Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Poznań

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Poznań

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli architektura to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Poznań - informacje turystyczne

Wybierz się do Poznania z Flixbus!

Ogólne informacje o Poznaniu

Poznań to tętniące życiem miasto w zachodniej Polsce, uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków akademickich, kulturalnych i naukowych. Wiele atrakcji tego miasta przyciąga turystów z całej Polski i świata.  Nasz przystanek autobusowy znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu możesz szybko i łatwo dotrzeć do hotelu, czy zacząć zwiedzanie. W końcu Poznań to miasto doznań!
 

Eksploruj Poznań autobusami Flixbus!

Zwiedzanie w Poznaniu

Poznań jest jednym z najstarszych miast w Polsce, dlatego nie dziwi fakt, że ma turystom do zaoferowania wiele historycznych miejsc. Spacer po Poznaniu należy zacząć od Starego Miasta. Na jego terenie uwagę zwraca przede wszystkim budynek Ratusza, z którego wierzy w południe wychodzą trykające się drewniane koziołki. Budynek ten wzniesiony w stylu renesansowym z bogato zdobioną fasadą zachwyca przyjezdnych. Innym ważnym obiektem Starego Rynku jest budynek z wagą miejską, dawniej obiekt, którym dokonywano pomiaru wagi towarów. Rynek jest miejscem, gdzie znajdziesz również wiele pałaców takich jak: Działyńskich, Mielżyńskich czy Górków. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta podziwiać można kolorowe domki. Reprezentacyjną dzielnicą historycznych zabudowań w Poznaniu jest Dzielnica Cesarska, inaczej zwana Dzielnicą Zamkową. Jest to obowiązkowy etap wycieczki po Poznaniu. Wraz z najważniejszą budowlą w tej okolicy – Zamkiem Cesarskim, okolica kryje w sobie mnóstwo pereł architektury.

Odkrywaj historię Poznania z Flixbus!

Kultura i historia Poznania

Historia Poznania sięga początków państwa polskiego. Dawniej razem z Gnieznem Poznań był najważniejszym miastem w Polsce. To właśnie tutaj znaleziono ślady najstarszego grodu słowiańskiego, a rządy Mieszka I i Bolesława Chrobrego zapoczątkowały rozwój miasta. Usytuowanie Poznania na handlowych szlakach Europy sprzyjało szybkiemu rozwojowi tego miasta. Jednakże w polskiej historii zaznaczył się epizod, w którym Poznań znalazł się pod rządami Prus. Na szczęście w późniejszych latach, a dokładnie w 1918 roku, w wyniku powstania wielkopolskiego Poznań wrócił na tereny Polski. Dziś możemy cieszyć się tym pięknym miastem i podziwiać uroki nie tylko jego zabytkowej części, ale i nowoczesnej.

Zdecydowanie jednym z kultowych miejsc jest poznański Stary Browar. Jest to miejsce, w którym codzienne wyjście do centrum handlowego łączy się ze spotkaniem ze sztuką. Obiekt ten jest nie tylko miejscem handlu, ale łączy w sobie kino, restauracje i kawiarnie. Architektura tego miejsca w niezwykły sposób łączy nowoczesność i historię zakładów piwowarskich sięgającą aż 1844 roku.

Największym parkiem Poznania i jednocześnie obiektem o bogatej historii jest niesamowity park Cytadela, który w 2008 roku uznany został za pomnik historii. Mieszczą się w nim monumentalne schody, na których szczycie znajduje się Pomnik Bohaterów. Na terenie parku znajdują się również cmentarze. To historyczne miejsce liczy ponad 1500 grobów wojskowych.

Dla zainteresowanych początkami państwa Polskiego i samą historią miasta Poznania ciekawym miejscem będzie Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Otwarty w 2012 roku rezerwat posiada w pełni interaktywną wystawę oraz salę kinową z technologią 3D, dzięki czemu w interesujący i nowoczesny sposób można dowiadywać się o historii miasta.

Rozpocznij swoją podróż do Poznania razem z Flixbus!

Życie w Poznaniu po zmroku

Poznań jest jednym z typowo studenckich miast. Barów, kawiarni, restauracji czy dyskotek nie trzeba długo szukać, a sam Poznań ceniony jest przede wszystkim za atmosferę panującą w weekendowe wieczory. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Kluby takie jak SQ w Starym Browarze czy Czekolada i wiele innych funkcjonują z wielkim powodzeniem. Życie nocne w Poznaniu kręci się głównie w obrębie rynku i samego centrum miasta. Jest tam zlokalizowanych najwięcej ciekawych pubów, klubów i dyskotek.

Rozpocznij swoją wycieczkę do Poznania razem z Flixbus!

Interesujące informacje o Poznaniu

W Poznaniu słynie przede wszystkim z targów. Międzynarodowe Tragi Poznańskie MTP to największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Corocznie organizowanych jest tutaj około sto targów, w których udział bierze tysiące wystawców. Targi mają na celu wsparcie i promocję polskiej gospodarki. W 2012 roku Poznań był również jednym z miast organizujących Mistrzostwa Europy EURO 2012. Z tej okazji wybudowano Stadion Miejski. Odbywają się w nim nie tylko mecze piłki nożnej, ale i koncerty światowych gwiazd.

We wcześniej wspomnianym już Starym Browarze organizowanych jest wiele koncertów, warsztatów, wystaw, konkursów, spotkań czy spektakli, a na co dzień w budynku oglądać można wystawy dzieł sztuki! 

Co więcej, Poznań jest organizatorem największej w Polsce imprezy targowej branży motoryzacyjnej – Poznań Motor Show

Zgłębiaj Poznań i jego okolice razem z Flixbus!

Poznań i jego okolice

Ulubionym terenem rekreacyjnym Poznaniaków jest przede wszystkim Malta. I nie chodzi tutaj o wyspę na Morzu Śródziemnym, ale o jezioro Maltańskie. Ten sztuczny zbiornik przyciąga fanów aktywnego wypoczynki i rekreacji. Malta oferuje przyjezdnym nie tylko urocze widoki, ale i rozbudowane zaplecze gastronomiczne oraz obiekty sportowe. W okresie zimowym oraz letnim znaleźć można tu wiele atrakcji.

Ponadto, bardzo popularną atrakcją jest nowe poznańskie Zoo, które jest drugim pod względem wielkości parkiem zoologicznym w Polsce. Znajduje się tam wiele gatunków zwierząt, a nowa rozbudowa, pozwala odwiedzającym obserwację ich z naprawdę bliska! Dla wielu świat zwierząt się nigdy nie nudzi, a już na pewno nie w poznańskim Zoo.

Poznań - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Poznań

Bilet autobusowy od 7,99 zł
Liczba połączeń z Poznań 139
Liczba przystanków autobusowych w Poznań 1
Kraj Polska
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.