§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Poznań od 1 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 700 celów podróży w 27 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Poznań

Bilet autobusowy od 1 zł
Liczba połączeń z Poznań 10
Liczba przystanków autobusowych w Poznań 1
Kraj Polska

Poznań - informacje turystyczne

Wybierz się do Poznania z Flixbus!

Ogólne informacje o Poznaniu

Poznań to tętniąca życiem metropolia, mieszcząca się w zachodniej Polsce, uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków akademickich, kulturalnych i naukowych. Wiele atrakcji tego miasta przyciąga turystów z całej Polski i świata.  W tym mieście żaden turysta się nie nudzi. Nic dziwnego, że Poznań należy do najchętniej odwiedzanych miast w Polsce! Nasz przystanek autobusowy znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu można szybko i łatwo przetransportować się do hotelu czy zacząć zwiedzanie. W końcu Poznań to miasto doznań!
 
Eksploruj Poznań autobusami Flixbus!

Zwiedzanie w Poznaniu

Poznań, jest jednym z najstarszych miast w Polsce, dlatego nie dziwne, że ma swoim turystom do zaoferowania wiele historycznych miejsc wartych odwiedzenia. Drogę poprzez Poznań należy zacząć od Starego Miasta. Obszar ten, pełni bardzo ważną rolę w Poznaniu. Na terenie Starego Miasta uwagę zwraca przede wszystkim budynek Ratusza, z którego wierzy odgrywany jest Hejnał Poznania. Budynek ten, wzniesiony w stylu renesansowym z bogato zdobioną fasadą zachwyca przyjezdnych do Poznania turystów. Innym ważnym obiektem Starego Rynku jest budynek z wagą miejską, dawniej obiekt, w którym dokonywano pomiaru wagi towarów. Rynek jest obiektem, mieszczącym również wiele pałaców takich jak: Działyńskich, Mielżyńskich czy Górków. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta podziwiać można kolorowe domki budnicze czyli unikatowy zabytek tego obszaru. Reprezentacyjną dzielnicą historycznych zabudowań w Poznaniu jest Dzielnica Cesarska, inaczej zwana Dzielnicą Zamkową. Jest to obowiązkowy etap wycieczki po Poznaniu. Wraz z najważniejszą budowlą w tek okolicy – Zamkiem Cesarskim, dzielnica kryje w sobie mnóstwo pereł historycznej architektury.

Odkrywaj historię Poznania z Flixbus!

Kultura i historia Poznania

Początki Poznania sięgają aż do początków państwa polskiego. Dawniej, razem z Gnieznem, Poznań był najważniejszym miastem w Polsce. To właśnie tutaj znaleziono ślady najstarszego grodu słowiańskiego a rządy Mieszka I i Bolesława Chrobrego zapoczątkowały rozwój miasta. Usytuowanie Poznania, tuż na handlowych szlakach Europy sprzyjało szybkiemu rozwojowi tego miasta. Jednakże, w polskiej historii zaznaczył się epizod, w którym Poznań znalazł się pod rządami Prus. Na szczęcie w późniejszych latach, a dokładnie w 1918 roku, w wyniku powstania wielkopolskiego, Poznań wrócił na tereny Polski. Dziś możemy cieszyć się tym pięknym miastem i podziwiać uroki nie tylko jego zabytkowej części, ale i nowoczesnej.

Zdecydowanie jednym z kultowych miejsc jest poznański Stary Browar. Jest to miejsce, w którym codzienne wyjście do centrum handlowego łączy się ze spotkaniem ze sztuką. Obiekt ten jest nie tylko miejscem handlu, ale łączy w sobie kino, restauracje i kawiarnie. Architektura tego miejsca w niezwykły sposób łączy nowoczesność i historię zakładów piwowarskich sięgającą aż do 1844 roku.

Największym parkiem Poznania i jednocześnie obiektem o wielkiej historii jest niesamowity park Cytadela, który w 2008 roku uznany został za pomnik historii. Mieszczą się w nim monumentalne schody, na których szczycie znajduje się Pomnik Bohaterów. Na terenie parku znajdują się również cmentarze. To historyczne miejsce liczy ponad 1500 grobów wojskowych.

Dla zainteresowanych początkami państwa Polskiego i samą historią miasta Poznania ciekawym miejscem do dowiedzenia jest Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Otwarty w 2012 roku rezerwat posiada w pełni interaktywną wystawę oraz salę kinową z technologią 3D, dzięki czemu w interesujący i nowoczesny sposób można dowiadywać się o historii misata.

Rozpocznij swoją podróż do Poznania razem z Flixbus!

Życie w Poznaniu po zmroku

Poznań jest jednym z typowo studenckich miast. Barów, kawiarni, restauracji czy dyskotek nie trzeba długo szukać, a sam Poznań ceniony jest przede wszystkim za atmosferę panującą w weekendowe wieczory. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Kluby takie jak SQ w Starym Browarze czy Czekolada i wiele innych funkcjonują z wielkim powodzeniem. Zycie nocne w Poznaniu kręci się głównie w obrębie rynku i samego centrum miasta. Jest tam zlokalizowanych najwięcej ciekawych pubów, klubów i dyskotek.

Rozpocznij swoją wycieczkę do Poznania razem z Flixbus!

Interesujące informacje o Poznaniu

W Poznaniu słynie przede wszystkim z targów. Międzynarodowe Tragi Poznańskie MTP to największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Corocznie organizowane jest tutaj około sto targów, w których udział bierze tysiące wystawców. Targi mają na celu wsparcie i promocję polskiej gospodarki. W 2012 roku, Poznań był również jednym z miast organizujących Mistrzostwa Europy EURO 2012. Z tej okazji wybudowano Stadion Miejski.  Odbywają się w nim nie tylko mecze piłki nożnej, ale i koncerty światowych gwiazd.

We wcześniej wspomnianym już Starym Browarze organizowanych jest wiele koncertów, warsztatów, wystaw, konkursów, spotkań czy spektakli, a na co dzień w budynku oglądać można wystawy dzieł sztuki! 

Co więcej, Poznań jest organizatorem największej w Polsce imprezy targowej branży motoryzacyjnej – Poznań Motor Show. Co więcej, od budynek Ratusza warto przyjść o godzinie 12:00, ponieważ gdy zegar na środkowej wieżyczce wybija godzinę, tuż nad nim ukazują się dwa koziołki z których słynie Poznań.

Zgłębiaj Poznań i jego okolice razem z Flixbus!

Poznań i jego okolice

Ulubionym terenem rekreacyjnym Poznaniaków jest przede wszystkim Malta. I nie chodzi tutaj o wyspę na morzu Śródziemnym, ale o jezioro Maltańskie. Ten sztuczny zbiornik przyciąga ulubieńców aktywnego wypoczynki i rekreacji. Usytuowany niedaleko centrum obiekt, oferuje przyjezdnym nie tylko urocze widoki, ale i rozbudowane zaplecze gastronomiczne oraz obiekty sportowe. W okresie zimowym oraz letnim znaleźć można tu wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ponadto bardzo popularną atrakcją jest nowe poznańskie Zoo, które jest drugim pod względem wielkości parkiem zoologicznym w Polsce. Znajduje się tam wiele gatunków zwierząt a nowa rozbudowa, pozwala odwiedzającym obserwację ich z naprawdę bliska! Dla wielu, świat zwierząt się nigdy nie nudzi, a już na pewno nie w poznańskim Zoo.

Poznań - Twój przystanek autobusowy