Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Przepraszamy, nie znaleziono żadnego miasta

Zdaje się, że nie oferujemy przejazdów zgodnych z Twoim wyszukiwaniem. Zmień wyszukiwanie lub sprawdź naszą ofertę ponownie w przyszłości.

Najlepsze miejsca na karnawał z FlixBusem

Nadchodzi sezon karnawałowy! Karnawał w tym roku zaczyna się 6 stycznia w Święto Trzech Króli i kończy 5 marca Ostatkami. Zastanawiałeś się kiedyś, jak świętuje się karnawał w Polsce? Najpopularniejsze są bale organizowane przez hotele, SPA i kurorty turystyczne. Niektórzy wybierają imprezy domowe w gronie najbliższych, wyjazd w góry lub imprezę karnawałową w klubie. Tradycyjne staropolskie Zapusty, czyli noce pełne biesiadowania i kuligów straciły na popularności.

Co Ty na to, żeby odwiedzić inne kraje i doświadczyć, jak karnawał obchodzi się we Włoszech, Niemczech czy Francji? Nasze autobusy FlixBus zabiorą Cię do miejsc, gdzie karnawał jest czasem naprawdę wyjątkowym! Zacznij planować swoje karnawałowe przebranie, pakuj kostium i ruszaj w drogę na szalone parady i imprezy we Włoszech, Niemczech i Francji! Z FlixBus doświadczysz szampańskiej zabawy podczas Mardi Gras we Francji, wspaniałe kostiumy i parady w Kolonii podczas Karneval. Nie możemy nie wspomnieć o il Carnevale w Wenecji, który prawdopodobnie należy do najpiękniejszych w Europie. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji miejsc na zabawę karnawałową. Sprawdź nasze wskazówki i wskakuj do autobusu!


Karnawał we Włoszech

Maski, kolory, światła i confetti to elementy włoskiego karnawału. Przebierz się za kogo tylko chcesz, wybierając z wspaniałych kostiumów karnawałowych i odkryj prawdziwego ducha karnawału! Parady, muzyka, imprezy karnawałowe czekają na Ciebie w tętniących życiem miastach Włoch. Nasze autobusy FlixBus zabiorą Cię prosto na zachwycający karnawał w Wenecji, Viareggio czy też w Mediolanie. Wybierz swój karnawałowy cel podróży spędź trochę czasu z przyjaciółmi podczas szalonych zabaw.

Karnawał w Wenecji

Karnawał w Wenecji

Karnawał w Wenecji jest uznawany za jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych karnawałów na świecie, ale najlepiej sprawdzić to na własnej skórze! Karnawał wenecki słynie z przepięknych masek karnawałowych i kostiumów. W tym roku świętować można od 16 lutego 2019 do 5 marca.

Każdego roku karnawałowe szaleństwo rozpoczyna się efektownym pochodem wyruszającym spod Arsenału, a kończącym się na Placu Św. Marka (Piazza San Marco). Na tym słynnym na całym świecie placu podczas organizowane są przedstawienia muzyczne i teatralne oraz defilada łodzi i gondoli – symboli Wenecji.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach karnawału jest konkurs na najpiękniejsze maski karnawałowe, który odbywa się w jego ostatni weekend. Weneckie maski są niezwykle ważne w lokalnym przemyśle, więc z łatwością znajdziesz je w sklepach z pamiątkami. Stroje karnawałowe to ozdobne, stylowe płaszcze i suknie, które są z dumą noszone przez miejscowych oraz turystów w całym mieście. Wydarzenia karnawałowe obejmują parady, potyczki rycerzy, turnieje i słynny Wielki Bal Maskowy. Podczas Twojej wycieczki autokarowej do Wenecji nie zapomnij spróbować Fritelle Galani – typowych karnawałowych słodyczy, którymi możesz się rozkoszować podczas tego wspaniałego wydarzenia.

Nasze autobusy do Wenecji

Karnawał w Viareggio

Karnawał w Viareggio

Każdego roku parady pełne masek i przebrań karnawałowych w Viareggio rozpoczynają się oficjalnie na dźwięk armaty. Karnawał w Viareggio odbywa się od 1873 roku. Początkowo była to prześmiewcza parada wybranych osób z Viareggio ukazanych jako karykaturalne lalki. Od tamtego czasu karnawał w tym miasteczku przekształcił się w prawdziwą karnawałową imprezę pełną kolorów i przebrań.

Mieszkańcy Viareggio w dalszym ciągu pielęgnują tradycję gigantycznych, prześmiewczych lalek. Uczestnicy parady będą mogli dostrzeć w lalkach podobizny lokalnych i międzynarodowych polityków oraz postaci z bajek. Niektóre z nich mają nawet do 20 metrów wysokości! Podczas karnawału nie zabraknie koncertów i spektakli, które z pewnością umilą Twój pobyt. Nasze autobusy zabiorą Cię bezpośrednio do Viareggio, więc nie trać czasu i rezerwuj bilet już teraz!

Wszystkie połączenia do Viareggio

Karnawał w Niemczech

Karnawał nazywany jest w różny sposób w zależności od tego, w którym niemieckim mieście się znajdujesz. W Monachium nosi nazwę Fasching, a w Kolonii i Düsseldorfie - Karneval. Uroczystości karnawałowe zaczynają się oficjalnie 11 listopada o godzinie 11:11. W miastach wzdłuż Renu w zachodniej części Niemiec nieodłącznym elementem karnawału jest księżniczka i książę, którzy biorą udział, a często nawet przewodzą oficjalnym paradom przez miasto. Uroczystymi dniami w trakcie karnawału jest „Weiberfastnacht”, czyli ostatni czwartek karnawału, w którym kobiety obcinają mężczyznom krawaty i symbolicznie przejmują władzę nad miastem. Innym ważnym, dniem jest „Rosenmontag” (ostatni poniedziałek karnawału), podczas którego odbywa się główna parada.

Karnawał w Kolonii

Karnawał w Kolonii

Kolonia jest powszechnie znana ze względu na organizowany karnawał i odwiedzana przez tysiące mieszkańców, podróżników i turystów. Główne uroczystości mają miejsce od 28 lutego do 5 marca 2019 roku. Co roku około 1.5 miliona osób odwiedza Kolonię podczas karnawału, więc już teraz zacznij planować swoją wycieczkę!

Karnawał w Kolonii, nazywany piątą porą roku, rozpoczyna się dokładnie o 11:11 w czwartek 28 lutego na Alter Markt. Ten dzień nazywany jest Rosenmontag (Różany poniedziałek) i odbywają się wtedy karnawałowe parady z wozami pełnymi przebierańców w strojach karnawałowych, którzy rzucają słodycze w tłum.

Każdego roku karnawał ma swoich przedstawicieli w osobie dziewicy, księcia i rolnika (Jungfrau, Prinz i Bauer). Osoby, które przebierają się za te kultowe postaci płacą za to duże sumy pieniędzy. Książe jest najważniejszą postacią, a Dziewica to najczęściej mężczyzna przebrany za kobietę.

Kolonia podczas karnawału to najlepszy moment, żeby odwiedzić to miasto. Podczas Twojej wycieczki autobusem będziesz zaskoczony ilością pochodów, zespołów muzycznych, setkami koni biorących udział w paradach i milionami ludzi w wyśmienitym humorze!

Nasze autobusy do Kolonii

Karnawał w Moguncji (Mainz)

Karnawał w Moguncji

“Helau, helau, helau!” to tradycyjne powintanie podczas karnawału w Moguncji (Mainz). Obchody tamtejszego karnawału są podobne dotych z Kolonii i innych miast wzdłuż Renu oraz oficjalnie rozpoczynają się 11 listopada, a kończą przed Środą Popielcową. Jednak największe uroczystości w ramach karnawału w Mainz, który nosi nazwę "Meenzer Fassenacht" trwają od 28 lutego do 5 marca.

Najsłynniejszym wydarzeniem w ramach karnawału jest parada ukazująca w prześmiewczy i satyryczny sposób świat polityki. Charakterystyczne podczas parady są stroje uczestników, którzy zakładają ogromne sztuczne głowy nazywane Schwellköpp. Niektóre z nich ważą nawet 25 kg i noszone są w trakcie całej parady na ramionach! To dopiero doświadczenie! Parada karnawałowa należy ona do naprawdę wspaniałych wydarzeń i rok rocznie jest transmitowana przez niemiecką telewizję. 

Kolorowe stroje, konfetti, śmiech i nieustająca muzyka to definicja karnawału, którego kulminacja ma miejsce w ostatnim tygodniu. Zarezerwuj bilet na jeden z autobusów FlixBusa już dzisiaj i zacznij planować swoją wycieczkę do Moguncji na karnawał!

Nasze autobusy do Moguncji

Karnawał we Francji

Karnawał we Francji jest znany jako “Mardi Gras”, którego dosłowne tłumaczenie to Tłusty Wtorek będący odpowiednikiem polskiego Tłustego Czwartku. Karnawał rozpoczyna się 6 stycznia w Święto Trzech Króli i trwa do wtorku przed Środą Popielcową. Pomimo, że jest to typowo katolicka tradycja, francuski karnawał jest świętowany od wieków w całym kraju i oferuje najbardziej niezwykłe zabawy karnawałowe! Podczas karnawału we Francji zobaczysz mieszkańców i turystów poprzebieranych w szalone kostiumy i maski karnawałowe. Każde francuskie miasto świętuje karnawał we własny sposób. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę na karnawał do Francji, nie zapomnij spróbować gofrów i pączków – tradycyjnych słodkości przygotowanych specjalnie na tę okazję. 

Karnawał w Nicei

Karnawał w Nicei

Karnawał w Nicei jest niezwykle ważnym wydarzeniem na Lazurowym Wybrzeżu i należy do tradycji miasta od 140 lat. Karnawał na Riwierze Francuskiej jest jednym z największych na świecie i odbywa się w tym roku w dniach 16 - 28 lutego. Nicea słynie z pięknych parad karnawałowych oraz tematu przewodniego, którym w tym roku jest „Król Kina“. Główna parada składa się z 18 pojazdów zaprojektowanych specjalnie na tę okazję, a zespoły muzyczne, uliczne teatry to coś, czego nie możesz przegapić!

Bardzo ważnym punktem zabawy karnawałowej jest Bitwa Kwiatów (Bataille de Fleurs), podczas której około 100 000 kwiatów zostanie rzuconych w publiczność z pięknie udekorowanych pojazdów. Większość kwiatów wyhdowana jest lokalnie. Kolejnym punktem, którego nie możesz przegapić jest Parada Światła (Corso Carnavalesque Illuminé). Wieczorem na Placu Massena ustawiane są trybuny dla publiczności, a między nimi przechodzi podświetlony, kolorowy pochód tancerzy i artystów tańczących w rytm muzyki. Przeróżne parady odbywają się w trakcie karnawału, więc zarezerwuj miejsca jak najszybciej i miej najlepszy widok!

Połączenia autobusowe do Nicei

 Karnawał w Dunkierce

Karnawał w Dunkierce

Tradycja karnawału w Dunkierce sięga XVII wieku i po dziś dzień jest to czas pełen kulturowych wydarzeń, uroczystości i parad. Karnawał w Dunkierce trwa w dniach 2.02. - 23.03.2019.

Karnawał w Dunkierce jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej interesujących we Francji z uroczystościami odbywającymi się głównie w weekendy. Podczas karnawału możesz się spodziewać różnorodnych zespołów muzycznych grających koncerty na ulicy. Dunkierka to nieduże miasto, ale to nie ma znaczenia, gdy ludzie wiedzą, jak się bawić! Mieszkańcy uwielbiają świętowanie, czego dowodem są liczne pochody, defilady i bale odbywające się w całym mieście.

Karnawał kończy się w "Trois Joyeuses" w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W te szczególne dni mieszkańcy, turyści przebierają się w stroje karnawałowe i noszą parasolki w różnych kolorach. Podczas niedzielnych uroczystości można przyłączyć się do śpiewu, tańca i hałasować do woli! Podczas karnawału w Dunkierce zobaczysz tradycyjne i ogromne marionetki nazywane „reuzes”, których historia sięga 1800 roku. W takim razie szykuj swój kostium karnawałowy i ruszaj w drogę!

Nasze autobusy do Dunkierki