Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Frankfurt nad Menem

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Frankfurt nad Menem

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli sztuka to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Frankfurt nad Menem oczami Kornela

Kornel - FlixBlogger Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.
Kraków
36 lat
City explorer

Frankfurt nad Menem - informacje turystyczne

Drapacze chmur we Frankfurcie

Frankfurt nad Menem – informacje ogólne

Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości niemieckie miasto, znane przede wszystkim z wysoko rozwiniętej sfery biznesu, jednego z największych lotnisk oraz słynnych targów. Położone po obu stronach rzeki Men miasto to jednak nie tylko centrum finansowe, ale również bardzo ciekawe miejsce do odwiedzenia, z bogatą historią i licznymi atrakcjami. Pierwsze wzmianki na temat Frankfurtu pojawiły się pod koniec VIII wieku. W 843 r. miasto było przejściowo siedzibą królów Franków Wschodnich, z kolei w 1220 r. zostało wolnym miastem Rzeszy. Od XVI do XVIII wieku odbywały się tutaj koronacje królów i cesarzy, jak również największe w kraju targi książki. Wskutek alianckich bombardowań w czasie II wojny światowej miasto zostało zniszczone w ponad 70%, jednak odbudowano tylko niewielką część zniszczonych budynków, bazując w głównej mierze na nowej zabudowie. Dziś Frankfurt to jedno z europejskich centrów sektora finansowego – swoją siedzibę ma tutaj m.in. Europejski Bank Centralny. We Frankfurcie wrażenie na przyjezdnych robią nie tylko zlokalizowane w centrum drapacze chmur, ale również liczne zabytki architektury, muzea, place, obiekty kultury i regionalna kuchnia. Ze względu na jeden z największych w Europie portów lotniczych miasto często traktowane jest jako „przesiadkowe”, jednak jeśli masz możliwość, aby spędzić tu więcej niż kilka godzin, z pewnością nie będziesz się nudzić!

Widok ptaka na Frankfurt i jego drapacze chmur

Europejski Nowy Jork

Frankfurt nad Menem określany jest często jako „europejski Nowy Jork” lub „europejski Manhattan”. Związane jest to z panoramą ścisłego centrum miasta, którą kreują imponujące swoją wysokością, oszklone drapacze chmur, przypominając (oczywiście w pewnej skali) centrum nowojorskiego Manhattanu. Dość powiedzieć, że aż dziesięć budynków przekracza 150 metrów wysokości! Lśniące wieżowce najczęściej stanowią siedziby instytucji finansowych, międzynarodowych korporacji, banków czy towarzystw ubezpieczeniowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na mierzący 220 metrów, przeszklony (wieżowiec ten posiada aż 2550 okien!) Main Tower, gdyż w niewygórowanej cenie kilku euro możliwe jest wjechanie niemal na sam szczyt tego drapacza chmur i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków z perspektywy ponad pięćdziesięciu pięter. Nie jest to jednak najwyższy drapacz chmur we Frankfurcie – wyprzedza go mierzący aż 300 metrów Commerzbank Tower, który jest największym wieżowcem w całych Niemczech. Warto zwrócić również uwagę na biurowiec Messeturm, który dzięki wysokości 257 metrów do 1997 roku był najwyższym budynkiem Europy (następnie przez kolejne sześć lat to miano nosił wspomniany Commerzbank Tower). Choć drapacze chmur nie są zazwyczaj wymieniane jako turystyczna atrakcja, trzeba przyznać, że robią bardzo duże wrażenia, a wspominając Frankfurt nad Menem – wręcz przychodzą na myśl jako pierwsze.

Opera we Frankfurcie

Frankfurckie zakątki

Frankfurt nad Menem skrywa w sobie wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Jednym z nich z pewnością jest niezwykle urokliwy, bardzo dokładnie zrekonstruowany po wojnie rynek Römerberg. Spacerując po nim, można zafundować sobie podróż w przeszłość, ponieważ pozostała część Frankfurtu w dużej mierze odbudowywana była we współczesnym stylu. Frankfurcka starówka (Altstadt) skrywa też inne ciekawe miejsca jak choćby XIV-wieczną, w dużej mierze odbudowaną na nowo katedrę św. Bartłomieja oraz dom autora „Cierpień młodego Wertera” – Wolfganga Goethego. Wybitny pisarz mieszkał tu do 16 roku życia. Dziś znajduje się tam muzeum, a na jednym z pięter znajdziesz sekretarzyk, przy którym Goethe pisał swoje pierwsze dzieła oraz wiele osobistych przedmiotów pisarza. Innym ciekawym miejscem, choć w zupełnie innym stylu niż dzielnica drapaczy chmur czy klimatyczny ryneczek, jest park Gunthersburgpark, gdzie na kilku hektarach zieleni szczególnie w weekendy mieszkańcy zażywają odpoczynku po trudach tygodnia. Jest to świetne miejsce na piknik, ale również aktywny wypoczynek na rolkach lub rowerze.

Frankfurt na zachodzie słońca

Ciekawe wydarzenia

Omawiając ciekawe wydarzenia, które odbywają się we Frankfurcie nad Menem, nie sposób nie zacząć od słynnych targów. Aby ukazać skalę tych wydarzeń, warto napisać, iż miasto jest trzecim co do wielkości ośrodkiem targowym na świecie, oferując powierzchnię ok. 400 000 m² zarówno w halach, jak i w na przestrzeniach otwartych. Odbywają się tutaj targi konsumpcyjne, techniczne, motoryzacyjne, tekstylne, muzyczne, kosmetyczne oraz znane i doceniane targi książki (Frankfurter Buchmesse) z wieloletnią, bardzo bogatą tradycją. Chyba najbardziej znaną imprezą wchodzącą w poczet targów frankfurckich są jednak międzynarodowe targi samochodowe Internationale Automobilausstellung. Oprócz targów, w mieście odbywają się również liczne imprezy kulturalne, spośród których szczególną jest Festiwal Muzeów. Jest ich we Frankfurcie bardzo dużo, w związku z czym festiwal ten cieszy się niemałą popularnością, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Wybierz się do (nie tylko w czasie trwania festiwalu) do muzeum sztuki Stadel, gdzie podziwiać można dzieła wybitnych europejskich artystów.


 

Drapacze chmur w Frankfurt pod złotym niebem

Regionalna kuchnia Hesji

Opowieść o niemieckiej, a dokładniej – regionalnej kuchni regionu Hesji zacznijmy od… cydru. Stanowi on bowiem nieodłączny element kulinarnych wycieczek w tym miejscu. Cydr, czyli schłodzone wino jabłkowe o niewielkiej zawartości alkoholu (do 7%), nazywane w Niemczech Apfelwein, stanowi najważniejszy trunek Frankfurtu, co stawia to miasto w pewnej opozycji do wybitnie „piwnych” Dortmundu i Monachium. Przejdźmy zatem do kuchni – tu króluje Grüne Soße, czyli zielony sos stanowiący mieszankę ziół i przypraw. Polewa się nim najczęściej potrawy mięsne, ziemniaki i szparagi. Kolejne ważne potrawy Hesji to: Lumpen Und Flöhe – potrawa na bazie kiszonej kapusty i boczku z dodatkiem kminku, Nesterhebbes – pyzy z ziemniaczanego ciasta wypełnione mięsnym farszem, Handkäse – intensywnie pachnący marynowany ser w towarzystwie cebulowych krążków, przyprawiany kminkiem (zdania na temat jego smaku są mocno podzielone). Pisząc o frankfurckiej kuchni, nie można nie wspomnieć o frankfurterkach, czyli dobrze znanych z polskich sklepów, cienkich kiełbaskach. Rzeczywiście, pochodzą one z Frankfurtu nad Menem, gdzie stanowiły przysmak jeszcze w XV wieku. Mieszkańcy Hesji w ogóle uwielbiają kiełbasy pod różnymi postaciami, podawane na gorąco i wyjątkowo popijane jednym z lokalnych piw, zamiast cydru.

Frankfurt nad Menem - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Frankfurt nad Menem znajduje się kilka przystanków tj.. 4.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Frankfurt nad Menem

Bilet autobusowy od 12,99 zł
Liczba połączeń z Frankfurt nad Menem 361
Liczba przystanków autobusowych w Frankfurt nad Menem 4
Kraj Niemcy
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.