Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Suwałki, Augustów i Białystok dołączają do zielonej siatki połączeń FlixBusa

Suwałki, Augustów i Białystok dołączają do zielonej siatki połączeń FlixBusa

Warszawa, 27 sierpnia 2019 – FlixBus uruchamia bezpośrednie połączenie z Suwałk do Berlina m.in. przez Augustów i Białystok. To pierwsza zielona linia przewoźnika w północno-wschodniej części Polski. Linię obsłuży lokalny partner autobusowy, Żak Express.

Inauguracyjny kurs linii N1323 na trasie Suwałki – Berlin odbędzie się 1 września.

Uruchomienie połączenia w północno-wschodniej części kraju było naszym celem od początku działalności w Polsce. Dzięki współpracy z firmą Żak Express jesteśmy w stanie zaoferować mieszkańcom z Suwałk, Augustowa, Białegostoku i okolic wygodny oraz przystępny cenowo przejazd do Berlina. Co więcej, w ramach połączenia uwzględniającego przesiadkę w stolicy Niemiec, podróż możliwa jest również do większości europejskich miast. Przystanek FlixBusa na lotnisku Schönefeld ułatwi natomiast przesiadkę z autobusu na samolot komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Żak Express, przewoźnik, który obsłuży nową linię, od stycznia tego roku współpracuje z FlixBusem w oparciu o sprzedaż agencyjną. Wtedy też, do systemu sprzedaży FlixBusa włączone zostały 4 połączenia na trasach Warszawa – Suwałki, Warszawa – Gołdap oraz Warszawa – Białystok. Kursy obsługiwane będą przez nowe pojazdy marki Mercedes Tourismo, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa FlixBusa, a także szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą m.in. duża przestrzeń na nogi, bezpłatny dostęp do Wi-Fi, toaleta, gniazdka elektryczne oraz system rezerwacji miejsc.

Trasa nowej linii prezentuje się następująco:

N1323: Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Konin – Poznań – Świebodzin – Berlin Schönefeld – Berlin Südkreuz – Berlin ZOB; czas przejazdu: 13h 50min, kursy 7 dni w tygodniu.

Wraz z uruchomieniem nowego połączenia, do siatki połączeń FlixBusa włączone zostaną nowe przystanki. W Warszawie autobusy poza Warszawą Zachodnią, zatrzymają się również na przystanku Warszawa Marymont, przy ul. Włościańskiej 39. W pozostałych miastach dodanych do portfolio FlixBusa, autobusy stawać będą w następujących lokalizacjach:

  • Augustów – Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 4;
  • Augustów Wojska Polskiego, ul. Wojska Polskiego 53;
  • Białystok PKS Nova, ul. Bohaterów Monte Cassino 8;
  • Suwałki , ul. Utrata 1b.

Bilety na wszystkie połączenia są już w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży. Bilety na nową linię można zakupić z wyłączeniem relacji krajowych.

Pobierz komunikat prasowy (PDF).