You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Poznań

Autobus z i do: Poznań od 65 zł

Dalsze opcje

Co warto zobaczyć w: Poznań?

Odwiedź Poznań z Flixbus!

Ogólne informacje o: Poznań

Poznań to tętniąca życiem metropolia, mieszcząca się w zachodniej Polsce, uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków akademickich, kulturalnych i naukowych. Wiele atrakcji tego miasta przyciąga turystów z całej Polski i świata.  W tym mieście żaden turysta się nie nudzi. Nic dziwnego, że Poznań należy do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce! Nasz przystanek autobusowy znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu można szybko i łatwo przetransportować się do hotelu czy zacząć zwiedzanie. W końcu Poznań to miasto doznań!

Odkryj Poznań razem z Flixbus!

Zabytki w: Poznań

Poznań, jest jednym z najstarszych miast w Polsce, dlatego nie dziwne, że ma swoim turystom do zaoferowania wiele historycznych miejsc wartych odwiedzenia. Drogę poprzez Poznań należy zacząć od Starego Miasta. Obszar ten, pełni bardzo ważną rolę w Poznaniu. Na terenie Starego Miasta uwagę zwraca przede wszystkim budynek Ratusza, z którego wierzy odgrywany jest Hejnał Poznania. Budynek ten, wzniesiony w stylu renesansowym z bogato zdobioną fasadą zachwyca przyjezdnych do Poznania turystów.

Innym ważnym obiektem Starego Rynku jest budynek z wagą miejską, dawniej obiekt, w którym dokonywano pomiaru wagi towarów. Rynek jest obiektem, mieszczącym również wiele pałaców takich jak: Działyńskich, Mielżyńskich czy Górków. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta podziwiać można kolorowe domki budnicze czyli unikatowy zabytek tego obszaru.

Reprezentacyjną dzielnicą historycznych zabudowań w Poznaniu jest Dzielnica Cesarska, inaczej zwana Dzielnicą Zamkową. Jest to obowiązkowy etap wycieczki po Poznaniu. Wraz z najważniejszą budowlą w tek okolicy – Zamkiem Cesarskim, dzielnica kryje w sobie mnóstwo pereł historycznej architektury. 

Ulubionym terenem rekreacyjnym Poznaniaków jest przede wszystkim Malta. I nie chodzi tutaj o wyspę na morzu Śródziemnym, ale o jezioro Maltańskie. Ten sztuczny zbiornik przyciąga ulubieńców aktywnego wypoczynki i rekreacji. Usytuowany niedaleko centrum obiekt, oferuje przyjezdnym nie tylko urocze widoki, ale i rozbudowane zaplecze gastronomiczne oraz obiekty sportowe. W okresie zimowym oraz letnim znaleźć można tu wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ponadto bardzo popularną atrakcją jest nowe poznańskie ZOO, które jest drugim pod względem wielkości parkiem zoologicznym w Polsce. Znajduje się tam wiele gatunków zwierząt a nowa rozbudowa, pozwala odwiedzającym obserwację ich z naprawdę bliska! Dla wielu, świat zwierząt się nigdy nie nudzi, a już na pewno nie w poznańskim zoo. 

Poznań - gdzie znajduje się przystanek autobusowy?

Przystanek autobusowy Poznań (dworzec autobusowy PKS)

<p>ul. Stanislawa Matyi 2<br />
, 61-581 Poznań<br />
, Peron (stan.) 14<br />
, Polska</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Poznań (dworzec autobusowy PKS)

ul. Stanislawa Matyi 2
61-581 Poznań
Peron (stan.) 14
Polska

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Poznań

Szukasz więcej informacji o: Poznań?

Eksploruj Poznan z Flixbus!

Poznań: Kultura i historia

Początki Poznania sięgają aż do początków państwa polskiego. Dawniej, razem z Gnieznem, Poznań był najważniejszym miastem w Polsce. To właśnie tutaj znaleziono ślady najstarszego grodu słowiańskiego a rządy Mieszka I i Bolesława Chrobrego zapoczątkowały rozwój miasta. Usytuowanie Poznania, tuż na handlowych szlakach Europy sprzyjało szybkiemu rozwojowi tego miasta. Jednakże, w polskiej historii zaznaczył się epizod, w którym Poznań znalazł się pod rządami Prus. Na szczęcie w późniejszych latach, a dokładnie w 1918 roku, w wyniku powstania wielkopolskiego, Poznań wrócił na tereny Polski. Dziś możemy cieszyć się tym pięknym miastem i podziwiać uroki nie tylko jego zabytkowej części, ale i nowoczesnej.

Zdecydowanie jednym z kultowych miejsc jest poznański Stary Browar. Jest to miejsce, w którym codzienne wyjście do centrum handlowego łączy się ze spotkaniem ze sztuką. Obiekt ten jest nie tylko miejscem handlu, ale łączy w sobie kino, restauracje i kawiarnie. Architektura tego miejsca w niezwykły sposób łączy nowoczesność i historię zakładów piwowarskich sięgającą aż do 1844 roku.

Największym parkiem Poznania i jednocześnie obiektem o wielkiej historii jest niesamowity park Cytadela, który w 2008 roku uznany został za pomnik historii. Mieszczą się w nim monumentalne schody, na których szczycie znajduje się Pomnik Bohaterów. Na terenie parku znajdują się również cmentarze. To historyczne miejsce liczy ponad 1500 grobów wojskowych.

Dla zainteresowanych początkami państwa Polskiego i samą historią miasta Poznania ciekawym miejscem do dowiedzenia jest Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Otwarty w 2012 roku rezerwat posiada w pełni interaktywną wystawę oraz salę kinową z technologią 3D, dzięki czemu w interesujący i nowoczesny sposób można dowiadywać się o historii miasta.

Wybierz się do Poznania autobusami Flixbus!

Życie nocne w: Poznań

Poznań jest jednym z typowo studenckich miast. Barów, kawiarni, restauracji czy dyskotek nie trzeba długo szukać, a sam Poznań ceniony jest przede wszystkim za atmosferę panującą w weekendowe wieczory. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Kluby takie jak SQ w Starym Browarze czy Czekolada i wiele innych funkcjonują z wielkim powodzeniem. Zycie nocne w Poznaniu kręci się głównie w obrębie rynku i samego centrum miasta. Jest tam zlokalizowanych najwięcej ciekawych pubów, klubów i dyskotek.