Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech

Jarmark bożonarodzeniowy Niemcy

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia! Zarezerwuj wypad z FlixBusem i odkryj najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Niemczech. Naciesz oczy ozdobami, pięknymi choinkami, i skosztuj lokalnej kuchni.

Zanim jarmarki bożonarodzeniowe stały się nieodłącznym elementem większości dużych miast Europy, organizowane były w Niemczech. Tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych (z jęz. niem. Weinachtsmarkt) sięga XIV w., a pierwszy jarmark świąteczny odbył się w Dreźnie w 1434 r. Jarmarki w Niemczech są chętnie odwiedzane przez klientów FlixBusa i dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć oddzielną stronę na zestawienie najpopularniejszych jarmarków świątecznych u naszych sąsiadów. 

Przedstawiamy poniżej najlepsze i najbardziej urokliwe jarmarki świąteczne w Niemczech! Wskakuj na pokład naszych zielonych autobusów! Miłej lektury!

Berlin

W okresie przedświątecznym Berlin zapełnia się różnymi jarmarkami. W całej stolicy jest ich około 60. Poza niezwykłymi tradycyjnymi jarmarkami bożonarodzeniowymi na Alexanderplatz oraz świątecznymi na Gendarmenmarkt nie można zapomnieć o jarmarku przy Pałacu Charlottenburg. Najstarszym jarmarkiem świątecznym w Berlinie jest Berliner Weinachtszeit przy Roten Rathaus, który wyróżnia się wielkim diabelskim młynem górującym nad otaczającymi budynkami. Berlińskie jarmarki bożonarodzeniowe słyną z różnorodności, ale jednocześnie zamiłowania do tradycji, a to wszystko w magicznej scenerii oświetlonego miasta i zapachu grzanego wina.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Berlina.

Drezno

Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie jest najstarszym jarmarkiem świątecznym w Niemczech i nazwę Striezelmarkt, która pochodzi od pysznych słodkości – strucli, czyli ciasta drożdżowego z dodatkiem rodzynek i migdałów. Oprócz strucli drezdeńskiej, na jarmarku bożonarodzeniowym, czeka na Was wiele innych atrakcji: przepiękne ozdoby choinkowe, wyroby garncarskie, tkaniny i koronki. Nie zapominajmy o 14-metrową świątecznej piramidzie, w której czeka mnóstwo niespodzianek na dzieci. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jarmarku bożonarodzeniowego w Dreźnie jest też Pflaumentoffel – kominiarz wykonany z suszonych śliwek będący smaczną ozdobę świąteczną. To wszystko przy akompaniamencie aromatycznego grzanego wina, kolęd i świątecznych dekoracji, które przypominają o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. 

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Drezna.

Norymberga

Jarmark bożonarodzeniowy w Norymberdze jest przez wielu uważany za najlepszy na świecie. Z pewnością nie zawiedzie również Ciebie! Jarmark świąteczny w tym bawarskim mieście zachwyca swoim rozmiarem i wszelkimi atrakcjami, takimi jak nastrojowe koncerty kolęd, tradycyjne jasełka w barokowym kościele św. Idziego i na ulicy Spitalgasse, wystawa zabytkowych straganów w ratuszu oraz przepiękne rękodzieła lokalnych rzemieślników. Tradycja i świąteczne smaki będą Ci na jarmarku bożonarodzeniowym w Norymberdze towarzyszyć na każdym kroku! Pyszne pierniki „Lebkuchen“, sławne na całym świecie norymberskie kiełbaski, grzane wino, czyli „Glühwein” czy słynne „Feuerzangenbowle“ — co dosłownie znaczy „ponczowe języki ognia” — są idealnym sposobem na rozgrzanie się w zimowe, chłodne wieczory. FlixBus zabierze Cię prosto do Norymbergi.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Norymbergi.

Monachium

Zabierz się z FlixBusem do Bawarii! Monachium jest przepięknym miastem, które w okresie przedświątecznym zachwyca dekoracjami i atmosferą. Jarmark bożonarodzeniowy w Monachium to ponad 150 straganów ze świątecznymi ozdobami, ceramiką i tradycyjnymi wyrobami. Największy i najliczniej odwiedzany jest jarmark świąteczny w centrum miasta – na placu Marienplatz, który ozdabia corocznie 30-metrowa choinka. Na jarmarku bożonarodzeniowym w Monachium nie zabraknie dla Ciebie atrakcji: lodowisko, grzane wino, pierniki, tradycyjne bawarskie potrawy na pewno przypadną Ci d gustu! Gorąco polecamy, aby podczas zwiedzania jarmarków świątecznych nie pominąć jarmarku średniowiecznego na Wittelsbacherplatz mieszczącego się w pobliżu Odeonplatz. Na tym jarmarku nuda nigdy nie gości! W zimowy wieczór rozgrzeją Cię pokazy sztucznych ogni, a jeśli to nie wystarczy, z pomocą przyjdzie Ci kielich „Feuerzangenbowle“.

Wszystkie połączenia autobusowe na jarmarki bożonarodzeniowe do Monachium.