Bus Awinion - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Awinion

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Szukasz kolejnych przygód? Najpopularniejsze miejsca docelowe, do których możesz łatwo dojechać z Awinion, to Marsylia, Lyon, Paryż. Te miasta oferują różnorodne doświadczenia, więc zacznij dzisiaj odkrywać!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Awinion można zarezerwować już od 16,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Awinion podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Awinion jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Awinion! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Awinion kosztują średnio 20,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Awinion z FlixBusem może kosztować nawet 16,99 zł!
Awinion - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Avignon, dworzec autobusowy, Awinion (Le Pontet), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Awinion - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!

Awinion - informacje turystyczne

Awinion - informacje ogólne

Awinion to zabytkowe miasto nad rzeką Rhône w Prowansji. To pięknie zachowane średniowieczne miasto otoczone jest oryginalnymi murami obronnymi. Część Awinionu, która jest najbardziej interesująca dla zwiedzających, mieści się w środku fortyfikacji i nazywana jest dzielnicą wewnątrz murów. Tuż za murami znajduje się słynny most Pont d'Avignon. Centralna historyczna część miasta, w tym Pałac Papieży, most Saint-Benezet i otaczające miasto mury obronne, jest obecnie chronionym zabytkiem UNESCO, a Avignon jest również wymieniony jako jeden z historycznych miast Francji - "secteur sauvegardé”.

Avignon jest historycznym miastem, znanym głównie z tego, że uciekali tutaj papieże po opuszczeniu Rzymu w XIV wieku. Doprowadziło to do powstania niesamowitego Palais des Papes - jednej z najsłynniejszych atrakcji miasta. W całym mieście znajduje się wiele zabytków, jak również fantastyczne muzea sztuki i wspaniałe place, na których można usiąść i podziwiać życie miasta.

Awinion - zabytki

Stolica chrześcijaństwa w średniowieczu, Avignon utrzymywał swoją historię jako dziedzictwo wyjątku, którego znaczna część jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Pałac Papieży i Most w Awinionie, ale także rynek pałacu z barokowa fasada hotelu walut, muzeum Petit Palais i katedry Doms, a także mury obronne.

Nie możesz odwiedzić Awinionu i nie zobaczyć Palais des Papes. Ten niesamowity pałac został zbudowany, aby przyjąć papieży, którzy uciekali do Awinionu ze skorumpowanego Rzymu. Utworzenie Pałacu sprowadziło na miasto nazwę „Miasta Papieży”. Z daleka pałac wydaje się być gigantycznym bajkowym zamkiem. Goście mogą zwiedzić wnętrze, aby zobaczyć 25 pokoi. Najważniejsze pomiwszczenie to Wielka Sala Audiencyjna, ogromna sala ozdobiona malowidłami ściennymi: sala bankietowa Grand Tinel, kaplice Saint Martial i Saint John oraz Wielka Kaplica Klementynów.

W Awinionie znajduje się wiele małych, ale imponujących muzeów, w szczególności muzeów sztuki. Musée de Petit Palais jest jednym z najsłynniejszych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w nim niesamowita kolekcja obrazów, w tym kilka arcydzieł włoskich od XIII do XV wieku. Budynek został zaprojektowany jako gotycki fort i wyróżnia się zewnętrzną ścianą z murów obronnych, typowym elementem średniowiecznej architektury.

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Awinionie jest Pont Saint-Bénézet, czyli most św. Bénézeta, z którym wiąże się interesująca legenda. Jak głosi opowieść, w roku 1177 pastuszek Bénézet został poinstruowany przez aniołów, aby zbudowali most na rzece Rhône. Założyciele miasta i obywatele szydzili z tego pomysłu. Jednak Bénézet był obdarzony siłą wzniesienia gigantycznej bryły skalnej, którą mieszkańcy miasta uznali za znak Boży, o czym świadczy fakt, że most został zbudowany w ciągu zaledwie ośmiu lat. Będąc tutaj, możesz usłyszeć kilka różnych wersji opowiadania, więc najlepiej usłyszeć je wszystkie, aby zdecydować, którą będziesz uważać za prawdziwą.

Place de l'Horloge to przyjemne miejsce na relaks w kawiarni przy ulicy, w cieniu platanów. Ten piękny plac w pobliżu Palais des Papes jest centrum życia w Awinionie. Jest to idealne miejsce na odpoczynek podczas lub po zwiedzaniu miasta. Od strony zachodniej znajduje się teatr i Hôtel de Ville (Ratusz). Podczas gdy Hôtel de Ville został zbudowany w 1845 roku, w budynku znajduje się urocza wieża zegarowa z XIV wieku z figurami na górze, zwanymi "jacquemarts".

Awinion - kultura i historia

Era papieży nieco zaćmiewa inne wydarzenia w długiej i burzliwej historii. Będąc usytuowane na skrzyżowaniu wielkich szlaków handlowych między północną i południową Europą oraz między Włochami i Hiszpanią, miasto odegrało ważną rolę w historii Europy. Jako fenicki posterunek handlowy w czasach starożytności Awinion stał się kwitnącym rzymskim miastem. Bardzo ucierpiał na skutek najazdów barbarzyńców, a następnie Maurów i Franków w czasach średniowiecza. Wraz z ekspansją handlu i korzystaniem ze strategicznego położenia i mostu przez Rodan, Awinion miał status wolnego i silnego miasta, które sprzeciwiło się królowi Francji.

Obecność papieży uczyniła Awinion stolicą średniowiecznego świata zachodniego w XV wieku. Było to terytorium papieskie aż do Rewolucji Francuskiej. W XIX wieku miasto straciło na znaczeniu, by powrócić jako stolica kultury w XX wieku. Avignon jest kolebką Félibrige, odrodzenia literatury prowansalskiej i Festiwalu Teatralnego, który został rozpoczęty w 1946 roku przez Jean Vilar, co przynosi miastu międzynarodowy prestiż.

Awinion - życie nocne

Awinion to duże centrum życia nocnego. Kiedy słońce zachodzi, miasto ożywa i bawi się do wczesnych godzin porannych. Życie nocne Awinionu jest przede wszystkim skoncentrowane wokół placu L’Horloge, placu du Palais, Rue Carnot oraz placu des Corps-Saints. Swoje pragnienie ugasić możesz różnymi lokalnymi piwami, winami i napojami alkoholowymi. Jeśli kochasz taniec, miasto ma również do zaoferowania kilka klubów nocnych.

Awinion - ciekawe informacje

W czasach starożytnych teren, który teraz jest Prowansją, był domem dla kwitnącej rzymskiej kolonii z tętniącymi życiem miastami. Wiele rzymskich zabytków przetrwało prawie nietknięte: jednym z nich jest niezwykły Teatr Rzymski w mieście Orange. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, posiada miejsce dla aż 7000 widzów. Na terenie Nîmes, kulturalnego miasta o atrakcyjnym, starodawnym klimacie, czekają również dobrze zachowane rzymskie zabytki. Bardziej fascynujące znaleziska archeologiczne znajdują się w Vaison-la-Romaine: pozostałości rzymskich domów, wykwintnie szczegółowe mozaiki i wybrukowane ulice z rynnami. Wyrafinowanie cywilizacji rzymskiej z epoki klasycznej można najlepiej zaobserwować w akwedukcie Pont du Gard wpisanym na listę UNESCO, arcydzieło inżynierii lądowej, które rozciągało się na linii 50 kilometrów, aby zaopatrywać region w wodę.

Awinion - okolice

Jeśli planujesz zatrzymać się w Awinionie trochę dłużej niż tylko jeden dzień, polecamy wybrać się na wycieczkę poza miasto. Arles to typowe prowansalskie miasto oddalone o zaledwie 20 minut jazdy pociągiem od Awinionu. Znajduje się tutaj wiele fascynujacych zabytków oraz przyjemnych kawiarnii, dzięki którym spędzisz wolny czas w przyjemny sposób. Do głównych atrakcji należy dobrze zachowany rzymski amfiteatr z I wieku, kilka innych starożytnych, rzymskich ruin i muzeum starożytności. Inne główne atrakcje turystyczne to Fondation Vincent van Gogh i szlak Van Gogha, który pozwala odwiedzającym znaleźć zabytki uchwycone w dziełach Vincenta van Gogha.

Autobusy jadące do miasta Awinion

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Awinion

Awinion - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Awinion. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Awinion Bilety do miasta Awinion zaczynają się od zaledwie 16,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Awinion - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Awinion z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 99 połączeniom z miastem Awinion możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Awinion czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Awinion w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Awinion - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności