§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Łódź od 0,99 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach

Sprawdź nasze połączenia

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Łódź - informacje turystyczne

Wybierz się do Łodzi z Flixbus!

Ogólne informacje o Łodzi

Łódź jest jednym z największych polskich miast, położonym w centrum kraju. Nasz przystanek autobusowy znajduje się przy nowo wyremontowanym, jednym z najnowocześniejszych w Polsce dworców kolejowych - Łódź Fabryczna.   Za pomocą komunikacji miejskiej można szybko i łatwo dostać się do największych atrakcji w centrum miasta – ulicy Piotrkowskiej czy Manufaktury. Łódź to również ośrodek akademicki, kulturalny i przemysłowy z daleko sięgającą historią, która miała wpływ na całą Polskę. Wiele atrakcji i miejsc kulturowych sprawia, że miasto jest ciekawą destynacją dla wielu turystów przyjeżdzających z całego świata. Przyjeżdżając do Łodzi jednym z naszych autobusów, będziesz miał okazję podziwiać uroki industrialnego miasta, które teraz jest zmodernizowanym obiektem pełnym życia i kultury.

Zwiedzaj Łódź z Flixbus!

Zabytki w Łodzi

Na swojej drodze poprzez Łódź nie można pominąć takich miejsc jak: przede wszystkim ulica Piotrkowska czy centrum handlowe Manufaktura. Są to dwa najbardziej rozpoznawalne miejsca Łodzi, do których definitywnie warto się wybrać. Ulica Piotrkowska jest najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

Na zabytkowej mapie Łodzi, warto przejść się na Księży Młyn. Jest to okolica składająca sią z zespołu starych fabryk włókienniczych, dawniej należących do Karola Schreibera, który w latach 70. XIX wieku rozbudował kompleks fabryczno-mieszkalny. Dziś, Księży Młyn jest jednym z najpiękniejszych miejsc do zobaczenia w Łodzi. Władze miasta starają się odnawiać stare, ceglaste budynki, które pamiętają jeszcze czasy Karola Scheiblera, tak aby wciąż ukazywały niezwykłą historię tego miasta w mieście, ale jednocześnie były interesującym miejscem dla turystów.

Kolejnym przepięknym miejscem do zobaczenia jest Manufaktura, czyli ogromne centrum handlowe i nie tylko, powstałe ze zmodernizowanej fabryki Izraela Poznańskiego, wraz z przepięknym pałacem na czele. Historia zakładów sięga do XIX wieku, gdzie produkowane były miliony metrów tkanin bawełnianych. Dziś, Manufaktura jest kultowym kompleksem łączącym w sobie galerię handlową, muzea, Hotel Andel’s, restauracje, puby oraz obiekty rozrywki.

W Łodzi znajdują się również liczne muzea sztuki, dawnych fabryk m.in. Biala Fabryka – czyli Centralne Muzeum Włókiennictwa. Nowo zrewitalizowanym obiektem w Łodzi jest również dawna elektrownia Łódzka, EC1. Jest to kompleks kulturalno-artystyczny oraz edukacyjny w którym uruchomione zostało najnowocześniejsze w Polsce planetarium oraz największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki ze sferycznym kinem 3D. Ponadto, EC1 oferuje wydarzenia pozwalające mądrze i inspirująco spędzić czas wolny. Dodatkową atrakcją w Łodzi może być również łódzkie ZOO czy Ogród Botaniczny.

Odkrywaj historię Łodzi z Flixbus!

Historia Łodzi

Łódź jest znana przede wszystkim z przemysłu włókienniczego. Dawne fabryki włókiennicze zostały jednak zmodernizowane i przekształcone w ciekawe miejsca kulturowe. Liczne pałace takie jak: Pałac Herbsta, Karola Scheiblera, Izraela Poznańskiego i wielu innych, znanych przedstawicieli Łodzi włókienniczej idealnie obrazują dawne oblicze tego miasta. W Łodzi warto zobaczyć również łódzkie getto żydowskie, czyli Litzmannstadt Ghetto, istniejące podczas okupowanej przez Niemców Łodzi. Tuż po Warszawskim, jest ono największym i jedynym gettem, które przetrwało prawie do końca okupacji Niemieckiej na ziemiach Polskich. Ostatnio, zostało również odrestaurowane muzeum - Stacja Radegast, czyli przystanek kolejowy, z którego Niemcy hitlerowskie wywozili ludność żydowską z łódzkiego getta do obozu Auschwitz-Birkenau.

Ponadto, Łódź jest również rodzinnym miastem słynnych reżyserów, takich jak: Roman Polański, Andrzej Wajda, Andrzej Munk, Janusz Morgenstern i wielu innych. Znana na całym świecie i jedna z najstarszych uczelni filmowych - Łódzka Szkoła Filmowa szkoliła i szkoli najwybitniejszych aktorów, reżyserów i pracowników sztuki filmowej, telewizyjnej oraz fotograficznej.

Eksploruj Łódź razem z Flixbus!

Łódź po zmroku

Na ciągnącej się przez 4,2 km długości ulicy Piotrkowskiej, znaleźć można nie tylko wiele sklepów, ale i klimatycznych kawiarni czy restauracji. Nocne życie tętni właśnie w tym miejscu. Na całej długości ulicy znaleźć można wiele modnych klubów ze zróżnicowanymi gatunkami muzycznymi, restauracje, klubokawiarnie i puby. Do najważniejszych z nich należą: kluby KoKoo, Czekolada, DOM, Lordi’s, Loża i wiele innych. Ciekawymi klubokawiarniami mogą być: Niebostan, Williamsburg, Biblioteka, Owoce i Warzywa czy Spaleni Słońcem. Nieodłączną częścią Piotrkowskiej jest unikalny projekt – OFF Piotrkowska. Obiekt ten zrzesza miejscowych twórców sztuki oraz przedstawicieli przemysłów kreatywnych. To miejsce jest uznawane za jedne z najciekawszych i najmodniejszych punktów na mapie Polski. Znajdują się tam nie tylko klubokawiarnie, kluby muzyczne, restauracje, sale prób, wystawy, showroomy i concept store. Ponadto, sama Manufaktura wieczorem jest świetną destynacją dla osób szukających dobrych restauracji w ciekawym otoczeniu. Znajduje się tam również kino IMAX, gdzie można zobaczyć filmy w technologii 3D czy 4DX.

Sprawdź, co czeka cię w Łodzi razem z Flixbus!

Interesujące fakty o Łodzi

Łódź bez wątpienia jest bardzo ważnym ośrodkiem kulturowym. W mieście organizowane jest wiele imprez i festiwali takich jak: Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Łódź Design Festiwal czy Festiwal Komiksu i Gier. Łódź słynie również z często odbywających się targów, takich jak Międzynarodowe targi żywności ekologicznej i naturalnej czy targi polskiej mody „Towary”.

Co więcej, Łódź jest miastem organizującym największy w Polsce FashionPhilosohpy Fashion Week Poland, czyli polski tydzień mody, odbywający się dwa razy w roku. Podczas wydarzenia, organizowane jest kilkadziesiąt pokazów mody „Designer Avenue” oraz pokazów mody awangardowej ”OFF Out of Schedule”. Dodatkowym elementem imprezy jest strefa Showroom, gdzie prezentowane są stoiska polskich i zagranicznych projektantów z autorskimi projektami.

W okresie letnim, w Łodzi organizowane są również festiwale jedzenia, tzw. Street Food Festival, na który zjeżdżają się mobilne restauracje z całej Polski, tzw. Food Trucki, aby przedstawić swoje dania dla szerokiej publiczności. Goście odwiedzający festiwal, mają możliwość skosztować po trochu potraw z każdego miejsca. Jest to okazja do poznania nowych restauracji, kuchni z całego świata oraz spróbowania wielu potraw w tym samym miejscu.

Ponadto, pod koniec 2016 roku, otwarty został jeden z najnowocześniejszych dworców w Polsce – Dworzec Łódź Fabryczna. Kiedyś stary i zniszczony obiekt, dzisiaj duma wszystkich łodzian.

Podróżuj do Łodzi i okolic z Flixbus!

Ciekawe okolice Łodzi

Co ciekawe, Łódź pomimo tego, że jest dużym miastem, posiada cudowny las Łagiewnicki, inaczej nazywany Zielonymi Płucami Łodzi, gdzie łodzianie wybierają się na spacer czy wycieczki rowerowe. Znajduje się tam również najstarsza łódzka stajnia „Łódzki Klub Jeździecki”, gdzie można spróbować swoich sił w jeździe konnej. 

Aby oderwać się od dnia codziennego w dużym mieście, warto wybrać się na wycieczkę nad jezioro. Łódź oferuje wiele miejsc wypoczynkowych z dostępem do zbiorników wodnych, takich jak: Stawy Jana, Stawy Stefanskiego, Stawy „Młynek”, popularny latem ośrodek „Zgniłe Błoto”, czy niewiele oddalone od miasta Jezioro Czarnocin.

Poza granicami miasta np. W Tuszynie znajdują się również rozległe lasy. Co więcej, wyjeżdżając z miasta, w miejscowości Rzgów pod Łodzią znajduje się jeden z największych obiektów handlowych w Polsce – Ptak Outlet. Jest to centrum sprzedaży nowych, markowych produktów po obniżonych cenach. W ponad 140 sklepach, popularne marki oferują swoje kolekcje z poprzednich sezonów, końcówki serii czy z nadwyżek magazynowych.

Ponadto, ok 40km od Łodzi, w miejscowości Borysew, znajduje się ogród zoologiczny – ZOO Safari, gdzie można podziwiać dzikie zwierzęta z całego świata. Miejsce to odwiedzają ludzie chcący podziwiać białe lwy, tygrysy Bengalskie i wiele innych groźnych gatunków zwierząt. Ogromny teren na którym znajduje się Zoo i aranżacja przestrzeni gwarantuje bliskość z naturą i niezapomniane przeżycia.

Łódź - Twoje przystanki autobusowe

Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieŁódź jest więcej przystanków, tzn. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Łódź

Bilet autobusowy od 0,99 zł
Liczba połączeń z Łódź 38
Liczba przystanków autobusowych w Łódź 2
Kraj Polska