Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Start FlixBusa w Warszawie i we Wrocławiu

Polska zieleni się – Start FlixBusa w Warszawie i we Wrocławiu

Komunikat prasowy, 30/08/2016

++ Europejski przewoźnik autobusowy numer 1 rozszerza ofertę w Polsce – od 1 września: codzienne FlixBusy z Warszawy i Wrocławia ++ Bezpośrednio, bez przesiadki do Czech i Niemiec ++ Najwyższy komfort w najlepszej cenie: Wygodna rezerwacja online oraz poprzez aplikację FlixBus, dodatkowe miejsce na nogi w komfortowym, klimatyzowanym autobusie, Wi-Fi i 3 sztuki bagażu gratis, elastyczna zmiana rezerwacji aż do 15 minut przed odjazdem, itd. ++ Nowość: automatyczne powiadomienia aplikacji FlixBus w przypadku opóźnień ++ Największa europejska sieć autobusowa: 100.000 dziennych połączeń, 900 celów w 20 krajach ++

Warszawa/Berlin/Monachium, 30 sierpnia 2016 – Polska zieleni się: wiodący europejski przewoźnik autobusowy FlixBus startuje po raz pierwszy ze stolicy Polski. Od 1 września 2016, pierwsze zielone autobusy połączą Warszawę i Wrocław codziennie z siedmioma międzynarodowymi bezpośrednimi celami w Niemczech i Czechach. Poprzez przesiadkę uzyskane jest połączenie z celami podróży w największej europejskiej sieci autobusowej.

Start FlixBusa w Warszawie i we Wrocławiu – bezpośrednio do Pragi lub Norymbergi

Od 1 września 2016, startują po raz pierwszy zielone autobusy ze stolicy Polski, jak również po raz pierwszy z Wrocławia. Już w maju FlixBus rozpoczął kooperację z PolskimBusem na liniach w kierunku Berlina. Bettina Engert (FlixBus, Kierownik działu Corporate Communications): “Polska wkrótce się zazieleni: nowymi liniami FlixBusa połączymy 2 ważne polskie miasta. Poprzez międzynarodowe połączenia, miasta takie jak Praga, Norymberga, Heidelberg, czy Mannheim są połączone codziennie i po raz pierwszy bezpośrednio dostępne. Ponadto, tylko dzięki jednej przesiadce, podróżni zyskują dostęp do największej europejskiej sieci autobusowej.” Bilety na nowe połączenia z Polski są dostępne od zaraz na www.FlixBus.pl, poprzez aplikację FlixBus lub u współpracujących biur podróży.

Zielona i inteligentna mobilność: łatwe i wygodne podróżowanie z FlixBusem

FlixBus umożliwia dzięki 100.000 dziennym połączeniom do 900 celów w 20 krajach zielone podróżowanie przez całą Europę. Dzięki gniazdkom elektrycznym na pokładzie, ekstra dużą przestrzenią między fotelami w klimatyzowanym, komfortowym autobusie, jak również darmowemu Wi-Fi i możliwością zabrania do 3 sztuk bagażu, FlixBus oferuje najwyższy standard jakości na pokładzie. Równocześnie, młody przewoźnik ustanawia nowe standardy jakości usług w Europie, poprzez ciągłe innowacje w oferowanym produkcie.

Bettina Engert: “Dzięki bezpłatnej aplikacji FlixBus, polscy podróżni mogą w swoim języku ojczystym dokonać rezerwacji, sprawdzić dostępne połączenia oraz znaleźć drogę do swojej stacji autobusowej. Nowością jest funkcja automatycznych powiadomień, które są wyświetlane podróżnym w przypadku opóźnień autobusu.” Poprzez śledzenie swoich autobusów dzięki GPS, FlixBus jest w stanie stale obserwować opóźnienia oraz aktualne miejsce przebywania zielonych pojazdów. Abordaż następuje poprzez pokazanie kodu QR przy wejściu do autobusu i jest zatem możliwy bez użycia papieru. Zmiana lub anulacja rezerwacji jest możliwa do 15 minut przed odjazdem autobusu i możliwa bezpłatnie w zamian za voucher.

Historia sukcesu FlixBusa: od start-upu do wiodącego europejskiego przewoźnika autobusowego

FlixBus został założony w Niemczech po liberalizacji rynku przewozów autobusowych. Dzięki innowacyjnemu modelowi biznesowemu oraz współpracy z regionalnymi przedsiębiorstwami autobusowymi, firma zdołała w ciągu niewielu miesięcy od startu zbudować krajową sieć połączeń. W 2015 r., FlixBus, jako niemiecki lider branży, umiędzynarodowił swój model biznesowy i utworzył krajowe sieci połączeń we Francji, Austrii, Holandii i we Włoszech, jak również rozpoczął transgraniczny ruch do Krajów Skandynawskich. W 2016 FlixBus uruchomił krajową sieć połączeń w Chorwacji i pierwsze połączenia do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Aktualnie rozwój skupiony jest na Europie Wschodniej.

Download Press Release (PDF)