FlixBus ze wzbogaconą ofertą na okres świąteczno-noworoczny i specjalnymi świątecznymi autobusami

24/01/2022

Warszawa, 7 grudnia 2021 – FlixBus, globalny lider traveltech oferujący międzymiastowe podróże autobusowe, ogłosił ofertę na okres świąteczno-noworoczny. Od 16 grudnia siatka połączeń wzrośnie o 20% w porównaniu do standardowego rozkładu, by umożliwić pasażerom komfortowe podróże w czasie Świąt i Nowego Roku. Łącznie w ofercie znajdzie się ponad 280 polskich i zagranicznych miast.

- W porównaniu do Świąt 2020, w tym roku niewątpliwie znacznie więcej osób planuje odwiedzić swoich najbliższych. Obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania przejazdami w tym okresie, a część kursów na najpopularniejszych relacjach jest już w tym momencie prawie całkowicie wyprzedana. mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. W odpowiedzi na zwiększony ruch, rozszerzamy naszą ofertę i uruchamiamy dodatkowe połączenia, aby jak najwięcej pasażerów mogło w łatwy, bezpieczny i wygodny sposób dotrzeć w rodzinne strony.

W ramach rozszerzenia oferty więcej kursów będzie realizowanych na najpopularniejszych relacjach m.in.: Warszawa – Zakopane, Szczecin – Berlin, Warszawa – Praga, Warszawa – Poznań, Kraków – Wrocław. Pojawiły się też zupełnie nowe połączenia, w tym z Wrocławia do Szczyrku (m.in. przez Opole, Gliwice i Wisłę) oraz z Wrocławia do Popradu przez Zakopane i Bukowinę Tatrzańską (wydłużenie linii obecnie kursującej do Zakopanego).

Inne kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem w tym okresie:

Kierunki krajowe: Szczyrk, Karpacz, Lublin, Olsztyn, Wisła, Ustroń, Zakopane, Rzeszów, Łódź

Kierunki zagraniczne: Praga, Berlin, Wilno, Budapeszt, Drezno, Ostrawa, Amsterdam, Poczdam, Lwów

Na czas świąt FlixBus przygotował także 40 specjalnych autobusów, które zostały oklejone świątecznym motywem. Pojazdy te są obecne na drogach od 6 grudnia i kursują m.in. na trasach takich jak Kraków – Rotterdam, Cieszyn – Krynica-Zdrój, Warszawa – Tallinn czy Berlin – Hrubieszów.

Rozszerzone środki bezpieczeństwa

W celu ochrony zdrowia pasażerów oraz ich bliskich na pokładach wszystkich autobusów stosowane są rozszerzone środki bezpieczeństwa. Podczas odprawy i całej podróży obowiązuje zasłanianie ust i nosa, a na pokładach dostępne są płyny do dezynfekcji rąk. W autobusach realizowana jest także regularna wymiana filtra klimatyzacyjnego oraz częsta wentylacja. - Święta i Nowy Rok to czas częstszych spotkań z bliskimi, dlatego teraz szczególnie musimy pamiętać o wspólnym bezpieczeństwie i konieczności stosowania się do zasad. komentuje Leman.Jesteśmy gotowi, aby w razie wprowadzenia dodatkowych obostrzeń na bieżąco reagować na ewentualne restrykcje.

Pobierz komunikat prasowy (PDF).