Bus Poznań - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Poznań

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Poznań! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Poznań z FlixBusem może kosztować nawet 16,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Poznań jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Poznań - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Poznań - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Poznań można zarezerwować już od 16,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Poznań podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Poznań - informacje turystyczne

Poznań - informacje ogólne

Poznań to tętniące życiem miasto w zachodniej Polsce, uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków akademickich, kulturalnych i naukowych. Wiele atrakcji tego miasta przyciąga turystów z całej Polski i świata. Nasz przystanek autobusowy znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu możesz szybko i łatwo dotrzeć do hotelu, czy zacząć zwiedzanie. W końcu Poznań to miasto doznań!

Poznań - zabytki

Poznań jest jednym z najstarszych miast w Polsce, dlatego nie dziwi fakt, że ma turystom do zaoferowania wiele historycznych miejsc. Spacer po Poznaniu należy zacząć od Starego Miasta. Na jego terenie uwagę zwraca przede wszystkim budynek Ratusza, z którego wierzy w południe wychodzą trykające się drewniane koziołki. Budynek ten wzniesiony w stylu renesansowym z bogato zdobioną fasadą zachwyca przyjezdnych. Innym ważnym obiektem Starego Rynku jest budynek z wagą miejską, dawniej obiekt, którym dokonywano pomiaru wagi towarów. Rynek jest miejscem, gdzie znajdziesz również wiele pałaców takich jak: Działyńskich, Mielżyńskich czy Górków. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta podziwiać można kolorowe domki. Reprezentacyjną dzielnicą historycznych zabudowań w Poznaniu jest Dzielnica Cesarska, inaczej zwana Dzielnicą Zamkową. Jest to obowiązkowy etap wycieczki po Poznaniu. Wraz z najważniejszą budowlą w tej okolicy – Zamkiem Cesarskim, okolica kryje w sobie mnóstwo pereł architektury.

Poznań - kultura i historia

Historia Poznania sięga początków państwa polskiego. Dawniej razem z Gnieznem Poznań był najważniejszym miastem w Polsce. To właśnie tutaj znaleziono ślady najstarszego grodu słowiańskiego, a rządy Mieszka I i Bolesława Chrobrego zapoczątkowały rozwój miasta. Usytuowanie Poznania na handlowych szlakach Europy sprzyjało szybkiemu rozwojowi tego miasta. Jednakże w polskiej historii zaznaczył się epizod, w którym Poznań znalazł się pod rządami Prus. Na szczęście w późniejszych latach, a dokładnie w 1918 roku, w wyniku powstania wielkopolskiego Poznań wrócił na tereny Polski. Dziś możemy cieszyć się tym pięknym miastem i podziwiać uroki nie tylko jego zabytkowej części, ale i nowoczesnej.

Zdecydowanie jednym z kultowych miejsc jest poznański Stary Browar. Jest to miejsce, w którym codzienne wyjście do centrum handlowego łączy się ze spotkaniem ze sztuką. Obiekt ten jest nie tylko miejscem handlu, ale łączy w sobie kino, restauracje i kawiarnie. Architektura tego miejsca w niezwykły sposób łączy nowoczesność i historię zakładów piwowarskich sięgającą aż 1844 roku.

Największym parkiem Poznania i jednocześnie obiektem o bogatej historii jest niesamowity park Cytadela, który w 2008 roku uznany został za pomnik historii. Mieszczą się w nim monumentalne schody, na których szczycie znajduje się Pomnik Bohaterów. Na terenie parku znajdują się również cmentarze. To historyczne miejsce liczy ponad 1500 grobów wojskowych.

Dla zainteresowanych początkami państwa Polskiego i samą historią miasta Poznania ciekawym miejscem będzie Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Otwarty w 2012 roku rezerwat posiada w pełni interaktywną wystawę oraz salę kinową z technologią 3D, dzięki czemu w interesujący i nowoczesny sposób można dowiadywać się o historii miasta.

Poznań - życie nocne

Poznań jest jednym z typowo studenckich miast. Barów, kawiarni, restauracji czy dyskotek nie trzeba długo szukać, a sam Poznań ceniony jest przede wszystkim za atmosferę panującą w weekendowe wieczory. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Życie nocne w Poznaniu kręci się głównie w obrębie rynku i samego centrum miasta. Jest tam zlokalizowanych najwięcej ciekawych pubów, klubów i dyskotek.

Poznań - ciekawe informacje

W Poznaniu słynie przede wszystkim z targów. Międzynarodowe Tragi Poznańskie MTP to największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Corocznie organizowanych jest tutaj około sto targów, w których udział bierze tysiące wystawców. Targi mają na celu wsparcie i promocję polskiej gospodarki. W 2012 roku Poznań był również jednym z miast organizujących Mistrzostwa Europy EURO 2012. Z tej okazji wybudowano Stadion Miejski. Odbywają się w nim nie tylko mecze piłki nożnej, ale i koncerty światowych gwiazd.

We wcześniej wspomnianym już Starym Browarze organizowanych jest wiele koncertów, warsztatów, wystaw, konkursów, spotkań czy spektakli, a na co dzień w budynku oglądać można wystawy dzieł sztuki!

Co więcej, Poznań jest organizatorem największej w Polsce imprezy targowej branży motoryzacyjnej – Poznań Motor Show.

Poznań - okolice

Ulubionym terenem rekreacyjnym Poznaniaków jest przede wszystkim Malta. I nie chodzi tutaj o wyspę na Morzu Śródziemnym, ale o jezioro Maltańskie. Ten sztuczny zbiornik przyciąga fanów aktywnego wypoczynki i rekreacji. Malta oferuje przyjezdnym nie tylko urocze widoki, ale i rozbudowane zaplecze gastronomiczne oraz obiekty sportowe. W okresie zimowym oraz letnim znaleźć można tu wiele atrakcji.

Ponadto, bardzo popularną atrakcją jest nowe poznańskie Zoo, które jest drugim pod względem wielkości parkiem zoologicznym w Polsce. Znajduje się tam wiele gatunków zwierząt, a nowa rozbudowa, pozwala odwiedzającym obserwację ich z naprawdę bliska! Dla wielu świat zwierząt się nigdy nie nudzi, a już na pewno nie w poznańskim Zoo.

Autobusy jadące do miasta Poznań

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Poznań

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Poznań, ponieważ 177 przejazdów kosztuje 16,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Poznań jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Poznań!

Poznań - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Poznań można dostać się z 177 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Poznań znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Poznań online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności