Do Małopolski autobusem

Małopolska to piękny region górski, w którym znajduje się najwyższy szczyt Polski (Rysy). Na wzgórzach tego regionu położone są urokliwe średniowieczne miasta i zamki. Małopolska to najbardziej popularny region turystyczny w Polsce. Wakacje w Małopolsce to doskonały pomysł, ponieważ każdy znajdzie tam coś dla siebie: wspinaczki, wędrówki, sporty wodne, narty, jazdę na rowerze, wędkowanie, zwiedzanie i kemping. Z FlixBusem możesz przewieźć rower, narty oraz innego rodzaju bagaż specjalny. Przed podróżą należy zapoznać się z naszą polityką przewozu bagażu.

Wakacje w Krakowie
Kraków, dawna królewska stolica Polski, to jedno z najbardziej atrakcyjnych i fascynujących miast w Europie. Jeśli interesuje Cię historia i sztuka, koniecznie musisz wsiąść w autobus do Krakowa. Sugerujemy, aby spędzić w tym pięknym mieście co najmniej 4 dni.

Wakacje w Zakopanem
Wycieczka autobusowa do Zakopanego to doskonały pomysł bez względu na porę roku, ale najpopularniejszym sezonem jest oczywiście zima. Zakopane to najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce. Czy wiesz, że wybierając się do Zakopanego autobusem FlixBusa, możesz zabrać ze sobą narty? 

Wakacje w Myślenicach
Zakopane to nie jedyny ośrodek narciarski w Małopolsce. Jeśli chcesz wypróbować nowe stoki, wskocz na pokład autobusu do Myślenic. Oprócz jazdy na nartach w Myślenicach można również zwiedzać atrakcje turystyczne, takie jak zamek czy kościół św. Jakuba.
 

Co ciekawego można robić w Małopolsce?

1. Odwiedź urocze i kolorowe miasteczka w Małopolsce

Zalipie - malowana wieś
Zalipie to nie tylko wirtualna osada, znana na całym świecie dzięki polskiej grze komputerowej Wiedźmin, ale również istniejąca w rzeczywistości (będąca inspiracją dla tej wiedźmińskiej wersji) wieś w Małopolsce. Zalipie znane jest jako ,,malowana wieś” i słynie z wykorzystania wzorów kwiatowych zdobiących ściany chat, wnętrza domów i otoczenie gospodarcze. Najsłynniejszy z malowanych kompleksów to Zagroda Felicji Curyłowej.

Zalipie

Lanckorona

Lanckorona
Główną atrakcją i tym, co przyciąga do Lanckorony turystów jest słynna XIX-wieczna zabudowa. Drewniane domy na marmurowych podmurówkach (często kryjących sklepione piwnice) mają charakterystyczne podcienie, czyli mocno wysunięte okapy. Niegdyś chroniły przed słońcem i deszczem miejscowych kupców. Dziś pragmatyzm ustąpił nieco miejsca promocji, a podcienie stały się znakiem rozpoznawczym Lanckorony.

2. Odwiedź kopalnię soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi labirynt podziemnych chodników o długości 300 km, będących pozostałością po 700-letniej eksploatacji na tym obszarze. Jako niezwykle cenny zabytek kultury materialnej Kopalnia Soli w 1978 roku została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Unesco jako jeden z pierwszych obiektów w Polsce.

3. Wybierz się na wędrówkę po parkach narodowych położonych w Małopolsce

Ojcowski Park Narodowy
Białe sterczące skały wapienne o niesamowitych kształtach, soczysta zieleń pięknie kontrastująca z jasnymi ostańcami, malowniczo wijący się Prądnik wśród polnych kwiatów, bryczki z końmi i roześmiani turyści, a ponad głowami zabytkowe pensjonaty... tak w kilku słowach opisać można Ojcowski Park Narodowy.

Pieniński Park Narodowy
Trzy Korony, Sokolica czy słynny spływ przełomem Dunajca to tylko trzy z wielu atrakcji, z których można skorzystać przebywając w rejonie Pienińskiego Parku Narodowego. 

Widok z Sokolicy w Pieninach

Tatrzański Park Narodowy
Po najmniejszym z parków narodowych przyszedł czas na ten najchętniej odwiedzany – Tatrzański Park Narodowy. Miejsce unikalne ze względu na najwyższe w Polsce górskie szczyty, malownicze doliny i krystalicznie czyste stawy. To magiczne i pełne uroku miejsce przyciąga turystów przez cały rok. Jeśli szukasz inspiracji, zapraszamy do naszych wpisów w sekcji Tatry.

4. Spłyń Dunajcem

Spływ Dunajcem to niekwestionowany hit Pienin i Małopolski i najsłynniejsza atrakcja tych okolic, znana w całej Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego, dając wspaniałe widoki, których próżno szukać gdzie indziej.

5. Odwiedź Muzeum Auschwitz-Birkenau

Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzono na obszarze hitlerowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Auschwitz II Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince leżącej 3 km dalej. To wstrząsające miejsce dedykowane pamięci ofiar II wojny światowej. Obiekt wpisany jest na listę UNESCO.

Adres: ul. Więźniów Oświęcimia 20 (wejście od ul. Stanisławy Leszczyńskiej 11), Oświęcim
Godziny zwiedzania: codziennie 8.00 - 15.00-19.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: zwiedzanie indywidualna bezpłatne, przewodnicy płatni

Dlaczego warto jest wybrać się na urlop do Małopolski autobusem

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Małopolsce.

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Małopolski możesz cieszyć się bezpłatnym połączeniem Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Bilety w świetnej cenie

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na pyszne krakowskie obwarzanki!