Autobusem dalekobieżnym do Wielkopolski

Wielkopolska jest częścią szlaku cysterskiego i znana jest jako targowe serce Polski. Słynie również z niezliczonej ilości zabytków. To drugie pod względem wielkości, po mazowieckim, województwo w Polsce. Województwa tego nie należy kojarzyć jedynie z historyczną Wielkopolską. W jego skład wchodzą również fragmenty ziemi lubuskiej, wieluńskiej oraz śląskiej. W Wielkopolsce znaleźć można wiele miejsc związanych z początkami polskiej państwowości. Odwiedź Poznań, Gniezno, Ostrów Lednicki, Zawodzie w Kaliszu (Kalisz jest najprawdopodobniej najstarszym miastem w Polsce) oraz Trzemeszno, które są obowiązkowymi punktami dla miłośników historii i nie tylko. Wielkopolska to również — obok Dolnego Śląska — region o największej liczbie pięknych pałaców i dworów. Rogalin, Gołuchów, Antonin, Rydzyna i Śmiełów to prawdziwe perły architektury. Zarezerwuj bilet FlixBus i odkryj najpiękniejsze miejsca oraz największe atrakcje Wielkopolski.

Stolicą tego regionu jest Poznań. Miasto to jest najbardziej znane z renesansowej starówki oraz katedry na Ostrowie Tumskim. Odbywają się tam również Międzynarodowe Targi Poznańskie — największe targi przemysłowe w Polsce i jedne z największych w Europie. Do najbardziej znanych zabytków miasta należą Ratusz w Poznaniu, Muzeum Narodowe, Teatr Wielki, Katedra Poznańska oraz Zamek Cesarski.

W Lesznie czeka na Ciebie wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych, na przykład basen pływacki Akwawit oraz lotnisko sportowe Centralnej Szkoły Szybowcowej. Znajdziesz tam również wiele innych atrakcji turystycznych. Do najwybitniejszych budynków historycznych należą: ratusz i kościół św. Mikołaja w Lesznie, zamek w Rydzynie, pałac w Pawłowicach, sanktuarium w Gostyniu, zespół klasztorny Benedyktów w Lubinie oraz wiatrak w Rydzynie.

Do najciekawszych atrakcji regionu należą:
Pałac w Antoninie
Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów w Antoninie został zbudowany w latach 1822-1824 dla księcia Antoniego Radziwiłła. Wokół pałacu znajduje się rozległy park utrzymany w stylu angielskim ze stawem. Na terenie kompleksu pałacowego odbywa się coroczny Międzynarodowy Festiwal "Chopin w barwach jesieni". 

Wielkopolski Park Narodowy
Wielkopolski Park Narodowy został utworzony w 1957 roku. Jest położony nad Wartą, na południe od Poznania. Park obejmuje ochroną krajobraz polodowcowy i typowe dla niego formy ukształtowania terenu. W parku istnieje gęsta sieć szlaków pieszych, które są idealnym miejscem do wędrówek i uprawiania różnych aktywności fizycznych.

Drawieński Park Narodowy
Park został utworzony w 1990 roku. Na jego terenie wytyczono kilka ścieżek dydaktycznych, które są nazywane ścieżkami poznawczymi. Duży udział w całości krajobrazu kulturowego parku stanowią rozproszone w lasach resztki starych cmentarzy. Lasy stanowią ponad 80 procent powierzchni parku. Charakterystycznymi elementami są również torfowiska oraz ekosystemy wodne i łąkowe. Zwierzęciem herbowym Drawieńskiego Parku Narodowego jest wydra. 

Termy Maltańskie
Jest to największy tego typu obiekt w Polsce i drugi co do wielkości obiekt w Europie. Znajdują się tam baseny rekreacyjne i sportowe oraz strefa saun. Na terenie obiektu znajduje się również hotel, restauracja, lodowisko i korty tenisowe. Cały kompleks jest świetnym miejscem do relaksu i odpoczynku.

Dlaczego warto wybrać się na urlop do Wielkopolski autobusem

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Wielkopolsce.

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Wielkopolski  możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na pyry z gzikiem!