Jak kupić bilet na autobus FlixBus

Zarezewuj bilet na podróż

Znajdź tanie bilety autobusowe

Z FlixBusem bez problemu znajdziesz tanie połączenia autobusowe. Nasze bilety zaczynają się już od 9,99 złotych w obie strony! Odkryj łatwe, wygodne i ekologiczne podróżowanie - siatka FlixBusa to ponad 400 000 połączeń do 3000 miejsc w aż 39 krajach Europy oraz USA. Nasza wyszukiwarka połączeń autobusowych podpowie Ci gdzie się wybrać - wygodnie i bezpiecznie. 

Jak zarezerwować bilet autobusowy przez Internet?

Etap 1: wybierz swoją podróż autobusową w 3 kliknięciach:

  • Wybierz miejsce oraz daty wyjazdu.   
  • Wybierz liczbę pasażerów.
  • Kliknij „Wyszukaj”, aby znaleźć swój przejazd w najlepszej cenie.

Po znalezieniu trasy przejazdu wystarczy kliknąć „Zarezerwuj”, aby dodać podróż do swojego koszyka.

Planujesz wypad w większej grupie lub organizujesz wyjazd dla minimum 8 osób? Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak zarezerwować przejazd grupowy w 3 prostych krokach!

Etap 2: zapłać za swój bilet autobusowy

Wybierz preferowaną metodę płatności z listy. Wpisz wszystkie niezbędne informacje i kliknij na "Zapłać teraz".

Etap 3: odbierz potwierdzenie e-mailem

Po zarezerwowaniu biletu autobusowego dostaniesz potwierdzenie e-mailem ze wszystkimi szczegółami:

  • datą i godziną wyjazdu i przyjazdu
  • miejscami wyjazdu i przyjazdu
  • sumą należności
  • imionami i nazwiskami pasażerów.

Zarezerwuj bilet za pomocą aplikacji mobilnej

Możesz z łatwością zarezerwować bilet również za pomocą naszej aplikacji mobilnej. Sprawdź krok po kroku jak to zrobić: 

  • Etap 1: pobierz aplikację FlixBus z App Store lub Google Play
  • Etap 2: zarezerwuj interesującą Cię trasę
  • Etap 3: zapłać za pomocą jednej z naszych bezpiecznych form płatności

Dzięki aplikacji mobilnej podróżowanie z FlixBusem jest jeszcze łatwiejsze. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie jeśli chcesz szybko zarezerwować bilety - po prostu sięgnij po swojego smartfona, wyszukaj aplikację FlixBus w App Store lub Google Play i ściągnij ją na swój telefon.

Po opłaceniu biletu dostaniesz potwierdzenie ze wszystkimi szczegółami Twojej podróży. Dodatkowo, Twoje dane zostaną zapisane w aplikacji, aby następna rezerwacja z FlixBusem mogła być jeszcze szybsza.

Podróż z nami to również troska o środowisko. Zapomnij o papierowym chaosie i drukowaniu biletów, przy odprawie po prostu pokażesz bilet zapisany w aplikacji mobilnej. Potem pozostaje Ci tylko już usiąść, zrelaksować i cieszyć się podróżą. Dodatkowo w aplikacji mobilnej czekają na Ciebie promocje oraz oferty specjalne. Aplikacja posiada również funkcję nawigacyjną, która pozwoli Ci sprawdzić, gdzie znajduje się Twój przystanek, jak do niego dotrzeć oraz gdzie w obecnej chwili znajduje się Twój autobus. Więcej informacji o aplikacji FlixBus znajdziesz tutaj.

Zarezerwuj bilet w punkcie sprzedaży

Jeśli wolisz zarezerwować swój bilet osobiście w punkcie sprzedaży, również jest to możliwe! Mamy rozbudowaną sieć autoryzowanych sprzedawców biletów, u których z łatwością kupisz bilet. Dodatkowo możesz też skorzystać z naszych sklepów FlixShops, które są zlokalizowane na wielu stacjach centralnych oraz w miejscach odjazdu. Dokładną listę miejsc w których znajdują się autoryzowane punkty sprzedaży oraz punkty FlixShop możesz znaleźć tutaj. Informujemy, że niektóre biura sprzedaży mogą naliczać opłatę transakcyjną.

Zarezerwuj bilet przy użyciu Asystenta Google 

Już teraz możesz zarezerwować bilet również bezpośrednio za pomocą Twojego…głosu. Wystarczy zadać pytanie Asystentowi Google dotyczące Twojej zbliżającej się podróży.

Planowanie podróży z FlixBusem przy użyciu Asystenta Google to wygodne i proste rozwiązanie! W szybki sposób uzyskasz informację na temat dostępnych połączeń, rozkładu jazdy czy też aktualnych cen, wydając mu proste polecenie głosowe. Wystarczy zapytać “Ok Google - zapytaj FlixBus o połączenie z Krakowa do Warszawy” - i wszystko jasne! Asystent Google w dowolnym momencie sprawdzi dla Ciebie ponad 400 000 połączeń dziennie do ponad 3000 miejsc na świecie! Możesz porozmawiać z FlixBusem przez Asystenta Google przez smartfona z Androidem, iOS oraz w 4 językach (angielski, niemiecki, francuski, polski). Dowiedz się więcej o korzystaniu z Asystenta przy rezerwacji biletów, klikając tutaj.

 

Kup bilet bezpośrednio w autobusie

Bilety na połączenia FlixBusa możesz również kupić bezpośrednio u naszego kierowcy. Pamiętaj, że bilet u kierowcy kupisz tylko dzięki karcie płatniczej. Pokwitowanie płatności jest jednocześnie Twoim biletem. Oczywiście rezerwacja jest możliwa jedynie w przypadku, gdy autobus nie jest pełny. Jeśli w autobusie nie ma już wolnych miejsc, musisz poczekać na kolejne połączenie FlixBusa.

Jak znaleźć tanie bilety autobusowe?

Z FlixBusem najtańsze bilety zaczynają się już od 9,99 złotych! Standardowo im wcześniej zarezerwujesz, tym tańsze są ceny biletów. Dodatkowo masz pewność, że bilety na wybrane połączenie FlixBusa nie zostaną wyprzedane - to Twoja gwarancja rezerwacji połączenia. Dodatkowo warto wcześniej sprawdzić siatkę połączeń, tak aby wybrać to, które jest najbliżej Ciebie oraz celu Twojej podróży.
 

Dlaczego warto podróżować autobusem?

Autobus jest jednym z najbardziej wygodnych i ekologicznych środków transportu. Bez problemu dowiezie Cię do celu, generując przy tym znacznie mniej dwutlenku węgla niż samolot, samochód czy pociąg. Nasz autobus bezpiecznie dowiezie do wybranej lokalizacji i sprawi, że odprężysz się w trakcie podróży. FlixBus stawia bezpieczeństwo pasażerów na pierwszym miejscu, a nasz zielony autobus przewyższa standardy bezpieczeństwa. Wszyscy kierowcy zostali również przeszkoleni według najnowszych metod, a w naszych autobusach panuje obowiązek zapinania pasów. Zarezerwuj już dziś bilet na przejazd z FlixBus - z nami jesteś bezpieczny w każdej podróży!

 

FAQ

Dostępne są różne metody płatności: rezerwacja online, rezerwacja przy użyciu aplikacji mobilnej, rezerwacja kartą (VISA/MasterCard/Maestro/Amex/Diners Club/JCB/Discover), PayPal, Google Pay oraz przelew natychmiastowy. Dodatkowo bilet można nabyć w punktach sprzedaży oraz biurach podróży. Tam dostępna jest płatność gotówką oraz wszystkie opcje płatności dostępne u danego przedstawiciela. Niektóre metody płatności wiążą się z dodatkowymi opłatami pobieranymi przez pośredników transakcji.

Upewnij się, czy wiadomość z potwierdzeniem nie trafiła do folderu spam Twojej skrzynki mailowej. Możesz również pobrać lub otrzymać nowe potwierdzenie rezerwacji na naszej stronie. Wystarczy kliknąć „Nie pamiętasz swojego numeru rezerwacji?”. Podaj adres e-mail użyty przy zakupie biletu, a otrzymasz nowe potwierdzenie drogą mailową.

Spróbuj skorzystać z innej przeglądarki internetowej. Nasza strona została zoptymalizowana pod przeglądarkę Chrome. Opróżnij historię przeglądarki, następnie usuń pliki cookie i spróbuj zarezerwować bilety jeszcze raz. Jeśli to nie zadziała, dodatkowo spróbuj zaktualizować przeglądarkę.

Opróżnij historię przeglądarki, usuń pliki cookie i spróbuj jeszcze raz. Możesz też wypróbować inną metodę płatności. Jeśli w trakcie przelewu natychmiastowego nie zobaczysz okienka do wpisania kodu 3D Secure, musisz wyłączyć blokadę wyskakujących okienek i spróbować ponownie. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się ze swoim bankiem, tak aby sprawdzić co nie działa poprawnie.

Oczywiście! Jest to bardzo proste - otwórz naszą aplikację mobilną i przejdź do menu Bilety. Następnie wybierz opcje Nadchodzące (przejazdy) i kliknij podróż, którą chcesz anulować. Wybierz opcję Zmiany w rezerwacji i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz anulować swój przejazd do 15 minut przed odjazdem.