Energylandia - największy park rozrywki w Polsce

Energylandia - największy park rozrywki w Polsce

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący niezliczone atrakcje, skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Dojazd autobusowy do Energylandii

Do Energylandii możesz dojechać prosto z Krakowa, Katowic oraz Wrocławia, gdzie z dworców autobusowych kursują autokary, które dowiozą Cię bezpośrednio na miejsce. Bilety możesz zarezerwować na stronie FlixBusa.

O Energylandii

Energylandia to ogromny park rozrywki zlokalizowany w miejscowości Zator, na granicy Śląska i Małopolski. Powstał on w 2013 r. i oferuje ponad 106 atrakcji. Energylandia to nie tylko wesołe miasteczko. To coś znacznie więcej -  prawdziwe centrum rozrywki, gdzie jesteś w stanie spędzić cały dzień, oddając się zabawie. W 2021 roku, Park Rozrywki Energylandia odwiedziło ponad 1,8 mln gości. W tym roku zaprezentowano tam nową, szóstą strefę Aqualantis, czyli aż 3 nowe roller coastery: Abyssus, Ekipa Light Explorers oraz Tidal Wave Twister. Dodatkowe informacje na temat dostępnych atrakcji znajdziesz, klikając tutaj.

Jakie atrakcje czekają w Energylandii?

Kompleks podzielony jest na sześć części, a w każdej z nich znajdziesz coś dla siebie. Pierwsza to Bajkolandia, iście dziecięca kraina marzeń, w której Twoje maluchy znajdą się pośród postaci z ich ulubionych bajek. Kolejna strefa Energylandii to strefa familijna. Uwaga - tutaj obowiązuje minimum 140 cm wzrostu, czyli znajdują się tu atrakcje dla ciut starszych dzieci, z spływami, samochodzikami i domem strachów. Strefa ekstremalna to miejsce dla wszystkich, którzy szukają wrażeń - jest to najpopularniejsza część tego parku. Znajdują się tam ogromne rollercoastery, wahadło Aztec Swing czy też gigantyczne, bo ponad 40 metrowe ramię Space Boostera. 

Mieści się tam również Water Coaster Speed, światowy rekordzista wśród wodnych Rollercoasterów - to ponad 60 metrów zjazdu i fenomenalna prędkość podczas spadku w dół, bo aż 110 km/h! Z kolei Water Park, to pierwowzór tropikalnej wyspy, która oferuje mnóstwo basenów i zjeżdżalni. Jeśli lubisz spędzać czas w wodzie - ta strefa z pewnością przypadnie Ci do gustu. 

Smoczy Gród to miejsce rodem z Władcy Pierścieni czy też słynnego Wiedźmina. Tutaj odkryjesz gotyckie uliczki, ruiny zamków oraz ścieżki zdobione pochodniami, i poczujesz się jak w krainie fantasy. Ostatnia, szósta strefa parku rozrywki, Aqualantis, to najnowszy dodatek, z wieloma wodnymi atrakcjami. To z pewnością miejsce na wyjątkowy wypoczynek.

Co warto wiedzieć o Energylandii?

W trakcie odwiedzin, oprócz kolejek, warto wybrać się na pokazy i widowiska, które odbywają się w różnych miejscach w całym parku. Dostępna jest również oferta noclegowa, która może przedłużyć korzystanie z rozrywek na cały weekend.  A jeśli planujesz wycieczkę do Energylandii w trakcie sezonu zimowo-jesiennego, który zaczyna się po 31 października, warto zobaczyć Winter Kingdom. Ta zimowa kraina, to największy w Polsce ogród świateł, z zimowym lodowiskiem oraz słynnym jarmarkiem bożonarodzeniowym.

W przyszłym roku Energylandia otworzy kolejną, najnowszą strefę - Sweet Valley. Staną w niej między innymi dwa rollercoastery - Choco Chip Creek oraz Honey Harbour, które sprawią, że Energylandia osiągnie światowy poziom, oraz stanie się parkiem rozrywki z największą ilością rollercoasterów na świecie! 

Jak dojechać do Energylandii?

Do Energylandii można dojechać bezpośrednio z Katowic, Krakowa lub Wrocławia. Na miejscu specjalna Ciuchcia Energylandii przewozi gości przybywających na stację kolejową w Zatorze oraz gości parkujących na oddalonych parkingach, pod samo wejście. Również goście Western Camp Resort mogą cieszyć się wyjątkową przejażdżką do Energylandii. Jeśli podróżujesz z innego kraju, dwa najbliższe lotniska to Port lotniczy Kraków-Balice oraz Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice. Na stronie Energylandii znajdziesz numery telefonów przewoźników oraz taksówek, które zabiorą Cię prosto z lotniska! Mimo to najtańszą i najlepszą opcją jest bezpośredni autobus do Zatoru.

Tanie bilety autokarowe do Energylandii

Do Energylandii najwygodniej dojechać autobusem. Dzięki FlixBusowi z łatwością dotrzesz do Wrocławia lub Katowic, skąd dalej możesz skorzystać z bezpośrednich połączeń na trasach Wrocław-Zator oraz Katowice-Zator naszego partnera Marketplace – BuzzBus.

Bilety na wszystkie połączenia dostępne są na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej FlixBus. Korzystając z platformy FlixBus, oba połączenia masz na jednym bilecie, a w razie nieprzewidzianych sytuacji, możesz liczyć na wsparcie biura obsługi FlixBus.

Odkryj ofertę przejazdów w niskich cenach do Wrocławia oraz Katowic.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zamiast busa, możemy dojechać do Zatoru taksówką?

Tak, na stronie Energylandii znajduje się lista rekomendowanych taksówkarzy, którzy zabiorą Was bezpośrednio z dworca w Katowicach czy Krakowie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Czy planując wizytę w parku rozrywki musimy mieć wcześniejszą rezerwację?

W przypadku wizyty indywidualnej, wcześniejsza rezerwacja biletów nie jest wymagana. Każdy zakupiony bilet to gwarancja wejścia na teren Energylandii i udanej zabawy!

Czy mogę wyjść na chwilę z Parku, a potem do niego wrócić?

Jeśli chcesz na chwilę wyjść z Energylandii, a potem do niej wrócić, poproś pracownika parku o specjalną opaskę - dzięki niej będziesz mógł/a wrócić tego samego dnia. Zachowaj bilet wstępu do Energylandii - nie wyrzucaj go.

Czy na terenie parku znajduje się parking?

Przed wejściem do parku jest parking - koszt zaparkowania samochodu to 10 zł za cały dzień. Wycieczki, które podróżują autokarami mogę parkować bezpłatnie.