Do woj. świętokrzyskiego autobusem: tanio i wygodnie

Województwo świętokrzyskie obejmuje rozległe tereny Polski, które charakteryzują się dziewiczą przyrodą, malowniczymi wzgórzami, licznymi sanatoriami i uzdrowiskami, a także niezliczonymi zabytkami o znaczeniu historycznym. Województwo to położone jest w południowo-wschodniej Polsce, w byłej prowincji małopolskiej, a swoją nazwę zawdzięcza paśmie gór. Świętokrzyskie jest łatwo dostępne dla ruchu turystycznego. Na tych, którzy chcą odpocząć w tym regionie, czekają różnorodne atrakcje: nienaruszone środowisko naturalne, zróżnicowana sceneria (Góry Świętokrzyskie — jedne z najstarszych w Europie, charakteryzują je piękne jaskinie, duże połacie leśne, rzeki i jeziora), setki unikalnych zabytków i muzeów. Tym, którzy wolą aktywny wypoczynek, proponujemy atrakcyjne obiekty sportowe, ścieżki rowerowe, szlaki dla pieszych oraz miejsca, w których można uprawiać sporty zimowe, wodne, powietrzne oraz motorowe.

Stolicą województwa świętokrzyskiego są Kielce, miasto położone w południowej Polsce. Kielce są szczególnie znane ze swojej więzi z naturą — znajduje się tam aż pięć rezerwatów przyrody. Tuż pod miastem odwiedzić można Świętokrzyski Park Narodowy, w którym można się wspiąć na najstarszą polską górę pamiętającą epokę dinozaurów. Nie czekaj! Wskakuj szybko do autobusu FlixBus i ruszaj odkrywać piękno tego parku.

W Ostrowcu Świętokrzyskim czeka na Ciebie wiele atrakcji. Możesz na przykład odwiedzić Pałacyk myśliwski hrabiów Wielopolskich, położone pod miastem Muzeum i Rezerwat Archeologiczny Krzemionki oraz park dinozaurów w Bałtowie.

Sandomierz znany jest jako jedno z najstarszych i najbardziej istotnych historycznie miast w Polsce i oferuje wiele atrakcji turystycznych. Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Rynek w Sandomierzu i Brama Opatowska to miejsca, dzięki którym przeniesiesz się w historyczne czasy. Jeśli nie lubisz historii, możesz odwiedzić Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Można tam spacerować godzinami, podziwiając piękno naturalnej scenerii.

Skarżysko-Kamienna
Znajdujące się w tym mieście Muzeum Orła Białego z ogromną, zewnętrzną wystawą sprzętu wojskowego to miejsce, w którym obejrzeć można liczne eksponaty z czasów II Wojny Światowej. Ponadto czeka na Ciebie jezioro Rejowskie, stadion, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz rzeka Kamienna w Skarżysku.

Dlaczego warto wybrać się na urlop do województwa świętokrzyskiego autobusem

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w województwie świętokrzystkim.

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do województwa świętokrzyskiego   możesz cieszyć się bezpłatnym połączeniem Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w świetnej cenie

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na pyszną polską czekoladę!