Tanie podróże autobusowe do woj. kujawsko-pomorskiego

Jeśli lubisz podróżować po Polsce i jesteś miłośnikiem przyrody, zdecydowanie musisz wybrać się do województwa kujawsko-pomorskiego położonego w północnej części kraju. To uroczy polski region znany ze swoich pięknych jezior i lasów. Dzięki podziemnym złożom soli obszar ten słynie z uzdrowisk i ośrodków SPA. Ponadto, można tam znaleźć wiele historycznych miejsc i zabytków. Położona nad Wisłą starówka w Toruniu jest wpisana na światową listę UNESCO. Jak można zauważyć, każdy znajdzie tam coś interesującego. Nie zastanawiaj się zbyt długo i po prostu zarezerwuj bilet autobusowy do jednego z niesamowitych miast w kujawsko-pomorskim!

Bydgoszcz
Jeśli wybierasz się w podróż w ten region, Twoim pierwszym przystankiem będzie prawdopodobnie jego stolica — Bydgoszcz. Bydgoszcz nazywana jest czasami „małym Berlinem” ze względu na eklektyczną i secesyjną architekturę. Kanał Bydgoski i płynąca przez miasto Brda tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Toruń
Toruń jest drugim co do wielkości miastem regionu, charakteryzującym się wiekowymi, gotyckimi budynkami i wąskimi uliczkami. Miasto to jest znane również jako miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika. Stąd też pochodzą słynne toruńskie pierniki — jedne z najbardziej znanych polskich ciastek. Miasto nie uległo zniszczeniu podczas II Wojny Światowej, a więc jego centrum wygląda tak samo, jak przed wiekami. 

Stare Miasto 

Poznaj zabytkowe Stare Miasto w Toruniu

Mikołaj Kopernik

Mikołaj Kopernik jest symbolem Torunia

Włocławek
Włocławek to jedno z najstarszych miast w Polsce, które w XI wieku było siedzibą biskupów kujawskich. Miasto zyskało światową sławę dzięki fajansowi włocławskiemu, który może być doskonałą pamiątką z podróży. Włocławek jest interesującym kierunkiem wakacyjnym dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Najciekawsze regiony turystyczne w województwie kujawsko-pomorskim:

Bory Tucholskie i Kociewie obejmują znaczną część północy województwa. Bory to jeden z największych obszarów leśnych w Polsce oraz dorzecze dwóch urokliwych rzek: Brdy i Wdy. Na tym terenie został utworzony Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie. Rozlegle lasy i przecinające je malownicze cieki to nie jedyne atrakcje Borów. Ich walory przyrodnicze, kulturę zamieszkujących te okolice Borowiaków prezentuje Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi. W tej okolicy znajduje się również kilka ciekawostek krajoznawczych: akwedukt w Fojutowie, Muzeum Indian w Wymysłowie czy rezerwat cisów staropolskich w Wierzchlesie. 

Bory Tucholskie to również bardzo dobre miejsce do spróbowania swoich sił w nordic walkingu. Gmina Osie pretenduje do miana ogólnopolskiej stolicy tego sportu. Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalew Koronowski stwarza doskonałe warunki do żeglarskich przygód. Niezwykłe walory tych okolic chronią na obszarze województwa aż dwa parki krajobrazowe: Borów Tucholskich i Wdecki.

Kujawy to charakterystyczny region, jeden z najciekawszych pod względem kultury ludowej w Polsce. Etnografowie zwracają uwagę na kujawski haft, rzeźbę, malarstwo, muzykę, taniec oraz ludowe rzemiosło. Odrębność regionu objawia się również w kultywowanych do dnia dzisiejszego tradycjach. Ta kraina bogata jest w sielskie, wiejskie krajobrazy. Okolice te związane są z początkiem państwa polskiego. Znajdujące się na południu województwa zabytki wczesnego średniowiecza są tego materialnym dowodem. Romańskie kolumny w Strzelnie, kolegiata w Kruszwicy czy świątynia w Kościelcu Kujawskim to najcenniejsze zabytki z tego okresu. Łączy je popularny „szlak piastowski”. 
Znajdujące się w okolicy tężnie w Ciechocinku oraz tężnie solankowe w  Inowrocławiu służą kuracjuszom i wszystkim, którym potrzeba oddechu „zdrowym powietrzem”. Do ciekawostek krajoznawczych Kujaw można zaliczyć również przeprawę jedynym w Polsce promem boczno-kołowym w Nieszawie oraz niedawno otwarty park dinozaurów w Solcu Kujawskim.  

Dlaczego warto wybrać się autobusem na urlop dowojewództwa kujawsko-pomorskiego

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w województwie kujawsko-pomorskim.

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Szwajcarii możesz cieszyć się bezpłatnym połączeniem WLAN oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w świetnych cenach

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na kujawskie przysmaki!