Najlepsze atrakcje w Warszawie

Najlepsze atrakcje w Warszawie

Warszawa to niezwykłe, tętniące życiem największe polskie miasto o bogatej historii. To miejsce, które każdego roku inspiruje i zachwyca setki tysięcy odwiedzających. Zastanawiasz się, co możesz tam zobaczyć? Odkryj nasze propozycje, idealne na niezapomniany wypad do stolicy - podpowiemy Ci, jakie miejsca warto odwiedzić będąc w stolicy.

Bulwary wiślane 

Latem Warszawiacy chętnie spędzają czas na Bulwarach Wiślanych, czyli znanym deptaku na lewym brzegu Wisły, który biegnie od mostu Gdańskiego do Cyplu Czerniakowskiego na wyskości parku Łazienkowskiego. Ta kilkukilometrowa promenada to świetne miejsce na spacer, przejażdżkę rowerem czy zabawę do rana w nadrzecznych knajpach i klubach. Spacerując, zatrzymaj się też przy symbolu Warszawy – pomniku Syrenki. W niewielkiej odległości od bulwarów znajduje się również słynne Centrum Nauki Kopernik.

Plac Zbawiciela

W ostatnich latach Plac Zbawiciela stał się modnym w Warszawie miejscem spotkań towarzyskich, bardzo popularnym m.in. wśród studentów oraz ludzi kultury. To gwiaździsty plac położony w Śródmieściu, u zbiegu ulic Marszałkowskiej, Mokotowskiej, Nowowiejskiej i alei Wyzwolenia. Uznawany jest także za jedno z najważniejszych w mieście miejsc spotkań młodych ludzi, zyskując nieformalną nazwę placu Hipstera, a także Zbawixem. To idealne miejsce na piwko czy lampkę wina w interesującym towarzystwie z kręgów kultury, sztuki czy mediów. Sam Plac Zbawiciela ma niepowtarzalną historię – w latach 60. na placu znajdowała się legendarna restauracja Corso, a w 2007 roku w dawnej restauracji rybnej Mesa otwarta została klubokawiarnia Plan B, z kolei potem po sąsiedzku zaczęła działać francuska knajpa Charlotte, gdzie Warszawiacy uwielbiają przesiadywać w weekendy. Wciąż nie sposób zliczyć kawiarni oraz restauracji, które działają w okolicach Zbawixa.

Pałac Kultury

Ten imponujący budynek został zbudowany w latach 1952-1955 według projektu radzieckiego architekta Lwa Rudniewa. Jest jednym z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy i widać go niemal z każdego miejsca w stolicy - ma wysokość aż 237 metrów! Co więcej, na 30. piętrze Pałacu Kultury znajduje się taras widokowy z przepiękną panoramą na miasto, sam wjazd windą na taras zajmuje jedynie 19 sekund. Sam budynek służył jako gospodarz konferencji i kongresów, a obecnie przede wszystkim do organizowania wystaw i koncertów.

Muzeum Narodowe

Stolica oferuje również nie lada gratkę dla miłośników sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie to jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Powstało w roku 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych. Dziś jego zbiory liczą ponad 800 tysięcy dzieł sztuki polskiej oraz światowej - od czasów antycznych do współczesności. Obejmują one malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. Muzeum oferuje również wiele programów zwiedzania dostosowanych do różnych grup wiekowych, aby każdemu umożliwić dogodne spotkanie ze sztuką.

Łazienki królewskie

Łazienki królewskie nazywane także najszczęśliwszym miejscem w Warszawie, to zabytkowa letnia rezydencja króla Stanisława Augusta z pięknymi historycznymi ogrodami, w których zaciszu można zarówno odpocząć jak i podziwiać perły architektury, takie jak Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria czy pomnik Fryderyka Chopina. Pałac na Wyspie to jeden z najcenniejszych polskich zabytków, z kolei w Starej Oranżerii mieści się Królewska Galeria Rzeźby Polskiej oraz oryginalny Teatr Królewski, którego początki sięgają XVIII-wiecznych teatrów dworskich. Pomnik największego polskiego wirtuoza fortepianu jest jedynym przykładem secesyjnej architektury pomnikowej w Warszawie, gdzie w każdą niedzielę od maja do września o godzinie 12:00 i 16:00 odbywają się koncerty plenerowe w wykonaniu pianistów z całego świata.

Jeśli szukasz otwartych ludzi, fascynującej historii i wspaniałej zabawy, Warszawa to odpowiednie miasto dla Ciebie. Niezależnie od tego, jaki wizerunek stolicy miałeś lub miałaś wcześniej, gdy tu dotrzesz, rzeczywistość z pewnością przekroczy wszelkie oczekiwania! To miasto z bogatą przeszłością, nowoczesną architekturą, przyjazną infrastrukturą i atrakcyjną ofertą wydarzeń kulturalnych - to naprawdę bijące serce Polski. Dziś stolica Polski stale się rozwija, powstają nowe miejsca spotkań, przestrzenie biznesowe i miejsca rozrywki. Wszystko to sprawia, że miasto jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających i wszystkich zainteresowanych sztuką, wielkomiejskim stylem życia i historią. Wybraliśmy najlepsze miejsca, gdzie bez względu na swoje pasje i zainteresowania, na pewno znajdziesz coś wartego uwagi. Nie musisz się już zastanawiać – Warszawa czeka na Ciebie!

Więcej atrakcji turystycznych znajdziesz również na oficjalnej stronie urzędu miasta Warszawy - UM Warszawa. Do stolicy możesz łatwo zarezerwować bezpośrednie połączenie do stolicy z FlixBusem, między innymi z Krakowa, z Poznania i wielu innych miast.