Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Bagaż w autobusie FlixBus

Bagaż w autobusie FlixBus

W każdym autobusie FlixBus znajduje się wystarczająco dużo miejsca na Twój bagaż. Aby Twoja podróż mogła przebiegać wygodnie i bezpiecznie, prosimy o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami.

Twój bilet upoważnia Cię do bezpłatnego zabrania:

  • jednej sztuki bagażu podręcznego (maks. 42 x 30 x 18 cm,, maks. 7 kg)
  • jednej sztuki bagażu podróżnego (maks. 80 x 50 x 30 cm — wymiary te mogą się nieznacznie różnić pod warunkiem, że całkowity wymiar bagażu nie przekroczy 160 cm, a masa 20 kg)

Ze względów bezpieczeństwa niezwykle ważne jest umieszczenie bagażu podręcznego w schowku nad miejscem siedzącym, tak żeby nie blokować dróg ewakuacyjnych. Proszę oznakować swój bagaż podróżny imieniem, nazwiskiem i adresem, aby zapobiec pomyłkom. W załadowaniu bagażu do bagażnika autobusu chętnie pomogą Ci nasi uprzejmi kierowcy.

Bagaż dodatkowy

Bagaż dodatkowy nie może przekraczać wymiarów i masy określonych dla bagażu podróżnego. Za tę usługę naliczana jest opłata. Opłata za bagaż dodatkowy zależy od sposobu rezerwacji. Rejestracji bagażu można dokonać online w czasie rezerwacji lub telefonicznie po zakończeniu procesu rezerwacji. Jeśli bagaż rejestrowany jest telefonicznie w biurze obsługi klienta, opłatę należy uiścić u kierowcy. Ogólnie rzecz biorąc, nie możemy zagwarantować, że w autobusie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby pasażer mógł przewieźć więcej niż jeden bagaż.

Bagaż specjalny

Konieczne jest uiszczenie opłaty za bagaż większy niż bagaż podróżny. Całkowity wymiar (wysokość w cm + szerokość w cm + głębokość w cm) tego bagażu nie może przekraczać 240 cm (94,5 in), a jego masa 30 kg (66,1 lb). Ponadto bagaż specjalny należy zgłosić w trakcie rezerwowania przejazdu (zakładając, że opcja ta jest dostępna w przypadku tego przejazdu). Bagaż można też zgłosić już po zakończeniu rezerwacji, dzwoniąc do biura obsługi klienta najwcześniej 48 godzin przed odjazdem autobusu*. Jedna osoba może zabrać ze sobą wyłącznie jeden bagaż specjalny. Nie ma żadnej gwarancji, że w autobusie będzie wystarczająco dużo miejsca. Bagaż specjalny obejmuje na przykład: narty i instrumenty muzyczne (zalecamy przewożenie ich w twardych futerałach). W przypadku rowerów i sprzętu ortopedycznego zastosowanie mają specjalne zasady. Nie ma możliwości przewożenia niektórych przedmiotów.

Szczegółowe informacje odnośnie wytycznych dla bagażu i wykluczonych przedmiotów znajdziesz w naszych OWH.

Rowery

W wielu autobusach można przewozić rowery o standardowej wielkości i bez żadnych dodatkowych struktur (maks. masa to 20 kg).  Można zarejestrować je podczas procesu rezerwacji za dodatkową opłatą naliczaną za sztukę. Liczbę rowerów, które chcesz zabrać ze sobą na pokład, należy wskazać podczas rezerwacji, w momencie wskazywania liczby pasażerów.

Rowery przewożone są na bagażniku rowerowym. W specjalnych przypadkach możliwy jest wyłącznie transport w odpowiednich torbach w luku bagażowym (np. w razie przewożenia rowerów składanych). W takim przypadku należy z wyprzedzeniem skontaktować się z biurem obsługi klienta i zarejestrować rower (patrz przepisy dotyczące bagażu specjalnego).

Na bagażniku rowerowym nie można przewozić e-rowerów, pedeleków, tandemów ani rowerów trójkołowych.

Wózki dziecięce / wózki inwalidzkie / pomoce do chodzenia

Wózki dziecięce, wózki inwalidzkie oraz pomoce do chodzenia mogą być przewożone w niektórych autobusach i są transportowane bezpłatnie.

Wózki inwalidzkie i pomoce do chodzenia muszą zostać zgłoszone u nas telefonicznie najpóźniej 36 godzin przed odjazdem autobusu*. Proszę pamiętać o tym, że ze względów bezpieczeństwa mogą być one przewożone tylko wtedy, gdy dają się złożyć i nie posiadają napędu elektrycznego.

Wózki dziecięce traktowane są jak bagaż ponadwymiarowy i muszą w związku z tym zostać nam zgłoszone telefonicznie najwcześniej 48 godzin przed odjazdem*.

Instrumenty muzyczne

Instrumenty muzyczne, które nie przekraczają masy ani wymiarów bagażu podręcznego (42 x 30 x 18 cm, maks. 7 kg) można przewozić bezpłatnie na pokładzie, w przedziale pasażerskim, zamiast bagażu podręcznego. Jednakże należy pamiętać, że w przedziale można przewozić albo bagaż podręczny albo instrument muzyczny.

Instrumenty muzyczne o wymiarach większych niż wymiary bagażu podręcznego (42 x 30 x 18 cm, maks. 7 kg) uznawane są za bagaż specjalny i należy przewozić je w luku bagażowym w odpowiedniej walizce. Zalecamy przewożenie w twardych walizkach, aby uniknąć wszelkich uszkodzeń.  W takim wypadku naliczona zostanie dodatkowa opłata za rezerwację. Bagaż ten należy zarejestrować telefonicznie w biurze obsługi klienta, nie wcześniej niż na 48 godzin przed odjazdem*.

Nie wolno przewozić instrumentów muzycznych oraz ich walizek większych niż 135 x 48 x 35 cm (np. kontrabasów).

Zostawiłeś swój bagaż w autobusie?

Zgłoś zgubienie bagażu w naszym Biurze Rzeczy znalezionych. Pomożemy Ci tak szybko, jak tylko to możliwe.

*Prosimy pamiętać, że opłaty za połączenia telefoniczne z linii stacjonarnych oraz komórkowych zależą od cen poszczególnych operatorów.