Jezioro Garda – odkryj autobusem

Autobusem nad Jezioro Garda

Położone w północnych Włoszech Jezioro Garda to idealne miejsce na krótki, letni wypoczynek. FlixBus zapewnia tanie i wygodne podróże nad największe jezioro we Włoszech.

Miłośnicy sportu mogą uprawiać na jego niebieskiej wodzie windsurfing i żeglarstwo lub podziwiać je z dużej odległości podczas pieszych wędrówek, wypraw wspinaczkowych oraz przejażdżek rowerem górskim. Amatorzy nieco spokojniejszego wypoczynku mogą się zrelaksować podczas spaceru wąskimi uliczkami średniowiecznych wiosek znajdujących się w pobliżu.

W okolicy jest dużo do odkrycia. Warto jest też przeznaczyć czas na krótką wycieczkę do Wenecji lub odwiedzić Weronę, aby przejść się śladami Romea i Julii.

4 argumenty, aby spędzić wakacje nad Jeziorem Garda

1. Gardaland

Czym jest Gardaland?

W 1975 roku w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Garda otworzono największy park rozrywki we Włoszech. Znajdziesz tutaj kolejki oraz inne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Poza klasycznymi kolejkami górskimi oraz wieżą swobodnego spadania w Gardaland dostępne są liczne karuzele, kino 4D oraz akwarium.

Gdzie znajduje się Gardaland?

Największy park rozrywki we Włoszech znajduje się nad południowym brzegiem jeziora, w Castelnuovo del Garda. Z przystanku FlixBus w Castelnuovo del Garda do wejścia do parku rozrywki można dojść pieszo w kilka minut. Inną możliwością jest dojechanie autokarem do Werony, gdzie można przesiąść się na regionalną linię autobusową 164 (ATV). Podróż do parku zajmie około godzinę.

Gdzie znajdę dalsze informacje?

Dalsze informacje na temat Gardalandu można znaleźć w naszym przeglądzie parków rozrywki w Europie.

2. Monte Baldo

Czym jest Monte Baldo?

Monte Baldo to masyw górski wznoszący się na 2000 metrów nad wschodnim brzegiem Jeziora Garda, z którego rozciąga się wspaniały widok. W drodze na szczyt możesz podziwiać wiele gatunków roślin, które występują jedynie na Monte Baldo.

W jaki sposób mogę dostać się na szczyt?

Istnieje wiele sposobów: możesz dostać się na szczyt pieszo, szlakiem wspinaczkowym lub rowerem górskim. Amatorzy wygodnych rozwiązań mogą po prostu wjechać na niego kolejką linową z Malcesine. Po dostaniu się na szczyt pozostaje Ci jedynie delektować się widokiem.

Gdzie leży Monte Baldo?

Monte Baldo położone jest na wschodnim brzegu jeziora, między Malcesine i Etsch (Adige). Nad przeciwległym brzegiem znajduje się, między innymi, miejscowość Campione del Garda.

3. Sirmione

Gdzie leży Sirmione?

Sirmione leży na południowym brzegu Jeziora Garda. Część wioski znajduje się w obrębie wystającej części półwyspu, dzięki czemu cieszyć się można wspaniałymi widokami na jezioro.

Co czeka na mnie w Sirmione?

Poza typowymi labiryntami wąskich uliczek i pięknymi placami otoczonymi kawiarenkami, które są znakiem rozpoznawczym starych miasteczek nad Jeziorem Garda, Sirmione oferuje również wiele parków, uzdrowiska i średniowieczny zamek Scaliger warty odwiedzenia chociażby ze względu na rozciągający się z niego wspaniały widok.

Czym są Groty Catullus?

Nie trzeba jechać do Rzymu czy Pompei, aby podziwiać pozostałości rzymskiej architektury. A do tego nad Jeziorem Garda historyczne zwiedzanie połączyć można z relaksem w mieniącej się słońcem wodzie. Na końcu półwyspu Sirmione można znaleźć pozostałości rzymskiej wilii o powierzchni niemal 20 000 kilometrów kwadratowych, skąd rozciąga się wspaniały widok na jezioro.

4. Malcesine

Gdzie leży Malcesine?

Malcesine to miasto położone na wschodnim brzegu Jeziora Garda, tuż przy podnóżu gór Monte Baldo. Nawet Goethe wspomniał o wizycie w Malcesine w XVIII wieku i uwiecznił to miasto w swoim dziele „Podróż włoska”.

Co trzeba zobaczyć w Malcesine?

Średniowieczny zamek Castello Scaligero góruje nad miastem, a z jego wieży rozciąga się wspaniały widok na Jezioro Garda oraz Malcesine. W tym miejscu możesz zgubić się podczas spacerów wąskimi, brukowanymi uliczkami.

Co można robić w Malcesine?

Malcesine to doskonały punkt początkowy dla wielu aktywności sportowych nad Jeziorem Garda. Można tutaj żeglować oraz szaleć podczas kite oraz windsurfingu. Z Malcesine można również wyruszyć kolejką linową na Monte Baldo. Góry te są popularnym miejscem wizyt doświadczonych paralotniarzy, amatorów pieszych wędrówek oraz górskich rowerzystów.

Dlaczego warto wybrać się nad Jezioro Garda autobusem

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż nad Jezioro Garda bez dodatkowych kosztów i konieczności przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych nad Jeziorem Garda

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem nad Jezioro Garda możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na dużą porcję lodów!

Nasze najpopularniejsze połączenia nad Jezioro Garda

Z Wrocławia do Werony

Z Krakowa do Werony