Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Podróż autobusem na Mazowsze

Odkryj województwo mazowieckie z FlixBusem

Województwo mazowieckie jest największym województwem w Polsce położonym w centralnej części kraju. Można bardzo szybko i łatwo dojechać tam z dowolnej części Polski. Mazowsze charakteryzuje się bardzo płaskimi i pokrytymi lasami terenem, w związku z czym jest popularnym kierunkiem wybieranym przez miłośników wędrówek. Jeśli zdecydujesz się na wakacje na Mazowszu, możesz dojechać tam autobusem, wybierając jeden z naszych pięciu kierunków.

Stacje autobusowe na Mazowszu

Pojedź z FlixBusem do Warszawy
Tętniące życiem stolica

Pojedź do Radomia z FlixBusem
Drugie pod względem wielkości miasto w regionie

Podróżuj z FlixBusem do Płocka
Dawna stolica Mazowsza

Miasto nazywane „płucami Polski”

Malownicza miejscowość w województwie mazowieckim

  Zarezerwuj bilet na Mazowsze

Warszawa — stolica Polski i największe miasto w regionie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Mława — piękne miasto leżące na Mazowszu, nazywane „zielonymi płucami Polski”. Wsiadaj w autobus do Mławy, jeśli uwielbiasz naturę i chcesz wybrać się na pieszą wycieczkę po jednym z trzech rezerwatów przyrody znajdujących się nieopodal miasta.

Płock — dawna stolica Mazowsza wyróżniająca się długą historią. Spędź wakacje w Płocku i odwiedź słynne zoo, w którym można podziwiać niezliczone gatunki małp i jadowitych węży. 

Radom — drugie pod względem wielkości miasto w regionie i centrum kulturalne. To tam znajduje się imponująca kolekcja prac sławnego polskiego malarza — Jacka Malczewskiego. Wsiadaj w autobus do Radomia, aby ją obejrzeć.

Syrenka Warszawska 

Poznaj najważniejsze zabytki Warszawy z FlixBusem


Najciekawsze atrakcje turystyczne na Mazowszu:

1. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest dobrze znane kinomanom, ponieważ malownicze tereny skansenu oraz wnętrza chat zagrały m.in. w filmach Ogniem i mieczem oraz Pan Tadeusz. Latem muzeum organizuje widowiska folklorystyczne — Niedziele w Skansenie. Można poczuć się wtedy jak w dawnej wsi, spróbować świeżo upieczonego chleba, napić piwa, posłuchać ludowych kapel i przyjrzeć się warsztatowi pracy tkaczek, kowali i garncarzy. Wnętrza chat zebranych w skansenie wypełniają meble, narzędzia i dzieła sztuki ludowej. Klimat dawnej wsi mazowieckiej tworzy też karczma, kuźnia, wiatrak, studnie i przydrożne kapliczki, a wokół zagród pasące się owce, konie i krowy.

2. W zamku w Szydłowcu powstało Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Kolekcja, uznawana za jedną z najbogatszych w Europie, składa się z instrumentów polskich kapel, przygrywających od początku XVIII w. podczas festynów i wesel. Wyeksponowano proste instrumenty, wykonane ze słomy gwizdki i instrumenty gliniane, ale też bardziej skomplikowane, w tym harmonie i cymbały. W muzeum można posłuchać oryginalnego brzmienia instrumentów ludowych, a ponadto uzyskać ekspertyzę przyniesionego ze sobą instrumentu muzycznego. Zamek jest też siedzibą Szydłowieckiego Ośrodka Kultury, organizującego Ogólnopolskie Przeglądy Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety oraz popularne Biesiady u Szydłowieckich.

Twierdza Modlin
Twierdza Modlin
Pojedź z FlixBusem do Modlina
Podróżuj z FlixBusem do Modlina

3. W widłach rzek oplatających aglomerację wielkiej Warszawy powstały niegdyś silnie strzeżone twierdze, a jedną z nich jest Modlin. W jej przypadku inspiratorem ceglanych umocnień został sam Napoleon. Cesarzowi Francuzów przypisuje się bowiem pomysł zaprojektowania tej jedynej w swoim rodzaju budowli na świecie. W latach 1807-1812 powstało pięć bastionów twierdzy, która w czasach Napoleona miała kształt półowalu otwartego od strony rzeki.

4. Kampinoski Park Narodowy został uznany przez UNESCO w 2000 r. za Światowy Rezerwat Biosfery. Jest to jedyny w Europie rezerwat sąsiadujący z wielką aglomeracja miejską. W pradolinie Wisły, na powierzchni 38,5 tysiąca ha zachowały się pasy wydmowe i bagienne, łącznie 1245 gatunków roślin, w tym 61 chronionych. Ponadto można tu spotkać dzikie zwierzęta: łosie, rysie i jenoty. Ocalały zabytkowe dworki — w Kampinosie, Granicy i Tułowicach — oraz cmentarze i mogiły, w tym z okresu powstania styczniowego i II wojny światowej (m.in. cmentarz i muzeum w Palmirach). Na turystów czeka 350 km szlaków pieszych, a na miłośników przyrody — Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy. Szlaki turystyczne zaczynają się m.in. w Dziekanowie Leśnym, Laskach, Izabelinie, Roztoce i Kampinosie.

Zarezerwuj swój bilet już teraz


Dlaczego warto wybrać się autobusem na urlop na Mazowsze

Z FlixBusem masz jeden bagaz za darmo.

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Wyszukiwarka przystanków FlixBus

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Polsce!

Bezpłatnie Wi-Fi na pokładzie FlixBus

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem na Mazowsze możesz cieszyć się bezpłatnym połączeniem Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Tanie bilety

Bilety w świetnych cenach

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na pyszną polską czekoladę!