Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Niewielkie festiwale, godne Twojej uwagi

Udaj się na mniejsze, ale godne uwagi festiwale autobusami FlixBus!

Małe festiwale, godne Twojej uwagi

Czasami rozmiar się nie liczy, a już na pewno nie jeśli chodzi o festiwale. Dlatego na tej stronie, przedstawimy festiwale, o których zapewne wcześniej nie słyszałeś. Często zlokalizowane są w okolicach niedużych miasteczek, ale definitywnie warte zobaczenia. Szczególnie jeśli jesteś zainteresowany odkryciem danego regionu. Szczególnie jeśli jesteś zainteresowany odkryciem danego regionu. Festiwale takie jak Taubertal czy A Summer’s Tale Festival w Niemczech lub 18hrs Festival w Holandii to ukryte skarby, które z pewnością warto odkryć. I chociaż nie są to największe europejskie imprezy, to na pewno Cię zaskoczą. Dowiedz się więcej na temat muzyki, którą będziesz miał okazje usłyszeć z festiwalowych scen, datach i lokalizacjach oraz co najważniejsze: jak dojedziesz na miejsce w najbardziej ekologiczny sposób - oczywiście z FlixBusem.

Pamiętaj, że strona opisuje edycje festiwali odbywające się w 2018 roku. 

Taubertal festival 2018

Udaj się na Taubertal autobusami FlixBus!

Nazwa festiwalu Taubertal pochodzi od nazwy doliny, w której się znajduje. Jest to piękny region popularny wśród turystów przyjeżdżających do Niemiec by podziwiać krajobrazy. Lokalizacja festiwalu— miejscowość Rothenburg ob der Tauber, a dokładniej  wąska łączka zwana „Eiswiese” — okazała się idealnym miejscem na organizację imprezy na świeżym powietrzu. Ciasne granice łąki ograniczają naturalne miejsce festiwalu, ale to jest to, co właśnie czyni go tak wyjątkowym. I nie zapominaj, żeby nigdy nie oceniać niczego, a zwłaszcza festiwalu, po  jego wielkości. 

Wskazówki dla uczestników

  • Nie zapomnij wziąć ze sobą namiotu. Pobyt w zielonej strefie campingowej, pośród przepięknego krajobrazu doliny to niezapomniane przeżycie.
  • Festiwal znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od centrum starego miasta w Rothenburgu ob der Tauber! Jeśli lubisz imprezowanie i zwiedzanie, ten festiwal jest idealny dla Ciebie.

Data festiwalu

W tym roku festiwal Taubertal będzie trwać przez trzy dni, od 10 do 12 sierpnia. Pamiętaj więc, aby zarezerwować swój bilet jak najszybciej!

Jak dojechać na Taubertal Festival

FlixBus łączy Rothenburg ob der Tauber z wieloma innymi znanymi niemieckimi miastami! Dlatego wybierz swoją podróż do Rothenburgu autobusem i gdy dojedziesz na przystanek, wsiądź w jeden ze środków transportu publicznego. Dojazd na miejsce powinien Ci zająć ok. 10 min, lecz jeśli masz ochotę na spacer, możesz przejść pieszo przez piękne stare miasto aż pod bramki festiwalu. Po więcej informacji na temat transportu publicznego udaj się tutaj: vgn.de

Taubertal 2018 – lineup

Gatunki muzyczne grane na festiwalu Taubertal to głównie Rock, Punk Rock, Indie Rock a nawet Hip-Hop. Jeśli zdecydujesz się więc na zakup swojego biletu, będziesz miał przyjemność zobaczyć m.in.: Broilers, Faber, In Flames, The Baboon Show, Gogol Bordello i wiele innych. Pełny skład znajduje się na oficjalnej stronie internetowej: taubertal-festival.com

Zarezerwuj swoją podróż na Taubertal Festival 2018

A Summer’s Tale festival 2018

Udaj się na A Summer’s Tale Festiwal autobusami FlixBus!

A Summer’s Tale to wyjątkowy festiwal muzyki na świeżym powietrzu. Jest on jednocześnie wydarzeniem kulturalnym i artystycznym. W tym roku na 5 różnych scenach wystąpią artyści, tancerze, akrobaci, kompozytorzy i aktorzy. Ich przedstawienia to sztuka i niezapomniane przeżycia. Na terenie festiwalu znajdziesz też miejsce na relaks. Pobliska zielona łąka z widokiem na rzekę to idealne miejsce na leżenie i słuchanie muzyki grającej ze sceny. Summer’s Tale to także wydarzenie przyjazne dla środowiska. Wybierając się na festiwal, będziesz mieć okazję spróbować lokalnego jedzenia i cieszyć się pięknym krajobrazem jednego z najbardziej zielonych festiwali w Europie.

Wskazówki dla uczestników

  • Masz dzieci i chcesz je ze sobą zabrać? Nie ma problemu! Na tym festiwalu dzieciaki są mile widziane, a organizatorzy zadbali o atrakcje również dla najmłodszych.
  • Jeśli nie możesz wziąć własnego jedzenia na festiwal, to nie jest problem. Na terenie festiwalu Summer’s Tale można kupić lokalne i organiczne potrawy.

Data festiwalu

A Summer’s Tale Festival odbędzie się na początku sierpnia 2018, a dokładniej potrwa przez cztery dni, począwszy od 1 aż do 4 sierpnia.

Jak dojechać na Summer’s Tale festiwal

Wsiądź w jeden z autobusów FlixBus do Hamburga, a gdy dotrzesz na przystanek, przesiądź się na pociąg w kierunku Lüneburg. W Lüneburg znajdziesz bezpłatny transfer z dworca kolejowego, bezpośrednio na teren festiwalu. 

A Summer’s Tale Festival 2018 – lineup

Ten festiwal to coś więcej niż tylko koncerty muzyczne. Zobaczysz tutaj projekcje filmowe, warsztaty plastyczne i o wiele więcej. Wśród artystów, którzy wystąpią na festiwalowej scenie, znajdziesz m.in. Passenger, Madness, Oh Wonder, Warhaus, Meute. Po pełny skład artystów zajrzyj na festiwalową stronę: www.asummerstale.de/en

Zarezerwuj swoją podróż na A Summer’s Tale Festival 2018

Sea you festival 2018

Udaj się na Sea you Festival autobusami FlixBus!

Znasz te upalne, letnie dni, kiedy nie możesz wytrzymać w domu i zabierasz znajomych na spontaniczny wypad nad jezioro? Lubisz wypić kilka piw, pływać, cieszyć się słońcem i słuchać muzyki? Cóż, chyba znaleźliśmy coś dla Ciebie. Sea You Festival to doskonały wybór.  Impreza odbywa się co roku w lipcu, przy jeziorze Tunisee we Freiburgu / Breisgau. Impreza odbywa się co roku w lipcu przy jeziorze Tunisee we Freiburgu / Breisgau. W tym miejscu przez trwający dwa dni festiwal odnajdziesz odpowiedni balans pomiędzy odpoczynkiem za dnia (opalanie się przy jeziorze) i dobrą imprezą wieczorem (zabawa przy różnych odmianach muzyki elektronicznej). 

Wskazówki dla uczestników

  • Możesz wybrać między dwiema różnymi strefami kempingowymi: festiwalową lub VIP, która jest oficjalnym kempingiem jeziora. 
  • Gorąco polecamy pobyt w jednej ze stref namiotowych festiwalu, ponieważ będziesz mógł korzystać ze sprzętu do uprawiania windsurfingu i wakeboardingu, a także z grilla!

Data festiwalu

Sea You Festival w tym roku odbywać się będzie od 14 do 15 lipca 2018. Nie przegap tej daty! 

Jak dojechać na Sea You Festival

Nie ma nic prostszego niż dojazd na Sea You Festival. Wsiądź w jeden z autobusów FlixBusa do Freiburgu. Teren festiwalu znajduje się tylko 12 minut od dworca autobusowego!

Sea You Festival 2018 – lineup

Kolejna edycja festiwalu zapowiada się obiecująco. W tym roku na festiwalowej scenie zagrają: Adam Beyer, Black Coffee, Jeff Mills, Ofenbach, Monika Kruse i o wielu więcej. Jeśli chciałbyś się dokładniej przyjrzeć całej liście zapowiadanych artystów, po wszystkie informacje zajrzyj tutaj: www.seayou-festival.de

Zarezerwuj swoją podróż na Sea you Festival 2018

MS Dockville festival 2018

Udaj się na MS Dockville Festival autobusami FlixBus!

MS Dockville uosabia tę samą istotę różnorodności i indywidualności, jak jego poprzednik – festiwal sztuki MS Artville. Tętniąca życiem wioska znajdująca się na wyspie rzeki Łaby, będzie w tym roku domem dla ekscytujących zespołów muzycznych i didżejów z całego świata. Jeśli czujesz się członkiem kultury „indie", to MS Dockville jest festiwalem dla Ciebie. Zobacz więc, co oferuje nowy świat muzycznych odkryć, jakim jest festiwal MS Dockville.

Wskazówki dla uczestników

  • Posłuchaj czegoś, co jest prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym gatunkiem muzyki współczesnej. Nie martw się, nie jest to jednak tylko muzyka alternatywna. Na głównej scenie pojawiają się również największe gwiazdy ze świata muzyki elektronicznej.
  • Radzimy zakup biletów weekendowych, które zawierają dostęp do pola kempingowego. Jest też możliwość zakupu biletu razem z pobytem w hotelu. Pakiet z hotelem oferuje 4 hotele do wyboru z różnym standardem.

Data festiwalu

Festiwal MS Dockville odbędzie się w Hamburgu w okresie od 17 do 19 sierpnia 2018.

Jak dojechać na MS Dockville

Festiwal zlokalizowany będzie w Hamburgu, w dzielnicy Wilhelmsburg. Autobusy FlixBus codziennie kursują do jednego z przystanków, który znajduje się w centrum miasta. Z tego miejsca przejazd na teren festiwalu komunikacją miejską zajmie Ci tylko 20 minut. 

MS Dockville – lineup

W tym roku na MS Dockville zagra wiele zespołów i didżejów. Wśród nich znajdziesz takich artystów jak First Aid Kid, Bonobo, The Blaze, Honne, ZHU i innych. Kompletne zestawienie planowanych artystów oraz daty i godziny koncertów znajdziesz na stronie: www.msdockville.de

Zarezerwuj swoją podróż na MS Dockville Festival 2018

18hrs Festival 2018

Udaj się na 18hrs Festival autobusami FlixBus!

To, co sprawia, że festiwal 18hrs w Holandii jest wyjątkowy, to fakt, że trwa tylko 18 godzin. I chociaż możesz nie uwierzyć, jest to 18 godzin nieprzerwanej imprezy. Od południa, aż do końca nocy będziesz miał okazję bawić się w rytm muzyki elektronicznej, deep house, techno i tech-house. Jeśli myślisz, że 18 godzin to za mało jak na festiwal, ta impreza może udowodnić się, że się mylisz. Wiele może się zdarzyć, kiedy 35 artystów daje koncerty na aż 5 różnych scenach. Jeśli więc chcesz wziąć udział w festiwalu i być częścią tego jednego, ale niesamowitego dnia – zarezerwuj swój bilet jak najszybciej.

Wskazówki dla uczestników

  • Festiwal 18hrs nie oferuje kempingu. Festiwal trwa od południa do świtu!
  • Możesz jednak zarezerwować pokój lub znaleźć niedrogi hostel w Amsterdamie i połączyć ten krótki festiwal ze zwiedzaniem tego pięknego miasta! Stolica Holandii znajduje się tylko 20 minut od miejsca festiwalu. Tani hotel lub hostel w centrum miasta będzie najlepszym wyborem!

Data festiwalu

Upewnij się, że nie umknie Ci ten jeden, ale jakże szalony dzień. 18hrs Festival w 2018 roku planowany jest na 14 lipca. Rozpocznie się po południu i ma trwać aż do 6 rano!

Jak dojechać na 18hrs Festival

Aby dojechać na miejsce festiwalu, wsiądź w jeden z autobusów FlixBus do Amsterdamu. Dojedziesz tam z wielu miast w Europie. Gdy już dotrzesz na przystanku, przesiądź się w tramwaj linii 4044 w kierunku Uitgeest. Wysiądź na drugim przystanku - Koog Bloemwijk, a następnie przejdź bezpośrednio na miejsce festiwalu!

18hrs 2018 – lineup

Na tegorocznej edycji 18hrs Festival pojawią się największe nazwiska muzyki techno. Spotkasz tam takie gwiazdy jak Ansone, Ben Sims, Chimp, Ferro i wiele innych. W sumie 35 artystów będzie występować na 5 festiwalowych scenach, więc jeśli jesteś ciekaw, kto jeszcze wystąpi w tym roku, odwiedź stronę festiwalu: www.18hrsfestival.nl

Zarezerwuj swoją podróż na 18hrs Festival 2018