Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Jarmark bożonarodzeniowy Krakow

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Jarmarki bożonarodzeniowe na stałe wpisały się w tradycję wielu miast Polski i co roku zachwycają świąteczną atmosferą. Liczne stragany z ozdobami choinkowymi, lokalne smakołyki oraz grzane wino to symbole każdego jarmarku świątecznego. Znamy targi organizowane w Berlinie czy Wiedniu, ale co się dzieje w polskich miastach w okresie przedświątecznym? W wielu z nich w grudniu, a nawet już w listopadzie panuje wyjątkowa świąteczna atmosfera. W tym roku dzięki zielonym autobusom FlixBusa masz okazję odkryć najlepsze i najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu oraz we Wrocławiu!  

Warszawa

W stolicy jeden jarmark świąteczny to za mało! Odbywa się tu kilka targów bożonarodzeniowych m.in. na Woli, Żoliborzu, przy Stadionie Narodowym i przy kilku galeriach handlowych. Ten najbardziej urokliwy znajdziesz na Barbakanie, w pobliżu kolumny Zygmunta. To idealne miejsce na świąteczne zakupy: przepiękne rękodzieło, biżuteria, zabawki i ozdoby choinkowe z pewnością mogą być idealnym prezentem świątecznym. A jeśli zmęczysz się zakupami, kubek grzanego wina oraz regionalne smakołyki z pewnością przywrócą Ci siły. Podczas jarmarku świątecznego czeka na Ciebie kilkunastometrowa choinka, lodowisko oraz iluminacja świetlna.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Warszawy.

Poznań

Betlejem Poznańskie z pewnością wprowadzi Cię w świąteczny nastrój! Na Placu Wolności dużą atrakcją jest 33-metrowe koło młyńskie, z którego można podziwiać widoki na miasto, w tym na pięknie oświetlone stragany i tłumy odwiedzających tuż pod Tobą. Oczywiście, będą świąteczne przysmaki, grzane wino, olbrzymia choinka, żłobek i wspólne śpiewanie kolęd (w kilku językach). Jednak to, co wyróżnia jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu, to spektakularne rzeźby lodowe, które powstają w ramach Ice Festival. Płyta Starego Rynku staje się co roku miejscem rywalizacji najlepszych na świecie lodowych rzeźbiarzy. Przechodnie mogą obserwować, jak przed ich oczami bryła lodu zamienia się w dzieło sztuki.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu.

Wrocław

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najsłynniejszych w Polsce. Zaglądają tu nie tylko Polacy, ale i cudzoziemcy ciekawi naszych bożonarodzeniowych tradycji. Mogą się więc trochę zdziwić, gdy obok stoisk z grillowanymi oscypkami zobaczą te serwujące potrawy z Węgier, Niemiec czy Litwy. Góralskie bambosze, wełniane skarpety, ....fidget spinnery — asortyment straganów to mieszanka folkloru i produktów made in China — czasem kiczowata, ale na pewno ciesząca oko. Oczywiście, zakupy to nie jedyna atrakcja. Warsztaty malowania bombek, parada świąteczna, karuzela dla dzieci, Zimowy Labirynt, koncerty — Wrocław wie, jak się organizuje jarmarki świąteczne!

Gdzie: Rynek, Ul. Świdnicka, Ul. Oławska, Plac Solny

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Wrocławia.

Kraków

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie ma wieloletnią tradycję, kiedy to okoliczni komedianci, kuglarze i trubadurzy nadciągali do miasta, aby wziąć udział w Jarmarku świętojańskim. Na ten czas przedświąteczny Rynek w Krakowie zapełni się straganami, gdzie będziecie mieli okazję skosztować wielu dań kuchni polskiej, a następnie spróbować „Grzańca Galicyjskiego”, który Was rozgrzeje w zimne wieczory. Ręcznie malowane bombki, szopki, pierniki, biżuteria, tkaniny — w Krakowie z pewnością upolujecie świetne prezenty dla bliskich i to w przepięknej scenerii miasta ustrojonego świątecznymi lampkami i ozdobami. Jarmarkom towarzyszyć będą inne wydarzenia, m.in. Korowód Kolędniczy i wizyta Świętego Mikołaja.

Gdzie: Rynek Główny

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Krakowa.

Gdańsk

Co powiesz na wycieczkę na jarmark bożonarodzeniowy do Gdańska? Przespaceruj się ulicą Długą, a następnie skieruj się na Targ Węglowy, gdzie będą na Ciebie czekać stragany wypełnione ozdobami choinkowymi i różnymi smakołykami, również regionalnymi. Oczywiście, tak jak na jarmark świąteczny przystało, będzie tu można zaopatrzyć się w ciekawe prezenty. Gdańsk wydaje się jednak stawiać bardziej na „styl eko” - będziesz tu mógł kupić np. przedmioty z upcyclingu, ręcznie robione kremy i mydła. Jarmarkowi towarzyszy wiele atrakcji: koncerty, lodowisko, Siedlisko Łosia, koło widokowe AmberSky, Zaczarowana Kareta. W tym roku organizatorzy pomyśleli o jeszcze jednej — Lodowej Górce, czyli 4-metrowej zjeżdżalni z 3 torami saneczkowymi! Zjeżdżalibyśmy.

Gdzie: Targ Węglowy, dziedziniec Forum Gdańsk

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Gdańska.

Katowice

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach to wydarzenie zasługujące na uwagę. Odbywa się on na ogromnym i niedawno odrestaurowanym Rynku. Dla odwiedzających przygotowano ponad 60 specjalnie urządzonych drewnianych straganów, oferujących wyroby rzemieślnicze, ozdoby bożonarodzeniowe, dekoracje, figurki i szopki, biżuterię z bursztynu, wełniane czapki i szaliki oraz kosmetyki naturalne z różnych stron świata.

A może chcesz odkryć coś nowego? Koniecznie wybierz się na jarmark bożonarodzeniowy w zabytkowej dzielnicy Katowic, Nikiszowcu. Jarmark świąteczny w Nikiszowcu to wyjątkowe wydarzenie trwające tylko kilka dni! Miejsce jest idealne dla miłośników sztuki. Ale nie tylko sztuką żyje człowiek. Napełnij brzuch tradycyjnymi świątecznymi przysmakami — od grzanego wina po smaczne kiełbasy. Wszystko to w otoczeniu wyjątkowej architektury. Ekipa FlixBusa gorąco poleca Nikiszowiec.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Katowic