Wygodne podróże autobusem do Bawarii

Wybierz się na wakacje do Bawarii

Bawaria to jeden z najpopularniejszych celów podróży zaraz obok Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Istnieją ku temu liczne powody: ten największy pod względem geograficznym land to gwarancja urozmaiconych wakacji. Od zróżnicowanych krajobrazów, poprzez ofertę kulturową miast i stolicy landu — Monachium, aż po unikalną mentalność i styl życia Bawarczyków — to wszystko czeka na Ciebie w Bawarii. Bawaria jest doskonałym celem podróży przez cały rok. Wiosną można odwiedzić miasta Würzburg, Regensburg lub Bamberg wpisane na światową listę UNESCO. Latem wybierzesz się na rower, pieszą wycieczkę, wspinaczkę lub spływ kajakowy. Jesień to sezon na liczne ludowe i piwne festiwale. Zimą natomiast należy spakować sprzęt do jazdy na nartach.

Nie odwiedziliście jeszcze zamku Neuschwanstein w Füssen, teatru lalek w Augsburgu ani Hofbräuhaus w Monachium? Najwyższy czas, aby zarezerwować następny autobus do Bawarii i rozpocząć pełną odkryć podróż!

Twoje przystanki w Bawarii

Przystanki autobusowe w Frankonii:

Aschaffenburg | Schweinfurt | Würzburg | Norymberga | Schwabach | Ansbach | Fürth | Bayreuth | Coburg

Urlop w górach Smreczany

Przystanki autobusowe w Górach Smereczany:

Bischofsgrün | Selb | Marktredwitz | Himmelkron

Czego nie możesz przegapić na wakacjach w Bawarii

Wkacje w Straubing

Straubing — miasto pełne fascynujących historii

Straubing położone jest w Dolnej Bawarii nad Dunajem. Nie da się oprzeć urokowi tego tradycyjnego miasteczka. Na dawnej osadzie Celtów i Rzymian wznoszą się teraz kolorowe kamienice, wspaniałe kościoły z bogato zdobionymi, barwnymi witrażami, tętniące życiem targowiska i jeden z najbardziej imponujących cmentarzy w Niemczech. Najstarsze groby oraz kapliczki przy romańskiej bazylice św. Piotra zostały wzniesione w XIV wieku. Możesz też cofnąć się w czasie i odwiedzić światowej sławy romańskie skarby w Muzeum Gaubödenmuseum. Od czasów Księstwa Straubing-Holland w zamku  Herzogschloss nad Dunajem co cztery lata odbywa się festiwal Agnes-Bernauer-Festspiele (najbliższy termin to 2019).

Wakacje w Ingolstadt

Ingolstadt — tradycyjna technika piwowarska oraz outlety zakupowe

Ingolstadt udowadnia, że tradycja i nowoczesność nie zawsze muszą się wykluczać. W dawnej bawarskiej rezydencji książęcej obowiązuje prawo czystości piwa, które po raz pierwszy ogłosił książę Wilhelm IV w 1516 roku. Fani motoryzacji, którzy trafili do tego uniwersyteckiego miasta, nie będą się musieli długo zastanawiać, co robić. W Audi Forum Ingolstadt możesz zajrzeć za kulisy procesu produkcyjnego oraz poznać historię marki Audi. Ponieważ już zaoszczędziliście na przyjeździe, korzystając z oferty naszych autobusów dalekobieżnych, możecie po prostu udać się na polowanie na okazje w Ingolstadt Village. Na odważnych czeka przerażająca wycieczka „Dr. Frankensteins Mystery Tour” przez Ingolstadt, podczas której można oglądać oryginalne sceny z powieści grozy Mary Shelley z zupełnie nowej perspektywy.

Dlaczego warto wybrać się do Bawarii autobusem

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż do Bawarii bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Bawarii

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Bawarii możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na bawarskie piwo!