flixbus logo
hero image

Autobus z i do: Mediolan

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:

Popularne połączeniaPrzystanki autobusowePrzewodnik po mieście

Przystanki w mieście Mediolan

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Mediolan (Lampugnano), dworzec autobusowy

Cormano - Cusano Milanino (motorway A4 eastbound)

Cormano - Cusano Milanino (motorway A4 westbound)

Mediolan, stacja metra M3 San Donato

Mediolan (stacja metra M1 Sesto)

Milan (Stazione Centrale - MXP Shuttle)

Milan (Stazione Centrale - Orio Shuttle)

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Wybieraj spośród ponad 2500 kierunków podróży w 37 krajach.

Przeglądaj mapę
Mediolan: Informacje o mieście
Bezpośrednie połączenia z tego miasta

221

Liczba przystanków autobusowych

7

Kraj

Włochy

Czy podróż jest przyjazna dla środowiska?

Tak

Mediolan - informacje turystyczne

Mediolan - informacje ogólne

Mediolan to stolica północnego regionu Włoch – Lombardii oraz jeden z najważniejszych regionów przemysłowych w kraju. To, co jest interesujące to fakt, że miasto łączy nowoczesność oraz historię, co przyciąga nie tylko turystów, ale również projektantów i artystów z całego świata. Ze względu na przeszłość miasta, które kiedyś było centrum biznesu i finansów, miasto nadal jest domem dla niektórych dużych banków oraz włoskiej giełdy papierów wartościowych i największych firm medialnych. Po przybyciu do Mediolanu, będziesz mieć okazję łatwo dotrzeć metrem do centrum miasta – placu Duomo - i rozpocząć zwiedzanie.

Mediolan - zabytki

Gdy przyjedziesz już swoim autobusem do Mediolanu, warto rozpocząć zwiedzanie od katedry, znanej również jako orientacyjny punkt miasta. Na jej dachu podziwiać można widok na malowniczą panoramę Mediolanu. Tuż przy katedrze znajdziesz „Piazza del Duomo”, czyli główny plac, który obejmuje największe atrakcje miasta. Znajduje się tutaj m.in. pałac Arengario, który obecnie jest galerią sztuki. Na północ od placu znajduje się jedno z najpiękniejszych centrów handlowych w Europie - Galleria Vittorio Emanuele II, gdzie znajdziesz luksusowe sklepy znanych projektantów. Jednakże w Mediolanie imponuje nie tylko moda i architektura, ale sztuka w całym pojęciu tego słowa. W 1778 roku została otwarta opera La Scala. Jest to jedna z najważniejszych sali operowych na świecie i znajduje się w niewielkiej odległości od dzielnicy Brera, w której znajdziesz jedne z najlepszych Włoskich galerii sztuki we Włoszech. Gdy będziesz w tej okolicy, polecamy Ci wstąpić do jednej z kawiarni lub bistro. Będziesz mieć okazję delektować się perfekcyjnym włoskim cappuccino z widokiem na butiki oraz galerie sztuki oraz spacerujących miejscowych. Główną atrakcją dla podróżujących naszymi autobusami jest wizyta w Santa Maria delle Grazie, czyli kościele, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz tam m.in. słynny obraz Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”.

Mediolan - kultura i historia

Najprawdopodobniej miasto zostało założone przez Celtów w IV wieku p.n.e. W starożytności Mediolan znany był znany jako „Mediolanum”, który był stolicą zachodniego Cesarstwa Rzymskiego i ważnym ośrodkiem chrześcijaństwa. To tutaj cesarz rzymski Konstantyn Wielki wydał edykt dający chrześcijanom możliwość oraz wolność wyznawania swojej religii. Od XII do XV wieku księstwem Mediolanu rządziły dwie rodziny: Visconti i Sforza. Podczas ich panowania, Mediolan stanowił ważne centrum kultury i sztuki. Od drugiej połowy XIX wieku miasto przekształciło się w najważniejszy ośrodek gospodarczo-finansowy we Włoszech. Przyjeżdżając do Mediolanu, na pewno się nie zawiedziesz.

Mediolan - życie nocne

Mediolan to nie tylko miejsce dla miłośników historii i sztuki, ale także dla tych, którzy chcieliby spędzić czas, odkrywając różnorodność restauracji i barów. Mediolan to zdeycdowanie idealne miasto na wieczorne wyjścia na drinka lub dwa. Największy wybór barów i pubów znajdziesz w okolicy Navigili i Ticinese położonych na południe od starego miasta. Podczas gdy będziesz degustować jedno z win w tutejszym bistro, nie zapomnij zamówić Risotto Milanese. Słynnym punktem bardzo charakterystycznym dla wieczornych wyjść w Mediolanie jest „aperitivo”. Prawie każdy bar, kawiarnia w mieście między godzinami 19-22 oferuje opcję aperitivo, czyli jedzenie z bufetu "jedz ile chcesz" oraz drinka w jednej cenie, zazwyczaj 15 euro, aczkolwiek cena w każdym miejscu jest inna.

Mediolan - ciekawe informacje

Najsłynniejsze wydarzenie w Mediolanie – Milan Fashion Week - to definitywny powód do dumy dla mieszkańców. Odbywa się on dwa razy w roku. W tym czasie do Mediolanu zjeżdżają się najwięksi i najbardziej popularni projektanci luksusowych marek z całego świata, aby zaprezentować swoje kolekcje na okres jesieni i zimy lub wiosny i lata.

Jednym z najważniejszych dni w roku, hucznie obchodzone w Mediolanie, jest Dzień Świętego Ambrożego, który przypada na 7 grudnia. Miejscowi oraz przybywający na tę okazję turyści świętują na ulicach Mediolanu. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są potrawy i słodycze.

Mediolan - okolice

Zaledwie 50km od Mediolanu znajduje się jedno z najpiękniejszych włoskich miasteczek – Bergamo. Wiele turystów odwiedzających Mediolan zagląda także tutaj. Bergamo to niewielka, ale ze względu na swoje położenie – u stóp Alp – malownicza mieścina. Jest to o wiele bardziej spokojna i cicha destynacja niż sam Mediolan. Szczególnie polecamy to miasto dla osób, które lubią spacery i zwiedzanie w spokojny sposób, bez przeciskania się przez tłumy turystów. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Bergamo, nie zapomnij, że FlixBus dojeżdża również tutaj: https://www.flixbus.pl/autobusy/bergamo

Obowiązkowym punktem dla zwiedzających Mediolan jest niedaleko położone jezioro Como. Jest to jedno z największych i najpiękniejszych jezior we Włoszech, dlatego definitywnie jest warte odwiedzenia.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności