Zaplanuj swój rejs z FlixBusem!

Zorganizuj swój rejs, wykorzystując przejazdy z FlixBusem

Gdynia, Gdańsk, Szczecin i Kołobrzeg mają jeden wspólny mianownik dla wszystkich fanów rejsów – stanowią miasta portowe, będące punktem startowym dla wspaniałej przygody, jaką jest spędzenie kilku dni lub tygodni na pełnym morzu. Realizowane przez FlixBus połączenia autobusowe to nie tylko możliwość zwiedzenia pięknych, polskich miast, ale również świetna okazja, by skorzystać z oferty najważniejszych portów w kraju i wybrać się na niezapomniany rejs!

Przegląd najważniejszych portów, do których dojedziesz FlixBusem

Niezależnie czy zarezerwowałeś już swój rejs promem lub statkiem wycieczkowym, czy nadal poszukujesz wskazówek i inspiracji – znajdziesz u nas wszelkie niezbędne informacje, które pomogą Ci w zaplanowaniu morskiej wycieczki. Najważniejsze polskie porty, do których dostaniesz się, korzystając z przejazdów autobusami FlixBusa to:

  • Gdynia
  • Kołobrzeg
  • Gdańsk
  • Szczecin

Gdynia

Informacje ogólne

Port Gdynia jest najważniejszym i najbezpieczniejszym polskim portem pasażerskim. Umożliwia korzystanie z oferty największych wycieczkowców pływających po Bałtyku, co stanowi nie tylko ogromną atrakcję turystyczną miasta, ale również całego Pomorza. Rejsy z Gdyni na stałe wpisały się w kalendarz morskich turystów. W samym tylko 2017 roku do portu w Gdyni zawinęło 41 statków pasażerskich z niemal 90 tys. pasażerów na pokładzie.

Jakie statki wycieczkowe wypływają z Gdyni?

Sezon statków pasażerskich trwa w porcie Gdynia od maja do października, oferując w zależności od sezonu ok. 50 wycieczek. Jednymi z najważniejszych statków, z których usług turystycznych warto skorzystać, są bez wątpienia: słynny wycieczkowiec Queen Elizabeth oraz mierzący aż 315 metrów Mein Schiff 1. Kilkukrotnie w sezonie można podziwiać przycumowany statek AIDAbella.

Gdzie dotrzesz promem z Gdyni?

Z portu w Gdyni możesz wybrać się zarówno w krótki rejs do Jastarnii, jak i egzotyczną wycieczkę po oceanach na pokładzie luksusowego statku.  Morski Port Gdynia obsługuje też podróże promami linii Stena Line, którymi dostaniesz się do Szwecji, a dokładniej do miasta Karlskrona. 

Jak dostać się do portu z przystanku autobusowego FlixBusa w Gdyni?

Przystanek autobusowy FlixBusa znajduje się w Gdyni przy pl. Konstytucji 1, czyli w sąsiedztwie Dworca Głównego oraz nieopodal samego portu w Gdyni, w związku z czym bez problemu można do niego dotrzeć pieszo. Chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, należy z przystanku Gdynia Dworzec Główny PKP wsiąść w autobus linii nr 23 lub 24 i podjechać jeden przystanek na Węzeł Ofiar Grudnia’70.

Gdańsk

Informacje ogólne

Port Gdańsk odwiedzany jest rokrocznie przez tysiące miłośników żeglugi. Obsługę statków pasażerskich zapewniają na ogół nabrzeża Portu Wewnętrznego: Nabrzeże Obrońców Westerplatte, Nabrzeże WOC II oraz Nabrzeże Kpt. Źiółkowskiego. Port w Gdańsku wyposażony jest w system licencjonowanego transportu, z którego stałych cen korzystać mogą turyści. Specjalne plansze przedstawiające cennik usług transportowych pozwalają na dokładne określenie kosztu oferowanych wycieczek. 

Jakie statki wycieczkowe wypływają z Gdańska?

W sezonie od drugiej połowy kwietnia do drugiej połowy października do portu w Gdańsku przypływa ok. 70 statków pasażerskich. Jeszcze dwa lata temu było ich o ponad połowę mniej! Port w Gdańsku przeżywa pod tym względem prawdziwy rozkwit. Skorzystać można tu z oferty wycieczkowej m.in. norweskich wycieczkowców Viking Sea i Viking Sky czy portugalskiego statku Astoria.

Gdzie dotrzesz promem z Gdańska?

Będąc w Gdańsku, możesz skorzystać z usługi podróży promem oferowanej przez firmę promową Polferries – Polska Żegluga Bałtycka. Prom do Szwecji z Gdańska zatrzymuje się w miasteczku portowym Nynashamn w regionie Sztokholm. Stamtąd co 30 minut odjeżdżają pociągi do centrum stolicy.

Jak dostać się do portu z przystanku autobusowego FlixBus w Gdańsku?

W Gdańsku zatrzymujemy się na dwóch przystankach: Gdańsk (3 maja 12) oraz Gdańsk Hala Olivia (Al. Grunwaldzka). Spod Hali Olivia najlepiej wsiąść w pociąg SKM i dojechać do Dworca Głównego, a następnie dojechać do portu linią 106 lub 138. W przypadku przystanku FlixBus Gdańsk znajdującego się przy Dworcu Głównym najszybciej dotrzesz do portu autobusem linii 606, wysiadając na przystanku Przystań Żeglugi.

Szczecin

Informacje ogólne

Położony u ujścia Odry port w Szczecinie oddalony jest od morza o 68 kilometrów. Wraz z portem w Świnoujściu stanowi największy kompleks portowy na obszarze południowego Bałtyku. Dla miłośników morskiej żeglugi najważniejsze jest to, że port Szczecin obsługuje zarówno rzeczne, jak i pełnomorskie wycieczkowce. Poza tym z portu Szczecin-Świnoujście regularnie wyruszają promy, dzięki którym można szybko i sprawnie dostać się do innych nadmorskich państw.

Jakie statki wycieczkowe wypływają ze Szczecina?

Port w Szczecinie przyjmuje ok. 80-90 odwiedzin różnych wycieczkowców rocznie, co stanowi nie lada atrakcje dla amatorów morskich podróży. Do Szczecina zawijają zarówno cruisery rzeczne, jak i pełnomorskie. Nowością w Szczecinie jest luksusowy, szwajcarski statek „Excellence Coral”. Pojawiają się również regularnie m.in. francuskie statki, takie jak „Mona Lusia” czy „Victor Hugo” oraz niemieckie i szwajcarskie. Pełnomorskie wycieczkowce, które można spotkać w porcie w Szczecinie to „Albatros”, „Seabourn Ovation” oraz „Gann”.

Gdzie dotrzesz promem ze Szczecina?

Z kompleksu portowego Szczecin i Świnoujście możesz odbyć podróż w kilku nadmorskich kierunkach. Jednym z nich jest Szwecja, gdzie promem Polferries dopłyniesz do miasteczka Ystad. Z kolei podróżując promem firmy TT-Line, odwiedzisz miasto Trelleborg. Prom Szczecin – Dania pozwoli Ci w przyjemnej atmosferze dotrzeć do Ronne na duńskiej wyspie Bronholm oraz do stolicy Danii - Kopenhagi. Firma Polferries zapewnia w tym celu mikro-busy przewożące pasażerów z portu w Szczecinie do terminala w Świnoujściu.

Jak dostać się do portu z przystanku autobusowego FlixBusa w Szczecinie?

Podróżując do portu w Szczecinie, należy skorzystać z głównego przystanku FlixBusa w tym mieście, czyli Szczecin (PKP) znajdującego się przy ul. Kolumba 88. Stamtąd odjeżdżają tramwaje i autobusy na odległy o 2 stacje przystanek Wyszyńskiego – dojedziemy tam m.in. tramwajem nr 7 lub autobusem nr 70. Następnie dowolnym tramwajem podjeżdżamy 1 stację na przystanek Energetyków lub robimy sobie kilkuminutowy spacer i jesteśmy na miejscu.

Kołobrzeg

Informacje ogólne

Położony na Pomorzu Zachodnim Kołobrzeg to miasto tętniące życiem, które szczególnie w sezonie letnim odwiedzają tysiące turystów żądnych odpoczynku nad polskim morzem. To również bardzo znane i ważne polskie uzdrowisko. W mieście znajduje się również port morski, pełniący handlową, rybacką, jachtową oraz pasażerską funkcję. Port pasażerski stanowi ważne miejsce dla turystyki miasta nie tylko jako lokalna atrakcja i daleko wysunięty punkt widokowy, ale również jako miejsce, z którego można wybrać się na niezapomniany rejs.

Jakie statki wycieczkowe wypływają z Kołobrzegu?

Port pasażerski w Kołobrzegu regularnie obsługuje rejsy kilku statków pasażerskich przewożących rocznie ponad 250 tys. pasażerów. Statek Jantar zabierze Cię na „Majorkę Północy” czyli duńską wyspę Bronholm. W sezonie letnim rejsy na Bronholm odbywają się niemal codziennie. Poza tym, regularnie odbywają się rejsy statkami pasażerskimi Viking, Santa Maria oraz Monika III. Można skorzystać tu również z oferty rejsów wędkarskich w okolice wraków.

Gdzie dotrzesz promem z Kołobrzegu?

Kołobrzeg oferuje możliwość rejsu promem na drugie co do wielkości miasto na duńskiej wyspie Bronholm – Nexo. Promy w sezonie letnim regularnie pływają na trasie Kołobrzeg – Bromholm w związku z czym niezależnie kiedy będziesz spędzać urlop w tym mieście – najprawdopodobniej będzie okazja wybrać się na bardzo ciekawy rejs!

Jak dostać się do portu z przystanku autobusowego FlixBus w Kołobrzegu?

Wysiadając na przystanku FlixBus Kołobrzeg (Al. Kolejowa 6) lub znajdującym się tuż obok Kołobrzeg Jagiellońska (ul. Jagiellońska), możesz wybrać się na 20-minutowy spacer do Portu Kołobrzeg. Możesz skorzystać również z transportu publicznego. 

Dlaczego przejazd autobusem to idealny sposób na dotarcie do portu?

Prosta usługa

Przygotowania do wyjazdu bywają stresujące. Jeżeli zdecydujesz się pojechać do miasta portowego autobusem, nie musisz martwić się, gdzie zaparkujesz samochód na kilka dni i ile za to zapłacisz.

Nocne połączenia

Do miast portowych możesz dostać się nocnym autobusem. Dzięki temu oszczędzisz na hotelu i z pokładu autobusu wejdziesz wprost na pokład statku.

Przystanki autobusowe

Nasze przystanki znajdują się blisko portów. Łatwo dostaniesz się na swój rejs piechotą lub miejskim transportem.

Bezpłatne Wi-Fi

Cóż, nasze autobusy nie są tak luksusowe jak niektóre liniowce, ale jedno jest pewne: na naszym pokładzie zawsze znajdziesz gniazdka do prądu i darmowe Wi-Fi.