Tanie i wygodne podróże autobusem do Holandii

Podróżuj do Holandii autobusami Flixbus

Holendrzy dobrze wiedzą, że rozmiar nie ma znaczenia. Zupełnie jak w innych europejskich krajach, w Holandii można doświadczyć różnorodności, ale nie trzeba tutaj pokonywać długich odległości od punktu A do punktu B. Latem można przechadzać się boso po kilometrowej plaży i odkrywać wiekowe historie w Hadze. Wiosną czekają na Ciebie kolorowe pola tulipanów.

W krainie wiatraków, serów i kanałów wakacje na plaży można bez problemu połączyć z zakupami oraz wycieczką rowerową. Zarezerwuj swój bilet autokarowy do Holandii i ciesz się urlopem!

Twoje przystanki w Holandii

Zwiedzaj Holandię Południową z FlixBusem
Udaj się do Geldrii
Udaj się do Brabancji Północnej

Holandia Południowa

Delft | Dordrecht | Lejda | Rotterdam | Haga

Geldria

Apeldoorn | Arnhem | Nijmegen

Brabancja Północna

Bergen op Zoom | BredaEindhoven | Valkenswaard
Udaj się do Amsterdamu
Odwiedź Amsterdam w Holandii Północnej

Udaj się do Fryzji
Odwiedź miasto Drachten we Fryzji

Udaj się do Groningen
Podróżuj do Groningen na zakupy

Podróżuj do Utrechtu
Udaj się do Overijssel w Holandii
Udaj się do Limburgii

Okolice Utrechtu

Amersfoort | Utrecht

Overijssel

Enschede | Hengelo | Deventer

Limburgia

Maastricht | Roermond

Pomysły na urlop w Holandii

Utrecht — serce Holandii

Zwiedzaj Utrecht z FlixBusem

Co trzeba zobaczyć w Utrechcie?

Doskonałym widokiem na miasto możesz cieszyć się z wieży katedry, Domtoren, symbolu Utrechtu i najwyższej wieży kościelnej w Holandii. Widok sprawi, że z miejsca zapomnisz o tych 465 schodkach, po których trzeba się wspiąć na wieżę. Atak głodu? A więc czas obrać najszybszą drogę w kierunku Grachtensystem, gdzie w dawnych piwnicach stoczni znajduje się obecnie wiele restauracji z pięknymi tarasami ciągnącymi się wzdłuż kanałów. Jeśli interesują Cię unikalne muzea, rozważ wizytę w Speelklok. W tym gotyckim kościele od kilku wieków znajduje się Muzeum mechanicznych instrumentów muzycznych.

Wycieczka po zamkach dookoła Utrechtu

Wakacje w Utrechcie nie są kompletne bez przejażdżki rowerowej po okolicach miasta. Możesz skorzystać z jednej z wielu wypożyczalni rowerów lub po prostu zabrać ze sobą swój rower i przewieźć go naszym autokarem. Dużą popularnością cieszy się wycieczka po zamkach w regionie Vechtstreek koło Utrechtu, gdzie znajduje się wiele wspaniałych dworów i zamków.

Gdzie w Utrechcie można wybrać się na zakupy?

Utrecht to miasto o wielkości idealnej do zwiedzania, do jego centrum bez problemu dojdziesz pieszo. Liczne urocze butiki oraz designerskie sklepy można znaleźć zwłaszcza wzdłuż kanału Oudegracht. Młodzi projektanci oferują swoje projekty przede wszystkim na ulicy Schoutenstraat, podczas gdy znane międzynarodowo sieciówki znajdziesz przy Steenweg. Jeśli pada deszcz, dzień zakupów możesz przenieść do Hoog Catharijne, największego krytego centrum handlowego Holandii. A tak a propos, sklepy w Utrecht w niedziele otwarte są jak w pozostałe dni tygodnia.

Arnheim - kreatywne miasto nad Dolnym Renem

Zwiedzaj Arnheim z FlixBusem

Co trzeba zobaczyć w Arnheim?

Arnheim to bardzo zielone miasto i stolica prowincji Gelderland, której przeszłość jest pełna wrażeń. Świadkami historycznych wydarzeń miasta jest stojący do dziś XV-wieczny dom Maartena van Rossumhuisa (znany również jako Duivelshuis — „Diabelski dom”), jedyna ocalała brama miasta Sabelspoort oraz kościół Eusebiuskerk. Przeszkloną windą panoramiczną można wjechać na punkt widokowy znajdujący się na wysokości 73 metrów.

Czy warto odwiedzić Burgers’ Zoo?

Zoo Burgers' w północnej części miasta stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji. Sześć obszarów podzielono na park safari, las deszczowy, pustynię, ocean, mangrowia i rimbę. Poszczególne części i reprezentujące je gatunki można odkryć w ciągu zaledwie jednego dnia. W parku safari z mostów oraz punktów widokowych można obserwować mieszkańców sawanny Afryki Wschodniej, a w sali z wiecznie zielonym lasem da się zapomnieć, że nie jest się w tropikach. W znacznej części zoo zadbano również o warunki atmosferyczne typowe dla danego terenu, a więc przed wyruszeniem na zwiedzanie należy wziąć pod uwagę zmienną pogodę. Szczegółowy projekt stref i dobrostan zwierząt sprawiają, że wizyta w zoo jest niezapomnianym przeżyciem. Odbija się to też na cenach biletów, które są wyższe niż w przypadku innych ogrodów zoologicznych. Można jednak zaoszczędzić, kupując bilety online.

 

Keukenhof

Zwiedzaj Keukenhof z FlixBusem

Co można zobaczyć w Keukenhof?

Holandia, jak żaden inny kraj, do perfekcji opanowała uprawę tulipanów. W ogrodach Keukenhof ponad 100 dostawców królewskich pielęgnuje około 4,5 miliona tulipanów, narcyzy, hiacynty oraz wiele innych gatunków kwiatów. Poza morzem kolorowych kwiatów można tutaj też podziwiać rzeźby ponad 50 różnych artystów. W roku 2017 wystawy i ogrody inspirowane były hasłem „Dutch Design” (holenderski styl).

Godziny otwarcia

W 2017 r. Keukenhof najlepiej jest odwiedzić między 23 marca i 21 maja. Punktem kulminacyjnym jest parada kwiatów dnia 22.04.2017 r. Dokładny czas kwitnięcia zależy między innymi od panujących warunków pogodowych, ale najlepszy czas na odwiedzenie ogrodów to zwykle połowa kwietnia.

Gdzie znajduje się Keukenhof?

Ogród Keukenhof położony jest na południe od Amsterdamu. Można dojechać autokarem do dworca Sloterdijk w Amsterdamie, a następnie dotrzeć do Keukenhof komunikacją miejską przez Haarlem. Od głównego dworca kolejowego w Leiden można dojechać do Keukenhof autobusem ekspresowym linii 854.

 Dlaczego warto wybrać się do Holandii autobusem

Bagaż podstawowy w FlixBus

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż do Holandii bez dodatkowych kosztów i konieczności przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Wyszukiwarka przystanków FlixBus

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Holandii.

Bezpłatnie WiFi na pokładzie FlixBus

Bezpłatna sieć WLAN

Podczas podróży autobusem do Holandii możesz cieszyć się bezpłatnym połączeniem WLAN oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Tanie bilety

Tanie bilety

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na wycieczkę po Amsterdamie!

Najpopularniejsze połączenia autobusowe do Holandii