Bus Frankfurt nad Menem - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Frankfurt nad Menem

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Frankfurt nad Menem można zarezerwować już od 17,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Frankfurt nad Menem podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Frankfurt nad Menem jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Frankfurt nad Menem! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Frankfurt nad Menem kosztują średnio 27,98 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Frankfurt nad Menem z FlixBusem może kosztować nawet 17,98 zł!
Frankfurt nad Menem - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Frankfurt central station - AREA B (Mannheimer Str.), Frankfurt central train station, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Frankfurt nad Menem - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Frankfurt nad Menem - informacje turystyczne

Frankfurt nad Menem - informacje ogólne

Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości niemieckie miasto, znane przede wszystkim z wysoko rozwiniętej sfery biznesu, jednego z największych lotnisk oraz słynnych targów. Położone po obu stronach rzeki Men miasto to jednak nie tylko centrum finansowe, ale również bardzo ciekawe miejsce do odwiedzenia, z bogatą historią i licznymi atrakcjami. Pierwsze wzmianki na temat Frankfurtu pojawiły się pod koniec VIII wieku. W 843 r. miasto było przejściowo siedzibą królów Franków Wschodnich, z kolei w 1220 r. zostało wolnym miastem Rzeszy. Od XVI do XVIII wieku odbywały się tutaj koronacje królów i cesarzy, jak również największe w kraju targi książki. Wskutek alianckich bombardowań w czasie II wojny światowej miasto zostało zniszczone w ponad 70%, jednak odbudowano tylko niewielką część zniszczonych budynków, bazując w głównej mierze na nowej zabudowie. Dziś Frankfurt to jedno z europejskich centrów sektora finansowego – swoją siedzibę ma tutaj m.in. Europejski Bank Centralny. We Frankfurcie wrażenie na przyjezdnych robią nie tylko zlokalizowane w centrum drapacze chmur, ale również liczne zabytki architektury, muzea, place, obiekty kultury i regionalna kuchnia. Ze względu na jeden z największych w Europie portów lotniczych miasto często traktowane jest jako „przesiadkowe”, jednak jeśli masz możliwość, aby spędzić tu więcej niż kilka godzin, z pewnością nie będziesz się nudzić!

Frankfurt nad Menem - zabytki

Frankfurt nad Menem określany jest często jako „europejski Nowy Jork” lub „europejski Manhattan”. Związane jest to z panoramą ścisłego centrum miasta, którą kreują imponujące swoją wysokością, oszklone drapacze chmur, przypominając (oczywiście w pewnej skali) centrum nowojorskiego Manhattanu. Dość powiedzieć, że aż dziesięć budynków przekracza 150 metrów wysokości! Lśniące wieżowce najczęściej stanowią siedziby instytucji finansowych, międzynarodowych korporacji, banków czy towarzystw ubezpieczeniowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na mierzący 220 metrów, przeszklony (wieżowiec ten posiada aż 2550 okien!) Main Tower, gdyż w niewygórowanej cenie kilku euro możliwe jest wjechanie niemal na sam szczyt tego drapacza chmur i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków z perspektywy ponad pięćdziesięciu pięter. Nie jest to jednak najwyższy drapacz chmur we Frankfurcie – wyprzedza go mierzący aż 300 metrów Commerzbank Tower, który jest największym wieżowcem w całych Niemczech. Warto zwrócić również uwagę na biurowiec Messeturm, który dzięki wysokości 257 metrów do 1997 roku był najwyższym budynkiem Europy (następnie przez kolejne sześć lat to miano nosił wspomniany Commerzbank Tower). Choć drapacze chmur nie są zazwyczaj wymieniane jako turystyczna atrakcja, trzeba przyznać, że robią bardzo duże wrażenia, a wspominając Frankfurt nad Menem – wręcz przychodzą na myśl jako pierwsze.

Frankfurt nad Menem - kultura i historia

Frankfurt nad Menem skrywa w sobie wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Jednym z nich z pewnością jest niezwykle urokliwy, bardzo dokładnie zrekonstruowany po wojnie rynek Römerberg. Spacerując po nim, można zafundować sobie podróż w przeszłość, ponieważ pozostała część Frankfurtu w dużej mierze odbudowywana była we współczesnym stylu. Frankfurcka starówka (Altstadt) skrywa też inne ciekawe miejsca jak choćby XIV-wieczną, w dużej mierze odbudowaną na nowo katedrę św. Bartłomieja oraz dom autora „Cierpień młodego Wertera” – Wolfganga Goethego. Wybitny pisarz mieszkał tu do 16 roku życia. Dziś znajduje się tam muzeum, a na jednym z pięter znajdziesz sekretarzyk, przy którym Goethe pisał swoje pierwsze dzieła oraz wiele osobistych przedmiotów pisarza. Innym ciekawym miejscem, choć w zupełnie innym stylu niż dzielnica drapaczy chmur czy klimatyczny ryneczek, jest park Gunthersburgpark, gdzie na kilku hektarach zieleni szczególnie w weekendy mieszkańcy zażywają odpoczynku po trudach tygodnia. Jest to świetne miejsce na piknik, ale również aktywny wypoczynek na rolkach lub rowerze.

Frankfurt nad Menem - ciekawe informacje

Omawiając ciekawe wydarzenia, które odbywają się we Frankfurcie nad Menem, nie sposób nie zacząć od słynnych targów. Aby ukazać skalę tych wydarzeń, warto napisać, iż miasto jest trzecim co do wielkości ośrodkiem targowym na świecie, oferując powierzchnię ok. 400 000 m² zarówno w halach, jak i w na przestrzeniach otwartych. Odbywają się tutaj targi konsumpcyjne, techniczne, motoryzacyjne, tekstylne, muzyczne, kosmetyczne oraz znane i doceniane targi książki (Frankfurter Buchmesse) z wieloletnią, bardzo bogatą tradycją. Chyba najbardziej znaną imprezą wchodzącą w poczet targów frankfurckich są jednak międzynarodowe targi samochodowe Internationale Automobilausstellung. Oprócz targów, w mieście odbywają się również liczne imprezy kulturalne, spośród których szczególną jest Festiwal Muzeów. Jest ich we Frankfurcie bardzo dużo, w związku z czym festiwal ten cieszy się niemałą popularnością, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Wybierz się do (nie tylko w czasie trwania festiwalu) do muzeum sztuki Stadel, gdzie podziwiać można dzieła wybitnych europejskich artystów.


Frankfurt nad Menem - okolice

Opowieść o niemieckiej, a dokładniej – regionalnej kuchni regionu Hesji zacznijmy od… cydru. Stanowi on bowiem nieodłączny element kulinarnych wycieczek w tym miejscu. Cydr, czyli schłodzone wino jabłkowe o niewielkiej zawartości alkoholu (do 7%), nazywane w Niemczech Apfelwein, stanowi najważniejszy trunek Frankfurtu, co stawia to miasto w pewnej opozycji do wybitnie „piwnych” Dortmundu i Monachium. Przejdźmy zatem do kuchni – tu króluje Grüne Soße, czyli zielony sos stanowiący mieszankę ziół i przypraw. Polewa się nim najczęściej potrawy mięsne, ziemniaki i szparagi. Kolejne ważne potrawy Hesji to: Lumpen Und Flöhe – potrawa na bazie kiszonej kapusty i boczku z dodatkiem kminku, Nesterhebbes – pyzy z ziemniaczanego ciasta wypełnione mięsnym farszem, Handkäse – intensywnie pachnący marynowany ser w towarzystwie cebulowych krążków, przyprawiany kminkiem (zdania na temat jego smaku są mocno podzielone). Pisząc o frankfurckiej kuchni, nie można nie wspomnieć o frankfurterkach, czyli dobrze znanych z polskich sklepów, cienkich kiełbaskach. Rzeczywiście, pochodzą one z Frankfurtu nad Menem, gdzie stanowiły przysmak jeszcze w XV wieku. Mieszkańcy Hesji w ogóle uwielbiają kiełbasy pod różnymi postaciami, podawane na gorąco i wyjątkowo popijane jednym z lokalnych piw, zamiast cydru.

Autobusy jadące do miasta Frankfurt nad Menem

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Frankfurt nad Menem. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Frankfurt nad Menem Bilety do miasta Frankfurt nad Menem zaczynają się od zaledwie 17,98 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Frankfurt nad Menem - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Frankfurt nad Menem z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 344 połączeniom z miastem Frankfurt nad Menem możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Frankfurt nad Menem czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Frankfurt nad Menem w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Frankfurt nad Menem - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności