Autobus z i do: Zakopane od 79 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie

Pełna elastyczność

Możesz anulować i przebukować swój bilet do 15 minut przed odjazdem.

Przebukuj bilet

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu
Bilet autobusowy z 79 zł
Liczba połączeń z Zakopane 0
Liczba przystanków autobusowych w Zakopane 1
Kraj Polska

Tourist information on Zakopane

Odwiedź Zakopane razem z Flixbusem!

Ogólne informacje o Zakopanem

Zakopane, czyli znajdująca się w bezpośrednim otoczeniu Tatr zimowa stolica Polski. Centralny ośrodek sportu, turystyki i rekreacji. Miłośnicy górskich wędrówek odnajdą tutaj swój raj. Zakopane oferuje wiele atrakcji turystom przyjeżdżającym co rocznie z całego świata. Ta przepiękna miejscowość na pewno uwiedzie cię swoim krajobrazem, lokalnym jedzeniem i ludnością. Podróż do Zakopanego jest niesamowitą przygodą i idealną miejscowością na wypoczynek nie tylko w okresie zimowym, ale również letnim. Malownicze położenie miasta, pomiędzy pasmem Gubałówki i Tatr oraz wiele atrakcji które oferuje Zakopane, przyciąga co roku ponad 3 mln turystów!  Tak więc wsiadaj w jeden z naszych autobusów, daj się zawieść do Zakopanego i zacznij swoją przygodę z Flixbusem!

Zwiedzaj Zakopane razem z Flixbusem!

Zabytki w Zakopanem

Zakopane jest definitywnie idealną destynacją dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Swoją drogę powinieneś zacząć od najbardziej reprezentacyjnej ulicy i jednocześnie deptaku w Zakopanym, czyli Krupówek. Znajdziesz tam liczne restauracje i sklepy z pamiątkami. Nie zapomnij zajrzeć również do Muzeum Tatrzańskiego, w którym dowiesz się więcej na temat kultury góralskiej i folkloru. Następnie wybierz się na Gubałówkę, gdzie będziesz miał możliwość zobaczyć całą panoramę Tatr i Zakopanego. Zimą znajdziesz tam również park narciarski, tory saneczkowe czy atrakcje na skuterach, natomiast latem skorzystaj z parków linowych, zjeżdżalni grawitacyjnej czy skosztuj lokalnych przysmaków sprzedawanych na małych straganach. Gubałówka jest jedną z najważniejszych atrakcji Zakopanego, której nie możesz pominąć. Jeśli chcesz odwiedzić jeden z najstarszych zabytków w Zakopanem, udaj się do Starego Kościoła. Drewniany obiekt, wybudowany w 1847 r. definitywnie zrobi na tobie wrażenie. Tuż obok kościoła znajdziesz Cmentarz na Pęksowym Brzegu, gdzie w monumentalnych nagrobkach pochowani zostali znaczący dla miasta ludzie. Na swojej drodze poprzez Zakopane nie zapomnij o Wielkiej Krokwi, która jest świetnym punktem widokowym oraz organizatorem wielu ważnych wydarzeń sportowych.

Ponadto, skorzystaj z okazji i atrakcji jakie oferuję polskie Tatry. Wybierz się przede wszystkim na spacer malowniczą Doliną Kościeliską. Podziwiaj niesamowitą panoramę z dobrze przygotowanych tras turystycznych oraz schroniska znajdującego się na końcu doliny. Podobnym miejscem jest również Kasprowy Wierch, na który bez problemu dojedziesz specjalnie przygotowaną kolejką linową. Na szczycie rozpościera się wspaniały widok na Tatry, a znajdujące się tam obserwatorium meteorologiczne jest najwyżej położonym budynkiem w Polsce.
Dowiedz się więcej o historii Zakopanego z Flixbusem!

Kultura i historia Zakopanego

Początek historii Zakopanego powiązany jest z wypasaniem owiec pasterskich na polach tatrzańskich przez pierwszych osadników, którzy przybyli tutaj najprawdopodobniej już w XIV wieku. W 1578 r. został wydany pierwszy przywilej lokacyjny dla Zakopanego przez Stefana Batorego, jednakże dokument ten zaginął. Następnie w 1670 r. dokument ten potwierdził Michał Korybut Wiśniowiecki. Mieszkańcy Zakopanego trudnili się przede wszystkim uprawą roli i pasterstwem. Przełom nastąpił w XVIII w., kiedy odkryto w Tatrach złoża złota, srebra, miedzi i rudy żelaza. W późniejszych latach Zakopane było wielokrotnie przejmowane i licytowane przez nowych właścicieli. Rozwój miasta rozpoczął się w połowie XIX w., gdy właściwości klimatyczne miasta zaczął popularyzować dr Tytus Chałubiński, a następnie po przejęciu miasta przez Władysława Zamoyskiego. Nowy właściciel znacznie zmodernizował miasto, budując wodociągi, pocztę, szkoły i wiele innych budynków użyteczności publicznej. Władysław Zamoyski nazwany został „mężem opatrznościowym” Tatr polskich a sam nadał obszarowi nazwę „Państwo Zakopane”. Następnie po I wojnie światowej, Zamoyski zapisał swój majątek w formie fundacji narodowi, w którego skład wchodziły liczne lasy. Na tym terenie tuż po II wojnie światowej został utworzony Tatrzański Park Narodowy, natomiast podczas wojny, Zakopane było bardzo ważnym punktem przerzutowym na Węgry. W 1955 roku, Zakopane zaczęło się rozwijać pod kątem turystyki rekreacji i sportu. Przyniosło to liczne inwestycje i ważne zmiany. Obecnie jest to najważniejszy obiekt sportowy i turystyczny w Polsce.
Eksploruj Zakopane z Flixbusem!

Życie nocne w Zakopanem

Zakopane posiada wiele atrakcji nie tylko za dnia, ale też dla wielbicieli nocnych wyjść. Miejscem, do którego powinieneś się udać po zmroku są Krupówki. To serce Zakopanego i centrum wszystkich nocnych lokali. Znajdziesz tutaj wiele regionalnych restauracji, barów i klubów. Co ciekawe, jest tutaj wiele miejsc, gdzie za dnia zjesz pyszne góralskie jedzenie, a wieczorem zaczyna się zabawa. W Zakopanym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziesz tu miejsca które charakteryzują się muzyką góralską i typowym klimatem polskich gór, ale też kluby, w których znajdziesz muzykę elektroniczną czy house. Swój wieczór zacznij od jednej z miejscowych karczm w której zjesz tradycyjne polskie jedzenie i skosztujesz dobrego piwa czy drinka. Następnie dla fanów klubów i dyskotek polecamy takie miejsca jak: Vavavoom czy Morskie Oko. Jeżeli jesteś jednak zwolennikiem pubowych klimatów wybierz się do Legendy Nietoperza. Spróbujesz tutaj rozmaitych drinków i alkoholi z całego świata.

Właściciele lokali w Zakopanym przyciągają swoich klientów poprzez dostarczanie wielu atrakcji które mają na celu połączenie zabawy tradycją i jednocześnie dotarcie do klienta współczesnego. Zaczepiają oni turystów nawet bezpośrednio na deptaku, usiłując przekonać ich, żeby wstąpili akurat do ich restauracji czy dyskoteki. Klimat zabawy w Zakopanym jest wyjątkowy i na pewno nie zawiedzie największych imprezowiczów, dlatego daj się wciągnąć do jednego z takich miejsc, bo gwarantujemy, że nie będziesz żałować.
Zacznij swoją podróż do Zakopanego razem z Flixbus!

Ciekawe fakty o Zakopanem

Wielka Krokiew to definitywnie jedna z największych atrakcji w Zakopanym. Już od 2002 roku, corocznie odbywa się tutaj Puchar Świata w skokach narciarskich. Wielokrotnie odbywały się tutaj mistrzostwa świata w narciarstwie, a miasto kandydowało do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Na razie bezskutecznie, ale przyszłość może wciąż przynieść wiele okazji.

Jako że Zakopane to region słynący z hodowli owiec, górale wyspecjalizowali się w produkcji serów z owczego mleka. Twój wyjazd do Zakopanego nie będzie zaliczony, jeżeli nie posmakujesz tradycyjnego jedzenia. Do obowiązkowych dań należą oscypki i góralska kwaśnica.

Jedną z nowszych atrakcji na napie Zakopanego jest dom do góry nogami, czyli drewniany domek postawiony do góry nogami. Ten niezwyczajny obiekt dezorientuje nie jednego odwiedzającego.

Co więcej, w Zakopanem znajdują się aż cztery lodowiska! Jazda na łyżwach to świetna rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Więc jeśli masz jeszcze chwilę podczas swojego intensywnego pobytu na taki wypad, wypożycz łyżwy i baw się na całego.

Sprawdź, co ciekawego kryje w sobie Zakopane, podróżując autobusami Flixbus!

Zakopane i okolice miasta

Jeśli decydujesz się na zwiedzanie Zakopanego zimą, z pewnością zainteresuje cię fakt, że w okolicy, głównie w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się wiele stacji narciarskich, gdzie można oddać się zimowemu szaleństwu. Nie brakuje tutaj tras do narciarstwa biegowego, wycieczek skitourowych, przejażdżek skuterami śnieżnymi czy kuligami. Jest nawet możliwość skorzystania z przejażdżki psim zaprzęgiem, co cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. To są dopiero atrakcje! Latem za to, skorzystaj ze spływu Dunajcem. Jest to obowiązkowy punkt letniego pobytu w Zakopanem. Od kwietnia do października w miejscowości Sromowce Kąty, organizowany jest spływ, który trwa od 2 do nawet 3 godzin! 

Co więcej, w odległości 25km od Zakopanego, znajduje się jedno z najchętniej odwiedzanych atrakcji, czyli Morskie Oko. To największe jezioro w Tatrach zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę nad Morskie Oko, nie zapomnij wziąć ze sobą wygodnych butów, ponieważ ok 8km trzeba przejść pieszo. Jak już tam dotrzesz, dowiedz się więcej o legendzie Morskiego Oka oraz nie przeocz schroniska im. Stanisława Staszica, które dawniej pełniło rolę wozowni.

Jedną z atrakcji w Zakopanym i jego okolicy mogą być baseny termalne. To właśnie w tym obszarze znajdują się największe pokłady źródeł geotermalnych w Polsce, a są one wykorzystywane w tutejszych Aquaparkach. Do najpopularniejszych basenów należą: Termy w Zakopanem, Termy Bukowina, Termy w Białce czy wiele innych Aquaparków znajdujących się już na terenie Słowacji.

Zakopane - Twój przystanek autobusowy