Bus Rotterdam - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Rotterdam

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Rotterdam! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Rotterdam kosztują średnio 26,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Rotterdam z FlixBusem może kosztować nawet 19,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Rotterdam jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Rotterdam - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Rotterdam - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Rotterdam Zuidplein (peron X), Rotterdam, główny dworzec autobusowy, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Rotterdam można zarezerwować już od 19,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Rotterdam podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Rotterdam - informacje turystyczne

Rotterdam - informacje ogólne

Rotterdam to jedno z największych miast w Holandii. Położone jest w zachodniej części kraju, w granicach obszaru metropolitarnego Randstad. Jest to przede wszystkim miasto portowe – Rotterdam to największy w Europie (a do niedawna na świecie) port, który rozciąga się na długość aż 40 km. Miasto jest stosunkowo nieduże, w związku z czym wybierając się do centrum można zobaczyć większość ofertowanych przez Rotterdam atrakcji. Miasto w czasie drugiej wojny światowej uległo niemal całkowitemu zniszczeniu, jednak zamiast próby odtworzenia jego oryginalnej architektury postawiono na innowacyjne rozwiązania, w związku z czym Rotterdam zachwyca swoją nowoczesnością, przyciągając odwiedzających głównie swoją architekturą, ale również muzeami czy klimatycznymi barami. To właśnie modernistyczne budowle sprawiają, że miasto wyróżnia się nie tylko na tle Holandii, ale wręcz na tle całej Europy. Aby najpełniej móc podziwiać wspominane walory Rotterdamu, warto wybrać się na wieżę widokową Eutomast, z której podziwiać możemy również pobliski port. Przyjeżdżając do miasta, poleca się turystom zakup karty „Rotterdam Welcome Card”, w ramach której otrzymujemy bilet okresowy na komunikację miejską oraz pakiet zniżek, dzięki którym zwiedzanie różnych atrakcji będzie dużo mniej kosztowne.

Rotterdam - zabytki

Rotterdam, podobnie jak inne holenderskie miasta, słynie z licznych i ciekawych muzeów, które zainteresować mogą nie tylko miłośników tej formy spędzania czasu. Na uwagę zwraca przede wszystkim muzeum Boijmans Van Beuningen, gdzie podziwiać można unikalne dzieła sztuki artystów takich jak Rembrandt, Van Gogh, Monet czy Dali. Znajdziemy tu wybitne dzieła - od średniowiecznych po współczesne oraz ciekawe, tymczasowe ekspozycje. Na uwagę zasługuje również znajdujące się na głównej ulicy miasta muzem morskie Maritiem Buitenmuseum, które przyciąga turystów oryginałami oraz replikami rozmaitych statków i łodzi, które na przestrzeni wieków przybijały do tego słynnego portu. W Rotterdamie nie mogło oczywiście zabraknąć również muzeum portowego Mariteiem Museum Prins Hendrik, w którym obejrzeć można zabytkowe obiekty wodne, narzędzia, urządzenia portowe oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii portu. Chcąc lepiej poznać samo miasto i jego historię, należy wybrać się do Muzeum Rotterdamu, gdzie nie brakuje ciekawostek z życia miasta oraz informacji na temat ciężkich dla niego czasów, takich jak okupacja w trakcie drugiej wojny światowej. W mieście znajduje się również Muzeum Etnograficzne, gdzie znajdują się m.in. eksponaty przywożone na przestrzeni lat do portu z różnych stron świata. W starej zajezdni tramwajowej znajduje się natomiast Muzeum Tramwajów. Będąc dłuższy czas w Holandii, warto zainteresować się kartą Museumkaart, która za ok. 60 euro daje możliwość wejścia do każdego z ponad 400 muzeum w kraju oraz skorzystania z wielu innych atrakcji.

Rotterdam - kultura i historia

Rotterdam to miasto, które zachwyca swoją nowoczesną architekturą! Aby móc ją podziwiać, warto w pierwszej kolejności wybrać się na wieżę widokową Euromast. Z wysokości 185 metrów możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta, a następnie zdecydować, które miejsca chcemy zobaczyć z bliska. Z pewnością na tej liście znajdzie się Markthal, czyli zaprojektowana przez słynną grupę MVRDV hala targowa, która intryguje swoją konstrukcją, przypominającą podkowę oraz wnętrzem, gdzie ściany i sufit pokrywają kolorowe animacje. Na szczególną uwagę zasługuje most Erasmusburg, który stanowi wspaniały przykład potęgi architektonicznej miasta. Długi na 802 metry stalowy most ze względu na swój kształt nazywany jest przez mieszkańców „łabędziem”. Budowlą, która jako jedna z nielicznych przetrwała wojenne bombardowanie jest symbol miasta - miejski ratusz, w którym znajduje się wysoka na 70 metrów dzwonnica. Nad miastem góruje najwyższy w Holandii budynek – De Rotterdam. Jest to biurowiec, który na pewno nie umknie uwadze dzięki swojemu futurystycznemu wyglądowi. Innym przykładem nowoczesnej architektury Rotterdamu są Kubuswoningen, czyli domy-kostki, zaprojektowane przez Pieta Bloma w 1984 roku. Są to niskie, nachylone pod dużym kątem domki, które znaleźć można często na fotografiach osób odwiedzających Rotterdam. Należy wspomnieć również o futurystycznym budynku Dworca Głównego, który nazywany jest przez mieszkańców „paszczą rekina”.

Rotterdam - życie nocne

Nowoczesna architektura to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić Rotterdam. Miasto to skrywa jeszcze wiele atrakcji, jak chociażby słynny pomnik z brązu, którego nazwę przetłumaczyć można jako „Rozdarte Miasto”. Jak nietrudno się domyślić – pomnik autorstwa Ossipa Zadkine symbolizuje zniszczenie miasta w 1940 roku. Fani piłki nożnej będą z kolei z pewnością zainteresowani odwiedzeniem stadionu lokalnej druży – Feyenordu Rotterrdam. Jedną z większych atrakcji miasta jest ogród zoologiczny Blijdorp. Jest to jedno z najstarszych zoo w Holandii, uważane za jedno z najważniejszych w Europie i mogące się poszczycić dużą liczbą zwierząt. Największe wrażenie robi jednak na odwiedzających oceanarium w formie przeszklonego tunelu, gdzie podziwiać można piękno podwodnego świata. Chcąc zobaczyć pochodzące z XVIII i XIX wieku, zachowane młyny De Ster oraz De Lelie należy wybrać się do dzielnicy Kralingen – należy jednak pamiętać że są one otwarte dla turystów tylko w wybrane dni. W ich okolicy znajduje się również urokliwe jezioro Kralinge Plas gdzie można odpocząć na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku.

Rotterdam - ciekawe informacje

W przerwach między zwiedzaniem miasta i podziwiania jego walorów warto wybrać się na dobry posiłek. Z pewnością znajdziemy to czego szukamy na ulicy Witte de Withstraat, gdzie również można wybrać się późniejszym wieczorem, aby uczcić udany dzień. Znajduje się tam mnóstwo knajpek i barów – każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie, jednak mi najbardziej przypadła do gustu restauracja Bazar znajdująca się pod numerem 16. To kolorowe i klimatyczne miejsce ze smaczną bliskowschodnia kuchnią i miłą obsługą. Przy porcie znajduje się hotel New York, a w nim świetna restauracja. Specyfiki temu miejscu nadaje fakt, iż to właśnie stąd odpływały okręty do Stanów Zjednoczonych. Miłośnicy steków powinni zainteresować się restauracją Gauchos, która sztukę ich wysmażania ma opanowaną do perfekcji. Chcąc spróbować dobrej kuchni indonezyjskiej należy wybrać się na ulicę Westerkade 21, gdzie znajduje się restauracja Dewi Sri. Fani prawdziwej chińszczyzny będą z kolei bardzo zadowoleni wizytując restaurację Grand Garden. Na baaardzo duży głód warto polecić brazylijską restaurację Brasilbinkie Rodizio, funkcjonującą według zasady „płać i jedz ile chcesz”. Panenka (fanom piłki nożnej nie trzeba tłumaczyć tej nazwy) to świetny pub sportowy, gdzie możemy obejrzeć mecz siedząc na drewnianych mini-trybunach! Podsumowując – kulinarna oferta Rotterdamu jest różnorodna, ciekawa i z całą pewnością warta polecenia.


Rotterdam oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Rotterdam

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Rotterdam

Rotterdam - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Rotterdam, których ceny zaczynają się już od 19,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Rotterdam - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Rotterdam. W mieścieRotterdam znajduje się2 przystanków i można do nich dotrzeć z 133 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Rotterdam jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Rotterdam. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Rotterdam, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności