You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Zakopane

Autobus z i do: Zakopane od 105 zł

Dalsze opcje

Co warto zobaczyć w: Zakopane?

Eksploruj Zakopane z FlixBusem!

Ogólne informacje o: Zakopane

Zakopane, czyli znajdująca się w bezpośrednim otoczeniu Tatr zimowa stolica Polski. Centralny ośrodek sportu, turystyki i rekreacji. Miłośnicy górskich wędrówek odnajdą tutaj swój raj. Zakopane oferuje wiele atrakcji turystom przyjeżdżającym co rocznie z całego świata. Ta przepiękna miejscowość na pewno uwiedzie cię swoim krajobrazem, lokalnym jedzeniem i ludnością. Podróż do Zakopanego jest niesamowitą przygodą i idealną miejscowością na wypoczynek nie tylko w okresie zimowym, ale również letnim. Malownicze położenie miasta, pomiędzy pasmem Gubałówki i Tatr oraz wiele atrakcji które oferuje Zakopane, przyciąga co roku ponad 3 mln turystów!  Tak więc wsiadaj w jeden z naszych autobusów, daj się zawieść do Zakopanego i zacznij swoją przygodę z Flixbusem! 

Odkrywaj Zakopane autobusami FlixBus!

Zabytki w: Zakopane

Zakopane jest definitywnie idealną destynacją dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Swoją drogę powinieneś zacząć od najbardziej reprezentacyjnej ulicy i jednocześnie deptaku w Zakopanem, czyli Krupówek. Znajdziesz tam liczne restauracje i sklepy z pamiątkami. Nie zapomnij zajrzeć również do Muzeum Tatrzańskiego, w którym dowiesz się więcej na temat kultury góralskiej i folkloru. Następnie wybierz się na Gubałówkę, gdzie będziesz miał możliwość zobaczyć całą panoramę Tatr i Zakopanego. Zimą znajdziesz tam również park narciarski, tory saneczkowe czy atrakcje na skuterach, natomiast latem skorzystaj z parków linowych, zjeżdżalni grawitacyjnej czy skosztuj lokalnych przysmaków sprzedawanych na małych straganach. Gubałówka jest jedną z najważniejszych atrakcji Zakopanego, której nie możesz pominąć. Jeśli chcesz odwiedzić jeden z najstarszych zabytków w Zakopanem, udaj się do Starego Kościoła. Drewniany obiekt, wybudowany w 1847 r. definitywnie zrobi na tobie wrażenie. Tuż obok kościoła znajdziesz Cmentarz na Pęksowym Brzegu, gdzie w monumentalnych nagrobkach pochowani zostali znaczący dla miasta ludzie. Na swojej drodze poprzez Zakopane nie zapomnij o Wielkiej Krokwi, która jest świetnym punktem widokowym oraz organizatorem wielu ważnych wydarzeń sportowych.

Ponad to, skorzystaj z okazji i atrakcji jakie oferuję polskie Tatry. Wybierz się przede wszystkim na spacer malowniczą Doliną Kościeliską. Podziwiaj niesamowitą panoramę z dobrze przygotowanych tras turystycznych oraz schroniska znajdującego się na końcu doliny. Podobnym miejscem jest również Kasprowy Wierch, na który bez problemu dojedziesz specjalnie przygotowaną kolejką linową. Na szczycie rozpościera się wspaniały widok na Tatry, a znajdujące się tam obserwatorium meteorologiczne jest najwyżej położonym budynkiem w Polsce. 

Co więcej, w odległości 25km od Zakopanego, znajduje się jedno z najchętniej odwiedzanych atrakcji, czyli Morskie Oko. To największe jezioro w Tatrach zawdzięcza swoją popularność niesamowitym widokom. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę nad Morskie Oko, nie zapomnij wziąć ze sobą wygodnych butów, ponieważ ok 8km trzeba przejść pieszo. Jak już tam dotrzesz, dowiedz się więcej o legendzie Morskiego Oka oraz nie przeocz schroniska im. Stanisława Staszica, które dawniej pełniło rolę wozowni. 

Zakopane - gdzie znajduje się przystanek autobusowy?

Przystanek autobusowy Zakopane (dworzec autobusowy)

<p>ul. Kościuszki 23<br />
, 34-500 Zakopane<br />
, Peron 5 + 6<br />
, Polska</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Zakopane (dworzec autobusowy)

ul. Kościuszki 23
34-500 Zakopane
Peron 5 + 6
Polska

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Zakopane

Szukasz więcej informacji o: Zakopane?

Poznaj historię Zakopanego z FlixBusem!

Zakopane: Kultura i historia

Początek historii Zakopanego powiązany jest z wypasaniem owiec pasterskich na polach tatrzańskich przez pierwszych osadników, którzy przybyli tutaj najprawdopodobniej już w XIV wieku. W 1578 r. został wydany pierwszy przywilej lokacyjny dla Zakopanego przez Stefana Batorego, jednakże dokument ten zaginął. Następnie w 1670 r. dokument ten potwierdził Michał Korybut Wiśniowiecki. Mieszkańcy Zakopanego trudnili się przede wszystkim uprawą roli i pasterstwem. Przełom nastąpił w XVIII w., kiedy odkryto w Tatrach złoża złota, srebra, miedzi i rudy żelaza. W późniejszych latach Zakopane było wielokrotnie przejmowane i licytowane przez nowych właścicieli. Rozwój miasta rozpoczął się w połowie XIX w., gdy właściwości klimatyczne miasta zaczął popularyzować dr Tytus Chałubiński, a następnie po przejęciu miasta przez Władysława Zamoyskiego. Nowy właściciel znacznie zmodernizował miasto, budując wodociągi, pocztę, szkoły i wiele innych budynków użyteczności publicznej. Władysław Zamoyski nazwany został „mężem opatrznościowym” Tatr polskich a sam nadał obszarowi nazwę „Państwo Zakopane”. Następnie po I wojnie światowej, Zamoyski zapisał swój majątek w formie fundacji narodowi, w którego skład wchodziły liczne lasy. Na tym terenie tuż po II wojnie światowej został utworzony Tatrzański Park Narodowy, natomiast podczas wojny, Zakopane było bardzo ważnym punktem przerzutowym na Węgry. W 1955 roku, Zakopane zaczęło się rozwijać pod kątem turystyki rekreacji i sportu. Przyniosło to liczne inwestycje i ważne zmiany. Obecnie jest to najważniejszy obiekt sportowy i turystyczny w Polsce. 

Odkrywaj Zakopane razem z FlixBusem!

Życie nocne w: Zakopane

Zakopane posiada wiele atrakcji nie tylko za dnia, ale też dla wielbicieli nocnych wyjść. Miejscem, do którego powinieneś się udać po zmroku są Krupówki. To serce Zakopanego i centrum wszystkich nocnych lokali. Znajdziesz tutaj wiele regionalnych restauracji, barów i klubów. Co ciekawe, jest tutaj wiele miejsc, gdzie za dnia zjesz pyszne góralskie jedzenie, a wieczorem zaczyna się zabawa. W Zakopanem każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziesz tu miejsca które charakteryzują się muzyką góralską i typowym klimatem polskich gór, ale też kluby, w których znajdziesz muzykę elektroniczną czy house. Swój wieczór zacznij od jednej z miejscowych karczm w której zjesz tradycyjne polskie jedzenie i skosztujesz dobrego piwa czy drinka. Następnie dla fanów klubów i dyskotek polecamy takie miejsca jak: Vavavoom czy Morskie Oko. Jeżeli jesteś jednak zwolennikiem pubowych klimatów wybierz się do Legendy Nietoperza. Spróbujesz tutaj rozmaitych drinków i alkoholi z całego świata.

Właściciele lokali w Zakopanem przyciągają swoich klientów poprzez dostarczanie wielu atrakcji które mają na celu połączenie zabawy tradycją i jednocześnie dotarcie do klienta współczesnego. Zaczepiają oni turystów nawet bezpośrednio na deptaku, usiłując przekonać ich, żeby wstąpili akurat do ich restauracji czy dyskoteki. Klimat zabawy w Zakopanym jest wyjątkowy i na pewno nie zawiedzie największych imprezowiczów, dlatego daj się wciągnąć do jednego z takich miejsc, bo gwarantujemy, że nie będziesz żałować.