Wyjątkowe miejsca: Termy Bukovina

Wyjątkowe miejsca: Termy Bukovina

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej to magiczne miejsce u podnóża Tatr, z widokiem na piękne szczyty i lasy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Autobusy do Bukowiny Tatrzańskiej

Z FlixBusem dojedziesz do Bukowiny Tatrzańskiej z wielu miejsc w Polsce. Mamy dla Ciebie bezpośrednie połączenia z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia. A jeśli spędzasz wakacje w Zakopanym, stamtąd również możesz wybrać się FlixBusem do jednych z bardziej urokliwych tatrzańskich term. Taka podróż jest bardziej przyjazna dla środowiska niż inne środki transportu. 

O Termach Bukovina

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej to nowoczesny kompleks basenów termalnych. W Termach Bukovina znajduje się kilkadziesiąt basenów o średniej temperaturze wody 30-38℃ co gwarantuje, że rozpłyniesz się z zachwytu, niezależnie od pory roku. Woda w basenach termalnych jest wydobywana z głębokości 2400 metrów ze zbocza góry Wysoki Wierch. Ma ona zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz urodę, dzięki wysokiej zawartości mikroelementów oraz pierwiastków. Wykazuje dobroczynne działanie dla skóry, układu oddechowego, narządów ruchu oraz pomaga odprężyć się po stresującym dniu. Dodatkowo na terenie term działa kilka rodzajów saun, więc nawet gdy na zewnątrz pogoda nie będzie sprzyjać, w termach możesz się rozgrzać i zrelaksować. Szacuje się, że rocznie termy w Bukowinie odwiedza ponad 4 miliony turystów. To niezwykle popularna atrakcja turystyczna Podhala, którą warto odwiedzić.

Co można robić w termach bukowińskich?

Termy Bukovina oferują wiele atrakcji. Możesz skorzystać z basenów sportowych i termalnych takich jak Jaskinia nad Porońcem - w którym odkryjesz wodospady i grotę skalną czy Bulgotnik, który jest wyposażony w hydromasaże. A w Czornym Stawie znajdziesz wodną huśtawkę i zjeżdżalnie - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Po kąpieli warto udać się do jednej z saun, są to zarówno sauny fińskie klasyczne i góralskie, jak i sauny na podczerwień. Korzyści z takich seansów, to nie tylko odprężenie umysłu, ale również odpoczynek dla mięśni i pozytywne działanie wygładzające oraz ujędrniające na skórę. W tygodniu można wybrać się na aerobik, a w weekendy odbywają się tematyczne sesje zapachowe i nurkowanie w wodach termalnych dla dzieci. Czeka na nie też wiele innych atrakcji, takich jak rwąca rzeka, zjeżdżalnie czy wodne masaże. Warto również zajrzeć do strefy SPA&Wellness, w której można się poddać zabiegom pielęgnacyjnym dla duszy i ciała. Temperatura wody jest zawsze wysoka, przez co z przyjemnością można spędzić w basenach cały dzień. A jeśli zgłodniejesz po relaksie, nie martw się, w termach znajdziesz również restaurację “Na Wiyrchu” z regionalną kuchnią oraz kawiarnię BUKOVINA. Płaci się tam zegarkiem a rachunek reguluje się przy wyjściu. To jeszcze nie wszystko, fani imprez też znajdą tu coś dla siebie. Co jakiś czas w termach odbywają Noce Basenów, które łączą muzykę i dobrą zabawę z relaksem w wodach termalnych.

Co musisz wiedzieć o Termach Bukovina?

W Termach Bukovina znajdziesz 20 basenów termalnych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, które są otwarte przez cały rok. Ale to nie wszystko, możesz również skorzystać z saun, SPA oraz restauracji. Zależnie od tego ile czasu potrzebujesz na relaks, możesz wybrać bilet na kilka godzin lub na cały dzień. A jeśli planujesz skorzystać z strefy saun, w której znajdziesz 8 różnych rodzajów saun, pamiętaj żeby wybrać dodatkowy pakiet. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci, o których wspomnieliśmy wyżej, a małe dzieci (do 100 cm wzrostu), wchodzą na termy gratis, oczywiście pod opieką rodziców!

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie internetowej, klikając tutaj.

Jak dojechać do Term Bukovina?

Do Bukowiny Tatrzańskiej najlepiej i najtaniej jest dojechać autobusem bezpośrednio z Zakopanego a połączenia można znaleźć przez cały dzień. Z przystanku autobusowego w Bukowinie można wziąć taksówkę, która zawiezie nas już bezpośrednio do Term, które znajdziesz przy adresie: ul. Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska.

Tanie bilety do Bukowiny Tatrzańskiej

Wygodne połączenia z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej oferuje FlixBus - autobus zatrzymuje się na przystanku Bukowina Tatrzańska (Klin) lub na ulicy Kościuszki. Stamtąd do Term Bukovina pozostaje tylko kawałek, który można pokonać m.in. taksówką. Sama podróż zajmuje jedynie 25 minut. Bilet na przejazd możesz zarezerwować tutaj. Jest również możliwość zakupienia od razu biletu w obie strony, co zmniejsza ostateczny koszt. Wielu przewoźników oferuje tanie bilety do Bukowiny Tatrzańskiej, a na oficjalnej stronie FlixBusa ceny biletów zaczynają się już od 9,99 zł, więc nie wahaj się i zarezerwuj swoją kolejną wycieczkę. 

Najczęściej zadawane pytania

W jakich godzinach są otwarte Termy Bukovina?

Termy Bukovina są czynne od godziny 09:00 do godziny 22:00.

Czy jest możliwość zakupy biletu rodzinnego? 

Tak, termy Bukovina oferują kilka pakietów dla rodziców z dziećmi w przystępnych cenach, tak aby zminimalizować koszty wspólnego wejścia do obiektu. Dokładny cennik znajdziesz tutaj.

Czy termy Bukowina są bezpieczne w trakcie pandemii koronawirusa? 

Obowiązuje całkowity zakaz korzystania z Term przez osoby z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych. Dodatkowo goście Term zobowiązani są do dezynfekcji rąk przy wejściu na teren Term oraz zachowania niezbędnego, minimum 2-metrowego dystansu od innych Gości.