Razem dla Ukrainy

Bardzo dziękujemy wszystkim kierowcom autobusów, naszym partnerom autobusowym oraz zespołom Flix, którzy wkładają wiele pracy w pomoc uchodźcom i umożliwianie podróży osobom przyjeżdżającym z Ukrainy.

Naszym priorytetem od zawsze było zapewnienie natychmiastowej i niebiurokratycznej pomocy tam, gdzie akurat jest najbardziej potrzebna. Pierwszym krokiem było zaoferowanie bezpłatnych przejazdów dla uchodźców na granicy polsko-ukraińskiej w Przemyśle i Rzeszowie, a następnie rozszerzenie tego wsparcia na Suczawę i Tulczę w Rumunii.

Do połowy czerwca pracownicy i kadra kierownicza FlixBus przekazali 6000 voucherów, umożliwiając przejazdy osobom uciekającym z Ukrainy. W ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowaliśmy znaczące zmiany w tym zapotrzebowaniu, co doprowadziło do podjęcia decyzji o zakończeniu programu bezpłatnych voucherów na przejazdy z miast przygranicznych i skupieniu się na nowym zapotrzebowaniu.

Stoimy za Ukrainą i w związku z tym udoskonaliliśmy naszą ofertę, aby zapewnić więcej usług, utrzymać przystępne ceny i rozszerzyć sieć. Nasze zaangażowane zespoły uważnie śledzą sytuację i jesteśmy gotowi zareagować, udzielając dalszej pomocy w przypadku zmiany okoliczności na Ukrainie.


NAJNOWSZE INFORMACJE

23 czerwca nowa linia bezpośrednia FlixBus łącząca Kijów z Wrocławiem. Łącznie do dyspozycji jest dziesięć bezpośrednich tras międzynarodowych dla podróżnych z Ukrainy do Polski, Czech i Węgier.
28 kwietnia FlixBus tworzy nową linię z Kijowa do Budapesztu.
19 kwietnia Po krótkiej przerwie przywracamy przystanki w 7 ukraińskich miastach i wznawiamy część linii w Ukrainie. Miasta, do których ponownie można dotrzeć FlixBusem to Kijów, Żytomierz, Równe, Winnica, Humań, Chmielnicki i Tarnopol. Obecnie dostępnych jest aż 8 międzynarodowych połączeń.
Ponadto, 28 kwietnia rusza zupełnie nowa zielona linia z Kijowa do Budapesztu.
11 marca W związku ze zwiększającą się liczbą osób przekraczających ukraińsko-rumuńską granicę, zmieniamy miejsce odjazdu naszych darmowych przejazdów w Rumunii z Bukaresztu na miasta Suczawa i Tulcza. W Polsce miejscami odjazdu pozostają Przemyśl i Rzeszów.
1 marca Zaczynamy oferować darmowe bilety dla uchodźców (bez względu na obywatelstwo) również z Bukaresztu.
27 lutego Tworzymy więcej połączeń z i do Przemyśla i Rzeszowa dla osób przyjeżdżających z polsko-ukraińskiej granicy. Podróże są darmowe dla wszystkich osób przyjeżdżających z Ukrainy, bez względu na narodowość.
25 lutego Otwieramy dodatkowe połączenia z i do Przemyśla oraz Rzeszowa. Nasz zespół jest na miejscu, wspierając uchodźców przyjeżdżających do Przemyśla. Wspólnie z partnerami transportujemy również zaopatrzenie dla osób potrzebujących.