Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Bazylea/Weil am Rhein

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Bazylea

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli karnawał to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Bazylea/Weil am Rhein oczami Oliwii

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
27 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Bazylea/Weil am Rhein - informacje turystyczne

Bazylea/Weil am Rhein - informacje ogólne

Położenie Bazylei nad Renem przyczyniło się do rozwoju miasta jako kluczowego ośrodka handlu i transportu. Dziś jest to globalne centrum przemysłu farmaceutycznego. Co więcej, Bazylea jest największym skupiskiem muzeów w kraju oraz miastem kultury. Co roku tysiące miłośników sztuki z całego świata przyjeżdża tutaj, aby odwiedzić słynny festiwal sztuki ART Basel. Bazylea może również pochwalić się pięknym Starym Miastem, nowoczesną architekturą i terenami reakreacyjnymi nad Renem.

Bazylea jest miastem, które znajduje się na granicy francuskiej, niemieckiej i szwajcarskiej, co dodaje jej wielokulturowego charakteru. Właśnie w tym miejscu szwajcarsko-francusko-germańskie korzenie są widoczne najbardziej, chociaż dominującym językiem jest szwajcarski niemiecki.

Poświęć cały jeden dzień na wędrówkę po brukowanych uliczkach wzniosłego i pięknego Altstadt w Grossbasel na południowym brzegu Renu. Delektuj się posiłkami w klimatycznych  barach i restauracjach tuż nad rzeką. Znajdziesz tutaj najbardziej „codzienną” atmosferę miasta. 
 

Bazylea/Weil am Rhein - zabytki

Bazylea jest najstarszym szwajcarskim miastem uniwersyteckim. Do zabytków miasta należy duży rynek z bogato zdobionym ratuszem z czerwonego piaskowca i późnoromańsko-gotycką katedrą. Podczas spaceru po starym mieście będziesz mijał małe butiki, zabytkowe księgarnie i sklepy  projektantów. Wstąp do Läckerli Huus, aby spróbować tradycyjnego miodu z tego regionu. Bazylea jest świadoma swoich tradycji i jednocześnie bardzo otwarta na świat. Znajduje się tu kilka nowoczesnych budynków zaprojektowanych przez renomowanych architektów, takich jak Herzog & de Meuron, Mario Botta, Diener & Diener i Richard Meyer.

40 muzeów sprawia, że Bazylea jest miastem o największej gęstości muzeów w kraju. Międzynarodowe muzea, takie jak Muzeum Sztuki w Bazylei, muzeum poświęcone żelaznemu rzeźbiarzowi Jeanowi Tinguely, Fondation Beyeler i Muzeum Kultury, przyciągają rzesze turystów, podobnie jak kilka galerii i kin. W Bazylei znajduje się między innymi orkiestra symfoniczna i orkiestra kameralna, a także teatr muzyczny z międzynarodowymi produkcjami. Szereg klasycznych i współczesnych przedstawień można zobaczyć na scenach Teatru Bazylea i Playhouse.
 

Bazylea/Weil am Rhein - kultura i historia

Bazylea to stolica północnej Szwajcarii, leżąca nad rzeką Ren, u ujścia rzek Birs i Wiese, gdzie spotykają się granice francuskie, niemieckie i szwajcarskie. Pierwotnie była celtycką osadą plemienia Rauraci. Nazwą „Basilia” najpierw określano rzymską fortyfikacji w 374 r. Na początku XV wieku, w 1460 roku papież Pius założył pierwszy w Szwajcarii Uniwersytet miejski. W 1501 roku Bazylea została przyjęta do Konfederacji Szwajcarskiej. Dzięki holenderskiemu uczonemu Desideriusowi Erasmusowi wykładającemu na uniwersytecie w latach 1521-29, miasto stało się centrum humanizmu i reformacji protestanckiej w Szwajcarii. Kontrreformacja przyniosła wykwalifikowanych robotników jako uchodźców z innych części Europy, a do XVIII wieku władza polityczna była w rękach gildii handlowych. W 1831 r. wiejska część kantonu zbuntowała się, ogłaszając niepodległość w następnym roku. W 1833 roku zorganizowany został Basel-Landschaft, czyli  miasto tworzące Basel-Stadt.

Biegnąca na północ rzeka Ren dzieli miasto na dwie części połączone sześcioma mostami. Kleinbasel znajduje się na północy wraz z portem i częścią przemysłową oraz budynkami corocznych Targów Przemysłu Szwajcarskiego. Grossbasel to starsze, handlowe i kulturalne centrum na południowym brzegu, które zdominowane jest przez styl romański i gotycki. Znajduje się tutaj również monumentalna płyta Erasmusa, który jest tu pochowany. Inne godne uwagi budynki to późnogotycki ratusz lub ratusz z lat 1504-21. Kościół św. Marcina to najstarsza fundacja religijna w Bazylei, natomiast dawny kościół franciszkanów z XIV wieku mieści obecnie muzeum historyczne. Istnieją trzy zachowane średniowieczne bramy miejskie, z których 15-wieczny Spalentor (Brama Świętego Pawła) jest jednym z najwspanialszych tego typu obiektów w Europie. Nowe budynki uniwersyteckie zostały ukończone w 1939 r. Biblioteka uniwersytecka zawiera manuskrypty reformatorów religijnych: Marcina Lutra, Erasmusa, Huldrycha Zwingli i Philippa Melanchthona oraz aktów Rady Ekumenicznej. Galeria sztuki publicznej (Kunstmuseum Basel, założona w 1662 r.) ma bogatą kolekcję dzieł Hansa Holbeina Młodszego, Konrada Witza i Arnolda Böcklina, którzy mieszkali i pracowali w Bazylei. 
 

Bazylea/Weil am Rhein - życie nocne

Jako trzecie co do wielkości miasto w Szwajcarii, Bazylea oferuje wiele możliwości rozrywki dla turystów, którzy mają ochotę na zabawę po zmroku. Przeżyj szaloną noc w Bazylei i zobacz, ile przyjemności może Cię tutaj spotkać. The Bird's Eye Jazz Club jest prawdopodobnie jednym z najlepszych klubów jazzowych w Szwajcarii. Klub przyciąga wielu lokalnych i międzynarodowych wykonawców jazzowych. Jeśli jesteś wielkim fanem tego gatunku lub po prostu jesteś w nastroju na jazz, powinieneś wybrać się do Bird's Eye Jazz Club i obejrzeć niezapomniany występów na żywo. Kolejnym niesamowitym miejscem jest Hotel Cafe des Arts. Szczyci się on idealną lokalizacją na pięknym Starym Mieście. Miejsce w ciągu dnia jest przyjemną kawiarnią, natomiast w nocy staje się jednym z cekawszych miejsc w Bazylei. W otwartej od poniedziałku do soboty (godziny pracy mogą się zmieniać), stylowej Cafe des Artes udasz się w podróż do świata koktajli – w tym barze jest ich ponad 200! Bar ma również stoliki na świeżym powietrzu. Oprócz sączenia drinków goście mogą uczestniczyć w sesjach fortepianowych na żywo i występach jazzowych.
 

Bazylea/Weil am Rhein - ciekawe informacje

Coroczny karnawał Fasnacht jest najważniejszą uroczystością dla mieszkańców Bazylei. W pierwszy poniedziałek po Środzie Popielcowej karnawał rozpoczyna się tak zwanym Morgenstraich. O czwartej nad ranem zapalają się wszystkie światła w mieście i zaczyna się barwna parada ulicami. Karnawał trwa dokładnie 72 godziny, a zatem kończy się w czwartek o 4:00 rano. W tym czasie Fasnächtler (uczestnicy) biegają swobodnie po ulicach i restauracjach. Basler Fasnacht jest często określany jako „die drey scheenschte Dääg”  czyli trzy najpiękniejsze dni.
 

Bazylea/Weil am Rhein - okolice

Bazylea to również bardzo zielone miasto. Ogród Botaniczny, kilka parków i obszary przy brzegach Renu to doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek. Natomiast dom Etoscha w zoo oferuje spektakularny wgląd w namibijską sawannę. Około 16 km od Bazylei znajduje się największy w Szwajcarii park archeologiczny. Mieści się tu ponad trzydzieści zaskakujących, wyjątkowych i ekscytujących zabytków, które pozwolą Ci się przenieść w czasie. Znajduje się tutaj m.in. najbardziej imponujący rzymski teatr, atmosferyczny rzymski dom i muzeum oraz największa kolekcja antycznego srebra. 
 

Bazylea/Weil am Rhein - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Bazylea/Weil am Rhein

Bilet autobusowy od 7,99 zł
Liczba połączeń z Bazylea/Weil am Rhein 112
Liczba przystanków autobusowych w Bazylea/Weil am Rhein 1
Kraj Szwajcaria
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.