Wyjątkowe miejsca: Termy Bania

Wyjątkowe miejsca: Termy Bania

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej to nowoczesny kompleks wód termalnych, który gwarantuje dobrą zabawę.

Dojazd autobusem do Termy Bania

Do Białki Tatrzańskiej najlepiej udać się autobusem bezpośrednio z Zakopanego. Czas przejazdu zajmuje jedynie 40 minut. Termy Bania jest położona przy głównej ulicy w Białce Tatrzańskiej. Tuż przed budynkiem Termy znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz autobusów. Do Białki Tatrzańskiej najlepiej udać się autobusem bezpośrednio z Zakopanego. Czas przejazdu zajmuje jedynie 40 minut. Dla osób, które mieszkają w centrum Polski, z Warszawy kursuje do tego miejsca także bezpośredni autobus!

Co to są Termy Bania?

Termy Bania to aż 14 basenowych niecek, zjeżdżalnie, gejzery oraz sztuczne fale — to wszystko zapewni Ci relaks oraz zabawę na najwyższym poziomie, niezależnie od pogody oraz temperatury na zewnątrz. Kompleks Termy Bania to baseny rekreacyjne z wodą termalną, mieszczące się wewnątrz jak i na otwartej przestrzeni, o temperaturze wody sięgającej do 38 stopni Celsjusza! Powierzchnia term to ponad 8000 metrów kwadratowych, przy czym powierzchnia basenów to aż ponad 1,4 tys. metrów.

Co należy wiedzieć o Termach Bania?

Termy w Białce Tatrzańskiej są podzielone na trzy oddzielne strefy, w których możesz spędzić cały dzień — Strefa Zabawy, Strefa Relaksu oraz Saunarium. Znajdziemy tam baseny zarówno na otwartym powietrzu jak i wewnątrz ośrodka oraz strefę SPA & Wellness. Wybierając bilet, możesz zdecydować się na strefy, które Cię interesują. Ponadto Termy Bania oferują sezonowe promocje, takie jak np. jesienne pakiety. Strefa Zabawy jest dedykowana dla najmłodszych, a w Strefie Relaksu, można się odprężyć podziwiając widoki na górskie szczyty. W Saunarium — nasi goście do wyboru mają aż cztery sauny suche — Ruska Bania, Sauna Fińska, Sauna Stara Góralska. Prosimy zwrócić uwagę, że jest to strefa przeznaczona wyłącznie dla osób powyżej 16 roku życia! 

Po Strefie Saun można poruszać się wyłącznie w stroju kąpielowym albo ręczniku. Pod koniec warto również zajrzeć do dwóch saun mokrych — Łaźni Parowej oraz Groty Kamienna Solna, gdzie wchodzimy już nago. W Saunarium znajduje się również basen chłodzący z wodospadem! 

Co można robić w Termie Bania?

W termach w Białce Tatrzańskiej, czeka wiele atrakcji, dzięki którym w tym ośrodku można spędzić cały dzień, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz! W Strefie Zabawy znajdziesz rozrywki dla najmłodszych, w tym zjeżdżalnie dla dzieci oraz (zewnętrzne jak i wewnętrzne) baseny termalne z ciepłą wodą o temperaturze od 34°C do 38°C. Niezapomniana zabawa czeka na najmłodsze dzieci w specjalnie dedykowanej strefie — jest to plac zabaw na antresoli! W Strefie Relaksu skorzystasz z basenów zewnętrznych, gdzie można szukać odprężenia z widokiem na panoramę Tatr, natomiast w wewnętrznej strefie znajdują się wanny jacuzzi oraz drink-bar w wodzie. Ostatnia strefa w tym miejscu to Saunarium — na terenie Term znajduje się kilka rodzajów saun, w tym Ruska Bania, Sauna Stara Góralska, Sauna Fińska, Łaźnia Parowa czy też Grota Kamienna Solna. Dodatkowo warto skorzystać z Basenu Solankowego, który jest znany z niesamowitych właściwości leczniczych. Co roku to miejsce w Białce Tatrzańskiej jest odwiedzane przez miliony turystów. 

Jak dojechać do Term Bania?

Do Białki Tatrzańskiej najlepiej dojechać bezpośrednio z Zakopanego. Do Zakopanego zabierze Cię FlixBus np. z Warszawy. Jest również dostępne połączenie z  Warszawy do Białki Tatrzańskiej, z przesiadką w Krakowie, w kierunku Nowego Targu (kolejny przystanek po Nowym Targu, to właśnie Białka Tatrzańska!). Autobus FlixBus zatrzymuje się na przystanku Białka Tatrzańska Szkoła. To zaledwie 5 minut pieszo do Term Bania. Bilet autobusowy możesz zarezerwować bezpośrednio tutaj.

Tanie bilety autobusowe do Termy Bania

Do Białki Tatrzańskiej najlepiej udać się autobusem, szczególnie gdy podróżujemy z Warszawy czy też Krakowa. Z FlixBusem ceny biletów z Warszawy Zachodniej zaczynają się już od 60 złotych, a podróż odbywa się z jedną przesiadką w Zakopanem lub w Krakowie. Z dworca głównego w Zakopanem, do Białki Tatrzańskiej dojeżdża się już w 45 minut. Z kolei z Nowego Targu, do Bukowiny Tatrzańskiej to jedynie 15 minut drogi!

Najczęściej zadawane pytania

W jakich godzinach czynne są Termy Bania?

Termy Bania są czynne codziennie od godziny 9:00 oraz zamykane zaraz po godzinie 22:00.

Czy Termy Bania oferują bilety promocyjne oraz w jakich godzinach?

Tak, Termy Bania oferują kilka rodzajów biletów promocyjnych. Na przykład bilet poranny umożliwia wejście przed godziną 10:00 do Strefy Zabawy i Relaksu za jedyne 45 złotych. Dokładny cennik znajduje się tutaj.

Chciałabym się wybrać do term z moją rodziną, czy istnieje opcja tańszego biletu?

Tak, ten ośrodek oferuje bilety dla rodziny 2+1 - dla dwóch osób dorosłych oraz dziecka. Więcej o promocji przeczytasz tutaj. Bilet ten upoważnia do wstępu do Strefy Zabawy, która jest uwielbianą strefą przez najmłodszych.