Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe w europejskich stolicach

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe odbywają się w całej Europie. Pewnie słyszałeś o słynnym jarmarku świątecznym organizowanym w Wiedniu czy Pradze. A może marzy Ci się zimowy spacer nad Dunajem w Budapeszcie? Nic prostszego! FlixBus zabierze Cię, dokąd tylko chcesz! Poniżej przedstawimy Wam najlepsze, naszym zdaniem, jarmarki bożonarodzeniowe organizowane w europejskich stolicach. Dzięki połączeniom autobusowym FlixBusa możesz odwiedzić je wszystkie!

Boże Narodzenie to cudowny czas dla wszystkich i nie ma lepszego miejsca, aby cieszyć się świątecznym duchem niż na jarmarkach bożonarodzeniowych w różnych miastach Europy.

Wiedeń

Marzy Ci się wycieczka do przepięknej stolicy Austrii? Nic prostszego! Zarezerwuj bilet na jedno z połączeń autobusowych FlixBusa i już dzisiaj zacznij planować swoją podróż! Jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu to okazja, aby naprawdę poczuć magię świąt i spróbować wielu smakołyków, takich jak grzane wino, pieczone kasztany oraz tradycyjne strucle jabłkowe. Jarmark świąteczny to też dobre miejsce, żeby zrobić zakupy świąteczne i kupić ozdoby choinkowe dla całej rodziny!

W okolicach miejskiego ratusza – Rathausplatz, znajduje się najstarszy jarmark z około 150 straganami. Mniejsze jarmarki bożonarodzeniowe rozsiane są po cały mieście, np. przy pałacu Schönbrunn lub w dzielnicy Spittelberg.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Wiednia.

Salzburg

Jarmark bożonarodzeniowy w Salzburgu odbywa się już od XV wieku i jest to jedna z najważniejszych austriackich tradycji. Zlokalizowany jest u stóp twierdzy Hohensalzburg, przed katedrą. Na jego terenie znajduje się ponad 95 straganów, a w tle rozbrzmiewa śpiew chóru i występy orkiestry dętej. Zakochaj się w świeżo upieczonych piernikowych sercach i nie zapomnij kupić wyjątkowych dla regionu figurek świątecznych, ozdób choinkowych, zabawek i ręcznie wykonanych wełnianych swetrów. Autobusy FlixBus z przyjemnością zabiorą Cię na miejsce!

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Salzburga.

Praga

Dla wielu Czechów jarmarki bożonarodzeniowe to najlepsze miejsce na długie, zimowe wieczory. Jarmarki są popularnym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi na pogawędkę przy gorącym, grzanym winie lub ciepłej przekąsce.

Najbardziej popularnymi jarmarkami bożonarodzeniowymi w Czechach są znane na całym świecie jarmarki w Pradze. Jeśli zakupy przedświąteczne wciąż przed Tobą, zdecydowanie polecamy podróż autobusem do Pragi i odwiedzenie jarmarków bożonarodzeniowych w tym przepięknym mieście. Jarmarki organizowane są w wielu miejscach na terenie Pragi, głównie wokół Rynku Starego Miasta i Placu Wacława. Mniejsze targi można znaleźć m.in. na Placu Republiki i Placu Pokoju – to miejsca, w których Praga świętuje Adwent i Boże Narodzenie.

Święta to czas bez zmartwień, więc pozwólmy się porwać tradycji, lokalnej atmosferze świętowania i napełnijmy brzuchy typowymi specjałami. Przez cały grudzień Praga rozbłyskuje światłami lampek choinkowych wyłaniających się na każdym rogu, a miasto wypełnia magia świąt! W okresie świątecznym praski rynek na Starym Mieście przekształca się w ogromny jarmark bożonarodzeniowy. Na jarmarku świątecznym w Pradze znajdziesz ręcznie wykonane kubki ceramiczne, dekoracje świąteczne i słynne czeskie kryształy. Nie zapominajmy o świątecznych przysmakach, takich jak miody pitne, pieczone kasztany i tradycyjne czeskie słodkie ciasto Trdelník, które z pewnością nadadzą zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia jeszcze lepszego smaku.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Pragi.

Budapeszt

W okresie przedświątecznym Budapeszt gości przepiękny jarmark bożonarodzeniowy, który mieści się na placu Vörösmarty. Jarmark świąteczny w stolicy Węgier zachwyca dekoracjami świątecznymi i lampkami tworzącymi prawdziwy bożonarodzeniowy nastrój. Pomiędzy straganami z rękodziełami i ozdobami choinkowymi unosi się zapach grzanego wina, tradycyjnych dań kuchni węgierskiej, czyli gulaszu, lángos czy też smażonego sera rántott sajt. Podczas wycieczki na jarmark bożonarodzeniowy do Budapesztu nie możecie zapomnieć o spróbowaniu tradycyjnego drożdżowego smakołyku Kürtőskalás, odwiedzeniu łaźni termalnych i wyjściu na łyżwy na lodowisko w Parku Miejskim. 

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Budapesztu.

Strasburg

A może Francja? FlixBus zabierze Cię, gdzie tylko chcesz! Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu jest jednym z najstarszych w Europie. Jest organizowany od 1570 roku i odbywa się co roku w okresie od końca listopada do końca grudnia, wokół katedry i w dwunastu miejscach w centrum miasta. Co roku odwiedzający udają się do miasta, aby doświadczyć urzekającej i przyjaznej atmosfery sezonu świątecznego.

Słynny „Christkindelsmärik” na placu Broglie jest uważany za najstarszy jarmark bożonarodzeniowy we Francji. W Strasburgu na licznych placach w mieście znajdują się charakterystyczne drewniane chatki, a każdy z wielu jarmarków ma swoje unikalne cechy. Wybierz się autobusem do Strasburga!

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Strasburga.