Tanie podróże autobusowe na Śląsk

Śląsk to jeden z najbardziej uprzemysłowionych i gospodarczo rozwiniętych regionów w Polsce. Ma on jednak do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko przemysłowe miasta. Można na przykład odwiedzić zachodnie Beskidy, które są bardzo popularnym kierunkiem turystycznym z ośrodkami narciarskimi w Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu. Wykopaliska wapienne na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, z ruinami średniowiecznych zamków na szczycie klifu, stanowią część trasy turystycznej znanej jako Szlak Orlich Gniazd. Odwiedzić można ponadto Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, a także liczne muzea w Tarnowskich Górach.

Częstochowa słynie z klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, w którym znajduje się obraz Czarnej Madonny (związany z licznymi cudami) oraz sanktuarium Matki Boskiej. Każdego roku do Częstochowy przybywają miliony pielgrzymów z całego świata. Dla Polaków Częstochowa ma ogromne znaczenie, ponieważ jest religijnym centrum kraju. Cudowny obraz Matki Boskiej z dzieciątkiem namalowany został prawdopodobnie w 1434 roku. Starsza bizantyjska ikona, oryginalna Czarna Madonna, została zniszczona przez złodziei w roku 1430. Maryja Dziewica aż do dzisiaj jest symbolem niepodległości Polski. Uznawana jest nawet przez tych, którym wiara katolicka jest całkowicie obca. Nie zastanawiaj się zbyt długo i zarezerwuj bilet do tego wyjątkowego miasta.

Katowice to centrum nauki, kultury, przemysłu, biznesu, handlu i transportu, a więc nic dziwnego, że miasto jest centrum GOP (Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego). Każdego roku w Katowicach odbywają się targi, które są drugim co do wielkości wydarzeniem tego typu w Polsce. Miasto to nie tylko jest ośrodkiem nauki i centrum edukacyjnym regionu. Tętni życiem dzięki swoim wysokim budynkom podobnym do tych warszawskich i zapewnia szeroki wachlarz rozrywek. W Katowicach znajdują się dwie wyjątkowe dzielnice, które warto zwiedzić: zabytkowy obszar robotniczy Nikiszowiec oraz dzielnica Giszowiec, zaprojektowana jako miasto-ogród. Charakterystyczną wizytówką miasta jest Spodek. Jest to wielka sala wykorzystywana w różnych celach, m.in. do organizowania największych rockowych koncertów w Polsce.

Perełki Śląska:

Zamek Ogrodzieniec
Położony we wsi Podzamcze w województwie śląskim na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to największy zamek na Wyżynie, którego historia sięga czasów Kazimierza Wielkiego, czyli początku XIV wieku. Zamek w Ogrodzieńcu doskonale wkomponowuje się w naturalne masywy wapienne, które dodatkowo osłaniają budowlę. W sezonie wakacyjnym na zamku odbywają się koncerty, turnieje rycerskie i inne wydarzenia kulturalne. 

Tyskie Browary Książęce
Przedsiębiorstwo działające w branży piwowarskiej w Tychach. W browarze znajduje się najstarsza warzelnia, której wystrój zachował się w stanie praktycznie nie zmienionym od 1905 roku. Browary udostępnione są dla zwiedzających. Wycieczka obejmuje zwiedzanie muzeum i degustację piwa. 

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie
Jest jedną z atrakcji Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Osoby odwiedzające muzeum mogą obejrzeć zabytkowy park maszynowy oraz prześledzić cały cykl produkcyjny zapałek od korowania drewna przez wytwarzanie patyczków po pakowanie zapałek do pudełek. Technologia produkcji nie zmieniła się od 1913 roku. Ekspozycję można podziwiać w dwóch salach wystawowych. 
Ceny biletów: dzieci 5 zł, studenci i dorośli 10 zł

Dlaczego warto wybrać się na urlop na Śląsk autobusem

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych na Śląsku.

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem na Śląsk możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na pyszną polską czekoladę!