Bus Elbląg - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Elbląg

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Elbląg! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Elbląg z FlixBusem może kosztować nawet 19,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Elbląg jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Elbląg - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Elbląg - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Elbląg Dworzec Autobusowy, Elbląg, ul. Grunwaldzka, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Elbląg można zarezerwować już od 19,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Elbląg podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Elbląg - informacje turystyczne

Elbląg - informacje ogólne

Elbląg to średniej wielkości miasto portowe, zamieszkane przez około 126 000 osób. Od zakończenia II wojny światowej stało się ważnym ośrodkiem przemysłowym, akademickim i kulturalnym. Przed wojną miasto było znacznie większe oraz uchodziło za jedno z najważniejszych ośrodków miejskich w regionie. Dzisiejszy Elbląg jest nadal znaczący głównie ze względu na znajdujące się tutaj stocznie, browary i prężnie rozwijający się przemysł metalurgiczny. Ponadto w 1998 r. miasto poczyniło znaczny krok w kierunku odzyskania dawnej świetności poprzez zainicjowanie Euroregionu Bałtyk - związku sześciu państw bałtyckich (Polski, Rosji, Łotwy, Estonii, Szwecji i Danii), mających na celu partnerstwo kulturalne, polityczne i finansowe.

Elbląg to także historyczne miejsce z licznymi atrakcjami turystycznymi. Znajdują się tu charakterystyczne średniowieczne kamienice z czerwonej cegły i kościoły. Chociaż historyczne centrum miasta łączy styl architektoniczny gotyku, baroku i renesansu, prawie żaden z jego budynków nie ma więcej niż pięćdziesięciu lat. Stało się tak, ponieważ Stare Miasto doznało bardzo dużych zniszczeń podczas II wojny światowej. W 2000 r. władze lokalne postanowiły przyspieszyć odbudowę miasta i współpracować z archeologami przy przywracaniu pierwotnego, przedwojennego uroku miasta.

Elbląg - zabytki

Elbląg to miasto o słodko-gorzkiej przeszłości i pozornie świetlanej przyszłości. Miasto powstało dzięki ścisłej współpracy Polaków i Niemców. Jednakże, ilekroć dwa sąsiadujące narody przystępowały do wojny, miasto doznawało wielkich zniszczeń. Współczesny Elbląg jest dumny ze swego podwójnego pochodzenia. Dlatego znajdziesz tutaj wspaniałe średniowieczne pomniki stworzone wspólnie przez dwa narody i resztki staromiejskiej dzielnicy prawie całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej.

Elbląg zajmuje strategiczne miejsce na szlaku wodnym, które wykorzystywane jest do komunikacji morskiej i śródlądowej. Ze względu na położenie nad rzeką, miasto połączone jest z jednej strony z deltą Wisły i jeziorem Druzno z drugiej. Znajdziesz tutaj port z morskim przejściem granicznym. Jest to punkt wyjścia Kanału Elbląskiego, który jest najdłuższym - ponad 80 km - kanałem w Polsce, który prowadzi do Jeziora Drwęckiego i do Ostródy. Turystyka wodna nie jest jednak jedyną siłą Elbląga. Ze względu na swoje niezwykłe położenie i długą historię miasto znalazło się w zakresie zainteresowań archeologicznych. Istnieje tutaj wiele wykopalisk - na przykład w legendarnym mieście Truso. Znajdujące się tam znaleziska eksponowane są w Muzeum Archeologiczno-Historycznym mieszczącym się w dawnym zamku. Bogatą historię miasta można odnaleźć w lokalnych zabytkach takich jak: brama handlowa z początku XIV wieku, czy unikalna średniowieczna ścieżka kościelna obejmująca przejście łączące trzy najważniejsze kościoły na Starym Mieście: kościół Świętego Ducha, katedrę św. Mikołaja i niegdyś gotycki kościół. Wybierz się również do Teatru Aleksanda Sweruka, gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Ponadto, zdecydowanie warto również zwiedzić całe Stare Miasto. Jego zabytkowe kamienice są rekonstruowane i odzyskują dawny blask. Na uwagę zasługuje także architektura religijna z różnych epok: kościół Bożego Ciała, kościół św. Jerzego i kościół św. Antoniego, neogotycki kościół św. Wojciecha i Kościół Dobrego Pasterza.

Elbląg - kultura i historia

Historia Elbląga rozpoczyna się w 1237 r., kiedy Krzyżacy z Malborka zbudowali zamek w pobliżu rzeki zwanej "Elblągiem". Wkrótce wokół zamku powstało osiedle, które w 1247 r. otrzymało konstytucję pod prawem lubeckim, stając się tym samym miastem „Elbing”. Początkowo miasto zamieszkane było głównie przez niemieckich osadników, którzy przynieśli ze sobą swoje tradycje, kuchnię i style architektoniczne. Przekształcili oni stosunkowo małe miasto w kwitnące centrum handlowe. Co więcej, dzięki skutecznej polityce i wsparciu Krzyżaków, Elbing stał się także ważnym miastem portowym. Mimo tego, że Elbing był drugim najważniejszym miastem regionu (po Gdańsku) w XV wieku, jego obywatele nie byli zadowoleni z ucisku panowania krzyżackiego nad miastem i pozostałymi częściami Prus. W 1440 r. postanowiono przyłączyć Elbing do innych ważnych miast pruskich (tj. do Torunia, Gdańska), tworząc Konfederację Pruską. Po udanej rewolucji miasto Elbing i reszta Prus Królewskich weszła w część Polski. Następne stulecia przyniosły wielki sukces, ale również ogromne zniszczenia. Początkowo Elbląg otrzymał liczne przywileje od miejscowych książąt i królów polskich, jednak w XVII wieku miasto poniosło wielkie szkody w wyniku najazdu szwedzkiego. Później, po pierwszym rozbiorze Polski w 1772 r., Królestwo Pruskie zaanektowało Elbląg. Najbardziej tragiczny okres w dziejach Elbląga miał miejsce podczas II wojny światowej. W latach 1940-1945 Niemcy utworzyli w pobliżu miasta dwa obozy koncentracyjne. Kiedy w 1944 r. rosyjska Armia Czerwona zbliżyła się do miasta, niemal wszyscy niemieccy mieszkańcy Elbląga uciekli. Opuszczone miasto zostało najpierw splądrowane, a następnie podpalone, co pochłonęło prawie 65% miasta.

Elbląg - życie nocne

Życie nocne Elbląga to przede wszystkim wiele barów usytuowanych wokół starówki. Mieszkańcy zazwyczaj spędzają weekendowe wieczory właśnie w jednym z tych miejsc. Chociaż scena klubowa miasta nie jest zbyt atrakcyjna, to Elbląg znany jest z wielu imprez plenerowych organizowanych głównie podczas lata i wakacji.

Elbląg - ciekawe informacje

Do najważniejszych wydarzeń w mieście należą: Dni Elbląga, Festiwal Muzyki Dawnej, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Ustnej, Festiwal Jazzbląg i Noce Elbląskie. Miłośnikom historii spodoba się również Festiwal Wikingów Truso, natomiast osoby zaangażowane we współczesne tematy powinny przyjechać tu na Letnie Ogrody organizowane przez tygodnik "Polityka". Tym, co zwiększa sławę Elbląga, jest cykl turniejów tanecznych i zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych, np. Puchar Elbląga - Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej.

Elbląg - okolice

Część Wyżyny Elbląskiej charakteryzującej się wyjątkowym, naturalnym pięknem leży tuż przy granicach miasta. Osoby poszukujące ciszy i spokoju powinny odwiedzić Bażantarnię, czyli zabytkowy park leśny z trasami turystycznymi, pomnikami przyrody, pałacem Augusta Abbega z początku XIX wieku i muszlą koncertową. Ponadto, jeśli chodzi o turystykę aktywną, Elbląg jest ważnym punktem Szlaku Kopernikowskiego i Trasy Kanału Elbląskiego.


Elbląg oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Elbląg

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Elbląg

Elbląg - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Elbląg. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Elbląg Bilety do miasta Elbląg zaczynają się od zaledwie 19,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Elbląg - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Elbląg z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 41 połączeniom z miastem Elbląg możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Elbląg czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Elbląg w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Elbląg - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności