglądało życie w Szwecji przed rewolucją przemysłową oraz z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które towarzyszyły wtedy ludziom. W parku wybudowano 150 tradycyjnych domków i gospodarstw charakterystycznych dla różnych regionów Szwecji. Do życia przywrócono również tradycyjne stroje oraz narzędzia, które wiernie odwzorowują przeszłość. Podziwiać można ponadto udomowione i dzikie zwierzęta występujące w Skandynawii, takie jak łosie, niedźwiedzie i wilki.

Kiedy otwarty jest park etnograficzny?

Skansen otwarty jest przez cały rok od godziny 10:00. Jednakże, zwłaszcza zimą, niektóre domy mogą być zamknięte, a niektóre zwierzęta mogą nie być widoczne (słowo klucz: hibernacja). Dlatego też wejście zimą jest tańsze, a w skansenie jest o wiele mniej ludzi (sezon trwa od maja do września). Od 24 czerwca do 31 sierpnia park etnograficzny otwarty jest do godziny 20:00.

Gdzie znajduje się skansen?

Skansen znajduje się na wyspie Djurgården i można dojechać tam autobusem nr 67 lub tramwajem nr 7. Przy dobrej pogodzie polecamy spacer z centrum miasta przez most Djurgårdsbron.

4. Stare Miasto w Sztokholmie (Gamla Stan)

Zwiedzaj stare miasto w Sztokholmie

Czego mogę się spodziewać?

Brukowane, wąskie uliczki i domy z charakterystycznymi szczytowymi ścianami pochodzą jeszcze z XIII wieku. Znaczna część Starego Miasta w Sztokholmie znajduje się na wyspie Stadsholmen. Znaleźć można tutaj zamek wybudowany w 1750 roku. Nie zabraknie też licznych muzeów. Codziennie na oczach turystów odbywa się tu zmiana warty pałacowej (o godzinie 12:15, w niedziele o godzinie 13:15).

Co mogę robić na Starym Mieście?

W małych kawiarenkach i restauracjach można siedzieć godzinami. Spacery wśród sklepików z pamiątkami oraz wycieczki z przewodnikiem to prawdziwa podróż do przeszłości. Klasycznymi motywami na fotografiach są zamek i plac Stortorget z kolorowymi domkami ze ścianami szczytowymi kościół św. Mikołaja i kyrkan Tyska (niemiecki kościół). Jeśli uczucie klaustrofobii jest Ci obce, polecamy spacer po Marten Trotzigs, najwęższej uliczce w Sztokholmie.

Jak dostanę się na Stare Miasto?

„Miasto między mostami” — niespodzianka! — można tam dojść jednym z licznych mostów. Z północnej części miasta można przespacerować się tu np. mostem Vasabron, który znajduje się tuż przy dworcu głównym lub Norrbro, który biegnie tuż przy Muzeum Średniowiecza. Jeśli znajdujesz się w części południowej, możesz przejść po moście Schleuse lub Centralbron, które biegną w poprzek Starego Miasta. Na Starym Mieście znajduje się też stacja metra Gamla Stan.

Dlaczego warto wybrać się do Szwecji autobusem

Bagaż podstawowy w FlixBus

2 sztuki bagażu w ceni

Podróż do Szwecji bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Aplikacja FlixBus pomoże Ci znaleźć przystanek!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Szwecji.

Bezpłatnie Wi-Fi na pokładzie FlixBus

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Szwecji możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Tanie bilety

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na ekscytujące kryminały!

​Nasze najlepsze połączenia autobusowe do Szwecji