Łódź - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Łódź

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Łódź - informacje turystyczne

Łódź - informacje ogólne

Łódź jest jednym z największych polskich miast, położonym w centrum kraju. Nasz przystanek autobusowy znajduje się przy nowo wyremontowanym, jednym z najnowocześniejszych w Polsce dworców kolejowych — Łódź Fabryczna. Za pomocą komunikacji miejskiej można szybko i łatwo dostać się do największych atrakcji w centrum miasta — Za pomocą komunikacji miejskiej można szybko i łatwo dostać się do największych atrakcji w centrum miasta – ulicy Piotrkowskiej czy Manufaktury. Łódź to również ośrodek akademicki, kulturalny i przemysłowy z daleko sięgającą historią, która miała wpływ na całą Polskę. Wiele atrakcji i miejsc kulturowych sprawia, że miasto jest ciekawym kierunkiem dla wielu turystów przyjeżdżających z całego świata. Wybierając się do Łodzi jednym z naszych autobusów, będziesz miał okazję podziwiać uroki industrialnego miasta, które teraz jest zmodernizowanym obiektem pełnym życia i kultury.

Łódź - zabytki

Spacerując po Łodzi, nie można pominąć takich miejsc jak ulica Piotrkowska czy centrum handlowe Manufaktura. Są to dwa najbardziej rozpoznawalne miejsca Łodzi, do których definitywnie warto się wybrać. Ulica Piotrkowska jest najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

Warto również odwiedzić Księży Młyn. Jest to okolica składająca się z zespołu starych fabryk włókienniczych, dawniej należących do Karola Schreibera, który w latach 70. XIX wieku rozbudował kompleks fabryczno-mieszkalny. Dziś Księży Młyn jest jednym z najpiękniejszych miejsc do zobaczenia w Łodzi. Władze miasta starają się odnawiać stare, ceglaste budynki, które pamiętają jeszcze czasy Karola Scheiblera, tak aby wciąż ukazywały niezwykłą historię tego miasta w mieście.

Kolejnym przepięknym miejscem do zobaczenia jest Manufaktura, czyli ogromne centrum handlowe powstałe ze zmodernizowanej fabryki Izraela Poznańskiego wraz na czele z przepięknym pałacem. Historia zakładów sięga XIX wieku, kiedy to produkowane były tu miliony metrów tkanin bawełnianych. Dziś Manufaktura jest kultowym kompleksem łączącym w sobie galerię handlową, muzea, Hotel Andel’s, restauracje, puby oraz obiekty rozrywki.

W Łodzi znajdują się również liczne muzea sztuki w dawnych fabrykach m.in. Biała Fabryka – czyli Centralne Muzeum Włókiennictwa. Nowo zrewitalizowanym obiektem w Łodzi jest również dawna elektrownia Łódzka EC1. Jest to kompleks kulturalno-artystyczny oraz edukacyjny, w którym uruchomione zostało najnowocześniejsze w Polsce planetarium oraz największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki ze sferycznym kinem 3D. Ponadto EC1 oferuje wydarzenia pozwalające mądrze i inspirująco spędzić czas wolny. Dodatkową atrakcją w Łodzi może być również łódzkie ZOO czy Ogród Botaniczny.

Łódź - kultura i historia

Łódź jest znana przede wszystkim z przemysłu włókienniczego. Dawne fabryki zostały jednak zmodernizowane i przekształcone w ciekawe miejsca. Liczne pałace takie jak: Pałac Herbsta, Karola Scheiblera, Izraela Poznańskiego i wielu innych znanych przedstawicieli Łodzi włókienniczej idealnie pokazują dawne oblicze tego miasta. W Łodzi warto zobaczyć również łódzkie getto żydowskie, czyli Litzmannstadt Getto, istniejące podczas okupowanej przez Niemców Łodzi. Tuż po warszawskim, jest ono największym i jedynym gettem, które przetrwało prawie do końca okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Ostatnio zostało również odrestaurowane muzeum Stacja Radegast, czyli przystanek kolejowy, z którego Niemcy hitlerowskie wywoziły ludność żydowską z łódzkiego getta do obozu Auschwitz-Birkenau.

Ponadto Łódź jest również rodzinnym miastem słynnych reżyserów, takich jak: Roman Polański, Andrzej Wajda, Andrzej Munk czy Janusz Morgenstern. Znana na całym świecie i jedna z najstarszych uczelni filmowych — ŁódzkaŁódzka Szkoła Filmowa — szkoliła- szkoliła i szkoli najwybitniejszych aktorów, reżyserów i pracowników sztuki filmowej, telewizyjnej oraz fotograficznej.

Łódź - życie nocne

Na ciągnącej się przez 4,2 km długości ulicy Piotrkowskiej znaleźć można nie tylko wiele sklepów, ale i klimatyczne kawiarnie czy restauracje. Nocne życie tętni właśnie w tym miejscu. Na całej długości ulicy znaleźć można wiele modnych klubów ze zróżnicowanymi gatunkami muzycznymi, restauracje, klubokawiarnie i puby. Do najważniejszych z nich należą: kluby KoKoo, Czekolada, DOM, Lordi’s, Loża i wiele innych. Ciekawymi klubokawiarniami mogą być: Niebostan, Williamsburg, Biblioteka, Owoce i Warzywa czy Spaleni Słońcem. Nieodłączną częścią Piotrkowskiej jest unikalny projekt – OFF Piotrkowska. Obiekt ten zrzesza miejscowych twórców sztuki oraz przedstawicieli przemysłów kreatywnych. To miejsce jest uznawane za jeden z najciekawszych i najmodniejszych punktów na mapie Polski. Znajdują się tam klubokawiarnie, kluby muzyczne, restauracje, sale prób, wystawy, showroomy i concept store. Ponadto sama Manufaktura wieczorem jest świetnym celem podróży dla osób szukających dobrych restauracji w ciekawym otoczeniu. Znajduje się tam również kino IMAX, gdzie można zobaczyć filmy w technologii 3D czy 4DX.

Łódź - ciekawe informacje

Łódź bez wątpienia jest bardzo ważnym ośrodkiem kulturowym. W mieście organizowane jest wiele imprez i festiwali takich jak: Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Łódź Design Festiwal czy Festiwal Komiksu i Gier. Łódź słynie również z często odbywających się targów, takich jak Międzynarodowe targi żywności ekologicznej i naturalnej czy targi polskiej mody Towary.

Co więcej, Łódź jest miastem organizującym największy w Polsce FashionPhilosohpy Fashion Week Poland, czyli polski tydzień mody, odbywający się dwa razy w roku. Podczas tego wydarzenia organizowane jest kilkadziesiąt pokazów mody Designer Avenue oraz pokazów mody awangardowej OFF Out of Schedule. Dodatkowym elementem imprezy jest strefa Showroom, gdzie prezentowane są stoiska polskich i zagranicznych projektantów z autorskimi projektami.

W okresie letnim w Łodzi organizowane są również festiwale jedzenia, tzw. Street Food Festival, na który zjeżdżają się mobilne restauracje z całej Polski, tzw. food trucki, aby przedstawić swoje dania dla szerokiej publiczności. Goście odwiedzający festiwal mają możliwość skosztować po trochu potraw z każdego miejsca. Jest to okazja do poznania nowych restauracji, kuchni z całego świata oraz spróbowania wielu potraw w jednym miejscu.

Ponadto pod koniec 2016 roku, otwarty został jeden z najnowocześniejszych dworców w Polsce – Dworzec Łódź Fabryczna. Kiedyś stary i zniszczony obiekt, dzisiaj duma wszystkich łodzian.

Łódź - okolice

Co ciekawe, Łódź pomimo tego, że jest dużym miastem, posiada cudowny Las Łagiewnicki, inaczej nazywany Zielonymi Płucami Łodzi, gdzie łodzianie wybierają się na spacer czy wycieczki rowerowe. Znajduje się tam również najstarsza łódzka stajnia Łódzki Klub Jeździecki, gdzie można spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Aby oderwać się od dnia codziennego w dużym mieście, warto wybrać się na wycieczkę nad jezioro. Łódź oferuje wiele miejsc wypoczynkowych z dostępem do zbiorników wodnych, takich jak: Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Stawy Młynek, popularny latem ośrodek Zgniłe Błoto, czy niewiele oddalone od miasta Jezioro Czarnocin.

Poza granicami miasta, np. W Tuszynie, znajdują się również rozległe lasy. Co więcej, wyjeżdżając z miasta, w miejscowości Rzgów pod Łodzią znajduje się jeden z największych obiektów handlowych w Polsce – Ptak Outlet. Jest to centrum sprzedaży nowych, markowych produktów po obniżonych cenach. W ponad 140 sklepach popularne marki oferują swoje kolekcje z poprzednich sezonów, końcówki serii czy z nadwyżki magazynowe.

Ok 40 km od Łodzi, w miejscowości Borysew, znajduje się ogród zoologiczny – ZOO Safari, gdzie można podziwiać dzikie zwierzęta z całego świata. Miejsce to odwiedzają osoby chcące podziwiać białe lwy, tygrysy bengalskie i wiele innych groźnych gatunków zwierząt. Ogromny teren na którym znajduje się Zoo i aranżacja przestrzeni gwarantuje bliskość z naturą i niezapomniane przeżycia.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności